Maści i odmiany

Łaciata   Forever in my heart ♥
01 marca 2011 19:15
Jasne,że to foto jest przeróbką ,ale tamizalis wstawiła je dla śmiechu co ludzie już nie wymyślą.Bynajmniej ja tak sądzę 🙂 Nie ma co roztrząsacz 🙂😉
no pewnie, że dla śmiechu:P niektórzy to mają wyobraźnię 🤣
Z equestrian.ru:
Łaciata   Forever in my heart ♥
07 marca 2011 19:28
shagyaaa - foto 2  💘 słodkości... 🙂🙂
Fakt, jest niesamowity. Cudownie śmietankowy 🙂
Jeszcze dwa pięknie umaszczone z tego samego portalu:

za duże zdjęcia 🤦
Belcia, przepraszam, ale ten konik przez oczka wygląda jak trochę niepełnosprytny umysłowo 🙂 Śmieszny.
A widzieliście spleśniałego konia? Zapewne pod derką za długo stał. Fot. Vikarus
Hej, jestem nowa wiec jesli napisze cos nie tak to przepraszam🙂 powiedzcie mi co moze wyjsc ze skojarzenia klaczy maści bulanej z ogierem kasztanowatym- taki wiewiórkowaty :P z dwiema białymi pęcinkami? termin wyźrebienia na maj ale nie moge sie już doczekać🙂
Severus   Sink your teeth into my FLESH
11 marca 2011 07:51
Glazura - ojoj, bardzo dużo różnych kombinacji, wszystko zależy od tego, jakie geny warunkujące maść mają te konie. Na pewno moze wyjść zwykły gniady, bułany, jeśli matka ma gen kasztanowaty to może też urodzić się kasztanek lub czerwonobułany. Ale jeśli są odpowiednie geny to równie dobrze może wyjść i kary albo myszaty  🙂
Severus dziekuję za szybką odpowiedź ja chyba nie wytrzymam!!! nie mogę się doczekać malucha🙂 dziękuje😲 az głowa boli od ilości możliwości🙂
Severus   Sink your teeth into my FLESH
11 marca 2011 08:18
a rodzice rodziców  😉 wiesz jakich byli maści? Moze to by więcej wyjaśniło
Z takich rodziców kary się nie urodzi.
Tylko gniady, bułany, kasztan, czerwonobułany. Może się też zdarzyć, że konik bułany był źle opisany i jest jeleniogniady, wtedy może być jeszcze izabelowate źrebię.
Może wyjść kary, o ile gniady nie jest homozygotyczny a kasztan też ma gen karości.
z neta

za duże zdjęcie 🤦
kasztanowaty koń nie ma genu karości (eumelaniny) bo każdy kasztan jest homozygotą recesywną jeśli chodzi o allel E  😉
Ale mi chodzi o allel a.
Kasztan może mieć aa, Aa, lub AA, przy równoczesnym ee.
Oczywiście potomstwu przekaże zawsze e, ale też a lub A.
Jeżeli gniady ma AaEe i przekaże dziecku a i E, a kasztan przekaże dziecku a i e,  to potomek będzie miał aaEe, czyli będzie maści karej 🙂
no tak ale wtedy allelu e u kasztana nie nazywajmy "genem karości", bo skoro kasztan ma _ _ee to ma feomelanine a tego karością nazwać nie można, o to mi chodziło 🙂
aeeeeeeeee🙂 zakreciłam się niesamowicie, ale dziękujęszczerze za wszystkie odpowiedzi i objaśnienia🙂
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
15 marca 2011 07:00
A ja w necie znalazłam takiego specyfika   🙂





edit;

shagyaaa ten pierwszy śliczny  😜 jak by osypany złotym pyłem  😍
Severus   Sink your teeth into my FLESH
15 marca 2011 08:04
to moze tak:

AAEE, AaEE, AAEe, AaEe - gniady
aaEE, aaEe - kary
AAee, Aaee, aaee - kasztan

dlatego np. kon gniady (lub masci gniado-pochodnej, np. bułanej lub jeleniej) który posiada allele "E" i "a" może dac z kasztanem posiadającym allel "a" źrebaka karego (aaEe)  🙂
no może może🙂 tu był dywagacje nazewnictwa iż allel E jest "Karością" a allel e "Niekarością". W sumie to na zajęciach z maści legły moje przeświadczenia i połowa koni w stajni byłaby źle opisana  😂    "Karo Pintoloosa z małym nagromadzeniem lamparcich plam oszronieniem  i derką z mroziatością" - tak został podsumowany taki se "zwykły" tarancik :p
juliadna  😍 💘
a) maść
b) SZYJA
c) po zdjęciu widać, że nózżkami to on machnąc umie  😜
Jest przepiękny!
Możesz podać mi stronę, gdzie go znalazłaś? 👀
juliadna rzeczywiście specyficzny 😉
znalazłam ostanio w sieci cuś takiego, niestety jedyne foto.
podobno stoi gdzieś w Polsce. myślicie że to naturalny kolor grzywy i ogona?  🤔 bo ja zgłupiałam
Nie mam pojęcia...
Etos - stał kiedyś w Brzózkach

sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
18 marca 2011 12:26
Jeju, jaki świetny cudak 😀
druzalkowa heh, niezły jest 🙂
trzynastka   In love with the ordinary
18 marca 2011 17:45
Analop doczekała się fajnie malowanego źrebaka 🙂
http://www.photoblog.pl/analop/89631082/zinpriting-owany-malec.html
Zobaczcie jakie ma śliczne serduszko na pyszczku !  😍
Słodki jest. A ta odmiana  😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się