ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

Ktoś   Dum pugnas, victor es...
30 stycznia 2011 20:53
TA-KI, oczywiście,ale odpowiedziałam wprost do omenovej, która chce wystartować na Hipo,a tam zawsze LL jest towarzyskie 😉
omenova   Potwór w stajni ;]
31 stycznia 2011 12:58
A co do tej licencji, to jak mogę ją zdobyć?  🏇
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
31 stycznia 2011 13:28
licencję W,czyli wstęna dostajesz,zgłaszając się do OZJ (u nas tymi sprawami zajmuje się pani Zosia Górska) - pokazujesz odznakę,dowód wpłaty za ubezpieczenie,podstemplowaną przez klub deklarację,swoją książeczkę zdrowia,płacisz opłatę za licencję i po ok.2 tygodniach odstaniesz plastik z PZJ (do odbioru najczęściej u pani Górskiej), za konia płacisz (przyjdź z jego paszportem,w którym widnieje aktualny właściciel i aktualne szczepienia) i od ręki dostajesz potwierdzenie tegorocznej licencji.
z brązową odznaką i aktualną licencją Twoją lub konia możesz startować do L klasy w skokach włącznie.
żeby jechac wyżej musisz zdać konkurs licencyjny i zrobić srebro.
Byłam w WZJ, przedłużyłam licencję, popytałam. Co do plastiku, to oczywiście muszę się skontaktować z panem X, ale może to jeszcze potrwać, bo coś tam nasz prezes związku nie może czegoś załatwić. Juz się w to nie wgłębiałam.
Za to dowiedziałam się nowej rzeczy, że aby startować w zawodach MUSZĘ należeć do jakiejś sekcji. Szczęka mi opadła, bo przecież jak przychodziłam się pierwszy raz zarejestrować, to powiedziałam temu samemu gościowi, że jestem z prywatnej stajni i nie należę do żadnego klubu. Powiedział, że dobrze, dobrze i wpisał WKJ Lublin. Dziś nagle dziwi się, że nie mam legitymacji członkowskiej i kazał zapisać się do najbliższej sekcji. Kurcze, startowałam i nikt nie pytał się o sekcję, wpisywałam WKJ Lublin i nikt nie zadawał pytał (ale może to tak jak z tym plastikiem, nie wiem, w tym momencie jestem głupia  😵 ). W każdym razie zrozumiałam, że chodzi tutaj o dodatkowe ubezpieczenie.
Nie ogarniam tego burdelu jaki jest u nas w związku. Nie pojmuję dlaczego nie powiedział mi o tym przy rejestracji.
Szczerze mówiąc nie widzi mi się startować w barwach klubu z którym nie mam absolutnie nic wspólnego i w którym nigdy nie byłam.
Czytam, czytam i nic nie rozumiem 🤔
Nie musisz być w żadnym klubie, jest opcja: bez przynależności klubiwej (drożej wychodzi licecja roczna niz u zawodnika zrzeszonego ale genaralnie różnie się opłaca).
DoSia ja też tego nie rozumiem.
Koleś wspominał, że musiałabym płacić 500zł za coś tam. Zupełnie nie zrozumiałam o co chodzi, nie mogłam się z nim dogadać. Znów nie wiem co zrobić.
Idź do WZJ z kimś ogarniętym 😉
Jakbym kogoś takiego pod ręką miała, to bym z nim poszła. Niestety towarzyszyć może mi tylko mój tatuś, który z moim jeździectwem ma tyle wspólnego, że za nie płaci 😉

Ale w takim razie co? Olać i nie zrzeszać się z klubem? Jechać na zawody?
Jeśli nie chcesz się zrzeszać to tego nie rób.
Nie wiem jak jest u was, bo strona nie do końca działa, ale myślę, że podobnie:
przynosisz wniosek o wydanie licencji rocznej dla zawodnika niezreszonego na rok 2011,
pokazujesz ubezpieczenie i badania sportowe, zgodę rodziców, i kasę na opłacenie licencji za rok 2011 (u nas za niezrzeszonego jest 150 zł)
weź ze sobą tatę może na wszelki wypadek i odznakę też😉

i tyle. WZJ wysyła Twoje dane do PZJ i w ciągu 2 tygodni powinno być wszystko załatwione. Do wzj przychodzi twoj plastik, a od momentu pojawienia sie Twoich danych w bazie PZJ (zestawienia- zawodnicy) możesz startowac z zawodach🙂

DoSia, dzięki.
Nasza strona w ogóle nie działa, dlatego niczego nie można się do końca dowiedzieć.

Ubezpieczenie, to rozumiem, że takie moje ogólne, które mam, czy muszę wykupić sportowe/na jazdę konną (chyba takie nawet mam, muszę się taty zapytać, bo sama nie pamiętam).

A z plastikiem, to nie jest takie proste, bo u nas trzeba kontaktować się z zupełnie inna osobą (opisywałam to parę postów wcześniej), ale juz wszystko wiem jeśli chodzi o sprawę licencji 😉
anetakajper   Dolata i spółka
04 lutego 2011 08:22
Czy III klasa jest dożywotnio ? Chodzi mi o ujeżdżenie. Zawsze miałam III klasę , a nagle w tym roku mam tylko A.
Mam się upominać o to?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
04 lutego 2011 19:34
Żadna klasa nie jest dożywotnia, III licencja jest dożywotnia.
rudazaraza   Bo rude jest piękne.
13 lutego 2011 14:10
ja mam takie dość nietypowe pytanie ale zawsze:
jeżeli zarejestruje się jako zawdonik w klubie na śląsku to jak jest potem ze zmianą klubu na dolnośląskie?
asior   -nothing but eventing-
17 lutego 2011 14:19
Powalily mnie na kolana oplaty za licencje FEI. Wczesniej 25CHF, teraz 100zl za zawodnika plus 100 za konia... Niestety na stronie PZJ nie jest podane, ile z tego bierze FEIm, jest tylko info, ze cena zawiera oplate na rzecz FEI. To co, 50/50?  🤔wirek:
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
17 lutego 2011 14:48
tiaaa,a wszystko na działalność statutową pewnie...
ja ostatnio sobie przeliczyłam,ile pzj zgarnie na podwyższeniu opłat o te 20 zł za licencję...przemnożyłam tylko liczbę zarejestrowanych w pzj zawodników,których liczba z roku na rok,rośnie...

nie pytaj co PZJ może zrobić dla Ciebie,zapytaj co ty możesz zrobić dla PZJ...

rudazaraza, jak masz kwit zwolnienia Cię z reprezentowania barw klubowych,to nic więcej nie potrzebujesz,poza standardowymi drukami wypełnionymi dla nowego WZJ.
Żadna klasa nie jest dożywotnia, III licencja jest dożywotnia.


Z tego co mi wiadomo teraz już nie trzeb II odrabiać co 2  lata😉
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
17 lutego 2011 21:14
daria14b, Twoja wiadomość jest niezrozumiała dla mnie. Jeśli chodzi o II licencję to jest ona od jakiegoś czasu dożywotnia w skokach, w ujeżdżeniu nie (chociaż chodzą słuchy, że ma być). II klasa (jak każda klasa) jest ważna rok i co roku trzeba na nią normę wyrobić jeśli się chce ją utrzymać.
daria14b, Twoja wiadomość jest niezrozumiała dla mnie. Jeśli chodzi o II licencję to jest ona od jakiegoś czasu dożywotnia w skokach, w ujeżdżeniu nie (chociaż chodzą słuchy, że ma być). II klasa (jak każda klasa) jest ważna rok i co roku trzeba na nią normę wyrobić jeśli się chce ją utrzymać.


Tak pozniej doczytałam ze chodzi o ujezdzenie przeprasza😉
Ostatnie pytanie, naprawdę  😵
Dobrze odczytałam, że raz na rok jako osoba niepełnoletnia*, bez przynależności klubowej, startując co najwyżej w regionalnych muszę zapłacić za licencję 360zł, za konia 120zł i za rejestrację w PZJ (to jednorazowo) kolejne 270zł? Powiedzcie, ze się mylę  🙇

* Czy jeśli w grudniu kończę 18 lat, to czy to wpływa na wysokość opłat jeszcze w tym roku, czy dopiero w następnym?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
21 lutego 2011 20:01
A po co chcesz się rejestrować w PZJ jak chcesz startować tylko w regionalkach?
Koniczka, ja nie wiem, może naprawdę mam problemy ze zrozumieniem czytanego tekstu. Wywnioskowałam, że skoro wyrabiam licencję w PZJ, czyli ten plastik(na który wciąż czekam, ale dzisiaj dzwoniłam i w tym tygodniu ma już być), to znaczy, że automatycznie muszę się rejestrować w PZJ. Źle myślę?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
21 lutego 2011 20:43
Ale po co Ci licencja PZJ jak chcesz startować w regionalkach? PZJ jest potrzebny tylko jeśli chcesz startować w zawodach ogólnopolskich, na regionalki wystarczy się zarejestrować w WZJ i też dostajesz plastik, tylko, że z literką R 😉
* Czy jeśli w grudniu kończę 18 lat, to czy to wpływa na wysokość opłat jeszcze w tym roku, czy dopiero w następnym?

z tego co wiem liczy się rok kalendarzowy a nie miesiąc, tak jest przy zaliczaniu do odp. grup wiekowych.
Dziekuje 🙂 ufff, jakas ulga dla kieszeni.
W świetle nowego regulaminu skoków art 2 pkt 2 ppkt 2.2:

2. Konie:
2.1. na zawodach ogólnopolskich konie mają prawo startu na podstawie
aktualnej licencji PZJ oraz aktualnego paszportu autoryzowanego
przez Związek. Wyjątkiem są konie 4-letnie, które mają prawo startu
na podstawie paszportu urzędowego, nie posiadającego autoryzacji
PZJ;
2.2. na zawodach regionalnych konie mają prawo startu na podstawie
paszportu urzędowego, nie posiadającego autoryzacji PZJ,
umożliwiającego identyfikację konia i sprawdzenie ważności
szczepień.

aby wystartować w regionalnych nie trzeba rejestrować koni w WZJ ?
anetakajper   Dolata i spółka
23 lutego 2011 09:07
Nie trzeba rejestrować koni w WZJ  😲 to czemu na regionalkach sprawdzają mi licencję koni?
rudazaraza   Bo rude jest piękne.
23 lutego 2011 15:05
Jeżeli zdam brązową odznake to wtedy moge się dopiero rejestrować w WZJ tak?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
23 lutego 2011 15:25

aby wystartować w regionalnych nie trzeba rejestrować koni w WZJ ?
IMO nadal trzeba rejestrować i opłacać licencję,tylko dopuszczono nie autoryzowane paszporty,do dokonania tej czynności,na poziomie regionalnym...ale podkreślam,ze to tylko moja interpretacja 😉

Jeżeli zdam brązową odznake to wtedy moge się dopiero rejestrować w WZJ tak?
jeżeli robisz to po raz pierwszy,to tak.
Dzwoniłam do PZJ żeby upewnić się jak to jest z tymi końmi i jest dokładnie tak jak Ktoś interpretuje 🙂
rudazaraza   Bo rude jest piękne.
28 lutego 2011 09:57
a ile po zdobyciu odznaki i rejestracji mogę zacząć starty?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się