hucuły.

Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
21 maja 2010 22:39
Ja bym wybrała Sułtana, lepszy charakter i bardziej skoczny, sprawdzał się też świetnie w maratonce.
Pac też już zasłużony, odważny i spokojny, a Wicher mimo wszystko jeszcze młody, choć nieco bardziej w typie niż Pac. Ale Paca uwielbiam za skoki, jest rewelacyjny w tej kwestii 🙂
A Napis lub Luzifer?
Strucelka- takie małe zboczenie- patriotką jestem :P

A w ogóle miałąm pytać czy często się zdarza by hucuły potrzebowały podogonia?
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
22 maja 2010 06:26
Marysiu - niestety tak, są słabo wykłębione, mają wąskie klatki i często siodła zsuwają się do przodu.
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
24 maja 2010 15:32
Strucelka oj to niefajnie. Jedziemy na koniach niekutych, będzie hardkor, ja totalnie nieprzygotowana. To tak na ostatnią chwilę, zostałam poinformowana dosłownie tak: "Jedziesz w czerwcu na zawody. Zgłosiłem Cię już."
No ale cholera, tam niby mamy najbliżej. Cieszy mnie to, że będziemy miały nocleg, konie stajnię fajną, no i będzie można pośmigać po hali  😁 Do takich luksusów to my totalnie przyzwyczajone nie jesteśmy.
Piszę "my" bo jadę tam z przyjaciółką i "naszymi" dwoma kucolami 😉
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
24 maja 2010 18:01
Maddie może będzie dobrze 😉 Przygotuj się na bardzo mały plac i dużo 'nawciskanych' przeszkód na małej powierzchni 😉
Pamiętam jeden stromy zjazd z kamieniami, wielka gałąź mnie przytrzymała a ja myślałam, że tam zaryję twarzą... 😵
Aha - i nie zdziwcie się, jak tamtejsze gonie wygalopują ze stajni i tym samym chodem do niej wrócą 😉 No chyba, że coś się zmieniło odkąd tam byłam...


Majówka już w ten weekend! Kto jeszcze będzie?
Ja z Rexiem się meldujemy 🏇
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
24 maja 2010 18:27
Strucelka, Oła. Niezbyt fajnie to brzmi. Mam nadzieję że u nas to jakoś przejdzie i że damy radę. Jeżeli w połowie trasy uznam, że nie chcę dalej ryzykować utraty zdrowia swojego (o to bym się nie martwiła) a tym bardziej końskiego, to po prostu zakończę i nie dojadę do mety. Myślę, że mimo wszystko wrócimy z bananem na ryjcu. Jedziemy, bo ktoś ostatnie miejsca zajmować musi  😁
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
25 maja 2010 18:22
marysia550, a na jakiego konia? Ile ma w kłębie?
na klacz huculska- ok 135 myślę
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
25 maja 2010 21:09
Na moją huckę rozmiar pony jest za mały a ma 139 cm. Myślę jednak, że u Ciebie powinno pony spasować, ale zależy to też od tego jak długi jest koń. Moja kobyłka jest taka w sam raz, nie za długa, nie za krótka.
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
27 maja 2010 16:12
Przepraszam za post pod postem, ale robimy up up ^

Podobno ścieżka w Brennej odwołana? Takie wieści do mnie i do "hodowcy" od którego miałyśmy jechać, dotarły. Niby zawody mają zostać przeniesione na późniejszy termin (założę się, że nie będzie mi totalnie pasowało i już się wściekam  👿 ). Ktoś wie coś więcej?
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
27 maja 2010 18:56
Serio?
To nieciekawie 🤔

My jutro ekipą jedziemy do Regietowa, nareszcieeeeeeeee! 😜
Oczywiście najbardziej nie mogę doczekać się skoków i sportowej oraz... płyty. Jestem mistrzynią w typowaniu czempionów 😎
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
27 maja 2010 19:05
Zazdroszczę okropnie!  😜

W niedalekiej przyszłości (być może pomaturalnie - mam ambitne plany na 'wakacje' czyli okres po maturze a przed studiami  😁 Open'er, Regietów, Torwar (to przed maturą) i wiele wiele innych  😁 ) też zagoszczę. Jestem bardzo ciekawa na kiedy przeniosą te zawody Brennowe. Założę się, że będzie to kolidowało z innymi zawodami lub mi nie będzie totalnie pasowało  😤
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
27 maja 2010 21:32
A Rudawka Rymanowska? Jest 29-30 sierpnia 😜 Albo najważniejsza impreza roku - Dni Huculskie w Regietowie we wrześniu 🙂
A Nielepice przeniesione chyba na 1 weekend lipca.
m.indira   508... kucyków
14 czerwca 2010 12:28
Klikowa 2010
pokaz ujeżdżenia
temat skopiowałam z forum huculskiego gdzie go napisałam

zanim wstawię zdjęcia, może słowo o samej pracy ujeżdżeniowej
jeśli chodzi o hucuły, nie jest to takie proste, niby koń a jednak budowa, specyfika rasy nie pozwala na TAKIE ujeżdżenie jakbyśmy chcieli...
program jaki przygotowałam w oparciu o możliwości Oleśnicy był przemyślany, pokazujący to czego się dotychczas nauczyła , i co wykonywała w stopniu dobrym, trudno mówić tutaj o perfekcji, choć biorąc pod uwagę możliwości rasy pewnie wiele osób oglądających pokaz, głównie hodowców i jeźdźców, takie odczucia miało.
nie obyło się też od komentarzy że kobyła nie była zebrana, podstawiona, wypowiadanych przez ludzi związanych zapewne z dużymi końmi i mających przed oczami występy Edwarda Gala i jego Totilasa.
duży szacunek dla Kasi Wrześniak za zaprezentowanie og Napisa, z  potencjałem który w przyszłości można wykorzystać, obszerne kłusy, wykrok, dobra praca ujeżdżeniowa przyniesie na pewno efekty. Kasia dzięki że wystąpiłaś, choć zapewne miałaś tak jak my pewne obawy i wątpliwości czy dacie radę ale pokazałaś że hucuł potrafi...
co do Agi...
wsadzenie skoczka w ujeżdżeniówkę(jak to w ogóle możliwe, czyżby mój nieodparty urok? 🙂 ), pokazanie drogi w dół, rozluźnienie, chody boczne, ciężka praca która zbudowała mięśnie, szyję, zad,przepuszczalność, regularne treningi, i cierpliwość oraz konsekwencja do dążenia do celu w pracy z koniem(czasami to ja musiałam postawić na swoim gdy Agnieszka była całkowicie zrezygnowana), opanowanie, spokój i efekt końcowy...
a więc do dzieła oto nasz program:
1 A Wjazd kłusem roboczym
2 AX Kłus roboczy
3 X Zatrzymanie, ukłon, ruszyć kłusem roboczym
4 XC Kłus roboczy, w C w prawo
5 CMBF Kłus roboczy, w F przejście do kłusa zebranego
6 FAK Kłus zebrany
7 KXM Kłus dodany po przekątnej, w M przejście do kłusa roboczego
8 MCHEK Kłus roboczy, w K przejście do kłusa zebranego
9 KAF Kłus zebrany
10 FXH Kłus dodany po przekątnej, w H przejście do kłusa roboczego
11 HCM Kłus roboczy, w M przejście do stępa roboczego
12 MBF Stęp roboczy, w F przejście do stępa zebranego
13 FAK Stęp zebrany
14 KX Ciąg w stępie w prawo
15 XH Ciąg w stępie w lewo, w H przejście do stępa roboczego
16 HCM Stęp roboczy
17 MXK Stęp swobodny po przekątnej, w K przejście do stępa zebranego
18 KAF Stęp zebrany
19 FX Ciąg w stępie w lewo
20 XM Ciąg w stępie w prawo, w M przejście do stępa roboczego
21 MCH Stęp roboczy
22 HXF Stęp swobodny po przekątnej, w F przejście do stępa roboczego
23 FA Stęp roboczy, w A ruszyć kłusem roboczym
24 AXA Koło w kłusie roboczym w prawo (20m), w A przejście do kłusa zebranego
25 AK Kłus zebrany
26 KXM Ciąg w kłusie w prawo, w M przejście do kłusa roboczego
27 MCHEKA Kłus roboczy
28 AXA Koło w kłusie roboczym w lewo (20m), w A przejście do kłusa zebranego
30 AF Kłus zebrany
31 FXH Ciąg w kłusie w lewo, w H przejście do kłusa roboczego
32 HC Kłus roboczy
33 C Zatrzymanie, cofnięcie(3-4 kroki), zagalopowanie z prawej nogi, galop roboczy
34 CMBFA Galop roboczy, w A przejście do galopu zebranego
35 AXA Koło w galopie zebranym w prawo (20m)
36 AK Galop zebrany
37 KXM Galop dodany po przekątnej, w M przejście do kłusa roboczego
38 MC Kłus roboczy
39 C Zatrzymanie, cofnięcie(3-4 kroki), zagalopowanie z lewej nogi, galop roboczy
40 CHEKA Galop roboczy, w A przejście do galopu zebranego
41 AXA Koło w galopie zebranym w lewo (20m)
42 AF Galop zebrany
43 FXH Galop dodany po przekątnej, w H przejście do kłusa roboczego
44 HCMBFA Kłus roboczy, w A wjazd na linię środkową
45 AX Kłus roboczy, w X zatrzymanie ukłon, opuścić czworobok stępem na luźnej wodzy

i zdjęcia, ponieważ robiłam zdjęcia na krótkiej ścianie w C, nie mam ich z boku, lecz na pewno Paulina lub ktoś inny nimi dysponuje
oceńcie wiec sami Oleśnicę i Napisa, weźcie pod uwagę stres i nerwy zawodniczek, charakter ogiera, oraz tysiące innych czynników... oczywiscie fotki są sek zatrzymana w kadrze, zamknięte ręce, odchylenia, przyłożenia łydki, to tylko obrazek, ręczę że obie zawodniczki nie usztywniały rąk, były luźne, opanowane, i w miarę konsekwentne(jesli można mówić o trzymaniu linii na wirtualnej ścianie, której zwyczajnie nie było), momenty "schowania" takimi nie były, oba konie szły stale na kontakcie, czasami przeganaszowując się(dojdziemy też i do tego by trzymać głowę w pionie), ale luźno, chętnie, i spokojnie, weźcie też pod uwagę jedno , że na przygotowanie programu, elementów mieliśmy niecałe 2 miesiące, mokre miesiące, a koń elementów ujeżdżenia uczy się miesiącami i latami ...
Gratuluję obu paniom z pozycji trenera














i Kasia


Bardzo prawdopodobne, że będę w Rudawce! 🙂
Chciałam się pochwalić, że Czakra była 3 w grupie B klaczy dwuletnich ! 🙂
Czy ktoś był i robił zdjęcia i ma przypadkiem jakieś klaczy nr 33 i 44?
Berg. 💘 Kasztanowy. 5 lat. Ma w rodzinie JAŚMINA.

Graba.   je ne sais pas
22 czerwca 2010 21:03
WiktoriaBerg, dużo hc ma w rodzinie Jaśmina 😁  a Hucek śliczny 🙂
nerunia-gratulacje,wysoka nota 😅
WiktoriaBerg-masz ślicznego hucuła ,tak jak powiedziała Graba ,wiele hc ma przodka Jaśmina np. mój Olimp od strony matki ma pradziadka Jaśmina.
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
22 czerwca 2010 21:44
Znam Olimpa, znam!
Masz PW 😉
kto będzie w Sielcu? Ja na 100% 🙂
planeta10, ale boski huc!! Więcej zdjęć i powiedz coś o nim!
Maddie-o jak miło 🙂
Masz PW
Burza-dzięki :kwiatek:
Olimp to kochany ,15-letni uparciuch.Taki mały (135 cm w kłębie) cwaniaczek,mały ciałem, duży duszą.Pewnie wszystkie hucuły takie są z charakteru.
Olimp(Gloria/Szafir - Okoń/Dioryt)
Jest nieziemsko pięknym dorosłym panem 🙂
WiktoriaBerg, znam Twojego hucka! Nawet się na kilka zdjęć załapał z czasów mojego wożenia się w rekreacji 😉
wendetta, znasz?! 😲 Ale zbieg okoliczności świat jest maaaały ale to chyba musiało być dawno temu? chociaż nie wiem 🙂 Jest wspaniały prawda? hehe żartuje mam trochę obsesje na jego punkcie 👀 💘
Jeśli ktoś ma już hucuła to nieuniknionym jest mieć na jego punkcie obsesję. Wiem coś o tym  💘
planeta10 dzięki wielkie  :kwiatek: moja Czakra też jest prawnuczką Jaśmina - od strony tatusia 🙂
Jeśli ktoś ma już hucuła to nieuniknionym jest mieć na jego punkcie obsesję. Wiem coś o tym  💘

DOKŁADNIE 😀

A jeśli przy Jaśminie jesteśmy, to:
Wnuk Jaśmina (Jaśmin-ojciec matki Ożanki), syn Piafa:

No,i jak rodzinnie się zrobiło 😀
Obiś-pięknie w tym zestawiku różowym.
dziękuję za komplementy mojego hucułka :kwiatek: wy też macie śliczne stworzonka!  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się