Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Halko halko, czy ktoś miał ostatnio problem z paszami Spillersa? Np robaczki? 🙃
Nirv, u nas sporo osób karmi, w tym ja i nic o gratisach w workach nie słyszałam…
Nirv, karmie ich sieczką, teraz też i paszą i nigdy sie nie zawiodłam. U nas w stajni pomału wszyscy przechodzą właśnie na spillersa i wszyscy są zadowoleni. Nikt nigdy u nas nic nie miał w workach w "gratisie" 😁
desire   Druhu nieoceniony...
26 lipca 2023 10:46
Nirv, niestety robaczki np mole jeśli są już gdzieś w pomieszczeniach w stajni to potrafią się przegryźć przez opakowanie i zagnieździć sie w paszy 😑
desire, „wyszły” z jednego typu musli Spillersowego, dystrybutor się przyznał, że nie jestem jedyna która ma problem z tą paszą. Aktualnie przeprowadziło się na całą paszarnio-magazyn. Mamy najprawdopodobniej rozkruszka mącznego.
Nirv, napisz, które to musli. U nas na pewno kilka osób karmi, napisałabym aby zwrócili uwagę.
Stud and Youngstock. Źrebak aktualnie od 1,5 tygodnia ma bąble, puchnie, gorączkę i gluta. Na sterydzie lepiej, po zejściu powrót. Wczoraj powychodziły te robale na pojemnikach i paszy. Dlatego wróciliśmy na steryd, pasza odstawiona… 2 konie łzawiące oczy, jedna kobyła też się zgluciła (wybiki jej wymazu będą jakoś w piątek). Paszę przywiozłam chwilę wcześniej (1-2 dni).
Nirv, współczuję bardzo :/
Ja mam taki problem z brandonem XP… czy ktos wie co to może być? Jakieś małe białe robaczki. Mimo ze beczka zawsze zamykana, myta i dezynfekowana. Coś mi się wyroiło… niestety rok wstecz miałam ten sam problem w tym samym czasie.
IMG_2429.jpeg IMG_2429.jpeg
To jest dokładnie to samo, o czym pisała Nirv. Wygląda identycznie jak to, co zjadło całą naszą paszarnię 🙃
Moon   #kulistyzajebisty
27 lipca 2023 15:12
martrix, przeczytaj co napisała Nirv powyżej.
No widziałam, ale Nirv nie wrzuciła żadnych zdjęć, wiec nie miałam z czym porównać.
Nirv, Uuuu, niezła wtopa... 🙁 Jak tam źrebol się czuje? I jak sytuacja z wyplenieniem tego mącznika? Dezynfekuje się wtedy pomieszczenie...?

martrix, A myślisz, że to z tego Brandona wylazło czy macie coś, co zamieszkało w paszarni i wyłazi...?

Kamił ktoś taką paszą?
https://allegro.pl/oferta/pasza-dla-koni-agrohorse-non-gmo-granulat-25-kg-13309333034

I paszami BIOFEED?
https://horseandpony.eu/pl/products/pasza-dla-koni-granulat-biofeed-horse-pony-traditional-pellets-25-kg-19.html?gclid=CjwKCAjwzo2mBhAUEiwAf7wjkrVreYNgGIqBggtx92JJU5l6MBSqOd9j3f1bxzyy0Ib7yoiA5n8f4BoCuEcQAvD_BwE
o, tymi
Sankaritarina, tylko na tej jednej beczce znalazłam taką niespodziankę.
Ja zawsze wszystkie beczki dokręcam/zamykam do końca przed wyjściem ze stajni, wiec nie ma opcji żeby przyszło z zewnątrz… No chyba ze jakaś mucha coś naniesie, kiedy beczka stoi chwile otwarta, jak robię pudełka.
Ale dwa dni sprawdzałam i czyściłam beczkę zanim zutylizowałam pasze i wychodziły tylko z Brandona ( w beczce obok stoi Mebio build up - beczka i dekiel czyste). Wywaliłam dzisiaj te pasze, beczkę zalałam wrzątkiem, wykullałam, umyłam w płynie do naczyń i przetarłam denaturatem. Poczekam ze dwa dni zanim otworze świeży worek. Mam nadzieje ze już nie wróci to dziadostwo.
martrix, a skąd ten worek zamawiałaś?
Z hippovetu… pisałam do nich w czwartek, ale póki co to mnie olali i zero odpowiedzi.
BUCK   buttermilk buckskin
29 lipca 2023 09:04
Sankaritarina ja z tej firmy AGRO-Kocieba kupuję "AgroVit L Chelaty MPU dla krów wysomlecznych" ze względu na chelaty miedzi, cynku i innych... mój i koleżanki wyglądały na tym bez zarzutu plus stan kopyt też 🙂



BUCK, jaka dawkę stosujesz na jakiego konia? I ile ma w worku 20 czy 25kg? W tytule jest napisane 20kg, w opisie 25 kg. Jak 25kg to się opłaca. Zwłaszcza, że josera poszła mi mooocno w górę
BUCK   buttermilk buckskin
29 lipca 2023 10:36
ja mojemu ok.800-850kg daję 150gr, a tutaj wszędzie jest że 20 kg i tak chyba jest faktycznie. worka nie mam bo jak rozważam na 2 konie to przesypuje do innego pojemnika;

https://allegro.pl/oferta/witaminy-dla-krow-mlecznych-agrovit-l-mpu-20kg-11944871784
BUCK, dzieki to ja aukcje pomyliłam. 🙂
Podaję ktoś kadzidłowiec mielony taki
https://allegro.pl/oferta/nanga-kadzidlowiec-mielony-50-g-13855376127?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr&utm_campaign=ff48abc6-a25d-4fae-bed4-31111cba4e36#
Wychodzi taniej jak kapsułki. Tylko nie ma informacji ile jest kwasu boswelliowego.
Hej,
U mnie w stajni konie karmione są owsem gniecionym, ja ze względu na to ze mojemu owies nie szkodzi na głowę to podaje mu takie proporcje : 3/4 nabierki owsa, 1/2 nabierki musli natur solo hippolyt, do tego biotyna, 50g suplementu na stawy hippovet i olej (na zmianę podaje lniany, słonecznikowy, rzepakowy). Przed jakimkolwiek ruchem sieczkę. Siana ma do oporu i 12 h spędza na łąkach. Czy taki sposób żywienia jest Ok waszym zdaniem? Czy może coś powinnam zmienić? Karmienie jest 2 razy dziennie ze względu, że konie cały dzień są na padoku. Nie mamy problemu z chudnieciem - masa ciała jest w takim samym stanie podczas regularnego treningu.
Co to za jednostka masy ta nabierka?
Otręby ryżowe sypkie lub granulat - jest różnica jakaś? Łatwiej coś podawać, lepiej zjadają? Cokolwiek?
Granulat na sucho można podać. Suche to trzeba moczyć, bo to taka mąka jest.
espana, 1 kg pojemność standardowa
Jakie pasze polecacie dla konia po kolce operacyjnej ( bez cięcia jelita ) Coś nisko skrobiowego i mało energetycznego, jakie jest wasze doświadczenie w karmieniu takich koni ( 3 tydzień po zabiegu ), które pasze Wam się najlepiej sprawdziły?
Dzisiaj nam jeden Pacjent wrócił z kliniki i robimy rozeznanie co i jak.
🌻
Aniii95, 1 kg to nie pojemność.
Aniii95, miarka granulatu, musli czy każdej różnej paszy będzie ważyć inaczej więc informacje i dawkowanie podaje się wagowo
magda, granulowane bierz.
Wszystkie te sypie to straszny proch i konie tego nie chcą jeść. Z namaczaniem pierdzielenie bo to ma dużo białka i szybko kiśnie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się