SIODŁA

Dziękuję bardzo 🙂 zadzwonię bo tylko patrzę i patrzę i nic


edit:
narobiłyście mi smaka, ale niestety nie ma achata s 😕
jeszcze do p. nawary mam rano zadzwonić

Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
18 marca 2010 17:17
Ja tez mam Achat s i również jestem bardzo zadowlona, chociaz zajelo mi troche czasu zeby moc swobodnie sie przesiadac z ujezdzeniowki(diamanta) do tak nie trzymajacego siodla, ale to tylko kwestia odnalezienia sie w nim.
Mam ujeżdżeniówkę Diamanta i jest super. Skokówkę Achata ( w tym jeżdżę przeważnie). Przesiadałam się z Venezii i też musiałam nauczyć się "trzymać" 🙂
nie drażnić tym Achatem  🤬 też chcę ! 😉
maxowa, trzyma rękę na pulsie 🙂 Może zaraz będzie jakieś po testach siodło.
ale co radzicie napisać maila? że jestem chętna w razie czego?

ile dałyście ok za używane (może być na priva )


edit - dodaję nowy post

już do mnie idzie od p. Nawary, a Ihaha też napisało że jednak ma (wczoraj nie miało 😉_

także jeśli podpasuje na Maxa to stanę się szczęśliwą posiadaczką 🙂

łęk standardowy 32 to przeliczając na prestige to jaki? porównywałyście - miałyście okazję ?
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
19 marca 2010 09:30
jest  😅 😅 😅
i jest piękne, zadbane


po pracy śmigam do stajni na przymiarkę, trzymajcie kciuki żeby pasowało
to z ihaha?

powodzenia  żeby się super jeździło i pasowało na konia 😁

ja czekam !
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
19 marca 2010 09:58
z allegro, siodło nie ma jeszcze 2 lat  😅 , skórka jak pupcia niemowlaka  😁
to widziałam także ale jak grzecznie czekałam na Achata s

no to extra - to teraz tylko musi pasować  😅
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
19 marca 2010 18:59
no i jestem po przymiarce i po jeździe w Euroridingu Jade.
Przyznam , że pod tyłkiem boskie  😜 jak w tym wintecu nie mogłam sobie miejsca znaleźć i kombinowałam z różnymi długościami strzemion tak w tym za pierwszym podejściem ustawiłam i było super. Siodło raczej do klepania po płaskim tak dla początkujące3go ujeżdżeniowca , ale niskie przeszkody do pokonania. W moim odczuciu siodło wymusza jazdę na dłuższych strzemionach co mi akurat spasowało  🤣 po ujeżdżeniówce. Skórka mięciutka i siodło dosyć lekkie.
Muszę jeszcze jutro sprawdzić jak z grzbietem bo młoda dzisiaj strasznie kapryśna była i z chęcią pozbyłaby się mnie z siodła. Przyczyny tego zachowania mogą być trzy : 1. za ciasno zapięty skośnik i denerwowało ją to ( nigdy tak ciasno nie zapinam ale dzisiaj jakoś mi się tak zapiął  :głupi_łeb🙂  , 2. siodłu nie leży tak jak powinno i dlatego miała takie dziwne odpały ale sprawdzałam i powinno być wszystko ok 3. najnormalniej w świecie miała kiepski humor.
no Tobie się podoba 🙂

a dobrze leżało na łopatkach? tył siodła?


no to fajnie - jutro sprawdzisz znowu i zobaczysz 🙂
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
19 marca 2010 19:17
zakładałam z popręgiem i bez popręgu i z każdej strony ładnie przylegało , na golasa jest ciut za szerokie ale chcę zakładać podkładkę mattesa więc z podkładkę będzie idealnie. Po założeniu podkładki wciskam 2 palce między łęk a kłąb  siedząc w siodle . Młoda nadal przybiera na wadze mam nadzieję, że się jeszcze rozbuduje w niedługim więc rezerwa się przyda  😉 . Zresztą pojeżdżę trochę i zobaczę jak będzie pracować w tym siodle , jeżeli będzie coś nie tak to będę szukać dalej  😉 .
Słuchajcie, pytam z czystej ciekawości. W stajni mamy Daw Maga Huberta wszystko fajnie, chyba w wersji mix (bo ma jasnobrązowe poduchy a całe jest ciemnobrązowe). Na skórce od przystuł ma napisane: DAW MAG PIOTR WYSOCKI, HUBERT 18 M ale nie ma wersji skóry. Więc z koleżanką się zastanawiamy, jaka to może być, może wiecie w której nie piszą? Chyba że nie pisali w starszych modelach, bo ten Hubert jest akurat 3 letni.
tadam  😍

właśnie przyszło
Euroriding Achat 17 łęk 32 (standard)

mam pytanie czy tez macie Achat Spring na tybince?



wieczorem mąż wypróbuje  na Maxa bo ja jeszcze nie mogę wsiadać 😫
Nie wiedziałam, gdzie to pokazac, ale mnie zatkało:



co o tym sądzicie?
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
23 marca 2010 07:49
ikarina bryyy mi się nie podoba, okropne
Ja normalnie przeżyc nie mogę 🙁 Masakra. Nie lubię, jak coś za bardzo mi przypomina martwego zwierza 🙁
co do Achata to ok, aczkolwiek po jeździe na CC praktycznie ostatnio  -to jest trzymające siodło hehe, ale kwestia przestawienia się pewnie, na konia pasuje, mi tez wygodnie oprócz uczucia tego po CC 😉


edit:
dopisuję - druga jazda już się przestawiłam - i jestem zakochana w tym siodle 😍 tak więc zostałam fanką Achata S
Czy ktoś używał siodła wszechstronnego Theo Sommer model Master?
Jakieś opinie, wrażenia, odczucia?

Warte polecenia?
artamka Bardzo możliwe że ja mam to siodło, bo mam Theo Sommer - nie mam pojęcia co to za model.Daj jakieś zdjęcie czy coś to wtedy się wypowiem 🙂
Ja mam inne, inaczej wyprofilowana poduszka kolanowa. i jest to najmiękksze siodło w jakim jeździłam w zyciu, najwygodniejsze na świecie  😜  Na tyle, na ile znam tę markę - za taką cenę nie zastanawiałabym sie i brała. Jak chcesz to mogę jutro sprawdzić jaki dokładnie mam model - może niewiele się różnią
Sprawdź, sprawdź - to będzie bardzo pomocne 🙂

Cena jest fajna - tym bardziej, że chce kupić wszechstronne w rozsądnie niższej cenie, a potem dokupić sobie jeszcze ujeżdżeniówke.

Zobaczymy... Pewnie umówie się na przymiarkę za kaucją.
Właśnie, ktoś ma więcej informacji na temat Sommerów? Nie są to siodła popularne, jak np. Stubbeny, nie słyszy się o nich na codzień, a mimo to już u paru osób z r-v się ta marka przewinęła. Ja osobiście posiadam dresażówkę Sommera (nie mam pojęcia, co to za model) i kocham ją miłością przeogromną. Jeździ się w niej, jak w fotelu. Ma już około 8 lat, przeżyła na prawdę wiele i jedyne, co jej dolega, to fakt, że wypadałoby nieco wypchac poduszki 😉
Z drugiej strony, widziałam na allegro siodła tej marki, których wygląd wskazywał, że nadają się tylko jako element dekoracji wnętrz.
Czy są to siodła z typu "jakieś takie fajne coś", czy jednak ta marka jest raczej "prestiżowa"? Ktoś coś wie?
Sommery - dobra firma , świetna jakość skóry i generalnie siodełka b. wygodne 😉

To siodełko z drugiego linku powyżej super- miałam takie same - polecam !
Bardzo fajne siodełko znajoma wystawiła na allegro:

http://www.allegro.pl/item972100417_siodlo_skokowe_jak_prestige_paris_k.html

Prezentuje się nieźle, faktycznie jak Prestige ...
chudapigi, czyli mamy kolejną osobę do fanklubu 😉

Czy ktoś posiada jeszcze jakieś informacje? Wiem tylko tyle, że jest to marka niemiecka. Czy ktoś wie, gdzie można by było się dowiedziec o modelach, katalogach, gdzie można zamówic siodło NOWE?
Jeździ ktoś w Prestige'u Top dressage?
Zastanawiam się pomiędzy bezterlicowa ujeżdzeniówką Freemax a właśnie tym Prestigem, w sobotę zresztą to drugie będe próbować. Na pewno to co przemawia za bezterlicówką to łatwość dopasowania, z Prestigem pewnie będe się musiała po jakimś czasie bawić w wymianę łęku.
Ad. Sommer - naprawdę nie potrzeba dużego wysiłku...:
http://www.sattelmacher.com/
TeQuila ^^   To tylko ja... xD
28 marca 2010 19:48
Nie wiem czy w dobrym wątku ale zapytam :
Czy nie wiecie gdzie mogę dostać dobre siodło dla konia zimnokrwistego ? Znalazłam tylko pfiffa  😵
Błagam pomocy...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się