AMP,MPSzW-wszystko o studenckich zawodach

w maju.
Karla, dac rade to da na pewno, ale bedzie jej brakowalo pewnie tej iskierki. Wiesz o co mi chodzi  😉 Trzeciego dnia pamietam ,ze juz miala troche dosc, start, prezentacja ekip, pozniej rozgrywka i na koniec mega dluga dekoracja (byla tego dnia 4 razy siodlana). Pamietam, ze byla tak juz podminowana, ze na rundzie odmawiala galopu z prawej nogi... No ale przez 3 dni nie zrobila zadnej zrzutki i jestem z niej dumna z tego powodu.
Jeszcze zobacze co zrobic, do maja jest sporo czasu 🙂 aaa i w ogole zapomnialabym dodac, ze to ujezdzenie to jest dodatkowo zupelnie i jestem w tej kwestii jesli chodzi o starty zielona, wiec to na razie takie rozwazania sa tylko...
avero- to busterka jej walnij, 4rokrotne siodlanie tez przerabialismy:/ do tego stajnia od parkuru oddalona o jakis km:/
Karla, hmmm sterydy  😀iabeł: napisz cos wiecej o tym, bo w jej przypadku moze cos takiego byc bardzo pomocne. Ostatnio na AMPach dostala tylko dodatkowo pasze energetyczna.Teraz jestesmy w nowej stajni, dostaje wiecej zarcia i po prostu jest niezmordowana... Moze jej tak juz zostanie 😉 Ale ogolnie, jesli nie bede czula, ze z tym ujezdzeniem nie jest na tyle dobrze na ile bym chciala, to nie bede jej i siebie dodatkowo meczyla. Na razie rzezbimy i zobaczymy co bedzie. Pewnie kondycja tez razem z tym przyjdzie 🙂

A to siodlanie bylo straszne, juz na dekoracje jak przyszlam z siodlem to sie odwrocila ode mnie... Mnie sie wydaje,ze ona juz moze nie tyle fizycznie, co psychicznie byla zmeczona.
ee zadne sterydy tylko busterek energetyczny dopaszczowo🙂 u nas  sprawdzil sie naf i foran
Maj to trochę nieakademicki termin.
Gdzieś w interneci emożna jakieś szcegółowe informacje nt mistrzostw znaleźć ?
kujka   new better life mode: on
17 października 2010 21:49
armara, tru, zwlaszcza ze to najczesciej koncowka maja, no ale coz poradzic 🙂
Idealnie przed sesją. Uroczy termin.
co roku tak jest 😉

ktoś wie kiedy jest Leszno? I czy w końcu to będzie szło jako halowe AMP czy nie? Bo pojechałabym sobie, ale tylko jeśli mi uczelnia zasponsoruje 😎
asior   -nothing but eventing-
26 października 2010 11:14
A jednak Wroclaw? No nie :/ I mogliby pomyslec, ze tydzien pozniej ludzie sesje zaczynaja...
Co do terminu to akurat zawsze jest w maju,chociaż też uważam,że to średni pomysł. W tym roku planuję zabrać dwa swoje zwierzaki 🙂

Też jestem ciekawa,kiedy będzie Leszno i jakie będą koszty bo chciałabym pojechać a nie wiem czy uczelnia coś dosponsoruje🙁
asior   -nothing but eventing-
26 października 2010 16:55
Mi sie cos kojarzy, ze czasem AMPy odbywaly sie w polowie maja. Ale moze sie myle  😉
Hmmm moze i tak,ale jednak zawsze to był maj😉

Edit: ktoś wie czy planowane są AMWiM?
asior   -nothing but eventing-
10 grudnia 2010 19:22
Ktos sie orientuje, czy jest jakis przelicznik klas wkkw i ich programow uj. na normalne ujezdzenie? Chce jechac ujezdzenie amatorow na mlodym koniu, ale w 2009 i wczesniejszych latach jezdzilam ** na innym. Program ** i Nka w normalnym uj sie nie pokrywaja, ale moze dla organizatorow ** = N klasa? Hm? 😉
Nawet jak się nie pokrywa, to moim zdaniem było by to nie fair, bo kogoś jezdzacego 2 gwiazdki ciężko zaliczyć do amatora.
asior   -nothing but eventing-
10 grudnia 2010 20:18
Nigdy podzial nie bedzie do konca fair, ale ja nie o to sie pytam.
Napisz do grembus (on będzie wiedział na pewno bo organizuje w tym roku) , jak ci tak zależy żeby się sgcigac z ludźmi które pozyczyli konika z rekracji żeby się tam w ogóle pojawić. 
Skoro wolno na amatorów brać konie-profesorów, to czemu doświadczony jeździec nie może wziąć młodego konia?
Podział nigdy nie będzie całkiem fair i tyle. Nie każdy na tych mistrzostwach ma konika wyciągniętego z rekreacji.
Arimona podam Ci jeden przykład - w tym roku jedna dziewczyna jechała amatorów na koniu, który chodzi na co dzień CC.
Nie no rożnie tam jest, ale nie znaczy ze nie trzeba tego potępiać i o tym mówić.

Skoro wolno na amatorów brać konie-profesorów, to czemu doświadczony jeździec nie może wziąć młodego konia?

Jest co nie co różnica zwlaszcza na tych zawodach. Dla was nie musi być naprawdę, bo to tylko moje zdanie.  🙄
Arimona jak dla mnie zdecydowanie bardziej fair jest gdy doświadczony jeździec weźmie młodego konia, niż kroś pożyczy od trenera konia profesora.
W ujeżdżeniu może i jest różnica, ale w skokach? Jechałam te zawody i nie było trudno postawione, w finale jedyne co to wyciągnęli jakiś murek i niebieski rowek i zrobili chyba jedną niepasującą odległość - i doświadczone konie to skakały, nawet z marnymi jeźdzcami, natomiast rekreanty robiły wielkie oczy, nawet jak ktoś był ogarnięty.
A jednak Wroclaw? No nie :/ I mogliby pomyslec, ze tydzien pozniej ludzie sesje zaczynaja...


A w który dokładnie weekend to ma być, bo mi się tylko wyświetla, że w maju.
Zapewne jak zwykle w ostatni weekend maja.
branka
wlasnie o uj. mowimy, gdzie oceniany tez jest jezdziec.
ewus
Ok, to twoje zdanie, moje jest inne.  :kwiatek:
asior   -nothing but eventing-
10 grudnia 2010 21:28
Arimona, ale co Ciebie tak boli? Ze jezdzilam ** i chce teraz jechac ujezdzenie amatorow, bo mam mlodego konia, ktory chodzil w tym sezonie wkkw do P wlacznie?  🤔 Kompletnie nie rozumiem Twojego rozumowania. I dokladnie, nie musze tego rozumiec, tak jak ty nie musisz nieproszona wygladasz swoje zdanie, skoro pytalam zupelnie o cos innego  🙄

I badz spokojna, jesli ** rownowaza sie z Nka, to i tak nie pojade ujezdzenia amatorskiego ani profi, bo nie przygotuje Siwego do klasy C do maja.
Nie musisz jechać finalów profi, a oczkow dla uczelni zbierzesz więcej na profi (nawet jak nie trafisz do finału gdzie jest C, tylko uplasujesz sie na miejscu 11 itd) niż jak wyladujesz na wysokiej pozycji w amatorach. (edit: a dokladnie  - musialabys byc pierwsza albo druga w amatorach zeby nabrac wieciej na 3 oczka niz jak bys bylas 11 i nie trafilabys w final )
Piszesz na forum - a nie komuś pw, nie oczekuj ze każdy będzie miał takie zdanie jak ty i nie będzie go chciał napisać.
Nic do ciebie nie mam kompletnie, napisałam moje zdanie i tyle.
Mam wrażenie, że podział na klasy według jeźdźców a nie koni jest wskazówką, jak należy rozumować chcąc startować tu lub tu.
a jak wygladaja konkursy w skokach amatorow ? jakie sa wysokosci parkurow ?
i czy faktycznie AZSy sa takie skore do fundowania transportu i zakwaterowania ? (glownie konia mam na mysli, bo z czlowiekiem to taniej :P )
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się