Profilaktyka zdrowia, teoria pięciu przemian i ....

Coś dziwnego mi się dzieje ze skórą na wewnętrznej stronie dłoni 🙁 wystarczy szybki kontakt z wodą, a skóra robi się taka 'pomarszczona' jak godzinami odmaczana w wodzie 😲 Zwłaszcza na opuszkach palców..co to może być..?
Rozmawialismy kiedys o witarianach itd. Patrzcie, jaki fajny przepis na "surowe" ciasto znalazlam

http://puszka.pl/przepis/6002-surowy_witarianski_sernik_z_nerkowcow_z_polewa_dyniowa.html
dziewczyny, mam ogromną prośbę. szukam bioenergoterapeuty, sprawdzonego i naprawdę dobrego. najlepiej warszawa i okolice, ale jeśli gdzieś dalej, a ktoś naprawdę zaufany to będę baaaaardzo wdzięczna :kwiatek:
Ciekawe czy użytkowanie jest  szkodliwe ,czy też troszkę działa rynek konkurencji?
wiosna sie zaczyna - czas na oczyszczanie organizmu...
robicie cos w tym kierunku?
Ja nie mogę bo karmię, ale jak odstawie dziecię to się nieźle przemagluję  😉
dempsey   fiat voluntas Tua
24 marca 2011 11:19
cukier podrożał więc łatwiej  🤣
Ja poszłam do chińskiego lekarza. Co prawda nie tylko z powodu wiosny, ale i na to zeszło.
Mówi: jeść zieleninę, ogórki itp., kwaskowate, słodkie. Pewnie to uniwersalne rady, nie tylko dla mnie. Jak czas, że na świecie pojawiają się zielone zalążki, można ich dodać w diecie.
I dbać o wątrobę, bo teraz jest czas jej wysiłków.
Teodora a ty jak o nią dbasz ?? Ja osłonowo czasami brałam silimarol .
chyba lepiej sobie poczytac o przemianach i porach roku niz lykac tabletki.. Moim zdaniem dobra dieta wspomaga organy i nie trzeba sie stresowac, warto tez intuicyjnie siebie traktowac. Tak jak zoyabea bodajze jestem zwolenniczka teorii wplywu emocji na zdrowie, wiec wszlkie dzialania majace na celu doprowadzenie nas do rownowagi, akcepacji siebie i zycia, krotko mowiac harmonii, moim zdaniem bardzo mocno podnosza nas zdrowotnie - warto dbac o siebie i ja przede wszystkim gdy tylko cos zaczyna sie dziac szukam przyczyn na polu psychicznym - moim zdaniem fizycznosc to za malo ( a wrecz odwraca nasza uwage od istoty sprawy). Jesli ktos bylby zainteresowany to polecam ksiazki Louise Hay, szczegolnie "Mozesz uzdrowic swoje zycie", ktora traktuje wlasnie o fizycznych skutkach  problemow emocjonalnych, z tabela dolegliwosci wlacznie i opisem. Na prawde warto.
Co do watroby jeszcze , to od czasu do czasu robie sobie oczyszczanie gorzka sola - bardzo fajnie wyplukuje wszelkie syfy i gluty ktore siedza sobie w watrobce.

A co do przeziebien, oprocz imbiru polecam kurkume, ktora moim zdaniem jest od niego lepsza. W Indiach kurkuma stosowana jest bardzo powszechnie wlasnie ze wzgledow zdrowotnych. Co polecila mi znajoma Hinduska i co faktycznie dziala to herbatka na zasadzie imbirowej - do goracej wody wrzuc troche kurkumy (koncowke lyzeczki),  mozna doslodzic miodem. Dziala bardzo rozgrzewajaco, antybakteryjnie, jest bardzo skuteczna 🙂

sznurka a czy Ty przypadkiem nie bylas wegetarianka??
nerechta zgadzam sie w całej rozciągłości

Fajnie,ze napisałaś o tej kurkumie  :kwiatek:. Człowiek niby to juz wie tylko w całym tym biegu pracowo- domowym zapomina i czepi sie tylko jednej rzeczy typu imbir  🤣

Ja tez będę mogła zastosować jakieś oczyszczanko bo przestałam karmić wreszcie  😅

Czasami rozbawia mnie to jak ktoś dumnie twierdzi JESTEM WEGETARIANINEM a później stosuję żelatynę albo wsuwa pączki np. Pani Mołek.
ja wsuwam pączki - toz to zwykle ciasto.

ja tam mam w pompie co kto je i na kogo sie kreuje.. po czynach poznacie ich  🤣 Jak ta pania ponizej

🤣
czy możecie polecić mi coś na problemy z cerą? nie mam czasu na dermatologa, zresztą pewnie i tak wyskoczy mi z tabletkami anty :/
nerechta ale pączki się smaży na smalcu.

PonPon to raczej całościowa dieta by była potrzebna a nie jeden specyfik i takie holistyczne spojrzenie na Ciebie.
PonPon- a jakie masz problemy?
trądzik, bardzo uzależniony od cyklu - niby normalne, ale mam już 20 lat - mogłoby minąć/zmniejszyć się 😵
przed okresem - dramat.
Ja mogę Ci polecić póki co 2 rzeczy:
Mydło. Tak mydło, a nie żel. Takie o:
http://biolander.com/produkty/producent/produkt/alepia/alepia-mydlo-alep-z-aleppo-5-200-gr/
Czy któreś inne ale mydło Alep. Ja mam 2. Jedno takie zwykłe, właśnie chyba 5%, a drugie z błotem z morza martwego. Ale jak się zdecydujesz to kup 1, ja kupiłam 2 bo myślałam, że zaraz mi się skończy, a tu używam od lata i w sumie nie wygląda na jakoś specjalnie używane...
A 2 rzecz:
To są ich maseczki:
http://dermaglin.pl/pl/nasza-oferta/maseczki/maseczki-do-twarzy.html
Ja je uwielbiam, mimo, że jest z nimi strasznie dużo roboty. Ja je kupuje normalnie w Rossmannie.
ja tam na smalcu nie smaze i watpie zeby ktokolwiek juz to robil.. to nieekonomiczne hehe 🙂
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
10 kwietnia 2011 08:59
czy możecie polecić mi coś na problemy z cerą? nie mam czasu na dermatologa, zresztą pewnie i tak wyskoczy mi z tabletkami anty :/


Eee to na dziwnych lekarzy trafiasz 😉 Poszłam do dermatologa z trądzikiem dostałam antybiotyk w tabletkach + maść z antybiotykiem, po tym etapie Capivit A+E, później wizyta kontrolna. Poszłam, poprawiło się bardzo, baardzo i jestem cholernie zadowolona. Teraz mam "zapobiegawczo" tą maść z antybiotykiem, do tego łykam sobie Capivit i takie tabletki na cerę "Ceranowa z bratkiem" czy jakoś tak. Zadowolona jestem, tak jak zawsze miałam straszną twarz przed okresem tak teraz jestem w sumie zadowolona - oczywiście w porównaniu z tym co było wcześniej 🙂 Moja pani dermatolog nawet nie proponowała tabletek, spytała się tylko czy zażywam, o inne leki, zatoki, zęby(tak, to też może mieć wpływ na trądzik  :/ ) i tyle. Tak więc to zależy do jakiego lekarza się trafi 😉
a czy ktos mi moze podpowiedziec czy jest jakis wykaz miejsc gdzie mozna zrobic ten VEGA TEST? googlam i googlam i albo jest tego bardzo malo albo sie nie oglaszaja - szukalabym czegos w lubuskim, ewentualnie w Poznaniu.
nerechta, bylam, 8 lat
organizm się upomniał, mięsa jem mało, w zasadzie wiekszość domowej roboty ale nie walczę z potrzebami, choć przyznam że wyniki jako wege miałam zajebiste teraz zwłaszcza cholesterol mam znacznie gorszy

no ale jak wtedy dorwałam się do mięsa,  żelek i innych rzeczy to nieźle to odchorowałam
domyslam sie  😀 obys sie dobrze czula i byla zdrowa, to najwazniejsze  🙂
pozdrowienia!
Na jakie "złe" często sobie pozwalacie ? Nie pytam się o skok w bok raz w miesiącu na imprezie  🤣, tylko o coś co codziennie gości w waszym jadłospisie.
Ja niestety codziennie pije kawe z mlekiem  😡, co prawda słodzona xylitolem ale zawsze.
Odkopuję.

Jaka może być przyczyna stałego zatrzymania wody w organiźmie? U mnie już podejrzewali wszystko, guza mózgu, choroby tarczycy etc. I nic. Hormony w normie, głowa w normie.. Lekarze rozkładają ręce i nie wiedzą dlaczego mój organizm tak trzyma wodę. sylwetkę mam w miarę szczupłą, przez pół roku byłam na diecie- zleciały mi 2-3 litry wody i dalej ani grama. Jak mówię ludziom ile ważę, to się pukają w głowę, że na pewno kłamię, że to niemozliwe...........

Co jeszcze mogę zrobić, do kogo się udać? Nie wierzę w tłumaczenie, że ot, taka uroda 🙄
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
09 lutego 2012 10:47
bierzerz tabl. anty? i czy poziom wody jest staly? czy zmienia sie?
Nie biorę. Raczej jest stały, dobre 10-15 litrów mi zalega.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
09 lutego 2012 11:47
ale jezeli masz duzo miesni to masz odrazu wiecej wody bodajze (z tego co mi sie kojarzy). i jak wygladasz ok, to bym sie nie przejmowala tym za bardzo.

w trakcie cyklu wahania wody sa normalne, rosnie po owulacji. dokladnie bym sie temu przyjrzala. bo moze akurat sprawdzasz w tym okresie.

ja czuje ta wode przez okresem i w trakcie. buzie mam jak ksiezyc a piersi mi sie wylewaja. po okresie mija, to sie czuje.
Ale aż tyle zatrzymanej wody to norma...?
Pamiętam, że jeden z endokrynologów mówił (a propos tarczycy), że zatrzymanie wody w organizmie to właśnie do 10 kg (i że jeśli ktoś ma więcej nadwagi przy niedoczynności, to reszta to tłuszcz i nie ma co się wodą wymawiać - nie Twoja opowieść, ale na temat "ile"; BTW moja "okresowa" norma to tak do 2-3 kg).

Nie wiem, przy jakich innych dolegliwościach zatrzymuje się wodę.
Możesz się przejść do chińskiego doktora (mam dobrego do polecenia), skoro tu pytasz 🙂
A tarczyca to w normie "po nowoczesnemu"? Tzn. TSH poniżej 2,5 (albo i 2), FT3 i FT4 nie leżą gdzieś w dole normy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się