Kuce - wszystko o

zuza   mój nałóg
27 lutego 2011 18:49
Wow, rzeczywiście! A na pierwszym zdjęciu w jakim jest wieku?


Prawie roczniak.Tzn zdjęcie jest z grudnia '99 a Hormon urodził się w lutym.
Grzywę ma niesamowitą.Ja mam jego matkę,która zamiast grzywki ma mini wicherek  😉.A i pełne siostry Hormona nie miały tak bujnych grzyw.
Drugie zdjęcie (z dekoracji) jest z października 2008, dla uściślenia ;-)
A tutaj grzywa z bliska:
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
27 lutego 2011 21:43
Z taką grzywą to pewnie tylko warkoczyki, warkoczyki i jeszcze raz warkoczyki ...
Ile czasu zajęło mniej więcej osiągnięcie takiego stanu grzywy ? ;>
Ojej, to faktycznie cięzkie w utrzymaniu i nie wiem czy tak mi się znowu podoba, mimo że wygląda efektownie...

A ja wrzucę wam mojego zimowego kucyka- gdzieś już był, ale w wersji letniej 🙂
Kastorkowa   Szałas na hałas
28 lutego 2011 15:51
to ja wrzucę mojego podopiecznego
Elbus, genialny! Kocham jego grzywę! Ale ile z tym roboty... Wodze się pewnie masakrycznie plączą...
dziunka, masz za nisko nachrapnik? Co to za koń, jakaś krzyżówka z kn'em??
Sissia, wodze nie miały jak się plątać, rozpuszczaną grzywę miał tylko na rundy honorowe  😁
Normalnie miał francuza, czy to w boksie, czy na treningu:

Wszystkie zdjęcia pochodzą z okresu, jak stał w Toporzysku, to ostatnie z 2007 lub 2008 roku zdaje się
Ech, przeklęta maść, bez przerwy wszyscy myślą, że to kn, ale nie, gdzieś w przodkach miał konika, ale najwcześniej w drugim pokoleniu. Kucokundel po prostu. Hm, zaczyna się tak jak powinno być, dwa palce poniżej kości jarzmowej, ale dość gruby... pomyślę nad tym jeszcze 🙂.
dziunka, widać, że to nie kn chociażby ze względu na budowę 😉, ale widać też że z kn'a coś ma ze względu na maść ;DD.
Z budowy miniaturowy małopolak, jak się patrzy 😀 Po maści bym w sumie bardziej hucuła obstawiała, bo faktycznie takie są jasnogniade i tez mają pręgę... Jak linieje to niestety jest bardziej szary.
dziunka, e tam, przecież to 100 procentowy myszak, gdzie mu go jasnogniadego..
przedwiośnie  😀

No właśnie nie, mam drugiego faktycznie myszatego i jest inny 🙂 Wrzucam poglądowo inne fotki- jedna z lata a jedna aktualna ale w innym świetle.
To ja się pochwalę moim kucykiem  😉 :
[img]http://zmniejsz.net/ded9aebb64423cf01140790ebe88ccc3[/img]
ahh mi się wyświetlało już się nie wyświetla 🙁 . I coś nie moge naprawić...
nie wyswietla się... 🙁
jett   success is the best revenge
05 marca 2011 14:35
To ja wrzucę dwa dzisiejsze 😉

dziunka, należy zauważyć, że każdy myszaty jest inny - mam myszatych 15 i nie ma dwóch takich samych, wszystkie maja inny odcień i ich odcienie zmieniają się zależnie od pory roku - jedne jaśnieją, inne ciemnieją 🙂, widziałam już różne od prawie siwego, po prawie karego 😉. Co do Twojego to bym powiedziała, że może być bułanomyszaty, bo i o takich słyszałam 🙂.
Jasne, w ogole nie ma dwoch takich samych koni, to oczywiste, też widziałam baaardzo różne myszate, ale zasadniczo powinny mieć jakiśtam odcień szarości, żaden nie jest taki rudy jak mój. W każdym razie w paszporcie ma bułany, co też jest pewnym przekłamaniem. U nas w stajni stoi myszaty taki, że zanim się przyjrzałam, to byłam pewna, że skarogniady 🙂

jett- nie wyświetla się...
dziunka, na moim też szarości nie widać, jest bardziej brązowy, niż szary ;D, a ogier z licencją ;P
Ja mam myszatą huckę, która zmienia odcień w zależności od pory roku. Średnio 5 razy w roku 😉
To i ja wrzucę moje  szczęście 😍. Whisky oj. Jasmon hc m. Wichura kuc po Wabigon hc w paszporcie mały koń w realu 100% hucuł.
mam nadzieję, że Enklawa mnie nie wyrzuci z roboty (dlatego tylko jedno), ale nie mogę wytrzymać :P
z Miętusem, który jest takim przekochanym małym skarbem, że chętnie bym go ukradła 🙂

[raczej nie zalecam powiększania tego zdjęcia, bo jakoś dziwnie duże jest :P ]
enklawa za kare wstawi więcej 😀





subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
07 marca 2011 20:54
Fajna maśc kucyka


I my się przypominamy wiosennie z niedzielnego popołudnia 🙂
czy na forum mamy jakis kuco maniakow z okolic Świerzawy?
Do ilu kilogramów można jezdzić na kucyku 106 cm??  Czy jest jakaś granica??? 🤔
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
08 marca 2011 18:37
jest granica...zdrowego rozsądku 😉
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
08 marca 2011 19:15
Gdzieś już był tu poruszony temat wzrostu i wagi 😉
Skoro to temat o kucach to zapytam 😀
Czy są dopłaty na kuce felińskie?
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
12 marca 2011 09:59
Nie słyszałam o dopłatach na kuce  🙄
Jedynie o konikach polskich słyszałam, jeżeli chodzi o małe konie  🙄


A ja w czwartek wsiadłam na chwilę na mojego małego oszołoma, bo mierzyliśmy siodeło. Siodeło wybrane, teraz będzie sobie grzecznie czekać i wegetować do wakacji, aż kucyk jeszcze podrośnie , a wtedy zaczniemy powolne wdrażanie do pracy.
🏇
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się