Samolot z prezydentem rozbił się!!!

KresPas   żyj i daj żyć
14 kwietnia 2010 18:51
a ja sobie myślę ze decyzja o pochowaniu Prezydenta w Krakowie została podjęta bezmyślnie...jakby nie mozna było przewidzieć reakcji i zaoszczędzić tego Państwu Kaczyńskim i Nam.. Narodowi...
to rodowity Warszawiak...były Prezydent Warszawy, a ani On, ani Pani Maria nie przepadali ani za blichtrem, ani nie gonili  za "dostojeństwem"...

ale któż jak nie On zasługuje na to aby legnąć obok Naszych byłych przywódców... którzy rożnie ginęli i rożnie byli oceniani przez sobie współczesnych...Piłsudski w swoim czasie decydując się na powrót do polityki dokonał zamachu stanu...
a Sikorski.. nie śmierć Jego była kontrowersyjna moim zdaniem.. ale sama osoba..tysiące ludzi bez przyczyny, a często pod fałszywymi zarzutami trafiało na wyspę Bute w Szkocji tylko dlatego, że mieli w swym żołnierskim życiorysie epizod legionowy lub w przedwrześniowej Polsce piastowali jakieś, choćby nieznaczące stanowiska. Była to dziwna, niewytłumaczalna wojna Sikorskiego z własnym narodem, który nadal pielęgnował legendę Piłsudskiego i czynu niepodległościowego legionów....
czy Prezydent Kaczyński "zasługuje" to niewłaściwe pytanie moim zdaniem.. ale czemu i komuto będzie służyło a komu i dlaczego .przeszkadzało..
edit...
ale racja to  tak czy inaczej pytanie zastępcze i nie na teraz...teraz miała być cisza, którą ktoś szybko przerwał, jakby tylko czekał na okazję przyzwyczajony do ciągłego ujadania..  " bo mu się coś znowu nie podoba"
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
14 kwietnia 2010 18:52
"To my w Rosji powinniśmy działać, a nie myśleć o tym, co swojej załodze będzie proponować
zagraniczny przywódca
. Lotnisko powinno być zamykane przy pojawieniu się nawet jednej chmurki" - oznajmił.


tak jakby dał nam do zrozumienia kto odpowiada za katastrofę....

to mądra wypowiedź...wywazona.

żyrinowski  nie przyznaje sie do winy, tylko żałuje ze nie okazali się przewidujący  🙄
branka,
to samo miałam napisać. Dla kontrastu obejrzałam najpierw Fakty, następnie Wiadomości. Skrajnie różne poglądy, wyraźnie akcentowani zwolennicy pochówku na Wawelu, protestujący ukazani jako ludzie bez sumienia i wrażliwości.
Deborah
w Faktach pojawiła się informacja, że rodzina marszałka Piłsudskiego była dziś w krakowskiej kurii i została zapewniona, że sarkofag marszałka NIE będzie leżał w bezpośrednim sąsiedztwie, a w znacznej odległości.

Rodzina Pana Prezydenta Kaczorowskiego wystosowała oświadczenie, w którym dementuje, jakoby miałby zostać pochowany na Wawelu.
I mądrze ktoś powiedział (wybaczcie, ale nie pamiętam kto), że nikt nie spytał córki państwa Kaczyńskich o zdanie w tej kwestii. 🤔
Gosiu, rzekłabym nawet, że jakichkolwiek ludzi (choć to bardzo subiektywne stwierdzenie). Twoja wypowiedź rozjaśniła mi pewną kwestię- mianowicie tego, które części samolotu były pokazywane. Nie pomyślałam o tym. Zdziwiona byłam tym bardziej, że osobiście nie miałabym odwagi zbliżyć się do miejsca katastrofy w celu "uwiecznienia".

Przepraszam, jeśli kogoś uraziłam swoimi pytaniami. W całej tej tragedii najbardziej przeraża mnie sposób śmierci tych ludzi i może zbytnio zapędziłam się w wyrażaniu swoich przemyśleń, nie powinnam się była nimi dzielić.
dempsey   fiat voluntas Tua
14 kwietnia 2010 18:59
Kawałki samolotu były porozrzucane w promieniu kilkuset metrów. Zauważ, Wendetto, że kadłuba nie pokazywali nigdzie. Było podwozie, ogon, kawałek dzioba i skrzydła, ale nie kadłuba.

tak właściwie to mnie też zastanawia dlaczego kadłub, zresztą wraz ze skrzydłami,  został tak bez śladu, dosłownie bez śladu wsmarowany w ziemię. jedynie fragmenty dziobu, ogona i podwozia są rozpoznawalne. reszta to po prostu proch...
podczytuję wątek Wypadki i incydenty lotnicze na www.lotnictwo.net.pl i tam też się nad tym zastanawiają - że nie było wybuchu paliwa a maszyna została w takim stopniu zniszczona
Ale co Wy tak z tym pogrzebem ?  🙄 To nie od Was zależy i tak Was to boli? Decydowac byście chcieli, może referendum lkrajowe?   Tak kardynał postanowił i tak jest. A wy sie bawicie w adwokatów...niewiem czyich nawet  😵
I zgadzam się ze tak po prostu - nie wypada.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
14 kwietnia 2010 19:03
Żeby dokonać lądowania pilot musiałby zrobić zrzut paliwa, tak to samolot nie miałby szans na poderwanie się z pełnymi zbiornikami. Ale przecież całe towarzystwo było u końca podróży więc zbiorniki nie były pełne, więc mieli szansę na poderwanie się. jednak przy takich ciężkich warunkach każdy pilot w sumie miałby trudności.

KresPas   żyj i daj żyć
14 kwietnia 2010 19:09
Żeby dokonać lądowania pilot musiałby zrobić zrzut paliwa, tak to samolot nie miałby szans na poderwanie się z pełnymi zbiornikami. Ale przecież całe towarzystwo było u końca podróży więc zbiorniki nie były pełne, więc mieli szansę na poderwanie się. jednak przy takich ciężkich warunkach każdy pilot w sumie miałby trudności.



a przyjmiesz mnie po znajomości na kurs pilotażu?
Averis   Czarny charakter
14 kwietnia 2010 19:09
Aventia, chyba Ci się ustroje pomyliły. Mamy demokrację, Wawel jest dobrem narodowym, więc mogę sobie wytatuować nawet na czole to, co myślę o chowaniu tam Kaczyńskiego.
A myslec o tym oczywiscie ze mozesz co chcesz. Wolnoć Tomku....  😉 Ale ze względu na zwykłą przyzwoitość, dobre wychowanie, moralność i wieeeeele innych aspektów z tymi demonstracjami to po prostu WSTYD. Tyle ode mnie  😵
Notarialna
z tego co mi wiadomo ten  samolot nie miał czegoś takiego jak zrzut paliwo.
Łba uciąć sobie nie dam ale....taką informację usłyszałam w czasie wywiadów z pilotami.
Trzeba byłoby sprawdzić czy mi się na uszy nie rzuciło
Averis   Czarny charakter
14 kwietnia 2010 19:15
W takim razie jestem nieprzyzwoita, źle wychowana i nie mam za grosz moralności, ale mam coś ważniejszego- rozsądek. Ah, i nie zapominajmy, że nie jestem też patriotką, cytując za panem Dudą. Wstydem, to jest traktowanie Wawelu jako miejsca rozgrywek politycznych i robienie sobie z niego prywatnej nekropolii.

Dodam jeszcze, że według ludzi z Facebooka, którzy są za pochówkiem na Wawelu, jestem też komunistką, ZOMO-wcem i zwolenniczką powrotu komunizmu. Kto nie wierzy- zapraszam na stosowną grupę na FB.
mamy stać biernie i tylko oglądać to, co wyrabiają w państwie mimo dezaprobaty narodu?
Sama jeszcze przeżywam tę tragedię, ale trzeźwość myślenia pozostaje.
A to, co się teraz dzieje, mi się nie podoba. I cicho w tym wypadku siedzieć nie zamierzam.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
14 kwietnia 2010 19:17
szemrana, Ja nie mówię, ze miał zrzut, ale mówię o awaryjnych lądowaniach. Moim zdaniem dlatego, że miał już niewielką ilość paliwa (pod koniec podróży) to nie było aż tak dużego pożaru. Takie jest moje zdanie.
dempsey   fiat voluntas Tua
14 kwietnia 2010 19:18
Notarialna
z tego co mi wiadomo ten  samolot nie miał czegoś takiego jak zrzut paliwo.
Łba uciąć sobie nie dam ale....taką informację usłyszałam w czasie wywiadów z pilotami.
Trzeba byłoby sprawdzić czy mi się na uszy nie rzuciło

nie zrzucał. to trwa. pamiętam z opisów katastrofy w Lasku Kabackim.
natomiast na w/w forum była wzmianka o tankowaniu - że Tu tankuje sie zwykle do pełna, autor wypowiedzi nawet pisał że wielokrotnie sam wykonywał operację tankowania (22-24 tony paliwa). tę wersję potwierdzałaby \ informacja od pilota do wieży - że ma zapas wystarczający mu na lot do Mińska..

Aventia mam podobne odczucia.
wendetta, tak jak pisze Gosia. Te filmiki nie pokazuja wlasciwie czesci samolotu gdzie byli ludzie. No i druga rzecz, ciala byly w takim stanie, ze przy slabej jakosci filmikow z komorki robionych w pospiechu itp. nie wiem czy daloby sie w ogole poznac, ze to cialo a nie cos innego. No i trzecia rzecz, samolot walnal w ziemie najprawdopodobniej do gory kolami czyli czesc z pasazerami zostala wgnieciona w ziemie.
A juz zupelnie abstrachujac od tego konkretnie wypadku, obraz po katastrofie lotniczej to bardzo nieprzyjemny widok. Ciala sa w strasznym stanie.... ktos musialby byc na prawde po..... zeby opublikowac filmik pokazujacy cos wiecej. Widzialam pelne zdjecia z jednej katastrofy lotniczej na zajeciach z kryminalistyki, to jest straszliwy widok.

Notarialna, piloci znajacy ten samolot bardzo dobrze twierdza, ze jak obnizysz ten samolot na niski pulap to juz ladujesz wlasciwie. On schodzi do ladowania z wysokiego pulapu, bo nizej jest totalnie niesterowny. Nie wazne ile ma paliwa w bakach.
A co do paliwa to pozar mogl byc tez mniejszy dlatego, ze po drodze urwalo mu skrzydlo, czyli rozwalilo bak, wiec nie byl przy samolocie w trakcie uderzenia.
Averis   Czarny charakter
14 kwietnia 2010 19:28
Wiecie co jest zabawne? Że przeciwnicy pochówku na Wawelu atakują sam pomysł, zaś zwolennicy atakują przeciwników personalnie. Cały czas opieram się na 2 facebookowych grupach. Właśnie okazałam się być członkiem 'obywatelskiej bojówki Platformy Obywatelskiej.'
Tak słucham tv i co kazdy mówi co innego. Dziwisz mówi, że to pomysł rodziny Kaczyńskiego ten pochówek, z kolei inni mówią, ze Jarek o tym nie wiedział, ci co cytują Jarka, też mówią, że on wolał żeby pochowano go w Warszawie. Dziwne to wszystko. Na początku myślałam, że ten pomysł z Wawelem to ambicje Jarka, ale im więcej o tym słucham i myślę, to wydaje mi się, że on jednak wolałby by pogrzeb miał miejsce w Warszawie, szczególnie że oni obaj to miasto kochali, a z Krakowem ich nic nie łączy.
Współczuje mamie Lecha, jak sie będzie lepiej czuć i jej powiedzą, że Lech zginął i sie dowie, że nie może pojechać na grób syna, bo jest w Krakowie, to chyba będzie jej z tym źle.
Obawiam sie ze Mama Kaczyńskich na pogrzeb w Wawie tez by nie przyjechała, nie wiem czy do tego czasu jej nawet powiedzą. Ma bardzo kiepski stan zdrowia.
No i trzecia rzecz, samolot walnal w ziemie najprawdopodobniej do gory kolami czyli czesc z pasazerami zostala wgnieciona w ziemie.


🤔 nie wiedziałam. W doniesień wynika, że samolot runął na ziemię z wysokości ok 10 m. Czy to możliwe, żeby na tak małej wysokości zdołało obrócić takiego kolosa?
Averis   Czarny charakter
14 kwietnia 2010 19:36
http://www.tvn24.pl/24467,1652095,0,1,katyn-chce-obejrzec-caly-swiat,wiadomosc.html

Aventia, ja współczuję J. Kaczyńskiemu, że musi takie rzeczy ukrywać przed własną matką.
wendetta, 10 metrów? To jakoś mało się wydaje.
Moon   #kulistyzajebisty
14 kwietnia 2010 19:38
wendetta, po tym samolot przechylił się na jedną stronę i stracił skrzydło, ponoć się cały obrócił i dlatego wylądował jak wylądował...
[quote author=Klami link=topic=20738.msg554590#msg554590 date=1271269313]
No i trzecia rzecz, samolot walnal w ziemie najprawdopodobniej do gory kolami czyli czesc z pasazerami zostala wgnieciona w ziemie.


🤔 nie wiedziałam. W doniesień wynika, że samolot runął na ziemię z wysokości ok 10 m. Czy to możliwe, żeby na tak małej wysokości zdołało obrócić takiego kolosa?
[/quote]

To wszystko to jedynie przypuszczenia. Chyba nikt nie jest w stanie powiedziec, że samolota na pewno wylądował tak czy inaczej.
zastanówmy się; co Lech Kaczyński zrobił, że zasłużył sobie na miejsce na Wawelu?
Dziwisz zadecydował, że tam zostanie pochowany, uważałam tego człowieka za kogoś rozsądnego...
Pamiętajmy, że przy wejściu do krypt widnieje napis: "Wybrani z woli narodu" czy jakoś tak 🙂
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
14 kwietnia 2010 19:42
Averis podeślesz linka do tej grupy na facebooku?  :kwiatek:
Averis   Czarny charakter
14 kwietnia 2010 19:42
Powiem Wam jeszcze, że na mnie bardzo dobre wrażenie robi Komorowski. Mało go widać, podpisuje to, co powinien, powołuje tych, których musi. Mam wrażenie, że jest totalnie wycofany.  
Nie mógł zrzucić

Czy samolot zarzucał paliwo przed lądowaniem?

- Tu-154 nie ma nawet instalacji do zrzucania paliwa. Silniki mają dostateczną moc, by lądować z pełnym obciążeniem. Potrafi też - wbrew temu, co się pisze - poderwać się znad pasa, tylko silniki muszą wejść odpowiednio wcześniej na wyższe obroty, a potrzeba na to kilku sekund.





http://wyborcza.pl/1,76842,7764702,Piloci__Potrafimy_odmawiac.html
Powiem Wam jeszcze, że na mnie bardzo dobre wrażenie robi Komorowski. Mało go widać, podpisuje to, co powinien, powołuje tych, których musi. Mam wrażenie, że jest totalnie wycofany.  


stanowczo popieram!! Myślę, że jest to kandydat godny pozycji prezydenta w państwie.
No pewnie !  🙄 Zróbcie mu tu jeszcze kampanie prezydencką...  🤔wirek:  Super pomysł
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się