strzyżenie / golenie koni

Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
05 listopada 2009 06:55
a czy taki wzorek da sie wyciąć odwrotnie tzn. w długiej sierść wygolić wzorek?
niestety nie mam maszynki do golenia takiej profesjonalnej czy taką jednorazówka można to zrobić , zastanawiałam sie też nad skróceniem sierści nożyczkami (w miejscu wzorku)
to w zasadzie zasługa Kasi, bo super szablon przygotowała 🙂, jeszcze jeden wzorek na dniach wrzucę 🙂
jednorazórką to jest koszmar - wiem bo próbowalam kiedys wygolic serduszko.

Dałoby pewnie radę na odwrot tylko, trzeba by inaczej sporządzić szablon - u nas to co jest z długiej sierści zostawione to było pod naklejką czyli u Ciebie trzeba by kawałek z pustymi miejscami w środku...
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
05 listopada 2009 11:28
właśnie wydrukowałam sobie szablom i będę kombinować z wycięciem.
aszka, czym wygoliłaś łapki ?
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
05 listopada 2009 12:44



czy może mi ktoś przerysować ten szablon tak abym mogła w długim włosie wyciąć wzorek na krótko. Prawie mi się to udało ale mam problem z oczami  😤 😤

aszka, czym wygoliłaś łapki ?


podpinam się pod pytanie
lovehorses ale jak przerysować? po co?
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
05 listopada 2009 14:06
chcę wyciąć tego rekinka w długiej sierści , czyli rekinek będzie miał króciutką sierść. Jak przygotować szablon tzn. z całością to prosta sprawa tylko jaz wyciąć oczy rekinka , trzeb chyba oczy zostawić z dłuższej sierści i wyciąć na krótko tylko kontur.
Gallien   Un poco di zucchero
05 listopada 2009 16:37
chcę wyciąć tego rekinka w długiej sierści , czyli rekinek będzie miał króciutką sierść. Jak przygotować szablon tzn. z całością to prosta sprawa tylko jaz wyciąć oczy rekinka , trzeb chyba oczy zostawić z dłuższej sierści i wyciąć na krótko tylko kontur.


Nie koniecznie. w srodku oczu wycinasz maszynka, tylko zostawiasz oprawe oka na dole tez, poprostu sobie dorysuj "obramowanie" na dole i Ci wyjdzie,
hm.. nie rozumiem problemu... drukujesz rekinka i wycinasz to co jest niebieskie..
kujka   new better life mode: on
05 listopada 2009 18:23
ogolilam swojego. jak zwykle mialam problem z "wykonczeniem" przednich nog. moglby ktos podac sprawdzony sposob jak ladnie to zrobic? bede golic jeszcze cudzego konia i nie chce nic zrabac (na swoim moglo mi nie wyjsc, z cudzym to juz gorzej 😉 .
zdolny Kaś  😀 a masz może Parysa? czy nie Ty wzorowałaś jego zadek?  😉
Powtarzam pytanie.
Czym można wyciąć wzroki typu łapki ? Bo taka końska maszynka wydaje mi sie duża jak do operowania na takiej małej powierzchni. 😉
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
05 listopada 2009 20:35
hm.. nie rozumiem problemu... drukujesz rekinka i wycinasz to co jest niebieskie..


🤦  🤦  🤦  no tak
misery21, ja golę maszynką elektryczną ale ludzką bo gole tylko wzorki więc nie ma sensu kupować profesjonalnej, jak sie ma szablon i ostrą maszynke to nie ma żadnego problemu. Ja gwiazdki, serduszka i L gole juz bez szablonu
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
05 listopada 2009 21:00
a jak się nie ma maszynki elektrycznej to czy można ją zastąpić?
pytanie zasadnicze, czy wycinasz wzorki do gołej skóry czy zostawiasz jakąś długość włosów?
ja próbowałam jednorazówką  😁 i sama się będę z siebie śmiać że wierzyłam że mojego mało omamuconego konia
wygole. Chciałam tylko mały wzorek na zadzie. Ale ni w ząb po kilku ruchach maszynka zapchała sie włosami, a co do
efektu był mizerny - nie zauważalny. I zrezygnowałam. Teraz tylko szukam jakiejś w miarę taniej maszynki elektrycznej
bo z domu nie chcą mi dać  🙄
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
06 listopada 2009 07:08
myślałam nad skróceniem włosa nożyczkami, tak aby nie golić do gołej skóry  . Trochę z tym będzie zabawy ale tak  jak robią to fryzjerki włos na grzebyk i ciach. Futro ma strasznie długie więc powinno być widać różnicę.
A ja goliłam: rany, pogryzienia, wzorki... Maszynką za 60zł Made by Carrefour. Bardzo żywotna. Na zakurzonych zadach dzielnie goliła wzorki. Żyła bardzo długo.
Nasze historie wzrokowe:

1. Sezon zimowy. Kon golony, wzorek pozostawiony z zimowej siersci.
Nuta by me.



2. Sezon letni. Wzorek wygolony.
Koniczyna by Sigma.


szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
06 listopada 2009 11:00
Z okazji stawiania hali postanowlismy sie ogolic rowniez.  mysle o 'blanket clip', bo siersc niezbyt dluga (derkujemy sie od miesiaca), za to powrot do roboty po kontuzji, wiec  forma i kondycja do kitu.

chcialabym jakis wzorek machnac- ale nie wiem czy jest sens sie bawic na siwej siersci?
A ja zastanawiam się nad czymś takim http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2009-11/62bbdc75/konie2384.jpg.html

Co o tym myślicie?
No i poszukuje kogoś z Trójmiasta kto by mi wystrzygł moją kobyłkę 😉
ja trochę się niektórym dziwię, najtańsza maszynka z hipermarketu to 30 zł
na wzorek starczy spokojnie
po co kombinować z nożyczkami?
Jeśli chodzi o mnie to ja już wole sie sama nie zabierać za maszynkę 😵
A czy można wygolić wzorek w zimowej sierści? Bo konia całego nie planuje golić..
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
06 listopada 2009 18:07
Dramka, odpowiedz na to pytanie masz kilka postwo wyżej 😉
(koniec poprzedniej strony)
Oto Parys:



A to moje dzisiejsze zlecenie 🙂 :



ogolilam swojego. jak zwykle mialam problem z "wykonczeniem" przednich nog. moglby ktos podac sprawdzony sposob jak ladnie to zrobic? bede golic jeszcze cudzego konia i nie chce nic zrabac (na swoim moglo mi nie wyjsc, z cudzym to juz gorzej 😉 .


Podpinam się pod pytanie, czy możecie wkleić zdjęcia na których widać do jakiej wysokości są wygolone nogi? Jeśliby się dało to i przednie i zadnie ;-)
Bo jutro mam golić i nie wiem jak zrobić żeby zarośniętemu mamutowi było ładnie.
Już zdążyłam zobaczyć Parysa na fbl Karoll i strasznie mi się podoba ta świnka i "boom!"  😜
kujka, prosze. Moj golony z tak wykonczonymi nogami:

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się