Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
07 marca 2024 19:24
kotbury, w artykule jest info, że gościu dostał 3500 😆
shewolf, nas kiedyś zatrzymała policja za jazdę bez kasku i uzdy (na kantarkach), ale że byłam młodą gówniarę wtedy to nie wdalam się w dyskusję 😉
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2024-03-05/probowal-na-koniu-uciec-przed-policja-wyladowal-na-polu/
Taka ciekawostka. A swoją drogą wie ktoś jaki jest mandat za jazdę konna pod wpływem? Po jednym piwie? Kolega pytał.(⁠•⁠‿⁠•⁠)

shewolf, art 45 prawo o ruchu drogowym, nie można. Od razu rozwieje też wątpliwości, bez uzdy też nie można 🙂
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
07 marca 2024 20:36
kotbury, w artykule jest info, że gościu dostał 3500 😆
shewolf, nas kiedyś zatrzymała policja za jazdę bez kasku i uzdy (na kantarkach), ale że byłam młodą gówniarę wtedy to nie wdalam się w dyskusję 😉

Pati2012, https://lexlege.pl/prawo-o-ruchu-drogowym/rozdzial-4-ruch-zwierzat/2626/
Co ciekawe o uździe wiem, tylko ten alkohol mnie zastanawia. Nie żeby nagminnie i w dużych ilościach, ale czasem lubię🙃 znaczy kolega lubi. Mężczyzna z artykułu dostał tyle za kilka wykroczeń, Polacy to jednak mają fantazje ułańska.
shewolf, warto tez wziac pod uwage, ze prawie zadne ubezpieczenie - OC, NNW, czy w razie czego na zycie, a czesto i prywatne zdrowotne nie bedzie dzialalo w razie wypadku pod wplywem. To sie tyczy tak samo piwka na rajdzie/wyjezdzie w teren jak i grzanca na stoku narciarskim. Niestety.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
08 marca 2024 07:32
Dementek, znam ten artykuł, niemniej jednak prawo nie definiuje słowa uzda 😉 a co z hackamore np?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 marca 2024 08:24
karolina_, Teraz są już takie ubezpieczenia, że obejmują 😉
shewolf, dołaczam się do pytania, kolega też pytał 😂 czy to nie jest jak jazda samochodem przypadkiem? Albo że moga zabrać wtedy uprawnienia do kierowania pojazdem?
Nie jest to 1:1 tak sankcjonowane jak w przypadku jazdy samochodem, ale istnieją przepisy zabraniające jazdy wierzchem po alko:

[Prawo o ruchu drogowym]
Art. 45. 1. Zabrania się:
1) kierowania pojazdem, prowadzenia kolumny pieszych, jazdy wierzchem lub
pędzenia zwierząt osobie w stanie nietrzeźwości, w stanie po użyciu alkoholu
lub środka działającego podobnie do alkoholu;

[Kodeks wykroczeń]
Art. 97. Kto wykracza przeciwko innym przepisom o bezpieczeństwie lub o porządku ruchu na drogach publicznych,podlega karze grzywny do 3 000 złotych albo karze nagany.


Dodatkowo przy narozrabianiu w tym stanie dochodzi:

[Kodeks wykroczeń]
Art. 86. Spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym
§ 1. Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, nie zachowując należytej ostrożności, powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym,
podlega karze grzywny.
§ 1a. Jeżeli następstwem wykroczenia, o którym mowa w § 1, jest spowodowanie naruszenia czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia innej osoby, sprawca
podlega karze grzywny w wysokości nie niższej niż 1500 złotych.
§ 2. Kto dopuszcza się wykroczenia określonego w § 1, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka,
podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny w wysokości nie niższej niż 2500 złotych
.
§ 3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 przez osobę prowadzącą pojazd można orzec zakaz prowadzenia pojazdów.


Czyli tak, przy spełnieniu tych przesłanek można nie tylko stracić prawo jazdy, ale też dostać sądowy zakaz prowadzenia pojazdów na kilka lat lub dożywotnio.
A co może być uznawane za "sprowadzenie zagrożenia"? Na przykład spłoszenie konia czy nie zapanowanie nad nim i uszkodzenie innego pojazdu, potrącenie kogoś, upadek z konia na jezdnię i jego ucieczka, no możliwości jest dużo więc najprościej darować sobie picie % przed jazdą.
Dementek, ale kantar to jest rodzaj uzdy.Nie ma opisane, że musi być "ogłowie wędzidłowe". Masz po prostu mieć na koniu coś, co wspomaga kierowanie nim.

Nie ma wymogu bycia trzeźwym, jeśli to nie jest jazda, a pędzenie zwierząt. czyli teoretycznie jak jedziesz na jednym a obok drugi bez jeźdźca🙂

Co do mandatu opisanego w artykule- tak samo wiarygodny jak rzekome grzywny za brak maseczki czy przemieszczanie się podczas covida🙂
Oczywiście że jest wymóg bycia trzeźwym podczas pędzenia zwierząt, nawet wyżej wkleiłem cytat z prd.
A za maseczki ludzie przegrywali sprawy w sądach i dostawali wysokie kary mimo szurskiej narracji że niby wszystko umarzają. No jednak tak nie bylo. Proszę nie siac dezinformacji.
patat,
offtop:
wszyscy moi znajomi odzyskali kasę i to z "nadwyżką". ja też dosoliłam senapidowi 500 za opieszałość. zawsze to robię bo dla mnie to jest w swojej sporej części nazistowska organizacja.
BUCK   buttermilk buckskin
10 marca 2024 22:48
tak sobie zerknęłam bo kasztan mocno malowany, ale jak zobaczyłam plecy 😱
https://ogloszenia.re-volta.pl/walach-sp/o/580885/
O matko😠 pięknie komponuje się z góralskimi dachami...
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
11 marca 2024 18:55
Dementek, ale kantar to jest rodzaj uzdy.Nie ma opisane, że musi być "ogłowie wędzidłowe". Masz po prostu mieć na koniu coś, co wspomaga kierowanie nim.

Nie ma wymogu bycia trzeźwym, jeśli to nie jest jazda, a pędzenie zwierząt. czyli teoretycznie jak jedziesz na jednym a obok drugi bez jeźdźca🙂

kotbury, myślę, że jakieś orzeczenie sądu by trzeba poszukać w tym temacie 😉
https://ogloszenia.re-volta.pl/ogierek-z-duzym-potencjalem-skokowym/o/582421/?szukaj=Ogierek+z+du%C5%BCym+potencja%C5%82em+skokowym+&wiekMin=1&wiekMax=25&sortowanie=0

Czy wy to widzicie?? Ludzi już całkiem poj......o?????????
Facella   Dawna re-volto wróć!
23 marca 2024 19:13
brj, no nie wygląda na roczniaka... Zresztą roczniaka i tak bym nie puściła w korytarz.
Ale to już tu było. I to podobno standardowa praktyka w tej stajni.
Taa, jak to skakał, to miał 10 miesięcy.
infantil, dramat ! I nawet już czysty tuv ?! 😱🤔
brj, o kurcze, a ja mam wyrzuty sumienia puszczajac 2 latki (skonczone 2 lata) przez 40-50 cm, zeby popatrzec na nastawienie do pracy i koordynacje. Mamy ujezdzeniowe konie, ale to jest dobry test, dobrze widac, np. czy kon sie boi nowych rzeczy czy nie, czy robi to co kaza i nic od siebie, czy cos proponuje sam. No i czy ogarnia 4 nogi naraz. Nie pusciclabym tak roczniaka, balabym sie o kontuzje. Nawet dwulatki potrafia zaskoczyc i np wyskoczyc na koniec korytarza z placu, a tam juz jest ogrodzenie 140 i ladowanie na wyboistej lace... A tu ktos celowo postawil wagon roczniakowi. Po jaki ch*j ciekawe, technika i sila i tak sie zmienia z wiekiem
karolina_, szkoda gadać! To jest końskie dziecko jeszcze i powinno mieć dzieciństwo. Moje 2 latki jeszcze nawet drąga nie widzą. Ale teraz czasy nastawione na biznes więc im szybciej się sprzeda przecież tym lepiej. Ja tam bym takiego konika z samego faktu nie kupiła, kto wie ile on już ma w nogach wyskakane.
Co za dziwna dyskusja znowu.
brj, Skoro dwulatek nie widzi dragą to jak przepraszam poszedłby choćby taki Racot ? Daję to miejsce jako przykład bo jest to najliczniejsza impreza w skokach luzem , z profi ekipą na ziemi i dobrą halą do skoków.
Wybraźcie sobie,że są ludzie którzy hodują konie by je użytkować w sporcie.

I żeby nie było , taki źrebak wagonów skakać nie powinien, bo żadne skrajności nie są dobre.
Ale bez przesady że 2 latek nie może oglądać drąga 🤣
rudziczek   Małe i duże.
24 marca 2024 15:30
IMO puszczanie źrebaka w korytarz, aby ocenić jego technikę skoku jest bez sensu, bo tak, jak zmienią się proporcje ciała, a zmienią się jeszcze kilkukrotnie zanim konik osiągnie dorosłość, tak technika też się zmieni. Jeśli źrebak skoczy 1-2 razy "wagon" 1m, to pewnie nie będzie ani wielkiej kontuzji, ani wielkich, długofalowych negatywnych skutków dla stawów. Pytanie tylko brzmi: po co, skoro to o niczym nie świadczy i niczego nie sprawdza?
rudziczek, dokładnie!

Perlica moje Konie jeżdżą do racotu i uważam że są świetnie przygotowane. Racot wypada w listopadzie więc na koniec roku kiedy konie już mają pewne 2,5 roku. Moje młodziaki biorę dosłownie 3-4 razy przed samym racotem w odstępie tygodnia - półtora i w zupełności to wystarcza, nie muszę ganiać ich już jako roczniaki żeby się "nauczyły". Nawet ostatnio rozmawiałam z P.Kierznowskim - mówił że dosłownie raz puszczają młodziaki w korytarzu przed imprezą i to jak widać też wystarcza 😅
brj, nikt nie każe ganiać ci roczniaka, ale napisałaś wyżej że Twoje konie będąc 2 latkami nie widzą nawet drąga. A teraz się okazuje,że jednak skaczą kombinację 3 przeszkód będąc 2 latkami nadal, więc skaczą je rozumiem bez drągów🙈
Perlica, łapać się za słówka możemy cały czas 😅 kiedy puszczam konia w korytarz ma prawie 3 lata a nie ledwie 2 🤣
brj, 2 latek to dwulatek rocznikowo. Pisałaś o dwulatkach, a nie że prawie 3 latek, więc nie wykręcaj się teraz.
Jedne klacze się źrebią w lutym , a inne w lipcu, ale wszystkie są dwulatkami z tego samego rocznika.
Innymi słowy się okazuje pisałaś nieprawdę.
Perlica, jest spora roznica miedzy rocznikowym dwulatkiem w lutym a w listopadzie w roku w ktorym konczy te dwa lata. Nabieraja wtedy doroslych proporcji, plus potrafia przejsc 2-3 skoki wzrostu. Chociaz jedne dorastaja wczesniej, drugie pozniej oczywiscie. Te wczesnie dojrzewajace w listopadzie to ja zaczynam lonzowac a nie tylko puszczam w korytarz raz czy dwa.
rudziczek   Małe i duże.
24 marca 2024 22:28
PerlicaPrzypominam tylko, że dyskusja nie rozpoczęła się od dobrze wyrośniętego rocznikowo dwulatka (a tak naprawdę prawie trzylatka, bo mającego np 32 mies) tylko od konika wyglądającego na zdjęciu jak źrebak max 10mies.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się