Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

kotbury, To co oglądamy na kwalifikacji lub keurungu jest tylko wstępem i ogier otrzymuje licencję wstępną na rok. Ostateczną licencję dostaje po zdaniu próby pod siodłem. Tak jest w PZHK i wielu innych księgach (tych najważniejszych).
kotbury, a tu widzisz talent do WKKW? Bo ja na żywo widziałam i to taki, że i w hodowli ujezdzeniowej bym się mogła skusić, z tą siła i galopem.


Wątpliwości są myślę głównie wtedy, kiedy w ogóle są wątpliwości czy konia należy uznac. Tak jak pisze Melehowicz, licencja luzem jest tymczasowa. Fakt, że w DE ogiery pod WKKW mają lekko pod górkę, bo dużo idzie test 50 dni ujezdzeniowy, gdzie są też skoki, ale w porównaniu z dresazystami ledwo zdaja.
karolina_, o żesz Ty, ale fajny koń, bo kłus cudny, ale nie taki sztuczny jak u obecnych dresażystów, no i galop kryjący. Przyznam,że jakoś trakeny mi się jawią jako beznadziejne konie, czemu nie wiem 🙈 ludzie tak zawsze powtarzają i tak mi zostało w mózgu🤷
Perlica, nie mogę znaleźć filmow ze skoków luzem, ale no koń chciał być po drugiej stronie. Z resztą, pełny brat był Bundeschampionem i w top 10 MSMK w WKKW. Na filmie nie ma też ósemki, gdzie nie spoznil żadnej zmiany. Jeśli moja wszechstronnie uzdolniona klacz da radę donosić kolejna ciążę to to jest mąż, tylko muszę wspolnika poszukac na prawa do sportu bo ja na LL w WKKW w majty zrobie.
karolina_, no tak jak mam miętę do trakenów, tak akurat konia z taką szyją i osadzeniem głowy bym do ujeżdżenia nie użyła.

No ale mogą konie z tą licencją kryć przez ten rok czy nie?
kotbury, mogą kryć rok, potem muszą zdać test pod siodlem lub zakwalifikować się do bundeschampionatu żeby przedłużyć licencje
No to ja nadal nie rozumiem takiego toku licencjonowania😉 w przypadku tej dyscypliny.
To przecież jest dyscyplina gdzie "wszechstonna użytkowość' jest najważniejsza.
kotbury, ale możesz ocenić skoki luzem i ruch luzem, też ruch na lonzy. Ogiery ujezdzeniowe tez uznają na podstawie ruchu luzem i lonzy, nie ma gwarancji że będą na tyle jezdne i bystre żeby chodzić jakiś sensowny sport, który jakby nie patrzeć wyżej 4 latkacnie polega juz na bieganiu w kółko machajac szkitami.
Z drugiej strony, ruch luzem jest niezależny od przygotowania, więc oceniane są naturalne predyspozycje a nie robota wykonana z koniem. No i w tym systemie 4 letni ogier ma pierwsze potomstwo, więc szybko widać co z niego za reproduktor.
Z drugiej strony, ruch luzem jest niezależny od przygotowania, więc oceniane są naturalne predyspozycje a nie robota wykonana z koniem.
karolina_,
że jak? 😉
Przecież konie do Körungu są fest przygotowywane.
Iskra de Baleron, sa, bo sa lonzowane, nauczone biegac w reku, stac w pozycji zootechnicznej, biegac na osemce. Ale jak juz sie konia pusci to tak naprawde wszystko w rekach obslugi + naturalnych predyspozycji i nie zawsze kon sie pokaze, czasem za bardzo najarany i sztywny, czasem tylko galopuje jak debil, a czasem sie trafi taki Tie Break, co luzem nie biega jakos wow a wystarczy ze wypinacze zapniesz na lonzy i jest juz bardzo fajnie - bardzo mi sie ten ogier podoba (i nie tylko mi jak widac po wynikach HLP) ale nie uzylabym go z nadzieja na sprzedaz zrebaka, w ogole polski rynek do niego nie dorosl.

Plus nie rozmawiamy o licencji luzem w PL a w DE gdzie prawie kazdy ogier jest profesjonalnie przygotowany, bardzo rzadko sie teraz zdarza ze hodowca sam szykuje. Nadal to co mozna zrobic z ruchem w kilka miesiecy teningu luzem (nawet jak sie jest Kandziora) a w kilka lat pod siodlem to jest przepasc, stad im wczesniej ocena tym wiecej w tym natury.
karolina_, polski rynek? 😉

Moja ulubiona pora roku, uznawania większości związków za nami, trwa właśnie uznawanie KWPN.
Za każdym razem czuję się jak dziecko w sklepie z cukierkami 🙂 albo z klockami LEGO 😀
karolina_, polski rynek? 😉

pewnie większy rynek jest w PL na origami niż na konie ujeżdżeniowe, ale no nazwijmy to rynkiem na potrzeby konwersacji

I tak, moment wyboru ogiera jest fajny i jednoczesnie ciężki - klęska urodzaju, tyle fajnych ogierów i tak mało klaczy. Jeszcze mi się plany pokomplikowaly i chyba nie będę miała na co wziąć w tym roku takiego młodego rewelacyjnego co mi się bardzo spodobal na koerungu.
Hej.
Jakieś opinie o ogierze Neymar End Z? Ktoś ma źrebaki po nim?
Co jest teraz na rynku skokowym modnego na tyle, zeby latwo sprzedac klacz zrebna? Chetnie na dlugiej nodze i silnego w skoku, bo tego klaczy brakuje. Do 1200 eu.
karolina_, Dominator jak Ahlmann się łamie 🤣 A tak na serio to nieco droższego masz Dourkhana jak Ci odpowiada mrożonka. Był modny już w poprzednim sezonie, a teraz po wyniki jego potomstwa wskazują, że będzie chyba jeszcze większy szał.
Equigrav, wolalabym swieze
Raczej nie pomogę, bo moje typy raczej nie są najmodniejsze 😅
zerknij sobie na
https://www.elitestallions.co.uk/stallion/Duplexx
ale nie wiem, czy w Polsce wiele osób będzie go kojarzyło
karolina_, któryś z synów Dominatora? W PL jest Drive me Crazy, u Z Devil. Dominator idealnie przekazuje siłę i długą nogę, no ale jego nie zdobędziesz.
Sam Dourkhan nie jest polecany na klacze z małym dolewem krwi, mówiła o tym Judy na pokazie w Z.
Equigrav, Duplexx jest fajny, ale tez sie obawiam, ze go nikt nie skojarzy. Drugi naprawde fajny ruchowo jest Vidar z Celle.

Perlica, tej klaczy krwi nie brakuje, to jest Millennium na angloarabie i dalej rodzina trakenska z Plekit. Klacz jest drobna i delikatna. Pytanie, czy syn Dominatora bedzie tak chwytliwy? Chodzi mi o cos co idzie jak cieple buleczki.
Post został usunięty przez autora
Ja przychylam się do zdania karolina_ - "podwórkowe" ogiery choćby niewiadomo jak dobre to nigdy nie będą tak chwytliwe jak te z "zagramanicy".
Szukałbym czegoś w stacjach, które się dobrze reklamują w PL, czyli Z i Schockemohle
Equigrav, wlasnie myslalam o czyms z Schocko na nia, tylko ciezko cos wybrac ze 100 tysiecy ogierow w dyscyplinie w ktorej sie na codzien nie siedzi
Ew z modnych to Codex One albo coś po Aganixie. Naprawdę dobrze ruszają się konie po Casallco, no i jego córka sprzedana ostatnio za 4mln tylko to chyba poza budżetem.
Zuzu., obawiam ze ze bedzie problem ze sprzedaza przy takiej drogiej stanowce, musialabym zawolac jakies 45 tys zl, a wtedy wchodze w budzet 10+ tys euro, za ktory juz mozna nabyc sensowna klacz hodowlana za granica, wiec konkurencja robi sie duza.
karolina_, Wow dopiero teraz zobaczyłam ile w tym sezonie on kosztuje, w zeszłym było 1800?

Kurde fajny ten Duplexx naprawdę. Muszę o nim pamiętać jak będę szukać męża mojej dziewczynce po Casallco właśnie 😜
Duplexx to jest petarda, według mnie to będzie epokowy ogier, ale mogę być nieobiektywny 🤣
Na zachodzie Polski jest już kilka źrebaków po nim, wszystkie bardzo, bardzo dobre - wyraźnie poprawia matki.
Equigrav, on by mi pasował na nią gdyby miala zostać, mogła by być petarda do WKKW, ale że na sprzedaż to musi być coś rozpoznawalnego
karolina_, no nie będzie chwytliwy, masz rację.
A jaki budżet ?
Perlica, myślę że do 1200 euro max. Myślałam o A la Carte NRW, duże konkursy chodzi a jest z państwowego stada to i stanowka tania, tylko czy w Polsce jest rozpoznawalny i handlowy - ja naprawdę nie chce potem odchowywac źrebaka kolory będzie mi płoty skakał, wystarczy że ta kobyla i jej brat to robią (ich matka już za stara na takie zabawy). Mam ogrodzenia 120 cm
karolina_, albo będziesz miała topowego 3-latka po super ogierze jak już za 4 lata Duplexx będzie rozchwytywany jak karp w Lildu 😎
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się