Stajnie w Warszawie i okolicach

Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
11 marca 2011 23:47
Czy stajnia KORONA jeszcze istnieje ? Gdzieś mi się o uchy obiło że już nie ma i jest tam HIPPICA VARSOVIA ..
Strona Korony nadal aktywna więc lekko zgłupiałam .. może ktoś wie więcej na ten temat? i ew. wie po ile pensjonat jeśli stajnia nadal istnieje 😉
Stajnia Korona nadal istnieje, natomiast zmieniła nazwę na KJ Hippica Varsovia.
podaję telefon do pani, która odpowie na wszystkie pytania dotyczące tego klubu: Karolina Chodkiewicz, 500-671-337.


Czy wie ktoś coś na temat prywatnej stajni w Starej Miłosnej, zaraz przy straży pożarnej, niedaleko Lidla?
Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
12 marca 2011 14:54
KaroDżok - dzięki !
KaroDżok, a co byś chciała wiedzieć?
Gru   nic nie dzieje się bez powodu
12 marca 2011 17:37
Ja bym chciała wiedzieć czy stajnia jeszcze istnieje ? rozumiem że jest to stajnia całkowicie prywatna ? 🙂
majeczka   Galopem przez życie!
12 marca 2011 17:39
Chyba istnieje bo ostatnio jechała sobie dziewczyna  stamtąd karym koniem przy marcpolu
Tak, prywatna. Można spróbować się dogadać na boks, ale szczerze to gdzie tam jeździć..? Między blokami/domami? Teraz nawet wjazd do lasu przez osiedle Stara Miłosna jest bardzo uciążliwy, sama mieszkając wiele lat pod lasem w tej chwili żeby do niego dojść to muszę iść na około.. plus wszedzie asfalt, dość dobrej jakości niestety, co powoduje, że przejście z dzieckiem przez pasy to ryzyko. A co dopiero konno tamtędy jechać?

Ewentualnie można w stronę Wesołej pojechać przez cztery pasy na światłach, kawałek drogą i jest się w lesie.
Gru   nic nie dzieje się bez powodu
12 marca 2011 17:59
Pytam, bo jakiś czas temu teren wyglądał jak nieużywany. Dlatego byłam zdziwiona że piszecie o tej stajni. Nie mogłam sobie jakoś wyobrazić jak to może funkcjonować w środku osiedli.
czy ktos umialby cos powiedziec

o stajniach/gospodarstwach pomiedzy Jazgarzewiem a Łosiem? Czy to stajnia wlasciciela Wiktorii?
Jak z cenami pensjonatów? Podwyżki się szykują? Cena owsa i słomy osiąga jakieś kosmiczne ceny w mazowieckim 😵
zen, jakie kosmiczne ceny ? ja kupując regularnie nie zauważyłam zadnych podwyżek
Słyszałam, że cena słomy bardzo poszła do góry i owsa (np. 750zł za tonę, w styczniu było ok. 650zł). U nas szykuje się podwyżka zapewne, chociaż liczę po cichu, że może uda się tego uniknąć.. Owies mnie ani ziębi ani grzeje, bo mój i tak tego nie zjada, ale za to słoma już owszem..nie chciałabym oszczędności w stajni na ścieleniu.
U nas pensjonat poszybował w górę o pełną stówkę... Niewesoło, ale jest to jak najbardziej zrozumiałe, szkoda tylko, że nie działa to również w drugą stronę, gdy ceny spadają w dół 😉
nightmare   Dobra Lama nie jest zła <3
16 marca 2011 18:50
[quote author=kujka link=topic=46.msg930590#msg930590 date=1299705379]
ElaPe, ale Ty ta agmaje to wymienilas jako stajnie z dobra opieka czy padokami? bo ani jednego ani drugiego tam nie ma...


wymieniłam Agmaję bo spełnia na pewno dwa warunki: do 900 zł i na Bielanach. "Dobra opieka" będzie zawsze sprawą dyskusyjną (dla jednych może byc OK, dla innych nie).
[/quote]

Żoliborz, dokładniej...
i dobrej opieki tam w ogóle nie ma. Padoków zresztą też nie, no chyba że liczyć ujeżdżalnie na którą są wypuszczane konie... 
Hej wie ktoś coś o stajni chewal w oborach?
Na stronie nie ma zbyt wiele informacji a zanim umówie się na ogladanie stajni (pod katem pensjonatu) chciałabym poznac Wasza opinie.
kujka   new better life mode: on
16 marca 2011 20:48
zen, w Liderze z tej okazji bedzie podwyzka. Spodziewam sie, ze w Liderowce tez. A u Was juz cos wiadomo?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
16 marca 2011 20:50
kujka, znowu?!
kujka, nic pewnego, takie hasło zostało rzucone. U nas naprawdę nie ma tragedii pod tym względem, bardzo długo utrzymywana była stała cena za pensjonat.
kujka   new better life mode: on
16 marca 2011 21:23
Koniczka, miala byc w lutym, bedzie jednak od kwietnia ale w sumie tak - znowu 😉
Właśnie sobie obejrzałam jakie były ceny owsa równo rok temu- ok. 400zł za tonę. W tej chwili jest prawie dwa razy tyle. Nie dziwi mnie zatem podwyżka..
trzeszczki   kto nie miał rudego, ten nie miał najlepszego
17 marca 2011 08:03
Z doświadczenia - o tej porze roku owies zawsze leci w górę jak i inne zboża, nawozy. Słomy jest mało bo 2 lata temu było duzo i była tania to w zeszłym roku większość osób szatkowała w pole.
A my w stajni będziemy raczej mieli niespodziankę w drugą stronę, nie chcę zapeszać ale jest szansa, że na sezon wiosenno, letni cena pójdzie w dół. I będzie miło  😀
kujka   new better life mode: on
17 marca 2011 10:50
karolla1, wow, to ewenement na skale krajowa. nie spotkalam sie jeszcze z tym, zeby cena pensjonatu szla w dol. jak wszystko tanialo to po prostu nie szla w gore i pensjonariusz sie mial cieszyc :P
U nas nadwyżki są inwestowane i jest to fajne- widać na każdym kroku, że coś się dzieje, coś się zmienia, staje się lepsze 🙂
No ja się cieszę, bo jest szansa, że za stajnię z halą i dobrym placem może nie najbliżej Warszawy ale mi odpowiada będę płaciła 700 zł  😅  😅  😅
kujka   new better life mode: on
17 marca 2011 10:57
karolla1, gdzie to tak?
Wiesz co dalej na północ za Łomiankami w Wiktorowie.
Właścicielka stwierdziła, że dopóki wszystko nie zostanie na "git" ogarnięte (stajnia istnieje tak naprawdę od października) to cena będzie taka, pewnie pod koniec roku znów wzrośnie na 800 ale nawet te pół roku to dla mnie dużo  🤣 A stajnia to Wiktorowo.
kujka   new better life mode: on
17 marca 2011 11:09
karolla1, aaa to wiem. dla mnie za daleko niestety. ale wlascicielka ma fajne podejscie 🙂
Słoma droższa i mniej dostepna, owies dużo droższy (+100%), paliwa do sprzętu droższe o ok 70gr za litr, prąd o ok 10-15%, ogrzewanie (gaz, węgiel) też sporo skoczyły. Siano bez zmian, woda bez zmian, albo bardzo mała różnica.
Ah.. I pracownicy coraz drożsi...

Przy stajni ok 25 koni, gdzie większość korzysta z hali, lonżownika, karuzeli (prąd i utrzymanie) to ok 1500zł więcej (miesięcznie) w stosunku do roku ubiegłego.

PS
Doliczcie stałe utrzymanie i remonty (a to poidło, żłób, lizawki, pęknięta deska, narzędzia, dosiewanie trawy, utrzymanie padoków itp itd )
Medziiik Z tego co wiem w hippice nie prowadzą pensjonatu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się