SAMOPOMOC VOLTOWA - zgłoszenia chętnych

deborah   koń by się uśmiał...
08 kwietnia 2010 08:11
fin, wygląda na to, że Tobie przypadnie ten zaszczyt 😉
Też się wpisuję, komu/gdzie podesłać dane?
fin, wygląda na to, że Tobie przypadnie ten zaszczyt 😉

😉


Ktoś zgłasza sprzeciw?
Jak nie, to mogę już zapisywać :kwiatek:
deborah   koń by się uśmiał...
08 kwietnia 2010 10:35
jak widac wszyscy ZA ;]
To na pw do Fin?  🙂
no wlasnie, wiadomo juz do kogo zglaszac sie nalezy? 
Fin do Ciebie na pw ?
Wygląda na to, że tak  😉
Tak tak, piszcie do mnie PW, ja będę zapisywać. Schemat tak jak w poście deb :kwiatek:
Przepraszam za post pod postem, ale czas na mały raporcik i propozycje 😉

Wysłałam PW z prośbą o dane do wszystkich osób, które zadeklarowały chęć zapisania się do bazy. Aktualnie mamy dopiero 15 wpisów, ale powoli lista się wydłuża. Każdemu, kto podaje dane wysyłam w odpowiedzi PW z informacją o dostępie do bazy, tylko jeszcze raz proszę żeby nie podawać mojego numeru osobom trzecim bez mojej zgody.

Odpowiadam też na pytania - nikt 'z zewnątrz' nie ma dostępu do bazy, wgląd w dane mają tylko osoby zapisane w bazie :kwiatek:


Propozycje, o których wspomniałam, są następujące:

bera7 zaproponowała, żebym po zakończeniu wpisywania pierwszej 'tury' chętnych wysłała wszystkim na maila tabelkę, bo tak było poprzednim razem. Można będzie sobie wydrukować i mieć pod ręką - zawsze to prościej niż dzwonić i się dopytywać. Chcecie?

Aquarius wymyśliła, że żeby ułatwić uzupełnianie 'formularza' możnaby opublikować listę ofert pomocy, bo czasami ciężko samemu coś wymyślić.

Forumowicze do tej pory oferowali:
•   kontakty z warsztatami samochodowymi
•   kontakty z weterynarzami
•   pomoc przy transporcie, kontakt z przewoźnikami
•   można dzwonić o każdej porze dnia i nocy
•   pomoc w opiece nad koniem podczas nieobecności właściciela
•   ewentualna pomoc przy pielęgnacji konia podczas nieobecności właściciela
•   mobilność
•   podrzucanie przesyłek
•   sprawdzeni mechanicy, holowanie
Może komuś pomoże :kwiatek:

Pozdrawiam!
dziekuje Fin za szybki i bardzo sympatyczny kontakt  :kwiatek:

jednak zastanawia mnie jedna rzecz- skoro jest to samopomoc re-voltowa i w razie "W" mozemy szukac pomocy u tych zgloszonych tutaj osob, to jednak MOIM ZDANIEM lepiej by bylo, gdybysmy odrazu dostali dane reszty osob. (?) zaznaczam, ze jest to tylko moje przemyslenie i nikomu nie chce nic narzucac. Dostalam co prawda od razu namiary na Fin, ale w razie 'W' stojac np z koniem na srodku drogi, niekoniecznie bede miala dostep do internetu , a komorke Fin nie zawsze musi miec wlaczona... a jednak dostep do bazy mamy wlasnie dzieki Fin. dlatego moje pytanie czy nie mozna od razu dostac "namiarow" na reszte osob z "samopomocy" , aby bezposrednio sie z nimi kontaktowac w razie potrzeby.

mam nadzieje, ze moj post nie jest zabardzo zawiklany... i przepraszam jak zwykle za brak polskich znakow  😵
Też zaczęłam o tym myśleć, bo podsuneła mi to bera7, która właśnie wspomniała, że poprzednim razem dane były wysyłane mailowo.
Poczekamy jeszcze kilka dni, bo teraz lista się zmienia kilka razy w ciągu dnia, a potem ją roześlę, żeby dane były pod ręką 😉
to ja też się dołącze - zaraz PW leci 😉
wiele nie moge zaoferować - w sumie tylko nocleg, ale zawsze coś 😉
się dołączę!

fin pisz co tam potrzebujesz😉
kisiel na stronie wcześniej masz napisane, jakie informacje trzeba umieścić w PW do Fin 😉
wątek wymyśliłam faktycznie JA na volcie chyba...
nawet nie ja wymyśliłam ale "odmałpiłam" z forum 4x4 - rajdów takich aut...
tam to działało na zasadzie - każdy dawał namiar i w czym może pomóc...

mi np. pomógł gość z Katowic - gdy mi sie L200 zepsuło w nocy w -27st C...
obcy gość - którego znałam tylko z forum - przyjechał po mnie, ściągnął mi auto do siebie do chaty, przenocował... i rano pomógł naprawić samochód...  😲 😲
nie mówiąc, ze była 22 godzina i -27 st C...

ja pomogłam też gościowi z Krakowa - jak sie wkopał w jakieś bagno - pamiętam pół nocy szukałam go po lesie... i w końcu za pomocą liny wyciągnęłam...
albo koleś... jadąc do Szczecina z Wawki... pociągiem w Pń wyskoczył by sobie coś kupić w KFC...
nie wspomnę, ze ... pociąg mu uciekł... gosć został z komórką, bez bagażu w nocy na dworcu... kolejny pociąg rano...
zadzwonił do X, X poszukał kogoś z Pń (mnie) i gościa wzięłam do chaty  😂

pomoc powinna działać właśnie w takich wypadkach - np. ciągnę konia z Wawki do Wrocka, psuje mi się auto - i jestem głęboko w d.... i wtedy ktos z okolicy pomaga (bądz nie) itd.
nie tylko oczywiście w końskich wypadkach ;-)

no i pomocy mozna zawsze odmówić - wiadomo, nie zawsze można i ma się czas i możliwości
BASZNIA   mleczna i deserowa
10 kwietnia 2010 19:58
Pomysl jest boski, ja sie zglosilam, a tu publicznie bym chciala sie wywnetrzyc, ze jestesmy na zachod od Pozka przy trasie miedzynarodowej na Swiecko, Berlin,promy w Swinoujsciu, jakby co 😉. 
Przepraszam za post pod postem, ale czas na mały raporcik i propozycje 😉

Wysłałam PW z prośbą o dane do wszystkich osób, które zadeklarowały chęć zapisania się do bazy. Aktualnie mamy dopiero 15 wpisów, ale powoli lista się wydłuża. Każdemu, kto podaje dane wysyłam w odpowiedzi PW z informacją o dostępie do bazy, tylko jeszcze raz proszę żeby nie podawać mojego numeru osobom trzecim bez mojej zgody.

Odpowiadam też na pytania - nikt 'z zewnątrz' nie ma dostępu do bazy, wgląd w dane mają tylko osoby zapisane w bazie :kwiatek:


Propozycje, o których wspomniałam, są następujące:

bera7 zaproponowała, żebym po zakończeniu wpisywania pierwszej 'tury' chętnych wysłała wszystkim na maila tabelkę, bo tak było poprzednim razem. Można będzie sobie wydrukować i mieć pod ręką - zawsze to prościej niż dzwonić i się dopytywać. Chcecie?

Aquarius wymyśliła, że żeby ułatwić uzupełnianie 'formularza' możnaby opublikować listę ofert pomocy, bo czasami ciężko samemu coś wymyślić.

Forumowicze do tej pory oferowali:
•   kontakty z warsztatami samochodowymi
•   kontakty z weterynarzami
•   pomoc przy transporcie, kontakt z przewoźnikami
•   można dzwonić o każdej porze dnia i nocy
•   pomoc w opiece nad koniem podczas nieobecności właściciela
•   ewentualna pomoc przy pielęgnacji konia podczas nieobecności właściciela
•   mobilność
•   podrzucanie przesyłek
•   sprawdzeni mechanicy, holowanie
Może komuś pomoże :kwiatek:

Pozdrawiam!


Czy można dopisać jeszcze jakieś oferowane przez siebie pomoce?  😁 Bo nie mogłam nic wymyślić a w kilku rzeczach z tej listy mogę jeszcze pomóc  😀
Oczywiście, że możesz dopisać swoje propozycje 😉
Od strony praktycznej: jak prowadziłam bazę samopomocową, to w programie do obsługi poczty zrobiłam sobie grupę osób "samopomoc". Każdego, kto się zgłosił, dopisywałam do niej. Dzięki temu wysyłanie maili do wszystkich jednocześnie było uproszczone. Korzystając z tego udogodnienia rozsyłałam uaktualnione tabelki (czy w jakiej to tam formie było) w miarę rozrastania się bazy.
Świetny pomysł, dzięki! :kwiatek:
fin, do Ciebie na pw zgłoszenia wysylać czy bezpośrednio na forum?
To może ja już odpowiem żeby było szybciej  😉 Wszystkie zgłoszenia wysyłamy do Fin na PW a ona po zakończeniu zgłoszeń wyśle nam na maile tabelkę z wszystkimi zapisanymi i kontaktami do nich  🙂
Sprawdźcie maile 😉 Tabelki przyszły
Mamy, mamy  😀 Fin  już stop zgłoszeniom prawda?
Nie, zgłoszenia są przyjmowane cały czas. Po większych zmianach będę wysyłać uaktualnione wersje tabelki :kwiatek:
Aha ok. Ale będzie kiedyś stop czy zgłaszać można się ciągle?  👀 Moim zdaniem kiedyś powinniśmy skończyć bo się zrobi bałagan
No ale narazie mamy trochę mało tych osób.. Tzn z niektórych województw jest dużo, ale na przykład z lubuskiego jestem tylko ja.  🤔
też myślę, że nie ma sensu póki co robić stop, bo jest nas mało😉 a jakby kiedyś miał się robić bajzel to się pomyśli czy stopowac... im więcej osób tym lepiej nawet z jednego woj., przecież nie każdy jest w stanie pomóc i warto mieć kilka osób "w zapasie"😉

a maila też dostalam🙂 ale nie mogę otworzyc pliku nawet po zmianie rozszerzenia🙁 ze niby moj word tego nie obsluguje🙁
Wieczorem podopisuję wszystko o czym pisaliście w mailach, dziekuję za odpowiedzi :kwiatek:
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
17 kwietnia 2010 13:34
Malbork? 😁 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się