KOTY

my_karen   Connemara SeaHorse
23 stycznia 2010 19:16
magda super foty 💘

A ja przeszukujac zapomniane foldery znalazlam stare zdjecia - dla odmiany 😉
Manta   Tyłkoklep leśny =)
23 stycznia 2010 19:21
Szafirowa - ciemne koncowki uszu biora nie stad, ze to krzyzowka ze zwykla mysza a z tego jakiej odmiany jest ta mala (a to bylo widac jak byla mala i zarosnieta 😀 ). Mam nadzieje, ze kolega myszy z PMC nie ma i ich poza zwiazkiem nie rozmnaza? ;-) No niestety łysole mają kłopoty z oczami i ze skórą. Obcinasz jej pazury? Ja sie tak do łysej zbieram i zbieram... ale się boje, że jak mi się zabardzo spodoba, to jeszcze o łyse będę hodowle rozszerzać i przegne z ilością myszoli =)


A z kociego tematu -  gdzie najlepiej i najtaniej w Krk drapaków szukać? 😀 bo juz kilka mamy upatrzone, będziemy dzwonić o ceny, ale moze ktos z Was cos wie ;D. Jakos wczesniej drapak nie byl mi potrzebny, bo moja ruda i tak wszystkie olewala ;D ale przy nowym (nieplanowanym) kocie to by sie nam przydal 😀
Zabierzów - hurtownia?
dobra wiecie co?
jak przecytalam posty nt. Whiskas'a to mi szczeka opadla!
moje wszystkie koty (i te aktualnie zamieszkujace moj dom jak i te , ktore juz zeszly z tego swiata 🤔mutny🙂
OD ZAWSZE DOSTAJA SASZETKI WHISKAS ! teraz mam zadanie tylko jedno - zmienic kotom karme... 😵
co polecacie dla 3 letniego kocura  podstarzalej kotki perskiej  i 3 mies. kociaka?
czy sa jakies takie hmmm....uniwersalne co by nie trzeba bylo dla kazdego kota innej marki(chodzi mi o mokre zarcie bo jako suche dostaja mieszanke kilku rodzajow puriny)
Sorki ze tak jakos malo poukladanie pisze ale sie wystraszylam 🙁
my_karen   Connemara SeaHorse
24 stycznia 2010 09:16
aga ja tez mialam duzo lepsze zdanie nt whiskasa. Wiedzialam, ze te sklepowe karmy nie sa cudowne, ale nie myslalam, ze az tak tragiczne.
Co prawda karmilam tymi karmami raz na jakis czas tylko, ale raczej uznawalam to za rarytasik, bo zwierza uwielbialy.
Karmie gotowymi karmami dopiero obecne zwierzaki, myslalam w sumie, ze im dobrze zrobie.
A po zglebieniu tematu jestem na etapie eksperymentow z polecanymi tu karmami - i juz wiemy np, ze Miamor to zdecydowanie nie to 😉
Miamor składem w sumie nie powala, eh

A SCHMUSY?
82 % mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (po min. 20 % kurczaka lub indyka oraz 10 % dziczyzny w każdym sorcie), zboża (> 4 % ryżu)

bezbarwników sztucznych i sztucznych środków konserwujących


I zapytowuję tu jeszcze:
Manta, Strucelka, Dorcysia i inny z Krakowa
chcecie coś z zooplus.pl, bo najpóźniej jutro muszę zamówienie złożyć  🤔
my_karen   Connemara SeaHorse
24 stycznia 2010 14:00
Zaraz sie rozeznam, dzieki za podpowiedzi 🙂
I jeszcze jedno pytanie mam (wiem, ze bylo w tym watku gdzies ale nie moge znalesc). Ostatnio saszetki miamora dostalam, teraz juz bede sama zamawiac. No i wlasnie, skad najlepiej? zooplus? jest gdzies dostawa gratis?😉 bo bede pewnie wieksze ilosci zamawiac, i psie i kocie...
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
24 stycznia 2010 14:02
my_karen, To cię nie pocieszę: Pedigree i Chappi to to samo łajno jak Whiskas i Kitekat :/
my_karen   Connemara SeaHorse
24 stycznia 2010 14:28
no tak, na jedno wychodzi. czy ja gdzies pisalam, ze lepsze? 😉
kiedys w ogole gotowalam i psom i kotom mieso(ew kotom dawalam surowe) z ryzem najczesciej.
Teraz chcialam te moje dwa stwory karmic gotowymi karmami, ale widze, ze to nie takie proste 😁
Jak juz pisalam, nigdy karmic nie karmilam wylacznie tymi reklamowanymi sklepowymi, po prostu nie wiedzialam, ze to az takie zuo 😉
Niespecjalnie bede miala w najblizszej przyszlosci czas na specjalne gotowanie, pokombinuje wiec z gotowymi. Tylko niespcjelnie jestem w tym temacie rozeznana (w konskich jakos bardziej 😁 ) dlatego poprosilam o wyprobowane sklepy 🙂
a to moj najcudowniejszy Puszolinks  😀 kocham ja strasznie, ma 12 lat i zachowuje sie caly czas jak malenki kociak. Bardzo lubi "brykac" , ale to typowy kot domowy, nie wychodzi na zewnatrz, no chyba ,ze z moja obstawa i to raczej na krotko. Ale przez okno atakuje i przegania psa  🤣

Mazia   wolność przede wszystkim
24 stycznia 2010 17:55
my_karen
polecam www.kuchniapupila.pl bardzo duży wybór, dobre ceny i za zamówienie powyżej 100 zł transport gratis
Wistra dzięki ale ja wszystko kupuje w hurtowni w ilościach bardzo hurtowych.( mam 6 psów i 5 kotów) 😁
cieciorka   kocioł bałkański
24 stycznia 2010 18:11
mojemu znajomemu wetka poradziła własnie pedigree, jako najlepsza z tego szajsu. powiedział ze chce karmic mozliwie dobrze i nie placic fortuny.
a moim zdaniem jest jedna ciekawa rzecz w rozpisce skladu Whiskas'a  😵
- najpierw niby wszysto ok i jako ostatnie jest co???- skladniki mineralne

i nie ma napisane co wchodzi te skladniki  i taki jakis przecietny posiadacz kota pewnie sobie mysli (tak jak ja pomyslalam pare lat temu ) ,, mineraly-swietnie bo nie dosc ze jest wiele skladniko to i jeszcze mineraly! I po co przeplacac w zoologicznych na super karmy jak mozna kupic w markecie?!''

Paranoja jakas.... 🙄
Najpierw nie jest ok, bo "mięsa" jest 4%.


Patrzyłam na skład Bozity.
Czemu jest taka dobra, skoro ma 4% mięsa i WIEPRZOWINĘ w składzie?  🤔
Wiem, że min. 4%, ale to i tak składem nie powala  😵
my_karen   Connemara SeaHorse
25 stycznia 2010 15:59
Mazia dziekuje :kwiatek: juz wstepnie przejrzalam. Ciezko laikowi wybrac cos w miare taniego i dobrego, bo jest tego multum a znalam tylko royal canin i jeszcze ze 2-3 inne, ale za pare dni pojdzie pierwsze zamowienie i bedzie pierwsza proba 🙂
majek   zwykle sobie żartuję
25 stycznia 2010 16:05
pokażę Wam moje zasrańce...

kotki smrodki

trudno, mam nadzieję, że na wiosnę przestaną robić w stajni....
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
25 stycznia 2010 16:15

Patrzyłam na skład Bozity.
Czemu jest taka dobra, skoro ma 4% mięsa i WIEPRZOWINĘ w składzie?  🤔
Wiem, że min. 4%, ale to i tak składem nie powala  😵


Co do Bozity - to o której piszesz? Sucha, mokra w puszkach, mokre kartoniki? One różnią się w składzie... Kiedyś się skusiłam na mokre kartoniki, ale moje miały po nich biegunkę, nie one jedne z resztą... Potem się tą karmą nie interesowałam, może dlatego, że nie kreują się tak upierdliwie na najlepszą karmę Świata  😁
A wieprzowina w tym wypadku jest dozwolona, bo w Skandynawii nie występuje  choroba Ajuszkiego (lub mięso jest na nią badane - głowy obciąć sobie nie dam), więc koty mogą ją bezpiecznie wcinać.
o Kartonikach mówię
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
25 stycznia 2010 16:29
Kurczę,tutaj to nie wygląda tak źle... Można się przyczepić do za małej zawartości tłuszczu. Chyba chodzi Tobie o  TE?? Więc ja to rozumiem tak, że kartonik z łupaczem zawiera 4% łupacza, więcej jest w niej kurczaka (bo jest wymieniony pierwszy), a reszta to pozostałe składniki wymienione malejąco... Fajnie, że najmniej jest marchwi, ale wolałabym bardziej precyzyjny opis (tzn. konkretne ilości).
m4jek- ja małym kotom nad stajnię wstawiłam ogromną plastikową skrzynkę ze zwykłym piaskiem z dworu i skończyło się robienie w siano i słomę


Dziewczyny co zrobić na obgryzanie kwiatów przez koty?
Mają zasianą kocią trawkę, a mimo to pastwią się gady nad moją kochaną żylistką
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
25 stycznia 2010 16:33
Laguna, chyba tylko można przestawić kwiatka w niedostępne miejsce... Może w zoologu byłby jakiś odstraszający specyfik??
Tak btw, ktoś dzwonił w sprawie suni???
majek   zwykle sobie żartuję
25 stycznia 2010 16:33
Laguna, mają kuwetę w stajni właśnie z piaskiem z zewnątrz. I wolą s*ać w ziarenka...
Makrejsza- niestety nie 🙁 A za 2 tygodnie podpisuję akt notarialny....

Niestety nie mam aż tyle miejsca na szafach aby pochować tam wszystkie kwiaty. Wstawiłam tam te co mogłyby futrom zaszkodzić, ale niektóre palmy niestety mogą stać tylko na podłodze lub stolikach bo są za duże
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
25 stycznia 2010 16:39
Kurczę, na dogo jej wątek zginął, ale na miau ma ponad 100 odsłon, miałam nadzieję, że się uda...
Wistra, bo patrzysz na zooplus a tam kijowo jest to podane. Bozita ma prawie 90% miesa
Skład


wołowina kartonik 370g

92% mięsa i produktów mięsnych w kawałku (w tym 50% kurczaka, 35% wieprzowiny, 15% wołowiny), galaretka, suszone jajka, minerały, papryka

okoń kartonik 370g

88% mięsa i produktów mięsnych w kawałku (w tym 40% kurczaka,40% wieprzowiny, 20% wołowiny), galaretka, okoń (min.4% w kawałku), suszone jajka, minerały, papryka

krab kartonik 370g

90,5% mięsa i produktów mięsnych w kawałku (w tym 40% kurczaka, 40% wieprzowiny, 20% wołowiny), krab (min. 2%), galaretka, suszone jajka, minerały, koper

wątróbka z kurczaka kartonik 370g

92% mięsa i produktów mięsnych w kawałku (w tym 50% kurczaka, 30% wieprzowiny, 20% wołowiny), wątróbka kurczaka (min. 2%), galaretka, suszone jajka, minerały, marchew

ryba morska - łupacz kartonik 370g

88% mięsa i produktów mięsnych w kawałku (w tym 40% kurczaka,40% wieprzowiny, 20% wołowiny), galaretka, ryba morska - łupacz (min.4% w kawałku), suszone jajka, minerały, marchew

wątróbka wołowa kartonik 370g

92% mięsa i produktów mięsnych w kawałku (w tym 40% kurczaka, 45% wieprzowiny, 15% wołowiny), wątróbka wołowa (min. 6%), galaretka, suszone jajka, minerały, marchew

kurczak kartonik 370g

92% mięsa i produktów mięsnych w kawałku (min. 20% kurczaka, wieprzowina), galaretka, minerały, marchew

indyk kartonik 370g

92% mięsa i produktów mięsnych w kawałku (w tym kurczak, wieprzowina, indyk), galaretka, minerały

królik kartonik 370g

92% mięsa i produktów mięsnych w kawałku (w tym kurczak, wieprzowina, królik), galaretka, minerały, marchew

btw zamówiłam kotu eksperymentalnie suchą karmę Josera, składem nie powala ale dla kota to i tak tylko chrupki - pierwszy pozytyw - DUZE krokieciki.
Gdzie Josera znalazłaś?  :kwiatek:
http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_dla_kota_sucha/josera/59117
Przeczytalam cale forum o tej karmie, bardzo pozytywne opinie od ludzi którzy uzywaja od dłuższego czasu (ale dla psów)
Chcesz to Ci zrobie zdjecie krokiecika w porównaniu z Britem Adult i Acana 😉
magda kociaka mi ukradłaś :P moja prawie taka sama jak ten twój ^^ jak bede w domu to wstawie foty 🙂
Sama karmię karmą wterynaryjną, drogą, poleconą przez mojego veta z Elwetu. Ale co do Whiskas mam info, że saszetki Junior są bardzo dobre. Info to mam od mojej hodowczyni, która współpracuje z profesorem z SGGW, który po zbadaniu różnych rodzajów mokrych karm dla kociąt, Whiskas junior  postawił na pierwszym miejscu pod względem posiadanego wapnia i witamin potrzebnych do zdrowego rozwoju kociąt.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się