Transport koni-co i jak. Wszystko na temat :)

wracając na chwile do mojego pytania. Zawiozłam w polarze i derce bucasa smartex na polarze również. Otworzyłam górny lufcik. koń dojechał lekko spocony przy słabiźnie więc dobra decyzja była, w 300g derce by się ugotowała. Do tego klinika okazała się ultra ciepła, więc została już w tym Bucasie, nawet bez polaru.
xxagaxx, a jak drogi? Jak się jechało? Też bym pojechała, ale boję się że nas wiatr na śliskiej drodze zmiecie.
mindgame, ja miałam mega krótką trasę, bo Gdańsk- Toruń. Droga super, czarno, normalnie jechałam 110/120 z przyczepą i nawet nie drgnęła. Dzisiaj jadę gwiazdę odebrać po gastro, ale nie pada więc liczę że będzie ok.
Pytanie: czy ktoś ciagnie przyczepę Hiluxem?
Perlica, forumowa karolina_
Perlica, hilux to jest najlepsza moja samochodowa decyzja ever. Na zawody to co się nie zmieści do siodlarni przyczepy (typu siano i słoma w kostkach) to idzie na pakę (mam zabudowana a i tak dla jednego konia pakuje zapas na 3 dni), pali prawie tyle samo z przyczepą i bez, ciągne dwa duże konie 600+ kg i nawet tego nie czuć. No i przy zabudowanej pace zostawiam spokojnie sprzęt tam na zawodach bez spiny, okna są ciemne a zamek innej kategorii niż w siodlarni przyczepy.

Z tym, że ja bez przyczepy to jeżdżę głównie 8-10 km w jedną stronę do sklepu po bułki, czasami 45km do miasta jak muszę autem, bo jak coś małego mam wziąć i nie ma zimy/pizdziawy/zlewy to wolę na moto - parkowanie Hiluxa w mieście to jest dobra zabawa. Mimo wbudowanej kamery cofania czasami muszę wysiadać żeby popatrzeć
do przodu bo maska jest długa i siedzi się wysoko.
Z tym, że to sa moje problemy, mój mąż który jeździł na C+E parkuje hiluxem jakby to był Smart, więc to też kwestia kierowcy.

My upolowalismy wyprzedaż nie tylko rocznika ale i modelu, więc w około 180 tys zamknęliśmy się z zabudową, szerokimi progami (bywa, że wozimy teściową która bez progu by do tak wysokiego auta nie wsiadła) i hakiem - mogę Ci dać dokładne koszty na priv, brałam leasing i musiałabym znaleźć koszt samego auta.
karolina_, przsz chwilę się podjarałam,bo znalazłam super wyprzedaż rocznika, ale po przemyśleniu jest to bez sensu. Fakt ,że jest to najtańsze co można znaleźć na rybku z dmc do przyczepy, no ale jak zabuduję pakę ( koszt ok 10 tysi) to już tak tanio nie jest , a przemyślalam ,że na pace w lecie psów nie będę mogła wozić, bo się upieka mimo otwartych okienek w blaszaku…
Perlica, no na pace nie ma klimatyzacji więc ewentualnie psy na tylnej kanapie. Mój pies jeździ tylko do weta, więc dla nas to nie był temat.
karolina_, no właśnie, więc to bez sensu, bo ja chce auto żeby psy mieć w klatkach w bagażniku, więc nie opyla mi się.
Chyba jednak nowego Kodiaqa wezmę w dieslu lub może z USA Highlandera, bo jest trochę do wyboru tych autek stamtąd w niezłej kasie, choć jestem sceptyczna na używane auto.
Perlica, Moim zdaniem nie ma problemu z klimatyzowaniem zabudowy na Pickupie oraz z wyposażeniem w odpowiednie klatki. w zależności od skali przeróbek na zbyt wiele firma leasingowa może nie dac zgody. jednak współczesne zabudowy np z Hardtop sa bardzo fajnie wyposażone i izolowane oraz maja możliwość bardzo fajnego utrzymania czystości. Nawet klatki na borzoje pasujące też gdzieś w necie widziałem. Nie mniej - co komu wygodnie. Raczej szukał bym D-Maxa lub L200 ze względu na spalanie i mega wyposażenie. Zapytaj tu co da się zrobić: https://www.facebook.com/profile.php?id=100081206867517
melehowicz, żeby można tam klimę zrobić to pierwsze słyszę naprawdę.
L200 nie produkują już na PL.
Owszem są takie fajne zabudowy:
https://erli.pl/produkt/zabudowa-paki-hardtop-toyota-hilux-4d-2015-,22009344
Tylko sama pożadna zabudowa to prawie 10 koła bo jeszcze robocinza żeby nie przeciekało, dwie pożadne klatki dla psów to też 3 tysiacę. Do tego wygumowanie podłogi w nabudowie, bo psy na takie coś nie wejdą przecież. Robi się już 13 tysiecy do ceny 163 pln czyli 176 pln. Czyli dodam 20 dychy i już mam Kodiaqa który będzie i mniej palił , i nie trzeba w nim nic przerabiać tylko kupić klatki.
Wiadomo, że pick up nie jest moim marzeniem, pomyślałam o nim ze względy na promkę.
Poczekam do marca/kwietnia i zobaczę czy zostanie coś z rocznika 2023 i będę myśleć.
A jak można tam założyć klimę?
melehowicz, ja biorąc leasing od Toyoty (najlepsza oferta) mogłam robić zabudowę tylko taka jaką proponuje toyota i to oni ja zakładali. Więc z wyborem zabudowy to najpierw trzeba ogarnąc co można, bo to pewnie będzie zależeć od leasingodawcy
Perlica, Co do klimy to można zdemontować tylną szybę lub zamontować nawiew klimy do tyłu. Rzeczywiście Kodiaq ma spory kufer, nawet porównywalny do mojego Pajero IV (tylko 40 litrów mniej od Pajero) Niestety Pajero tez już nie produkują więc nawet nie proponuję choć bardzo fajne auto. Potrzeby masz specyficzne, więc nie zbyt szeroki wybór. W przeszłości był jeszcze Pathfinder - byłby idealny. Teraz też tylko USA. Pewnie Kodiaq będzie najprostszym rozwiązaniem.
melehowicz, wiesz, gdyby ten Hilux był 40 koła tańszy to bym mogła kombinować, a jak cena jest tylko ciut niższa to wolę Kodiaqa.
Zobaczę co się wydarzy z cenami Hiluxa w styczniu, bo to nie są autka co schodzą jak świeże bułeczki.
Pajero też biorę pod uwagę, bo produkują ale np na Dubaj i tym podobne. Widziałam takie autko z Dubaju sprowadzone na oto moto.
Jeśli trafi mi się coś sprowadzane, takie max 2 -3 lata to chętnie kupię.
Kocham mojego Superba i nie mam noża na gardle, bo on i super ciągnie przyczepę i nic nie pali,no ale ma 240 najechane przeze mnie i będzie miał 10 lat w przyszłym roku.
Perlica, Pajero będę polecał bo bardzo wytrzymałe, swietnie radzi sobie z przyczepą, choć ma apetyt na paliwo: 13 litrów średnio z tankowania i raczej niczego się tu nie urwie. Przyczepa z końmi na haku to ok 15-16 litrów na setkę.To klasyczna terenówka z dość komfortowym wnętrzem Nie ma nic darmo. W automacie jazda z przyczepą to naprawdę komfort.
melehowicz, o jejeniu, mój Superbik z psami, sprzętem i końmi to max 11 literków, a bez koników to 5,5 ....
Perlica, To se ne wrati -jak mawiają Czesi.
melehowicz, Kodiaq nie bedzie dużo więcej mam nadzieję.
Bo już mój pomysł zamówienia Superba nowego bez jednego siedzenia umarł,bo tam jest cała kanapa i chyba się tak nie da, ale tak czy siak spytam w salonie czy da się mieć auto 4 osobowe 😀
Perlica, Spalanie pewnie będzie na podobnym poziomie. Co do homologacji na 4 osoby to kiedyś był to standard na auta z kratką. Technicznie w każdym aucie inne możliwości lub ich brak.
A jak wypada VW Transporter?
Perlica, nie wiem jak duże klatki musisz zmieścić, ale nie brałaś pod uwagę Jeepa Grand Cherokee?
Ja polecam z całego serca, mam wersję 5.7 litra HEMI, przyczepy nie czuć w ogóle, zawieszenie z regulowaną wysokością, wjedziesz wszędzie.
No i co ważne bardzo wygodny na codzień.
Spalanie bardzo przyjemne bo u mnie nie ważne czy z przyczepą, czy bez 13-14 litrów LPG.

Mam rocznik 2018 i przez te 5 lat poza małą naprawą klimy nic się nie wydarzyło.
Jak dobrze poszukasz to 3 latka znajdziesz w granicach tych 200 tys bez problemu
IskraADHD, nie wydam tyle kasy na używkę, bo wtedy wolę nowego kodiaqa.
A nowe kosztuje ponad 400 pln.
W jaką derkę najlepiej ubrać konia na podróż przyczepą? Ma być 7stopni, zakładam że roleta będzie zasłonięta🙂
mindgame, golony? Ja bym ubrała polar sam.
xxagaxx, nie golony, ale słabo zarośnięty.
mindgame, Nie zakładałbym derki, nawet rolety bym nie zasuwał. Jak roletę opuścisz to dojedzie spocony.
Dzięki za porady, ostatecznie założyłam polar i jechałam z otwartą roletą i koń świetnie spocił więc chyba było ok 🙂 akurat dopisała nam ładna pogoda więc wszystko super 😊
BUCK   buttermilk buckskin
26 grudnia 2023 12:22
może komuś potrzebne
konwojent.jpg konwojent.jpg
Ja po kolejnej analizie aut i testach oraz zapisaniu się na forum skreślam całkiem Hiluxa choc wpadł na promkę 145 pln, no ale już mnie użytkownicy wyleczyli. Do głowy by mi nie przyszło,że takie auto nie ma 4x4 normalnego tylko dołączany recznie 🙃

Teraz pytanko o Vovlo XC90? Ktoś ciągnie takim autkiem?
Perlica ale w czym problem z dołączaniem ręcznym ? według mnie to super rozwiązanie, załanczasz kiedy potrzebne, z napędem na jedną oś lżej sie jeżdzi, auto mniej pali, opony też mozna wymieniać po 2 szt a nie 4 od razu
ja pomału zaczynam rozglądać sie za następnym autem i nie biore nawet pod uwage tych ze stałym napędem na 4
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się