Kto/co mnie wkurza na co dzień?

W naszym najbardziej pisowskim mieście na Dolnym Śląsku 🙄 stojąc kilkanaście minut w kolejce, zaobserwowałam, że nikt nie brał kart do referendum i nie było z tym żadnych problemów.
Co najciekawsze Prezydent Miasta zrezygnował w ostatniej chwili z kandydowania z listy partii, której jest liderem. I nie ma informacji dlaczego...?
Facella   Dawna re-volto wróć!
15 października 2023 19:08
faith, w samym tylko Szczecinie 62% frekwencji na godzinę 17 💪w mojej komisji poszło sprawnie, weszłam, poczekałam chwilę, zagłosowałam I wyszłam, ale ruch non stop, ciągle nowi ludzie przychodzili. Zero problemu z niewydaniem karty do referendum, w moim okręgu zdecydowana większość odmówiła (przypadkiem podsłuchałam szefa komisji jak o tym mówił).
Widziałam ogłoszenie frekwencji na 17😲0, jest moc 😍
Czekałam 45 min, ale udało się 🙂
Kolejka jak wychodziłam była jeszcze dłuższa niż jak przyszlam 🙂
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
15 października 2023 19:48
Ja komisja na obrzeżach Szczecina, ale też pierwszy raz musiałam chwilkę poczekać. Podobnie jak u Was bezproblemowo jeśli chodzi o odmowę pobrania karty referendalej 🙂
maiiaF, nie mam na to pomysłu kompletnie. I chyba to nie moja rola...
Ws wyborców - rzeczywiście pół miliona ludzi na całym świecie się zarejestrowało, nie tylko w USA.

W podszczecińskiej sypialni też kolejka - taka na 25-30 min. Ale przy ostatnich wyborach było tu podobnie... wielu seniorów brało opcję "bez referendum", ale Szczecin zawsze był lewicowy w statystykach wyborczych, zatem to nie dziwi.
Nie mogę już edytować
Mnie wyniki exit poll załamały 🙁
Mam nadzieję, że szala przesunie się jednak w lewo chociaż trochę...
Pierwsze exit pollowe wyniki napawają optymizmem 🎉🎉🎉

Gaga czemu Cię załamały, demokratyczna opozycja ma większość
Przeciez się przesunela 🙂
W 2019 PIS miał 43.6 %, dzisiaj 36.8% - to prawie 7% mocno zatwardziałego elektoratu 🙂
Proszę, jak ładnie się Polacy zmobilizowali: 72,9 %!
Facella   Dawna re-volto wróć!
15 października 2023 21:19
I co z tego, skoro koncertowo spie... i PiS ma większość 🙄
Facella, głosów. Ale wygląda na to, że nawet w połączeniu z Konfa będą mieli mniej dużo mandatów niż opozycja.

Tu info o przeliczaniu:


faith częściowo ten elektorat pewnie wymarł.
Facella, nie ma większości. Na ten moment PiS + konfa 212 mandatów, opozycja 248.
A ja od godziny stoję w kolejce... i jeszcze godzinę postoję. Za mną ludzi na kolejną godzinę 😀 Lublin.
karolina_, miałam nadzieję,że KO kontea PiS będą szli łeb w łeb. Na wygraną nie liczyłam. Przy koalicji KO i Lewicy parlamentarnej większości nie ma. Pytanie jak się zachowa Hołownia...
PiS + konfa = 43 %
KO + Lewica ÷ 40,2 %
Oczywiście spadek poparcia mega cieszy... ale niedosyt mam spory 🙁
Fokusowa, Ale Hołownia może zagrać w "kto da więcej",
Sam PIS nie złoży rządu przecież, z samą Konfederacja też nie dadza rady 🙂
Przecież było wiadomo ze twardy elektorat PiSu zostanie, szacowany właśnie na ca 35% - serio spodziewaliście się że będzie inaczej?
Gra się rozchodziła o mobilizację ludzi i o to żeby wybierała większość Polaków - to się udało.
Do tego opozycja ma duże szanse na większość w rządzie, ja tu nie widzę powodów do rozpaczy.
Jest opcja na zmiany.
Majorka, czyli osoby które przyszły do 21 zdążą zagłosować? To fajnie.

Gaga jeśli Hołownia dogada się z PiS to go na widłach wyniosą
madmaddie   Życie to jednak strata jest
15 października 2023 21:30
Mnie ciekawi, że konfa z pisem, jak pis jest przecież gospodarczo bardzo lewicowy
A wszyscy się spuszczają nad tą częścią programu konfy, tak bardzo, że można pominąć przemoc i faszyzm
🙃

Zobaczymy jutro
Fokusowa, nikt nie wie jak zagra Hołownia
Jakiś czas temu gość imieniem Paweł K. też miał być opozycjonistą i miał działać dla ludzi i rocka i miało być pięknie. A teraz co - na głowie kwietny ma wianek, w ręku zielony badylek...
_Gaga, bardziej bym się bała że Duda powoła PiSowski rząd mniejszościowy i będziemy się bujać jeszcze parę miesięcy
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
15 października 2023 21:35
Obstawiam, że konfa jednak nie polaczy się z pisiorami
Ale 3 droga jest trochę tak jak _Gaga, pisze niepewna
Jest dobrze 😀 Nie było przecież co liczyć na cud, ze PISowi spadnie znacząco elektorat a KO wzrośnie, nie było i nie będzie na to szans. Jedyna nadzieja ze tak jak w debacie gadali tak i teraz będą i się we 3 dogadają.
karolina_, Tak, każdy kto ustawił się w kolejce do 21: 00 zagłosuje
Jakby się Hołownia zwąchał z pisem to byłby jego absolutny koniec w polityce…
Fokusowa, po tym co zrobił Kukiz jestem w stanie we wszystko uwierzyć 🙁
Chociaż Hołownia mi się bardzo w debacie podobał...
Teraz wszystko zależy od opozycji, czy się zjednoczą i dogadają oraz czy ktoś stanie się Kukizem.0246974398934E+34;
Ja tam jestem pewna, że Hołownia z PiSem nie będzie chciał mieć nic wspólnego, wszyscy ludzie od niego są skrajnie anty -PIS, więc gdyby to zrobił, to wszyscy by się od niego odwrócili.
_Gaga, wiadomo ze niestety ta nasza polityka to szambo jest. Ale nic lepszego się zdarzyć nie mogło, także let's hope for the best💙
W ogóle hitem jest brak kart w komisjach.
Kart powinno być tyle ile wynosi 90% uprawnionych do głosowania. Frekwencja 72,9% i kart brakuje…..
W sumie fakt
Wiele lat opozycja nie miała tak dobrego wyniku
Po ostatnich wyborach stwierdziłam, że ja tylko frekwencję robię, nie wynik. Teraz przynajmniej czuję, że mój głos na coś jednak wpłynął 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się