kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić

Podbijam.
Od 2 dni mam potworne bóle w okolicy żołądka promieniujące na całą jamę brzuszną i plecy plus kłucie nad biodrami po obu stronach. Najgorzej jest wieczorem, miewam ataki /paniki?/ z tego powodu, dochodzą drgawki, szybsze tętnienie serca, szybki oddech i gorączka i czasem biegunka, chce mi się wymiotować. W ciągu dnia uczucie płynnego ołowiu w brzuchu lub nadmiaru powietrza.
Domyślam się, że to sprawy nerwicowe, nie wiem czy są jakieś leki bez recepty przeciwlękowe?
Pomocy bo chcę normalnie spać  🙁
Do lekarza,a nie na forum. 🤬
Mnie do lekarza wygonić to mistrzostwo świata, ale jak do końca tygodnia nie przejdzie idę na pewno. Mam dość  🙁
hm chyba bym na drugi dzień pobiegła...
Nie pamiętam w którym wątku ktoś pytał, czy jak zwlekał z zajęciem się niedoczynnością tarczycy, to bardzo sobie nagrabił. Wtedy napisałam, że raczej tylko się źle czuł niepotrzebnie. A teraz myślę - powinnam uzupełnić... Dłuższe niewyrównywanie poziomu hormonów tarczycy może zrobić bałagan w organizmie. Nie z dnia na dzień, ale długofalowo to i owszem.

Np. przy hashimoto czasem b. siada wchłanianie żelaza i B12 - nie pomaga dobra dieta. Reszta biochemii też może leżeć i kwiczeć. Czasem przy hashi można się wzbogacić i o cukrzycę. Czasem cholesterol jest wysoki mimo sensownej diety - a to droga do problemów mało fajnych. Tycie i kłopot ze zrzuceniem wagi też zdrowe nie są. To nie koniec listy, tylko sugestia, żeby nie lekceważyć podejrzeń. I jeszcze jeśli coś nam nie gra, a TSH wychodzi w normie, to podrążyć dalej (FT3, FT4 na początek, nieźle dodać ATPO i ATG oraz usg tarcycy).

Niestety, to częsta przypadłość, więc lepiej w porę ją za łeb chwycić 🙂
Ooo to chyba do mnie było, bo faktycznie pytałam 😉 Dzięki za rozbudowaną informację 😉 Idę jutro się już na 100% zarejestrować do lekarza, bo dziś nie przespałam nocy ze względu na ból stawów kolanowych i biodrowych. Łykałam jeszcze w marcu jakiś specyfik na odbudowanie mazi stawowej, ale że tak powiem - kupę mi to dało.

I tu pojawia sięmoje pytanie - jaka ew maść na zlikwidowanie bólu? Leczyć będzie to mam nadzieje lekarz, ale szybko muszę kupić coś przeciwbólowego, bo nie mogę spać, jest gorzej niż kiedykolwiek... a ani wilgotno, ani zimno nie jest, nie wiem już co się dzieje :/
Ból kolan pojawia się czasem przy Hashimoto. Co doraźnie poradzić, to nie wiem, niestety. Ale jak będziesz u endokrynologa, to mu koniecznie o tych bólach powiedz.
Zmagał się ktoś kiedyś z kurzajkami?
Myśłalam, że to odcisk na stopie, a okazało się, że jednak nie.
Próbowałam smarować płynem, ale nie wiem, na ile to jest skuteczne.

Jutro ide po skierowanie do dermatologa, ale z tego co czytałam, nie jest to takie proste do wyleczenia  😫
Podobno są środki do wymrażania w aptekach. U znajomego zadziałało.
Wiem, wiem.
Tylko bardziej chodził mi, czy ktoś osobiście miał z nimi styczność/

Aż żałuję, że naczytałam się tyle o tym w necie, bo zdesperowani ludzie którzy nie mogli sobie z nimi poradzić i rozsiewali je po całym ciele trochę mnie nastraszyli  😵
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
17 listopada 2010 13:10
jak bylam jeszcze w szkole to mialam na rece z dwa trzy razy i wymrazalam wtedy jeszcze u dermatologa. pomoglo! moj maz mial na stopie, ale bardzo mala, odrazu wymrozilam mu tym z apteki, tez zeszlo 🙂
Ja miałam dwie - na kolanie i koło nosa. Babcia mi zrobiła jakieś magiczne wiązanie nad tym nitki, zakopała tę nić w doniczce z kwiatem i powiedziała, że jak ta zgnije to kurzajki znikną. Jako dziecko śmiałam się z tego ale kurzajki zniknęły  😲
Isilya   Free Your Mind
17 listopada 2010 15:45
na kurzajki rewelacyjny "domowy" sposób to skórki z cytryny namoczone w occie. nie wiem co w tym jest, ale naprawdę jest skuteczne.
- sposób domowy - wypalenie (np. rozgiętym spinaczem trzymanym nad kuchenką)
- sposób szkolny - punktowo kwasem solnym (jeśli masz dostęp)

jedyny sposób działający na mnie: wypalenie laserem w klinice. Niestety, bo kosztuje (a oba powyższe miałam gratis). Wymrażanie nie zawsze pomaga, w szczególności na takie już mocno rozrośnięte.
jeszcze wysuszanie jaskółczym zielem podobno pomaga :> ja smarowałam verummalem, ale to chyba na receptę...
Również polecam Verumal- do smarowania. Na receptę. Skuteczny, już po kilku dniach widać olbrzymią różnicę. Pozbyłam się kokosianek u dziecka na zawsze.
przy czym najlepiej namoczyć skórę w wodzie z szarym mydłem i posmarować skórę dookoła kurzajki pastą cynkową i dopiero na to verumal - świetnie wysusza i usuwa na zawsze 🙂
Od paru dni nie mam w ogóle apetytu, przed wczoraj zjadłam jednego owoca, wczoraj kromkę chleba a dziś jeszcze nic, mam wrażenie, że jak wezmę cos do ust to zwrócę. Nerwy?  🙁
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
18 listopada 2010 12:40
a masz powody?
my_karen   Connemara SeaHorse
18 listopada 2010 12:50
remendada, ja smarowałam jaskółczym zielem i wypróbowałam chyba wszystkie możliwe domowe sposoby, nic. Ciotka kupiła mi w aptece Brodacid, kilka dni i było po brodawce.
[quote author=Gienia-Pigwa link=topic=2915.msg775113#msg775113 date=1290084008]
a masz powody?
[/quote]
Niestety mam i to jeden.  😕
A jak rozpoznać czy to odcisk czy kurzajka??  🤔 mam na małym paluszku u stopy i nie wiem czy to od nierozchodzonych butow, czy to moze kurzaja ;/
Mam od jakiegoś tygodnia problemy z zasypianiem niezależnie o której się połoze 20,24 czy 2 w nocy kręce się z boku na bok i męczę się zeby zasnac przynajmniej godzine  🤔 możecie mi polecic coś na sen ale żebym mogła rano wstać tzw swierza?  🤔
duzo osób tak ma, między innymi ja, niestety taka pora roku. Trochę lepiej wychodzi jak się wywietrzy pokój i np napije kakao, ciepłego mleka na sen. Leków na razie nie tykam, ale jeśli już to an penwo coś w stylu Benosenu.
dzięki będę próbować, a Benosen jak dziala?
Podbijam.
Od 2 dni mam potworne bóle w okolicy żołądka promieniujące na całą jamę brzuszną i plecy plus kłucie nad biodrami po obu stronach. Najgorzej jest wieczorem, miewam ataki /paniki?/ z tego powodu, dochodzą drgawki, szybsze tętnienie serca, szybki oddech i gorączka i czasem biegunka, chce mi się wymiotować. W ciągu dnia uczucie płynnego ołowiu w brzuchu lub nadmiaru powietrza.
Domyślam się, że to sprawy nerwicowe, nie wiem czy są jakieś leki bez recepty przeciwlękowe?
Pomocy bo chcę normalnie spać  🙁


Miałam te same objawy, z wyłączeniem ataków lęku i paniki, i na drugi dzień wylądowałam na ostrym dyżurze miesiąc temu - okazało się, że mam zapalenie trzustki i chcieli mnie zostawić na tydzień w szpitalu. Ból był tak niesamowity, że na pewno nie wysiedziałabym w domu kilku dni. Leć do lekarza jeśli ci to wraca, a lęki i ataki paniki skonsultuj z psychiatrą - nie ma co się męczyć.
Dzionka  :kwiatek:

Póki co bóle ustały, teraz forma zmieniła się na inną  ''całkowity brak apetytu" przez kilka dni, musiałam wmuszać w siebie jedzenie,  🙁
Sytuacja troszkę się poprawiła, na razie stresy ustały. Ale fakt - do lekarza muszę iść bo nie radzę sobie. 🙁
Mam może dziwne pytanie ale internet tak sie rozwija, że... 😀  Jest może jakaś stronka www gdzie wpisuje się objawy/dolegliwości i wyskakują w odpowiedzi możliwe, czy przypuszczalne choroby ?  👀
Na przykład tu: http://www.nhsdirect.nhs.uk/CheckSymptoms możesz sobie poszukać po objawach.
Gdzieś tam jeszcze jest taki "test", żeby ocenić, czy jeszcze dychasz, czy już nie bardzo.
Aventia- jeszcze jest medonet.pl
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się