popręg

arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
26 kwietnia 2010 15:52
Kotbury to nie zapomnij dać znać  :kwiatek: 🙂
Już "złożyłam zapytanie" - się dowiem to powiem😉 (napiszę)
Tak więc:
daw-mag popręg ujeżdżeniowy asymetryczny - średnio w detalu 210 zł
daw mag popręg ujeżdżeniowy profilowany z karabinczykiem- średnio w detalu - 190 zł.

Ja się skusiłam. Jak przyjdzie (pewenie pooo weekendzie majowym) to go obfocę dla was.
[[a]]http://www.amigo-konie.pl/advanced_search_result.php?keywords=popr%EAg[[a]]+daw+mag

tu jest większość tych popręgów
O proszę i taniej niż mi powiedziano a ja już zamówiłam. Będę negocjować 😁
Ja potrzebuje 55 a tam nie ma..
asds   Life goes on...
08 maja 2010 18:52
HELP!!! 🤔 🤔


Gdzie znajdę popręg skokowy Kieffera Air-tec (czy tex) ten extra deliktany oddychajacy w wersji skokowej? Waszedzie znajduje tylko ujeżdzeniowe!

Miło by było jakby była to wersja z tym systemem gumek na sprzączkach z jednej strony

asds, --tu był link, który przestał działać-- a tutaj ?
jest napisane ze jest długosc 110-150 to moze chodzi im o skokowy 🙂
asds   Life goes on...
10 maja 2010 07:57
No ten znalazłam własnie.

NAtomiast nie moge nigdzie znaleźć tego popregu z systemem gumek na sprzączkach ułatwiajacych podciaganie popregu w czasie jazdy 🙁
czy ma ktoś ujeżdzeniowy popręg z futrem mattesa? jak z pielęgancją?
Ja posiadam ale nie używany jeszcze więc ciężko o pielęgnacji mówić.
Ja zakupiłam specjalny płyn i z tego co wiem to wystarczy.
Popręg robi wrażenie!
Jest na rzep odpinane futerko wiec świetnie przemyślane. POLECAM!
I dziękuje wiadomo komu  :kwiatek:

edit: Nie doczytałam ja mam skokowy  😵
Korsik, ja mam ten fartuch mattesa, ale jeszcze go nie prałam, trzyma się fajnie i najważniejsze podoba się dla konia. Ale jak będziesz dokupowała futro to od razu weź popręg z 5 cm dłuzszy niż normalnie, bo ja teraz przez futro mam problem z dopięciem  😂

Ja też dziękuje Dorcysi  :kwiatek:

A i  przy kupowaniu fartucha należy zmierzyć popręg cały, bo ja jak debil kupiłam 70 cm, na popręg 70 cm daw maga profilowany, ale nie pomyślałam, że on jest dłuzszy, bo ma te dodatkowe obszycie za sprzączkami jeszcze i jest trochę za krótki 😀
masz zwykły tunel czy tą nakładkę?
zastanawiam się czy nakładka wejdzie na popręg neoprenowy (ok 11-12cm szerokości)
to raczej na neoprenowy mi nie wejdzie, trudno...
Ja mam profilowany, więc nie wiem jak te zwykłe, zapytaj Dorcysie :]
Przejżałam cały temat, ale niestety nie znalazłam informacji. Czy ktoś używał takiego asymetrycznego popręgu ?
Czemu ma służyc ta asymetria w tym popręgu?
(jeśli gdzieś było o tym popręgu to proszę o podesłanie linku. Na prawdę szukałam, ale nic na ten temat nie mogłam znaleźc)
Anderia   Całe życie gniade
14 czerwca 2010 19:56
Co sądzicie o popręgu neoprenowym Kavalkade?
Ja miałam popręg:



ten na samym dole,
kupowany jako używany od Koniczki.

Dla mnie rewelacja, mimo mycia pod wodą dość często, ŻADNA sprzączka nie zardzewiała, a popręg miał już swoje lata, bardzo wytrzymały, nie obciera, nie odparza, dla mnie super!
Kupiłabym drugi, bo tamten był za duży, ale jakoś dorwałam daw-maga skórzanego i teraz jestem mu wierna, także porządne popręgi 🙂

"Czemu ma służyc ta asymetria w tym popręgu?"

Popręg jest wyprofilowany, lepiej lezy, nie uwiera.
Mam pytanie: jaki popręg ujeżdżeniowy dobrać (tj. o jakiej długości) jeżeli koń nosi popręg 'zwykły' 120cm? Jest jakaś reguła? Jak dopasować ujeżdżeniowy popręg i czym to jest uwarunkowane? Czy idąc ta myślą mogę sobie wykoncypować, że skoro nosi 120, to ujeżdzeniowy będzie o długości np. 70 cm?
Zagmatwane, ale mam nadzieję, że zostanę zrozumiana. :kwiatek:
Weź centymetr krawiecki do stajni i załóż siodło i zobacz ile wyjdzie Ci od przystuł 😉 Tak najłatwiej będzie, bo każda ujeżdżeniówka ma inne przystuły. I niestety nie ma reguły w przeliczaniu skokowych popręgów na ujeżdżeniowe...
OK, dzięki. 😉 Tj. czekam na ujeżdżeniówkę, a że wyjeżdżam myślę, że siodło do mnie dojdzie właśnie z dala od dobrze wyposażonych sklepów jeździeckich i dlatego problem popręgowy chciałam rozwiązac wcześniej. Widać, nie pozostaje mi nic innego, jak zamawiać z internetu.
Pozdrawiam. 🙂
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
14 czerwca 2010 22:07
Obstawiałabym jakieś 60 cm, ale tak jak Likier napisała - bardzo dużo zależy od siodła.
Mój koń ma np. skokowy 130 a ujeżdżeniowy 65 cm i według mnie jest ok. Ale to bez kitu zależy od siodła i od popręg (czy gumay są, czy nie itp)
Mój ma ujeżdżeniowy 70-75, a skokowy miałam ok 145? Także zależności nie ma 😀😀
kpik   kpik bo kpi?
29 czerwca 2010 11:16
zdaje się ze gdzieś na forum widziałam popręg dla koni okrągłych- o wysklepionych zebrach lub stosowany dla kobyl zrebnych - tak wyprofilowany, ze nie ciągnie ze sobą siodła na łopatki. Przejrzalam pobieznie ten wątek ale niestety nie znalazlam zadnych info.
Ktoś może pamięta firmę? albo jak nazywa się ten typ popręgów?
mój nosi 55 cm, popręg długi, w zależności od siodła - 115 bez gum było, teraz się przytyło (hurra!) i 125 z gumami z obu stron zaczyna się robić 😍 ciasno
Kpik Mattes na pewno robi takie popręgi:
http://www.mattes-equestrian.de/katalog/sat_gurt.pdf
patataj   tyle smaku - we fraku
29 czerwca 2010 15:47
Jakiś czas temu wiele forumowiczek polecało popręg neoprenowy Mustanga, ale ja mam mieszane odczucia. Taki delikatny jest, miękki bardzo, wąski, bo cały jego trwały element to ok. 5 cm pasek, do którego jest przyszyty neopren. Może właśnie na tym polegają popręgi neoprenowe, a ja po prostu jeszcze się do nich nie przyzwyczaiłam po sympatexach. 😉
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
29 czerwca 2010 19:05
patataj, ja jestem ogromną fanką popręgów neoprenowych, bo: są szerokie, mięsiste/miękkie, wytrzymałe i dobrze przepuszczające. Słowo "wąski" w kontekście popręgu to dla mnie nieporozumienie jakieś.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się