hucuły.

Strucelce chyba chodziło o hc/młp a nie oo/hc 😉  Rozumiem jej zamiłowanie do tego typu mieszanek, bo mając tak genialnego konia jakim jest Belfast to nie ma się innego wyjścia. Oj umówmy się, że każda mieszanka z hc jest super i już!  😅 :kwiatek:
koniara79 super koniki! i jak pięknie się składają. Szkoda tylko, że nie masz zdjęć z boku, bo byłoby widać więcej  👀
nerunia przynajmniej na filmiku jest z boku hehe
A to moja mała ślicznotka Bahama po Orle o od Bohemy taka mała cudaczka 1 dzien życia
bielanska21 gratuluję!  :kwiatek:
Jaka zbieżność imion - ja właśnie zajeżdżam 3,5 letnia Bahamę, też jasnogniadą ( "też" o ile dobrze widzę maść na Twoim zdjęciu) 🙂
bielanska21 gratulacje  😍 Śliczny źrebaczek  😍
dziękuje 😀 😉
Mam takie pytanie ;D Ile najwięcej skoczyliście na swoim hucule?
My skaczemy troszkę ponad 80. Skoki dopiero zaczynamy 😉
(Oczywiście na zdjęciu nie jest uwieczniony skok 80cm)
na poprzedniej stronie wrzuciłam moje skoki na hucułkach... na jednym z nich (Lazur) mamy narazie metrówkę nie zaliczoną (2 razy zrzutka), bo mu się nóg nie chce podnosić hehe 90 cm na czysto. Jeśli chodzi o doublebarre, to 85 cm.
Większość hucułów w prawidłowym treningu skokowym metrówki powinno pokonywać 🙂
Beromania świetny jest Twój rudy!  😅
mój 3/4 hc skacze 110  🤣
No właśnie o tym mówię 😉 Hucuły są niedoceniane jeśli chodzi o ich uzdolnienia skokowe. Z tym, że dla mnie jeśli koń skacze 110 to ma pójść parkur tej wysokości a nie pojedynczą przeszkodę pod jeźdźcem czy w korytarzu.
WALECZNA  a z czym mieszanka i ile ma wzrostu ?
nerunia i tu masz rację, jeśli chodzi o parkurek, to póki co w stajni, w której jeżdżę to jesteśmy na etapie 60-70 cm parkurek, podczas pokazu, który robiliśmy w czerwcu hucułki skakały mini-parkurek (5 przeszkód), 60 cm a ostatnia miała 80 cm i super sobie radziły... tak jak nasza trenerka mówi, gdy ostatnio na niewysokim angloarabku skoczyła okser 1,40 m, co innego skoczyć to w szeregu, a co innego skakać cały parkur... póki co startują w regionalnych L i P (ostatnio w P zadebiutowali).
nerunia to klacz z hodowli Tabun w Bieszczadach.
jej ojcem jest Jasmon (syn słynnego Jaśmina 😀) a matką Wantula (to kuc o którym nie wiadoo prawie nic oprócz tego że miała dolewkę araba) jeżeli chcesz dokładnie to tutaj jest link:http://www.bazakoni.pl/horse_88265.html

z tego wyszedł fajny, urokliwy konik, trochę bardziej temperamentny od czystego hc (32% dolewki araba niby nic a swoje robi) ale upór i wytrzymałość zostały 😀

w kłębie 140 ok

konkursów nie skaczemy, my skaczemy dla siebie a parkury to jak moja kuzynka ma wene i nam poukłada na tyle oczywiście na ile jest to możliwe  😀
Jasmona znam poprzez jego potomstwo. Jak na razie wszystkie jego dzieci, które znam, mają niezłe loty 😉
Moim marzeniem jest kiedyś pojechać L na mojej Czakrze i zaprzeczyć powszechnej opinii jako to hucuły nie nadają się do niczego.
Dokonam tego na pewno o ile ja się jakoś pozbieram na koniu  😁 😁

Chciałam się pochwalić, że mój koń dobił do 140! ( w zadzie co prawda, ale 140 jest!) W kłębie dalej 137-138 w zależności jak mi się koń ustawi. Zatem przerosła swoich rodziców  🏇 😅
nerunia życzymy powodzenia  😀, my takich ambicji nie mamy... narazie staramy się pozbierać i jeździć na kontakcie...
jak ją kupiłam chodziła na "wiooo" i "prrr", że już nie wspomnę o tym że u poprzedniego właściciela koń zamiast wędzidła miał w pysku łańcuszek od musztungu, więc potem wędzidła nie czół wogóle, noo i była jeżdżona na latającej wodzy... szczeże mówiąc ja też jeździłam na luźnej tak na wzgląd na jej przeszłość w pysku...

mamy za to cel zrobienia z Wet lekkoatlety 😀, czyli mięśnie i kondycja bo wszyscy mi wmawiają że z hc nie da się wykrzesać mięśni tylko sam tłuszcz... my zaprzeczamy im wyglądem  😀
Chyba Ci co tak mówią nie widzieli nigdy hucułów  startujących na ścieżkach huculskich!!
Zresztą co to za herezja? przecież każde ciało pod wpływem treningu nabiera masy mięśniowej, więc jakie znaczenie ma tu rasa czy nawet gatunek? ...
Wkurzam się kiedy ludzie nie znając tych koni i nie mając z nimi nigdy do czynienia w ten sposób je traktują  👿

Mogę sobie tylko wyobrazić jak jeździ się na koniu, który wcześniej chodził z łańcuchem.. Również życzę powodzenia 🙂 :kwiatek:
Nerunia dziękuję!  :kwiatek:
WALECZNA , powodzenia, ciężka praca was czeka!
Law zaraz po kupnie była w podobnym stanie - prrrt i "heeeja!", mrau. Dużo pracy, cierpliwości i pomocy (tu ukłony w stronę forumowej Floo.  :ukłon🙂 i jest dużo lepiej. Chociaż dużo pracy jeszcze przed nami, oczywiście.
Rexiu dzięki 😀, na łydkę przestawiłam ją w miarę szybko ok 3tyg. mi to zajęło, i teraz jest ok a "prrrr" jest jako hamulec awaryjny ;D

a gdzie stoicie? w krak gdzieś?
WALECZNA , kucynka stoi w Kocmyrzowie koło Krakowa.  😉 A wy?
Rexiu to niedaleko mnie 🙂 i jakie tam są warunki ? trener jakiś jest ? jeśli możesz powiedzieć to drogo tam ?  🙂
Lunetka , ja jestem bardzo zadowolona. Warunki dobre, konie cały dzień na padokach, dobrze karmione. Bardzo mili ludzie. Na miejscu jest dziewczyna, która zajmuje się naturalsem a dodatkowo ma papiery instruktora i prowadzi jazdy. Ludzie są zadowoleni, ja nie wiem, nie korzystałam.[edit]



Proszę  nie podawać takich informacji na forum. Następnym razem będzie to zaliczone jako reklama i karane ostrzeżeniem !

Rexiu: a dużo terenu macie tzn jak duże padoki?
larecherche , nie, terenu jest dosyć mało. Są dwa większe padoki, a reszta jest dość mała. Blisko Krakowa w sumie ciężko o stajnie z fajnymi pastwiskami.
Rexiu: to nie jest źle (:, a ta stajnia ma jakąś stronę, allbo moze web albums?
Rexiu my w Cholerzynie na razie... to druga strona Krakowa...
ale mamy za to niezliczoną ilość pastwisk :P
Dzięki Rexiu za informacje 🙂 może się wybiorę zobaczyć 🙂
Moje huculątko łapie brzucha na wakacjach. Już dorobiła całkiem sporego wanciołka  🙄
Dzisiaj pokonała swój pierwszy ścieżkowy mostek  😅
Nie dodał mi się dowód owego mostka..  😡
nerunia, gratulacje! Bedzie z niej sportowiec!  🤣
larecherche, maja tylko picase - nie jestem w stanie jej teraz szukac (nie umiem sie dogadac  z komputerem, ktory tu uzywam) ale po wpisaniu w wyszukiwarce na picasie "Stajnia Kocmyrzow" powinien wyjsc Ci album IzabeliMroz. No i sporo zdjec jest na mojej picasie - Rexiuuu :P
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się