dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

Czy ktos stosowal Naughty Gelding z Dodson&Horell.Czy skutkuje?
[quote author=Karla🙂 link=topic=78.msg444420#msg444420 date=1263751578]
a sam chevinal juz jest dostepny?
bo kurcze nie wiem czy sciagac paczke z uk...
[/quote]nie jest dostępny
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
17 stycznia 2010 20:14
szemrana a są już jakieś wieści kiedy będzie?
mam również prośbę, bo widzę, że jesteś w sprawach Chevinalu na bieżąco. czy jak się pojawi w sklepach to dałabyś nam znać tu na forum?  :kwiatek:
Obiecywałam stronkę wcześniej - jak będę znała konkrety - dam ogłos paszczą  😉
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
18 stycznia 2010 00:29
musialam nie zauważyć  😡
będę zatem czekać na jakieś info
Stosował ktoś PAVO Energy Boost oraz Absorbine Flex+?
Szukam opinii o tych preparatach i ewentualnych alternatywnych środkach.
Hej dziewczyny! Parenascie postow temu pytalam Was o witaminy i pasze dla odsadka 7mcy i dostalam kilka intersujacyh odpowiedzi - za co dziekuje  :kwiatek:
Wiekszosc z tych dodatkow ma jeden minus - jest malo wydajna i bardzo kosztowna..( oczywiscie nie chodzi mi o to, zeby witaminy starczaly na kilka miesiecy i kosztowaly 40zl...ale, czy sa takie witaminy naprawde odpowiednie, ktorych koszt miesieczny nie przekracza 40zl)
Jest kilka interesujacych pozycji ( jak Derby med B1 kompleks..jakos tak), ktore sa dosc drogie, ale za to wydajne..
Czy macie jakies inne propozycje? Czy Derbymed B1 oraz np. pasza EquiFirst'a badz Havens'a dla zreboli..jako pasza dodatkowa, wystarcza jako ''polisa na przyszlosc'' dla takiego malucha?
Czy odstadki powinny dostawac takie suplementy przez caly rok, czy okresowo?
Wszystkie te informacje skonsultuje oczywiscie z moim weterynarzem, aczkolwiek..im wiecej informacji, tym lepiej..po to przeciez tu jestesmy, aby sie nimi dzielic 🙂

Jeszcze raz z gory dziekuje!  :kwiatek:
To jest niestety tak, że jak chcesz kupić tanie suplementy to dawkowanie rośnie proporcjonalnie do ceny.

Chcesz kupić dobre witaminy i tanio, to powinnaś kupić duże opakowanie.
Na przykład PLUSVITAL Equine Breeding Syrup. Opakowanie to 5 litrów a dawkowanie dla źrebola to 30 ml na dobę.
Wychodzi że taki kanisterek wystarczy Ci na 166 dni (ponad 5 misięcy) a koszt miesięcznego podawania to ok 49 zł.
A są to dobre witaminy.

HUMAVET Lymphovital liquid opakowanie 1000 ml - podawanie dla źrebaka 10 ml na dobę. Opakowanie wystarcza na 100 dni
Koszt miesięczneo podawania 39 zł.

ORLING GELAPONY VitaMín - opakowanie 5,4 kg. Dawkowanie dla źrebola to ok15 g dziennie. Opakowanie starczy Ci na 360 dni.
Koszt miesięcznego podawania 24 zł

Jest jeszcze na rynku TROUW NUTRITION Hippovit Extra 1 kg za około 13 zł. Dawkowanie dla źrebola siedmiomiesięcznego źrebola to ok 50-60 g na dobę.
Miesięczna kuracja tp to ok 24 zł

Patrząc na dwie ostatnie pozycje bez zająknięcia wybrałabym Orlinga - bo skład bogatszy, lepiej zbilansowany


Więc naprawdę jest w czym wybierać. Tylko należy na dzień dobry wyłożyć 200-300 złotych.
Im mniejsze opakowania tym drożej Cię będzie wynosiło takie witaminowe wspomaganie.

O paszach pisać nie będę - każda z firm ma specjalne musli i granulaty dla źrebiąt - wszystko zależy na jaką paszę Cię stać
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
24 stycznia 2010 19:51
szemrana, coś słychać o Chevinalu?
guzik z pyntelką słychać  😕
Ja zamówiłam BESTERMINE z ANIMALIA - 5zł kurier  😎 Dramka ostatnio zjada gówna na padoku  🤔
Nie wiem, czy to właściwe miejsce na to pytanie ale spróbujmy.
W mrozy w hali mamy straszny kurz. Ja go czuję w gardle przez następne godziny. Domyślam się tylko, co się dzieje w gardle konia...
Zastanawiam się, czy jest jakiś syrop/witaminki żeby mu podawać po jeździe na oczyszczenie dróg oddechowych.
Macie jakieś pomysły? Ktoś coś stosował? Czy może przesadzam? 🙂
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
28 stycznia 2010 22:34
Zaczynam mieć dość czekania na Chevinala i w związku z tym, czy ktoś mi mógł powiedzieć coś o tych witaminach:
http://dodsonhorrell.pl/product/index/84/daily-vits-mins
http://dodsonhorrell.pl/product/index/85/surelimb

Ogólnie Dodsona bardzo lubię i sobie chwalę, niestety z czytania składów jestem noga, także jakby ktoś był taki miły i rozjaśnił mi trochę w głowie to by było bosko.
CHEVINAL POWRÓCIŁ! haha!
hippoland ma opis na gg: Foran Chevinal Plus już dostępny w sprzedaży.
😅
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
29 stycznia 2010 21:43
Jupi!!!! 💃 😅 🏇 🙇 😵
Jeeeeeeeeeeeeeeeeee! 😅
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
29 stycznia 2010 21:47
cud się zdarzył. teraz tylko trzeba się pośpieszyć, bo wszyscy wygłodniali się na niego rzucą  🏇
Do mnie już jedzie. A jednak warto było czekać. 🙄

Tylko czy teraz zauważę jakieś rezultaty? Bo jak nie....  🤬
Mail z Hippolandu " Witam
Chevinal Plus będzie na 100 % we wtorek. Proszę odpowiedzieć czy podtrzymuje Pani zmówienie na ten produkt?
Pozdrawiam"
jak zobaczę te Chevinale na własne oczy to uwierzę.
W czawartek jeszcze ich nie było nawet u importera.
Kurcze ileż to już razy słyszałam - zamówione, będą lada chwila - ech.

Oby ta dostawa była prawdą. 
Witam wszystkich jestem nowa na forum 🙂 .

Chciałabym się poradzić Was odnośnie żywienia mojej klaczki .
Mam 2 letnią klaczke rasy małopolskiej w typie arabka.
Mam z nią problem bo jest chuda i nie może przytyć . Klaczka jest troche nadpobudliwa ,spokojna do ludzi i w obsłudze ale ale małe ADHD .
Co radzilibyscie aby jej podawać żeby nabrała masy ciała.  Od lata chciałabym z nią zacząć pracować troszkę z ziemi ale boję że jak zacznie pracować to jeszcze bardziej schudnie .
Aktualnie daje jej : sniadanie półtora miarki ( miarka standardowa od paszy) + sianko , obiad 1 czubata miarka otrąb + 3 garstki kukurydzy mielonej + pół miarki mieszanki (pszenica,owies,jęczmień) , kolacja : 1 miarka owsa + poł miarki paszy Bayleisa (Prepp mix) .

Zastanawiam się czy nie daje jej za mało bo nic nie tyje z drugiej storny jest młodym koniem i nie chce przedobrzyć ?
Może lepiej by było dołozyć troche i rozłozyc jej na 4 posiłki dziennie ?
Albo może zrezygnować z jakiegoś składnika i zastąpić lucerną ?
Poradzcie mi co na ten temat sądzicie i co mi radzicie ...
Gabriell, a czy klacz jest na pewno zdrowa? Nie jest zarobaczona? Ma regularnie robione i sprawdzane zęby?
Klacz jest zdrowa na 100% . Odrobaczałam ją ostatnio co 3 miesiące najlepszymi pastami co dał mi wet .
Zęby ma w porządku .
Gabriell myślę, że skoro klaczka jest nadpobudliwa to głównie przez to moze nie przybierać na masie, nie zaszkodziłoby jeśli spróbujesz jej podawać dodatki zapobiegające nadpobudliwość, są różne ziołowe, jest ich bardzo dużo, np tutaj: http://animalia.pl/sklep.php?kat=567

Pozdrawiam :kwiatek:
Ja zakupiłam witaminki BESTERMINE za 30zł  😀 Cena exta  😀 Zapach miodzio  😜

http://animalia.pl/produkt,15342,Besterly_Bestermine_Horse.html
Taniej bo to worek. Ja dostałam wiaderko. Ale jak skonczy mi sie wiaderko kupie worek - musze podzielić na 3 konie  😎
Witam wszystkich jestem nowa na forum 🙂 .

Chciałabym się poradzić Was odnośnie żywienia mojej klaczki .
Mam 2 letnią klaczke rasy małopolskiej w typie arabka.
Mam z nią problem bo jest chuda i nie może przytyć . Klaczka jest troche nadpobudliwa ,spokojna do ludzi i w obsłudze ale ale małe ADHD .
Co radzilibyscie aby jej podawać żeby nabrała masy ciała.  Od lata chciałabym z nią zacząć pracować troszkę z ziemi ale boję że jak zacznie pracować to jeszcze bardziej schudnie .
Aktualnie daje jej : sniadanie półtora miarki ( miarka standardowa od paszy) + sianko , obiad 1 czubata miarka otrąb + 3 garstki kukurydzy mielonej + pół miarki mieszanki (pszenica,owies,jęczmień) , kolacja : 1 miarka owsa + poł miarki paszy Bayleisa (Prepp mix) .

Zastanawiam się czy nie daje jej za mało bo nic nie tyje z drugiej storny jest młodym koniem i nie chce przedobrzyć ?
Może lepiej by było dołozyć troche i rozłozyc jej na 4 posiłki dziennie ?
Albo może zrezygnować z jakiegoś składnika i zastąpić lucerną ?
Poradzcie mi co na ten temat sądzicie i co mi radzicie ...


Gabriell, czy siano dostaje tylko raz dziennie. Może dostaje za mało paszy obiętościowej, dobre siano to podstawa żywienia każdego konia,  młodego też. Jeśli tak jest, to nie dziw się że jest nadpobudliwa. Jesli chodzi o lucernę to  polecam.
Ja bym nadpobudliwemu koniowi lucerny nie dawała.... to w końcu pasza wysokobiałkowa. Z resztą, co się dziwić, że koń nie może przytyć, jeśli ma taki energetyczny jadłospis 😉 Podejrzewam, że wszystkie kalorie po prostu spala.
Wywaliłabym pszenicę- to ziarno "grzeje" i może tylko dodawać energii, wywaliłabym bayleisa - prep mix jest dla źrebiąt i rosnących koni przygotowywanych do pokazów, które potrzebują większej dawki energii a także muszą się świecić z daleka i wyglądać naprawdę dobrze, jeszcze od 3 miesiąca życia, czyli w czasie kiedy młodziak błyskawicznie rośnie. Statystycznemu, młodemu koniowi trzymanemu u siebie w domku, w wieku lat 2 taka pasza o zawartości energii strawnej 13 MJ/kg, białka 15% nie jest potrzebna. [ z resztą, o ile się orientuję, prep mix podaje się do 2 lat]
Ja bym na Twoim miejscu:
1) dołożyła siana, przynajmniej te 3 razy dziennie i zamiast owsa 3 razy dziennie karmiłabym mieszanką kukurydza+jęczmień+owies 2 razy dziennie miarki standardowej.
2) robiła mesz raz na dwa tygodnie [siemię+otręby+jakiś dodatek, ale żeby nie przedobrzać 😉 o meszach jest na forum]
3) podrzucała marchew, jakieś jabłko, buraczka....
4) zrezygnowała z energetycznych "słodkich" pasz. Ona jeszcze nic nie robi i nie jest jej to w ogóle potrzebne, a podstawą w jej jadłospisie powinno być w tej chwili dobrej jakości sianko.
5) nie zapominała o długim pobycie konia na padoku.
Jeśli koniecznie chcesz szukać dodatków witaminowych to polecam rozejrzeć się wśród suplementów w granulacie albo od biedy w proszku, ale przewitaminizować również jest łatwo, także wszystko z głową.🙂
Dramka- te witaminy w miarę skuteczne są? Bo cena niska i mam na nie chęć.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się