kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

Perlica, Akurat w tym temacie to był słupek rogowy + całokształt konia i jego kopyt kompletnie nie pomagał w rehabilitacji.
I nie wiadomo czy ten słupek już tam był, czy "się zrobił" po tym urwaniu podkowy, czy co...
Ale przytaczam tę historię, może akurat ktoś przeczyta i mu to pomoże.
Sankaritarina, o matko, znałam historię jednego konia ze słupkiem. Odrósł mu chyba dwa razy.
Jesusmaria, nie strasz :P
Czekam na wiosnę, bo na razie podłoże słabe, ale zamierzam na tym koniu wreszcie jeździć. Tylko masakra no, nie wiedziałam, że tyle czasu to cholerne kopyto będzie się ogarniać...
Sankaritarina, serio dwa razy był operowany. Nikt nie umiał tego wytłumaczyć.
U Ciebie będzie dobrze, trzymam kciuki!
Czy DMSO (samo, bez dodatków) może stać czy jednak trzeba je stosunkowo szybko zużyć?
BUCK   buttermilk buckskin
25 stycznia 2024 16:17
Fokusowa na butelce nie ma nic o terminie ważności ? 🤔
Witam. Z racji braku doświadczenia mam pytanie. Klacz zaraz w 9 miesiącu ciąży dostała biegunkę. Ma dużo ,, gazów,, i odchody luźniejsze niż zwykle. Czy coś konikowi trzeba podać czy wezwać weterynarza, czy obserwować czy przechodzi? Poza biegunka je i pije . Proszę o poradę. Będę wdzięczna
BUCK, chcę dopiero kupić, ale są opakowania po 250 czy 500 ml, nie zużyję tyle od razu, pytanie ile może stać już otwarte.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
25 stycznia 2024 16:55
Fokusowa, w internetach można znaleźć info że od 15 do 20 miesięcy od otwarcia, ale zawsze możesz zapytać sprzedawce, który powinien udzielić Ci dokładnej odpowiedzi.
Aleks, dzięki, zastanawiam się czy się nie skrystalizuje 🤔 może zaryzykuję w najmniejszej pojemności 🌻
Everest, idź do wątku o ciążach - szybciej uzyskasz odpowiedź 🙂
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
25 stycznia 2024 17:13
Fokusowa, na pewno skrystalizuje się jeśli będziesz przechowywać w temperaturze poniżej 18 stopni. Ale to nie wpływa na jakość, po zmianie stanu skupienia w wyższej temperaturze potem, przy kolejnych użyciach.
Dzięki🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
25 stycznia 2024 17:57
Everest, jeśli trwa to dłużej niż 24h albo jest bardzo intensywnie to ja bym nie czekała, tylko dzwoniła po weta.
Oglądałam sobie live z czempionatu z Radzikowa i mam pytanie: czym różni się ocena typu od pokroju? Rozumiem, że oba oceniają budowę, ale na co jest zwracana uwaga w jednym a na co w drugim?
x.zkg.x, jeśli dobrze ogarniam to pokrój to ocena poprawności budowy.
A ocena typu, to ocena typu rasowego - w jakim stopniu koń wpisuje się w budowę właściwą dla danej rasy
Kiedyś na KWPN TV były fajne filmiki tłumaczące ich wzorzec i ocenę poszczególnych cech, jakoś nie umiem tego znaleźć... znalazłam coś podobnego ze związku Oldenburskiego,
typ:
A tu fajnie rozpisany przez KWPN pokrój dla konia ujeżdżeniowego i skokowego.
Wgle polecam fajną książeczkę: "Koń KWPN Selekcja do wyczynu"
20240128_184206.jpg 20240128_184206.jpg
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
28 stycznia 2024 22:52
Nie wiem w zasadzie gdzie zapytać, ale gdzie teraz kupujecie ubezpieczenie NNW na zawody? Kiedyś przez stronę PZJ dało się kupić, a teraz przekierowywanie na Lendy jest, a tam składka koło 600 zł mi wychodzi😬
Hermes, jezu weź nie strasz, bo miałam zamiar w poniedziałek właśnie kupić lickę i ubezpieczenie.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
28 stycznia 2024 23:04
Perlica, no pzj już nie ma umowy z tym ubezpieczycielem co rok temu i mam rozpacz. Spróbuję zadzwonić do PZU jutro, bo ceny w tym Lendy mnie w ogóle nie rajcują. 😬
Hermes, zajrzyj do wątku o licencjach, tam piszą że się teraz załatwia przez email
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
29 stycznia 2024 00:15
Jest nowa oferta przez pzj. Pakiet nnw i OC od 102 zl
Pytanie mam, od w sumie tygodnia mój koń zaczął pić "jak pies". Nie wciąga wody a bardziej rozchlapuje poza poidło. Już był weterynarz - niby zabrze (opuchnięte podniebienie) znaleźliśmy że przyczyną mogą być ostre kły - dziś spiłowane i dalej obserwuje...czy ktoś miał taki przypadek? Oprócz tego zdarza mu się stukać zebami jak.na filmiku (na końcu też jego picie). Dodam, że apetyt ma ogromny. Jakieś pomysły?https://photos.app.goo.gl/2fKct8drkQrbP9WC8
BUCK   buttermilk buckskin
30 stycznia 2024 09:33
oczywiście weterynarz i zęby i to podniebienie do dalszej obserwacji, ale ja bym to oceniła jako stresowe
spróbowałabym też poić próbnie z wiadra z lekko cieplejszą wodą, np. temperatura pokojowa, może stan w głębi pyska stresuje go, ze będzie musiał napić się lodowatej wody 🤔
Też znam konia, który na stres reaguje takim kłapaniem. Mimo wszystko wet i porządny przegląd paszczy, pokusiłabym się o RTG głowy na wszelki wypadek.
BUCK, mamy lekko podgrzewana wodę doprowadzana do poidła....:/
BUCK   buttermilk buckskin
30 stycznia 2024 13:39
Olshia to super, ale zatem stres musi wynikać z czegoś innego..... takie rozchlapywanie wody, to mega częste zjawisko, skupić się trzeba na tym trzaskaniu zębami, coś się zmieniło w jego życiu, nowy padok, nowi znajomi na nim ?
Sąsiad w boksie obok też często ma znaczenie.
Sąsiedzi z boksów ci sami od 2 lat, jak go kupiłam...na padoku w sumie nowy młodziak się pojawił, ale nie zauważono jakiś bójek między nimi(choć dopytam właściciela stajni)..mój raczej z tych spokojniejszych w środku hierarchii ....szukamy dalej dzięki za sugestie
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się