strzyżenie / golenie koni

a czemu nie golicie głowy
Met   moje spore
15 lipca 2010 09:55
ja bylam w szoku, ile syfu i strupeczkow potrafi sie pomiescic pod sierscia. drugi szok byl zwiazany z tym, ze nawet letnia siersc to jednak masa futra - do tej pory zylam w przeswiadczeniu, ze latem kon jest prawie goly 😂
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
15 lipca 2010 10:14
Burza, Łaaaaa ale super piorek wygląda jak jest ogolony! Tak btw, schudl czy mi się tylko wydaje? 😉
do tej pory zylam w przeswiadczeniu, ze latem kon jest prawie goly 😂


kobyła którą goliłam miała dużo futra na brzuchu i zadzie ale na szyji i łopatkach była prawie goła- maszynka nie łapała 😉
a ja zaczęłam wczoraj golić i maszynka zdechła... tzn strasznie sie gotuje... dzisiaj wysyłam do Sewinga i zobaczymy co się da z nią zrobić... została mi mała do wzorków z tępawym ostrzem i koń w sznytach... ;/
Ale czy nie będzie mu wygodniej i lepiej? W stajni widzę, że mu gorąco.


Kazdy koń jest inny, mojego nie goliłam nigdy latem, a mam go wprawie 6 lat i chyba nie ucierpiał jakoś.  🙄
Ale jak ci się wydaje ze twój się faktycznie meczy to nie ma co się zastanawiać.

Złota, mój osobisty sobie nie dał 😉 pierwsze golenie, stres lekki- nie było po co się tłuc z koniem o pierdoły.

Met, hehe dokładnie 🙂 strup na strupie i tona piachu 😉

Notarialna, dzięki 🙂 tak schudł, jest na diecie od pół roku prawie.

Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
15 lipca 2010 23:22
Burza, Wygląda bardzo apetycznie 🍴 . No i fajnie wam ta dieta wychodzi 😉
Notarialna, dzięki.

Wczoraj dokładnie Piorkowi się przyjrzałam i na pewno będziemy znowu golić na początku sierpnia, już prawie odrósł i zaczyna się podpacać mocniej.
ja dwa dni temu ogoliłam Kapselka, do momentu dojścia do stajni byłam dość niezdecydowana, ale kiedy zobaczyłam w boksie konia całego mokrego potraktowałam to jako znak 😉 trochę się namęczyłam, trwało to na tyle długo, że wstyd się przyznać, a prawy biceps mam wielkości uda od trzymania golary  😂
najgorsze upały chyba już minęły, ale i tak wydaje mi się, że dodałam trochę komfortu mojemu zwierzowi 
Masakra, goliłam Piorka dokładnie 12 czerwca i praktycznie już odrósł. Wczoraj pierwszy raz się zapocił na jeździe.
darolga   L'amore è cieco
20 lipca 2010 11:05
I d...
Maszynka nie złapała sierści Koraba. Ma ją krótką, ale bardzo gęstą, więc nadal poci się jak świnia nawet stojąc w boksie. Podobno jedyne mniejsze ostrze to takie, które ciacha na zero, a tak go nie skrzywdzę. Nie wiem jakim ostrzem próbowaliśmy go golić, zapytam dzisiaj...
I co z tym fantem zrobić? Macie jakieś pomysły jak chłopakowi ulżyć? Są jakieś specjalne maszynki?
ja mojego okropniusa muszę golić, bo zarasta masakrycznie! chciałabym mu zrobić jakieś fajne znaczki na zadku, ale nie mam totalnie pomysłu, ani szablonów, pomocy.. może doradzicie mi coś?  🙁
Geronimo - bardzo przydatne są szablony tapetowe na ścianę, do znalezienia w necie, drukujesz i przekalkowujesz na przezroczystą samoprzylepną folię do okładek i viola! 🙂
znalazłam tu taki `wzorek` wiecie jak mogłabym go samodzielnie zrobić tz. tą tarcze z G i koronę? chciałabym żeby Gery miał takie coś na dupci ;x.
Najlepiej by było żebyś zwróciła się do Koniczki o użyczenie szablonu... Na koronę potrzebujesz wyciąć kształt korony z folii samoprzylepnej (przestrzegam przed papierem, bo łatwiej wchodzi w ostrza i łatwiej spieprzyć) a na herb potrzebujesz takiego szablonu żeby przykrywał sierść tak jak korona tylko na literke robisz puste miejsce, brzmi dość prosto, ale wzór jest dość precyzyjny...

chyba, że nie chcesz golić całego konia tylko wygolić sam wzór, wtedy, robisz taki szablon żeby była ramka, a w środku pusty kształt korony (takie puste w środku są bardziej "precyzyjne"😉, a herb pusty w środku a literka zasłonięta i docinasz

miłęj zabawy 🙂
kujka   new better life mode: on
12 września 2010 14:11
sluchajcie kochane, a konia ogolonego w medium trace clip, czyli tak:

na teraz w jakiej derce powinno sie trzymac? juz z jakims wypelnieniem, czy nie? bo taka dziwna ta pogoda i przyznam ze nie mam pomyslu troche.
Gillian   four letter word
12 września 2010 14:32
Geronimoo, a nie lepiej byłoby zrobic coś orginalnego zamiast kopiować pomysły innych?
ja koronę wycinałam bez szablonu, bez rysowania
masakry nie było
może ktoś z Was mi pomoże  :kwiatek: bo ja jestem całkiem zielona w tym temacie. Moja kobyłka już strasznie zarosła i potwornie się poci po 10 minutach kłusa jest dość mocno spocona, wychodzi na wybieg z wiatą, w nocy jest w stajni.
czy ogolenie w trace clip pomoże?  jak wygląda derkowanie i "użytkowanie" takiego konia ? 🙂
ja goliłam "hunter clip" o taki:



i koń chodził w derce ortalionow-polarowej na dwór i w takiej stał w boksie, ale według mnie... jeśli koń poci się "nie tylko na szyi" to lepiej ciachnąć całego lub zostawić włosy tylko na nerkach, bo i tak jak nawet kon jest ogolony na szyi to pod siodłem i tak się poci...
ja zamierzam konia golić tak:


i najgrubszą derkę na zime mam 220g na padok, w stajni jest ciepło więc pewnie coś koło 100g
Lotnaa   I'm lovin it! :)
15 września 2010 20:58
Kornelia, hunter clip to by on był gdybyś nie zostawiła sierści na tułowiu.
Twoje dzieło to coś w rodzaju blanket clip.
kujka   new better life mode: on
15 września 2010 21:15
Kornelia, dokladnie, hunter clip, zgodnie z nasza ulubiona strona:
trochę zmodyfikowałam, bo w sumie na słabiźnie konie dość mocno się pocą, więc tam wycięłam mocniej 🙂
Witam,
Powoli zbliża się sezon halowy, koninki obrastają, czy ktoś z Was wie gdzie najlepiej naostrzyć noże (Poznań, okolice)? Słyszałam, że ktoś kto to robi w P-ń na ul. Dąbrowskiego ale w necie nie mogę nic znaleźć.... A jakoś nie mam zaufania do wysyłek...
jeśli nie znjadziesz to firma sewing ostrzy chyba za 30 zł, a ja ostrze w Lublinie za jakies 12... musisz popytać psich fryzjerów albo ludzkich gdzie ostrzą, bo to często są malutkie zakładziki, albo wpisz w net "ostrzenie nożyczek"
Heh, dzięki, poszukam zatem coś w okolicy. Mam tylko nadzieje, że noże później będą w całości...  😀
Kujka masz rację, myślę nad czymś oryginalnym, ale kiepsko mi to idzie x3.
ZObacz na stronach z szablonami do scian, cos moze ci sie spodobac 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się