Co mnie wkurza w jeździectwie?


musi być to pozycja umyślnie wymuszona ---- jako że wg większości źródeł (w tym definicji) jest to metoda treningu lub podkreślone jest, że koń został tak ustawiony specjalnie;
Wiąże się z rozciągnięciem środkowej części szyi --- tak mówiła stara definicja fei i faktycznie jeśli przyjrzeć się tym pozycjom, które rollkurem są na pewno, to ta część szyi jest mocno rozciągnięta, a w pozycjach wyższych tego rociągnięcia brak;
jest to pozycja gdzie głowa kieruje się do klaty --- również mocno w źródłach podkreślane i wiąże się z punktem wyżej. Nie koń na długiej szyi, wyciągający się do nóg, nie koń w zaprzęgu, któremu ozdobnie ustawiają głowę w górze.

Nevermind no i ja uważam, że ww. sytuacje stosowane adekwatnie mogą być dobrymi elementami treningu.
Za to po zdjęciach wstawionych nie ocenię - bo nie widze jak długo i jak siłowo.
(*odpisuję nevermind nie muchozol bo ze stalkerkami straszącymi po necie ludzi donosem do szefa nie gadam).




Łomatulu
Od niespełna 3 tygodni dyskutujecie o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkiej Nocy... Czyta się Was jakby się prawica z lewicą o Smoleńsk kłóciły - każdy ma swoje argumenty a moja racja jest bardziej mojsza niż twojsza... Każdy ma swoje zdanie na temat hiperfleksji i raczej żadna ze stron go nie zmieni i wydaje mi się że można by na tym poprzestać...


_Gaga, dziękuję! Dokładnie tak jest.
Ja już tą dyskusję kończę.


Jeżeli cokolwiek dziś mnie "wkurza w jeździectwie" to plakat Beyonce do piosenki Texas, gdzie siedzi na takim siwku (białym palomino?) i dzierży flagę USA.
To, że siedzi gołą dupą w czapsach w siodle to no... goła dupa zawsze się sprzedaje i w dzisiejszych czasach jak się ma talent, jak widać, to i tak trzeba pokazać gołą dupę, żeby się przebić. Ale od jej gołej dupy krzywda się koniowi nie dzieje.
Za to to, że siedzi na tym koniu w szpilkach i trzyma jedną nogę wsadzoną w strzemię szpilką (nie przodem buta tylko obcasem) jest totalnie głupie, bo na insta jest multum profili gdzie czarne laski prowadzą jazdy czarnym laskom i te przychodzą na te jazdy w kolorowych kapeluszach, cekinowych bluzkach i szpilkach właśnie- i jak to wygląda to tylko koni żal.

Za to to, że na tej focie ten konik tyłem kłusuje, a przodem galopuje, to już taki mam całkiem spory mindfuck🙂 Ale AI/photoshop wszystko przyjmie i wyprodukuje. więc chyba już jestem po prostu stara, że się dziwię.

Nevermind   Tertium non datur
25 marca 2024 12:34
_Gaga, dołączyły nowe osoby, które chcą się czegoś dowiedzieć - chyba po to jest dyskusja?
Nevermind, to dyskutujcie.
Ja wysiadam🙂 szczególnie jak "nowe osoby są na prochach"🙂

P.S.
Chętnie was zobaczę na koniach. Serio. Bo mnie już męczy to teoretyczne pierdololo.
Facella   Dawna re-volto wróć!
25 marca 2024 13:53
_Gaga, dołączyły nowe osoby, które chcą się czegoś dowiedzieć - chyba po to jest dyskusja?
Nevermind, to idźcie do wątku przeznaczonego na takie dyskusje.
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
25 marca 2024 14:38
(*odpisuję nevermind nie muchozol bo ze stalkerkami straszącymi po necie ludzi donosem do szefa nie gadam).
To po co to pisać? Wystarczy napisać na początku "Nevermind" i wszyscy wiedzą do kogo to pójdzie.
Szkoda, że patrzysz na jedną stronę - to, że mnie wyśmiewano to ok. Jak się wkurzyłam to już o matko.
Dokładnie jak z zen. Nikt nie pamięta, że wyśmiewała mnie bo przeżywałam włamanie do paki w stajni, wszyscy pamietają że powiedziałam że jest brzydka...
To całe moje stalkerstwo to zwrócenie uwagi, że wsadzanie dziecka na kucyka drugi raz pod siodłem bez kasku i kamizelki nie jest ok. W dodatku w baaardzo delikatnej formie - cos w deseń "uważam, że to bardzo nieodpowiedzialne co robicie. Przydalby sie kask a i kamizelka by nie zaszkodziła".
I to mnie wkurza w jeździectwie - znaleźć osobę z ktorą mozna normalnie pogadać to problem. Jak igle w stogu siana. Ale na szczęście można 🙂.
Ja wysiadam🙂 szczególnie jak "nowe osoby są na prochach"🙂
A legalnych czy nie? Czyżby dyskryminacja osób przyjmujących leki?
Dołączyła tylko rudziczek. Skąd wiesz, że jest "po prochach"?
Chętnie was zobaczę na koniach. Serio. Bo mnie już męczy to teoretyczne pierdololo.
Ja nie wsiadam z powodu otyłości, dokształcam się na razie toeretycznie.
Facella ale to jest dyskusja na temat (poza personalnymi wtrętami kotbury) o tym co nas wkurza w jeździectwie.
Nevermind   Tertium non datur
25 marca 2024 14:39
Facella, Nie rozumiem w czym problem. Większość dyskusji tutaj to offtopy, bo wątek jest specyficzny. Serio, mieć problem, że stara re-volta jeszcze dycha i dyskusje nadal trwają...
Ale ok, idę sobie stąd, jestem przekonana, że znajdzie się masa chętnych by kontynuować dyskusję w odpowiednim wątku... Jak zawsze po haśle ,,idźcie do właściwego wątku" 😀
Facella   Dawna re-volto wróć!
26 marca 2024 12:06
Muchozol2, od dwóch stron to nie jest dyskusja o tym, co wkurza, tylko czyja racja jest racjejsza i rozdzielanie włosa na czworo. Jest cały wątek o rollkurze i nie widzę zasadności ciągnięcia tej dyskusji równolegle.
Mega off topic ale uważam, że to bardzo ważne Ja wysiadam🙂 szczególnie jak "nowe osoby są na prochach
Czy naprawdę w dyskusji musimy się zniżać do stygmatyzacji osób chorych? To co? Ma się nie leczyć? Czemu śmianie się z osób i wykluczanie ich z dyskusji z powodu choroby głowy jest fajne? Jakoś z osób które chorują na białaczkę i się leczą to już się nie śmiejemy. A wydaje mi się, że obie te choroby są śmiertelne. Jak to w ogóle świadczy o komentującym? Jak już nie masz argumentów to pojedź po chorobie? Fuj.
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
26 marca 2024 14:21
Facella, jak dla mnie to cały czas czuć to wkurzenie, tylko nie piszą w każdym poście "wkurza mnie, że". Zresztą obstawiam, że jakby pisały tak, to też by było źle 😉.
Ale to moje odczucia i też niespecjalnie mi się chce głęboko rozważać jak duży robią tu OT.
Dziwi mnie natomiast, że zareagowałaś na to, a nie na personalne i dopiero offtopowe wtręty (moim zdaniem dużo bardziej krzywdzące i zupełnie niezgodne z regulaminem forum).
Jeśli pilnujemy porządku to go pilnujmy.
kare_szczescie, bardzo dziękuję za ten post.
kare_szczescie, masz rację.
Już precyzuję:
jak ktoś ma białaczkę, to nie zapisuje się na maraton i nie robimy dla niego specjalnej kategorii, żeby mógł wygrać.
Jak ktoś ma chorobę psychiczną, to przynajmniej ja nie kontynuuję dyskusji (onlinowych) z taką osobą. Szczególnie, gdy zauważam wzór "uderz w stół, a nożyce się odezwą".
Imho taka osoba powinna zająć się SOBĄ a nie problemami pierwszego świata, że koniki mają źle.
Żeby taka osoba mogła zająć się sobą, musi zrozumieć, że postępowała źle. Żadna ze zestalkowanych i zastraszanych osób nie usłyszała "przepraszam". (totalnie nie wiem o co chodzi we wpisie o jakiś pace, i że ktoś jest brzydki).

I teraz bardzo ad persona: ja również zostałam zaszantarzowana. I napisałm wtedy publicznie, że nie odpuszczę i zawsze będę punktować. Więc mój wpis nie stygmatyzuje osób chorych psychicznie - ja stygmatyzuję bardzo złe zachowania konkretnej osoby.
Jak ktoś jest chory psychicznie, to nie powinno się z nim prowadzić dyskusji. Jak jest zdrowy, to powinien wziąć odpowiedzialność za swoje szantarze.

Nie mam argumentów, bo uważam, że rozmawianie z kimś, kto nie jeździ konno o metodach treningowych jest dla mnie jak gadanie ze ślepym o kolorach.
Moon   #kulistyzajebisty
27 marca 2024 09:50
Czy mogę już iść po popcorn? 😜

Ale generalnie, kotbury, ejmen.
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
27 marca 2024 11:44
kotbury, poproszę po raz kolejny o dowody na stalkowanie i zastraszanie. I po raz kolejny - dlaczego nikt tego nie zgłosił.
No i klasyczek, ta wpada tylko jak jest jakaś afera i po chwili tradycyjny powrót do przekierowania atencji na tę-której-nicka-wolę-nie-pisać xD 🤡
budyń, O weź, bo zaparskam monitor xD 😀 zapisuję, zapisuję....
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
27 marca 2024 12:11
budyń, ale jaka afera? Dziewczyny dyskutowały, to chyba nie afera? Temat ciekawy i chwytliwy. Dyskusja nawet kulturalna.
Poza tym akurat uwagę na mnie to przekierowała kotbury, na co zresztą zwrociła uwagę kare_szczescie.
A dlaczego Ty zawsze piszesz i sama tą spiralę nakręcasz?
Gillian   four letter word
27 marca 2024 12:18
Poproszę pozostałe moderatorki o interwencję bo mogę przypadkiem zbanować nie tą osobę co trzeba 🤡 niestety nie mogę być w tym przypadku obiektywna 🤡
#teamkotbury
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
27 marca 2024 12:36
Żeby taka osoba mogła zająć się sobą, musi zrozumieć, że postępowała źle. Żadna ze zestalkowanych i zastraszanych osób nie usłyszała "przepraszam".
Chciałam dopytać kogo i za co miałam przepraszać? Moze być na priv.
Czy może chodzi o Panią co do mnie napisała "co ja Ci zrobiłam bardziej?" Czyli de facto sama się przyznała, że taka fair wobec mnie nie była 🙈. A jakoś ona mnie nie przeprosiła 😉.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
27 marca 2024 13:17
Muchozol2, a tobie nie nudzi się wpadanie na forum tylko po to, aby zgrywać osobę urażoną przez cały świat?
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
27 marca 2024 13:21
Pati2012, ja sobie wpadłam pogadać o rolkurze. Tyle osób się wypowiadało, że dziwi mnie, że w tym gąszczu ktoś mnie zauważył, bo nic o sobie nie pisałam - można wejść w mój profil i zobaczyć wypowiedzi. Odpowiedziałam dopiero na nękanie i pomówienia, co nie powinno dziwić.
Gillian już napisałam do admina. To też w jej/jego interesie zaprowadzić tu porządek.
Facella   Dawna re-volto wróć!
27 marca 2024 13:49
Dajcie sobie po męsku w mordę gdzieś na jakichś zawodach i skończcie prać swoje prywatne brudy na forum, co wy na to? 🙃
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
27 marca 2024 13:58
Facella, ja myślę żeby już nie dawać czasu na przemyślenie jak to zrobiłam ostatnio, tylko załatwić to z osobami trzecimi, ktorym nie udzielą się emocje tu gdzieś skumulowane 🙂.
Dodam tylko, że próbowałam sprawe załatwić na priv, ale bez odzewu. Za to tutaj nie ma problemu żeby wywlekać pomówienia i po raz kolejny nękać.
Ja to bym wam obu dała po banie… i jeszcze pewnie znalazło by się kilka innych osób co by im się sięgnęło rykoszetem…. Wszak naczelną zasadą ludzi inteligentnych powinno być nie podżeganie do niesnasek, co by nie karmić trolli i jak byście były takie mądre (każda ze stron), to byście raz dziób przymknęły i przełknęły nieodpartą chęć odgryzienia się.
Mowa jest srebrem, a milczenie złotem… i przestały by się sypać argumenty ad personam, a zaczęła by się merytoryczna dyskusja.
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
27 marca 2024 14:15
martrix, niestety ale jak coś godzi w moje dobre imię, to nie będę siedzieć cicho. Co by kto nie mówił i jak nie sugerował braku inteligencji - przestało mnie to ruszać co kto myśli.
Nie dam milczącej zgody na łamanie prawa po raz kolejny. Wtedy odpuściłam, nikt nie docenił. Piszę sobie spokojnie o Emach czy rollkurze i wraz źle.
Nie może być tak, że w przestrzeni publicznej ktoś jest dyskryminowany na podstawie nieprawdziwych oskarżeń. Jedyne czego jestem winna, to przede wszystkim że dałam się sprowokować i kiedyś wyżywałam na Musze. I co odpokutowałam.
Jestem człowiekiem - jak ktoś po mnie "jedzie", to się odcinam. Nie tykana nic nie robię - co widać w poprzednich wpisach.
Milczenie jest złotem
Znowu to samo?! 😅
Ooo znowu mamy wątek o Muchozol2,
Wspaniale 😜
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
27 marca 2024 20:51
Podziękujcie za to kotbury. Ja sobie spokojnie komentowałam (czy tu, czy w innych wątkach) i nagle bum! Szambo wybiło.
A przy okazji - czy ktoś w końcu może dać jakąś "listę zarzutów", żebym mogła się odnieść?
Bo jakieś mgliste "kogoś straszyłaś" mnie nie przekonuje. Konkret co, gdzie, komu.
Gillian   four letter word
27 marca 2024 21:03
Ciągniesz off top. Proszę zaprzestać.
Wszyscy proszę wrócić grzecznie do tematu.

Mnie aktualnie wkurza linienie koni. Dawno nie miałam nieogolonego konia i zapomniałam jaka to zabawa 😖
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
27 marca 2024 21:06
Gillian, dlaczego zwracasz się do mnie teraz, a nie zwróciłaś się do kotbury w jej pierwszym poście? Takim zachowaniem zezwalasz na działanie karalne i niezgodne z prawem.
Gillian   four letter word
27 marca 2024 21:11
Ostatnia szansa i dostaniesz ostrzeżenie za OT. Twoja decyzja.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się