Skąd ten cytat...?

hehe samotnosc w sieci  Wisniewskiego🙂 akurat czytam kolejna jego ksiazke🙂
:kwiatek:
Tamtego jednak ranka Jenny siedziała z nosem zanurzonym nie w wiadomościach, lecz w rubryce ogłoszeń. Kiedy podszedłem bliżej, zobaczyłem, że coś energicznie podkreśla w dziale „Zwierzęta domowe. Psy”.
– Hm – odezwałem się dyplomatycznie, łagodnym tonem wciąż jeszcze świeżo upieczonego męża. – Czy chciałabyś ze mną o czymś porozmawiać?
Nie odpowiedziała.
– Jen-Jen?
– To ta roślina – rzuciła wreszcie z desperacją w głosie.
– Roślina? – spytałem.
– Ta durna roślina – wyjaśniła. – Ta, którą zamordowaliśmy.
My? Nie chciałem się upierać, ale prawda była taka, że to ja kupiłem roślinę, ale to ona ją zamordowała.
'Marley i ja" John Grogan  💃
🏇 tak🙂
"- Co najbardziej lubisz u kobiet? - zapytała któregoś dnia.
- W jakim znaczeniu?
- W znaczeniu część ciała. Co Cię najabrdziej kręci? Biust? Tyłek? Nogi?
- Nie wiem, zależy kiedy - odpowiedziałem. Zależy kiedy. Zależy kto.
- To nie jest żadna odpowiedź.
- Nie da się kobiety parcelować na części ciała - powiedziałem wyniośle."
Wydaje mi się, że to cytat z Murakamiego (albo we wszystkim już "widzę" z jego książek cytaty  :hihi🙂.

Jakaś mała podpowiedź? 😉
Podpowiedź:
Prozaik i publicysta. Otrzymał nagordę literacką Nike w 2001roku.
"Pod mocnym aniołem" Pilcha?
Autor się zgadza, tytuł nie 🙂
'Marsz Polonia"?
Albo "Spis cudzołożnic"?
Pudło  🙂
"Inne rozkosze"?
Btw. fajny jest Pilch? Nigdy nie czytałam  😎 tylko znam parę tytułów  😁
Pudło 🙂

Podpowiedź:

"W tym roku obchodzę czterdziestolecie pierwszej próby samobójczej"
"Moje pierwsze samobójstwo"?  😁
Szepcik brawo!

Ode mnie otrzymujesz nagrodę dodatkową za wytrwałość 😀  :kwiatek:
Ja się nigdy nie poddaję  😎 Chyba już jestem skazana na tego Pilcha, coś sobie muszę kupić 😉

To może coś łatwego 😉
"Poleciałam na górę, ale pod moimi drzwiami odkryłam, że zatrzasnęłam je, wychodząc, a klucz zostawiłam w środku. Zaczęłam walić w nie głową, wrzeszcząc: "Cholera!"
W korytarzu pojawił się Dan.
- Chryste - powiedział. - Lepiej sobie zapal.
- Dzięki - odparłam i prawie zjadłam papierosa, którym mnie poczęstował.
Po długich manipulacjach kartą kredytową, podczas których wypaliliśmy jeszcze z pół paczki fajek, dostaliśmy się do mieszkania, gdzie woda stała już po kostki i nie dawała się zakręcić."
Och, nie uwierzę, że nikt nie kojarzy  👀
Podpowiedź:
"10 rano. Mama była wspaniała.
- Kochanie - powiedziała. - Wcale mnie nie obudziłaś. Właśnie wychodzę do studia. Jak mogłaś doprowadzić się do takiego stanu z powodu głupiego faceta? Mężczyźni są egoistycznymi niewolnikami swoich popędów i nie ma z nich żadnego pożytku. Tak, ciebie też to dotyczy, Julio. Weź się w garść, kochanie. Zdrzemnij się trochę. Kiedy pójdziesz do pracy, masz wyglądać zabójczo."
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
31 lipca 2009 16:34
"Dziennik Bridget Jones"?
No oczywiście 😉
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
31 lipca 2009 16:50
No to proszę:
"Wtulona w wygodne wgłębienie poduszek, kołysana nieznacznie na giętkich resorach powozu zaprzężonego w idące dobrego kłusa siwki, Anna, śród nie milknącego turkotu kół i nieustannej szybkiej zmiany wrażeń na świeżym powietrzu, robiła na nowo przegląd wypadków dni ostatnich i widziała swą sytuację w całkiem innych barwach niż w domu. Nawet myśl o śmierci już jej tak nie przerażała ani nie była tak wyraźna, a sama śmierć nie wydawała się bynajmniej nieunikniona."
Up, potrzebna podpowiedź 😉
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
01 sierpnia 2009 20:08
[i]"- Przyjadę, kiedy pani wyjdzie za mąż - obiecywała Waria.
- Kiedy ja nigdy nie wyjdę za mąż.
- No ta ja nigdy nie przyjadę.
- W takim razie tylko po to wyjdę za mąż... Ale niech pani pamięta i dotrzyma obietnicy - rzekła Kitty."
KresPas   żyj i daj żyć
01 sierpnia 2009 21:25
strzelam... dialog niczym u Erica Emmanuela Schmitta 🙄
albo u Viana ale jakoś książki o tej tematyce ostatnimi czasy ulatują mi z pamięci... poddaję się
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
02 sierpnia 2009 12:23
Niet 😉

Jako podpowiedź powiem, że w tytule tej książki jest imię z pierwszego cytatu 🙂
Może "Anna Karenina"? 😉
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
02 sierpnia 2009 17:03
A i owszem 🙂
"Oparła się na łokciu i przysunęła do siebie moją głowę, tak że nasze twarze niemal się dotykały.
- Poproś mnie o rękę.
- Wyjdziesz za mnie?
- Nie - I odwróciła się.
- Po co ci to było?
- Żebyśmy to już mieli z głowy. Ja zostanę stewadresą, a ty pojedziesz do Grecji. Jesteś wolny!
- Ty także jesteś wolna.
- Jeśli ma ci to zrobić przyjemność... tak, ja także jestem wolna."
Daję podpowiedź 😉

"Nikomu, nawet Meliemu, nie powiedziałem o wizycie u Conchisa, ale wiele godzin spędziłem, zastanawiając się, kim jest ta tajemnicza trzecia mieszkanka Bourani. Doszedłem do wniosku, że najprawdopodobniej jest to niezupełnie normalna żona i stąd odosobnienie willi oraz milczenie służby.
"Mag" Johna Fowlesa?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się