KĄCIK PARAJEŹDZIECTWA (kalendarz, wyniki, aktualności, ploteczki)

paa na zaprzegi tez nie ma odznak? mozesz mi podac jakies przepisy gdzie moge o tym poczytac? :kwiatek:
jestesmy z Olinkiem po dlugiej i niesamowitej rozmowie, no i mysle, ze na najlepszej drodze do tego by cos zrobic🙂 trzymajcie kciuki
Witam serdecznie, co do odznak to pierwsze pytanie z PZj do nas było czy dziewczyna ma brązową odznakę, bo jak ma to może startować. No i się zdziwili bo ma, zrobiła przed wypadkiem, no to się okazało, że mogłaby gdyby było więcej zawodników. Karla Sandra zgodziła się. Dam Ci na nią namiar na GG. Pozdrawiam.
Karla, przepisów na to nie ma jeszcze w PZJ, ale uważam, że trzeba się powołać na casus paraujeżdżenia i żądać ujednolicenia przepisów.
paa możesz jaśniej?
jeśli zawodnik niepełnosprawny chce startować w zawodach dla osób bez upośledzenia to obowiązują go takie same przepisy  i wymagania jak i każdego innego zawodnika - to jest właśnie dla mnie ujednolicenie-prawda ?czy znowu cos namotalam? wydaję mi się, że skoro chcemy by traktowano para tak samo jak każdego innego to chyba w każdym przypadku...stad dziwi mnie podejscie PZJ, bo dziewczyna ma wszystko co trzeba.  tak czy tak ja bym bardzo chciala zeby zorganizowac zawody para w zaprzegach 🙂
tak czy tak u Sandry wszystkie wymogi są spełnione- odznaka jest cała reszta także, teraz będziemy działać🙂 i to szumnie jak się uda.
Do tego warto pomyśleć o dobrym mocnym sponsorze, bo ktoś taki jak Sandra bardzo na to zasługuję... dlatego działamy🙂
Karla jesteś BOSKA
SKA..ale nie Bo-ska, Boskie to jestescie Wy Baby :kwiatek:
wlasnie uknulysmy z Efka niezly plik wordowski:]
cdn
Słuchajcie, jest prośba: szukamy pilnie konia do dzierżawy. Ktokolwiek słyszał, ktokolwiek wie 🙇 Wrzuciłam też do ogłoszeń, tam więcej szczegółów.
lostak   raagaguję tylko na Domi
20 marca 2010 05:58
paa, gadaj z Asia, ma juz namiar😉
Gdzie mogę znaleźć program krótki NOVICE 2010 dla poziomu II?
na naszej stronie  😎
Dziękuję🙂
Kogo i jak długo obowiązuje test novice ? Czy tylko przy pierwszym starcie ? Z góry dzięki za odpowiedź !
A przy okazji: może ktoś wie gdzie można kupić (lub zrobić na zamówienie) wodze z gęstymi pętelkami ? W sklepach jeżdzieckich można kupić tzw. wodze myśliwskie - też mają pętelki, ale dość rzadko.
Pytasz w kontekście najbliższych zawodów czy w ogóle?
Generalnie zależy to od organizatora- to on wiedząc mniej więcej, do kogo kieruje propozycje, wybiera programy.
Wodze robiłam zawsze na zamówienie (mazowieccy rymarze sobie z tym bezproblemowo radzą), a jak się okazało, myśliwskie dla mnie też zdają egzamin: zimą w pętelki mieszczą się rękawiczki😉
Wielkie dzieki  🙂. Pytam w kontekście zbliżających się zawodów (moich pierwszych). A masz namiary na jakiegoś "okołowarszawskiego" rymarza? Chętnie bym zrobiła sobie taki komplet wodzy "letnich".
Na zawodach w Polsce pewnie jeszcze długo będa programy novice, po prostu te "wyższe" są jeszcze troszkę za trudne dla wielu zawodników. Jednocześnie to nie odcina nas od świata, ideą tworzenia tych programów było to, żeby także na międzynarodowych zawodach były konkursy dla "szczypiorków" dające im szansę choćby otrzaskania się z atmosferą.
Moje wodze robił rymarz z Wyścigów- już nie pracuje, oraz z Pruszkowa- kontakt przez Ihaha. Nie sądzę, żeby ktokolwiek, na czele ze słynnym rymarzem z Ursusa, miał problem ze zrobieniem pętelek🙂
Jak się pojawisz to koniecznie się ujawnij!
Hej
Czy macie może jakies nowe wieści o para z Łodzi. Ciepło słońce świeci, podłoże wysychac muszę się rozejrzeć za jakims fajnym miejscem. ^Trzymajcie kciuki zeby sie udało znaleść cos konkretnego 🙂
Zerknijcie do Świata Koni 😎
podbijam 🙂
zerknijcie, zerknijcie  😎
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
03 kwietnia 2010 10:02
paa, A zamierzacie z podatkiem walczyć? Chodzi mi o 1% dla fundacji.
Zamierzamy, tylko trochę brakuje nam "mocy przerobowej".
lostak   raagaguję tylko na Domi
03 kwietnia 2010 11:01
od tygodnia sa nowe przepisy, fundacja musi rok dzialac albo nawet dluzej dzialac (sprawdze), aby moc sie ubiegac, wiec masz czas.
to juz nowy numer jest w sprzedazy?
o mamo... ja zawsze opozniona...ale popieram, zerknijcie 😎 😡
lostak, dłużej. Nowe przepisy mówią, że działalność pożytku publicznego (faktyczna, a nie deklarowana) musi być prowadzona nieprzerwanie przez dwa lata przed momentem złożenia wniosku do sądu o nadanie statusu OPP.
[quote author=Karla🙂 link=topic=3223.msg540367#msg540367 date=1270289244]
to juz nowy numer jest w sprzedazy?
o mamo... ja zawsze opozniona...ale popieram, zerknijcie 😎 😡
[/quote]
jest jest 🙂
ja sie dowiedzialam dopiero w stajni, tez byulam w szoku bo przegapilam zupelnbie ten poczatek kwietnia. Chyba wykupie calyt naklad przeznaczony na wroclaw i porozwieszam sobie zdjecia po pokoju hiiihhih
a nie chcecie może zeskanować?
skany będą wkrótce na naszej stronie, już je wysłałam do mądrych ludzi 😉
Mam jeszcze pytanie, gdzie w Warszawie niepełnosprawny jeździec z problemami neurologicznymi mógłby zdobyć zezwolenie na starty od lekarza sportowego?
Osoba ta była już na ul. Zamiejskiej i tam nie wiedzieli, o co chodzi i twierdzili, że nie mają takich uprawnień. Nawet oddali pieniądze za wizytę.
Może też ktoś wie, też jakie trzeba zrobić wcześniej badania - mamy już krew, mocz i EKG.
Proszę o pomoc, do zawodów zostały dwa tygodnie, a z powodu dzisiejszych wydarzeń, niczego nigdzie nie da się dowiedzieć🙁
Spróbuj tu:
Lekarz medycyny sportowej:
Leszek Pajączkowski
Warszawa ul Olszewska 7/9/11
(budynek przedszkola)
tel 849-86-24
pon-pt godz. 17:30-18:30
Odpłatnie

ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
12 kwietnia 2010 09:54
Pytań kilka do zorientowanych (w przeciwieństwie do mnie). Chodzi mi o te zawody organizowane przez Hippoland 23-24 kwietnia w Aromerze. Sorry, że takie banalne pytania, ale lepiej wszystko dopytać, niż potem się znaleźć z ręka w nocniku. A w końcu to nasz pierwszy raz 😉


Programy z grupy III to się jeździ kłusem ćwiczebnym, anglezowanym, czy obojętne? Chodzi mi o ten NOVICE i o stary krótki.

Koń musi mieć aktualne szczepienia, tzn. z kiedy ❓ Ile ważne jest szczepienie ❓ Odrobaczenie tez musi mieć ❓

Konia mam dzierżawionego. Czy wystarczy, że mam paszport tego konia, czy potrzebuję umowę dzierżawy ❓

Jestem sklasyfikowana, ale jadę w grupie B, to nie muszę karty wysyłać do Hippolandu do 15 kwietnia ❓

Na zawodach mogę mieć czaprak ecru, czy koniecznie biały ❓

W owijkach/bandażach oczywiście nie można startować ❓

Czy w Aromerze znajdzie się jakaś galopopędna, bo mi się Portek inaczej nie rozluźnia, jak dopiero po dobrym galopie ❓
To Ty przyjeżdżasz? I nie mówisz, że się widzimy? 🤬
Wiele wątpliwości rozwieje Ci lektura przepisów (:PPP), też "normalnych".

Wszystkie kłusy w programach para jeździ się dosiadem dowolnym.
Szczepienia tak jak w "normalnych" przepisach: baza + przypominające szczepienia co pół roku, ostatnie nie później niż 7 dni od przyjazdu na zawody.
Paszport wystarczy.
Czapraki jak w normalnym dresażu, może być ecru.
Cokolwiek na końskich nogach w czasie startu skutkuje eliminacją oczywiście.
Co to znaczy galopopędna? Jeśli pytasz o kogoś, kto Ci go pogalopuje: w czasie zawodów nikt poza Tobą nie ma prawa wsiąść.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się