Utylizacja Koni... :( czyli wszystko na ten temat



Amatorka, zadzwoń do PIW-u w Pucku
i zapytaj, która firma obsługuje ten rejon.

Tak jak pisze ms_konik,, u każdego powiatowego lek. weta wisi lista odbiorców
Obiło mi się o uszy, a że ten temat mnie nie dotyczy bezpośrednio (odpukać) to chciałabym się Was zapytać, czy to prawda, że bez numeru stada płaci się więcej za odebranie zwierzaka?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 kwietnia 2024 14:12
maluda, Nie wiem, czy bez numeru stada, na pewno nie będąc rolnikiem (nie mając numeru producenta rolnego) płaci się zdecydowane więcej.
bez numeru stada nie odbiorą
Dziękuję!
bez numeru stada nie odbiorą
blucha, a kto odbierze?
Bez numeru gospodarstwa odbiorą odpłatnie. Z numerem gospodarstwa i paszportem nic się nie płaci. ARiMR płaci.
megi007, podawałam nr gospodarstwa, oddałam paszport i płaciłam...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 kwietnia 2024 21:46
_Gaga, ale nr stada, czy producenta rolnego? Bo to co innego.
bez nr stada w lubuskim nie odbiorą, i nie ma żadnej wyższej ceny, nie i koniec, to jest info sprzed 2 miesięcy, klientka miała taki problem
bez nr stada w lubuskim nie odbiorą, i nie ma żadnej wyższej ceny, nie i koniec, to jest info sprzed 2 miesięcy, klientka miała taki problem
blucha, i tak sobie taki koń leży nieodebrany u Was?
nie, klientka musiała troche ,,pokombinować,, sąsiad dopisał i odebrali, ale od firmy utylizacyjnej usłyszała ze jedyna opcja jak kon nie jest dopisany do jakiegoś stada to ma na siebie donieść do PIW, przyjadą na kontrol, wyślą zlecenie do firmy utylizacyjnej tylko ze potem ona będzie miała dalsze nieprzyjemnosći od strony PIW
Blucha ale jakie nieprzyjemności? Jak padnie zwierzę to musi go odebrać specjalistyczna firma, wiec jeśli odmówili to chyba oni powinni się tłumaczyć. Nie rozumiem co ma piernik do wiatraka.
adriena ja tylko opisuje sytuacje, jak masz wątpliwosći to zadzwoń do firmy w swoim rejonie i dopytaj, może wytłumaczą podstawe prawną, ja mam stado więc mnie nie interesuja ,,przepychanki,, czy mogą nie odebrać czy nie mogą.
Moje pytanie zostało zadane z podobnego powodu (zasłyszanego).
Sytuacja była prawie taka sama jak ta opisana przez blucha,. Tyle że, klient ostatecznie zapłacił 3,5 tysiąca za zabranie zwierzaka.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
15 kwietnia 2024 07:22
adriena, "nieprzyjemności od PIWu" to w domyśle pewnie brak zgłoszenia konia do rejestru i kary z tej okazji
zembria, nr gospodarstwa. Jak Byśka padła, nie było jeszcze ARMiRowych wymogów.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 kwietnia 2024 16:30
_Gaga, No o tym piszę, to jest numer producenta inaczej. Zanim wprowadzono obowiązek zakładania siedziby stada dla koni, to jeśli się prowadzi gospodarstwo (powyżej 1ha ziemi) to nadawali ten numer.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się