Obozy jeździeckie

Ciekawe, że ostatnich kilka wiadomości reklamujących KJHuzar napisały osoby, które wcześniej na forum się nie logowały i nie udzielały. Niezły tupet  🙄


o... to może ja się też tak zareklamuję?? 😉 Bo w sumie to też szukam pomysłów na uatrakcyjnienie pobytów wakacyjnych u nas w ośrodku. Chociaż dużo pomysłów już mam, ale się nie podzielę bo konkurencja czuwa 😉

A swoją drogą, to ciekawe, jak działa to forum, że jedni mogą uprawiać kryptoreklamę, a inni od razu dostają ostrzeżenie??

To może ja przetestuję - zapraszam na jazdy konne i obozy jeździeckie w wakacje - szczegóły na pw.

I zobaczymy czy dostanę ostrzeżenie...
Był ktoś może na obozie konnym w Balczewie ?
Bo chciałam się dowiedzieć jak tam jest czy jest miła atmosfera, konie ??
😅
Kawecan   Jeździec bez konia...
10 kwietnia 2011 20:29
meganhorse(()) leci PW.  😉
Jedzie ktoś na Zgrupowanie z Poland Parkiem do Gajewników? Ja chyba tak... będzie m.in. p.Niemczewska i Piotr Piasecki
Powie ktos coś o stajni pestka nad morzem ? ?
🙇
nightmare   Dobra Lama nie jest zła <3
14 kwietnia 2011 17:10
Czy ktoś jedzie na obóz do Gutowa?  :kwiatek: które turnusy?
Jaki dobry obóz możecie polecić dla 11 i 12 letnich dziewczynek. Młodsza jeździ na kucach, starsza też na dużych koniach z racji wzrostu. Obie galopujące, starsza jakieś malutkie przeszkody zaczyna skakać.

Chciały jechać do Jaszkowa ale to chyba średni pomysł wiec spytały się mnie gdzie indziej warto jechać (obie jeżdżą u mnie). A i ważne żeby nie była kosmiczna cena takiego obozu.
"Chciały jechać do Jaszkowa ale to chyba średni pomysł"

Dlaczego?
"Chciały jechać do Jaszkowa ale to chyba średni pomysł"

Dlaczego?
Z tego co wiem w Jaszkowie jest straszna masówka na obozach.
Za tą cene?  🤔
W tym roku coś słyszałam ze mają ograniczyć liczbę obozowiczów.
Na normalnych jazdach (w sensie że nie koniecznie na obozie) w Jaszkowie nie raz i nie dwa są np 15 konne zastępy na 1 instruktora.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
14 kwietnia 2011 18:04
Dramka, martyna0112, Moja koleżanka była w Jaszkowie. Ja byłam 'przelotem' jak byłam u rodziny w okolicy Jaszkowa.

Kilka lat temu to było, więc może coś na lepsze się zmieniło, ale wątpię. Akurat jak byłam z rodzicami (małoletni smark byłam wtedy 😉 ) natrafiliśmy na koszmarny tłok na hali. Zastęp z 5 koni z jazdy rekreacyjnej, dwa treningi i dwa konie na lonży. Plus skoki w zastępie.
Owszem hala duża, ale jednak to za dużo jak na jeden raz. Obozowiczom nie zapewnia się pościeli, trzeba przywieść własną bądź śpiwór i jaśka.

Tereny to koszmar na jawie. Rekordowo ponoć jechali w grupie 80 osób. W tym większość czasu to były dzikie szarże w galopie. Często zdarza się, że w takie tereny zabierają osoby, które siedzą pierwszy raz na koniu lub ledwo galopują na lonży.
Jazdy młodzieży bez kasku nie skomentuję.
Nie wierze  🤔 Mnie cena odstraszyła, za ta sama kase za tydzien wysyłam młoda na 2 tyg..
ja byłam jakieś 2 lata temu w Jaszkowie na parę dni bo była organizowana odznaka. No cóż, generalnie podobało mi się (bo fajny koń mi się trafił i jakoś sobie radziłam) ale dziecka bym tam nie puściła. Zastępy po 20 koni na jednego instruktora czasem, skoki byle żeby skoczyć. Słyszałam też o szaleńczych terenach. Wesołe galopy jeden po drugim po wodzie czy przeszkodach na crossie ogon za ogonem. Niezbyt fajny widok. Generalnie nikt raczej nie interesuje się czy przyjdziesz na jazdę czy nie, czy znajdziesz się w takiej czy innej grupie (z tego co widziałam) no cóż - masówka.
Mimo wszystko cieszę się, że tam byłam bo jedzenie dobre, koń akurat fajny i obozowicze byli ok. Nauczyć to chyba już się tam za bardzo nie nauczysz.
Chociaż z tego co wiem to kiedyś było inaczej.
martyna0112 ja również Jaszkowa nie polecam. Dokładnie z tych powodów co opisały koleżanki, nic dodać ni ująć, odradzam. Mogę natomiast dla dzieci i młodszej młodzieży polecić Rancho pod Olszyną w Nowym Ciechocinku. Ośrodek świetny, nastawiony głównie na dzieci i młodzież, warunki doskonałe, zarówno baza noclegowa jak i jedzenie i ogólnie ośrodek świetny. Hala na niepogodę, konie przeróżne, kuce małe, kuce większe, duże konie, z przeróżnym temperamentem i dostosowane do potrzeb dzieci. Na jazdach są grupy ale nie jakieś gigantyczne i nie jest tak że ludzie tylko wożą się w zastępie ale na komendę instruktora robią mnóstwo ćwiczeń, te co są w stanie galopują, skaczą małe i większe przeszkody, na komendę w prawo zwrot-w lewo zwrot, ogólnie dobra zabawa i wycisk na jazdach jest też. Do tego bardzo bogaty program po jazdach, gry zabawy, ogniska, dyskoteki, pielęgnacja koni i bodajże codziennie wyjazd na baasen solankowy do Ciechocinka oraz mini zoo a tam pawie i inne zwierzątka. Dla takich młodszych dzieci super zabawa i niezapomniane wrazenia. Strona: www.podolszyna.com

Jeżeli jednak ktoś jest już dobrze jeżdżacy i ma tak powyżej 15 lat to bardzo polecam Stajnię w Czarnym Błolcie. Ktoś już wspominał o tej stajni więc nie będe się bardzo rozpisywać ale powiem tylko że świetne miejsce na poprawienie umiejętności jeździeckich dla ludzi co już dobrze jeżdżą a nie mają możliwości szkolić się dalej bo w ich mieście nie ma takich koni i takiego instruktarzu.Jazdy prowadzone są bardzo profesjonalnie, instruktorce buzia się prawie nie zamyka na jeździe  👍 , pod koniec obozu ogromnie widoczna u ludzi jest poprawa dosiadu i ogólnie super. A do tego znacznie sprawę ułatwiają konie bo są z roku na rok coraz lepiej zrobione i ogólnie coraz lepsza klasa koni do nauki. Do tego warunki mieszkaniowe bardzo dobre, kulinarnie high wypas i ogólnie po jazdach duzo luzu co podkreślam jest dobre dla starszej młodziezy która już nie chce żeby ciągle coś narzucano-zajęcia takie czy srakie. Tam mozna naprawdę odpocząć, popluskać się w baseniku, pójść z psami na spacer lub do sklepu, polonżować jakiegoś konia i pomóc w stajni co jest dla mnie ogromnym plusem bo ja się podczas jednego obozu nauczyła, więcej niż przez 5 lat w poprzdniej stajni gdzie bywałam.  Też baaaardzo polecam ale dla ambitnej starszej młodzieży  😁 Stronka: www.stajniawczarnymblocie.pl
scarlett   "może istnieją czasy piękniejsze, ale te są nasze"
20 kwietnia 2011 19:48
Chciałabym Was prosic o pomoc jakie zajęcia, zabawy i urozmaicenia obozów chcieli byscie mieć na swoim wyjeździe, co by Wam sprawiało radość a do czego byscie podchodzili z niechęcią, jak oceniacie wachty/dyżury w stajni i zajęcia przy koniach, np kąpanie koni w stroju kapielowym w ciepłe dni, pony games,woltyżerka. Prosiłabym o opinie i własne przykłady..
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
20 kwietnia 2011 20:58
A ja trochę z innej beczki: czy ktoś orientuje się, czy znajdę gdzieś kurs instruktorski w formie obozu, tzn z zakwaterowaniem itp, zajęcia codziennie, żeby szybko zrobić papiery podczas wakacji? Nie wiem czy to dobry wątek, przepraszam jeśli nie  😉
wie ktoś może kiedy i gdzie są jakieś zgrupowania z dobrymii trenerami? : D
Pewnie co 2 osoba z Was spedzila juz swoje wakacje jako uczestnik obozu jeździeckiego  😀
Znacie na pewno jakieś fajne miejsca, ośrodki jeździeckie gdzie organizują fajne, sportowe, dla osób na zróżnicowanym poziomie jazdy - OBOZY.
Śmiało polecać, te o których słyszeliście, a najlepiej te na których osobiście byliście  😎

..::EDIT::..

polecam leżno ośrodek jeżdziecki wpiszcie sobie na google leżno to wam się wyświetli
A czy może znacie jakieś fsjne obozy w kujawsko-pomorskim pilnie potrzebuje bo w te wakacje chce sie wybrać dla (jedenastolatki)
A co sądzicie o obozach w białym borze lub w książu?
Hej 🙂 Moglibyście mi udzielić jakiś informacji o obozach horseworks-tych intensywnych i o obozach w Gałkowie?
Nie wiem, który wybrać.. na którym można się więcej nauczyć? Jak z atmosferą i w ogóle? 😉
prawdopodobnie będę zdawać srebro, a na obozie chciałabym się do tego też przygotować.
Napiszcie co wiecie, będe bardzo wdzięczna  :kwiatek:
Nie wiem czy już ktoś polecał ten ośrodek, ale wtedy w razie kogoś powtórzę.
pegaz.dziemiany.pl
Byłam tam 4 razy z rzędu. Super wakacje, wiele się nauczyłam. I chociaż jeździć w grupie to jednak na każdego jeźdźca sporo uwagi poświęcają. Są treningi sportowe (skoki i ujeżdżenie) no i można zdawać tam odznaki.
Kiedyś nie powiem było lepiej, bo była p. Wioletka dzięki której każdy się wiele nauczył i spędzał ciekawie czas, ale teraz też ponoć są fajni instruktorzy. Opiekunowie co rok się prawie zmieniają, więc tylko raz miałam okazje nie mieć chrztu 🙂
Czy ktoś może mi polecić jakiś obóz w województwie małopolskim, ewentualnie w województwach sąsiadujących dla dziewczynki 10 letniej. Jeździ od trzech lat, ma duży dryg do jazdy, zaczyna skakać tak do 60 cm.  Chciałabym, aby się rozwijała dalej, ale u siebie w stajni może tylko jeździć na poziomie rekreacji. Szukam jakiegoś obozu na poziomie zaawansowanej rekreacji - tak żeby doskonaliła swoje umiejętności,  a nie klepała dalej tyłek rekreacyjnie. Może ktoś może coś polecić, coś sprawdzonego??
platka   Audere est facere
25 kwietnia 2011 12:29
Magda27, polecam Ranczo Hajnos www.ranczohajnos.pl
Dużo się nauczy, fajna rodzinna atmosfera 😉
jak masz wiecej pytan, pisz na PW 😉
Magda27 ja polecam toporzysko, każdy jest przydzielany do grupy w zależności od umiejętności, tzn jak dziewczynka jeździ już tak dobrze i chce skakać to pewnie będzie jeździć z zaawansowanymi i uczyć się nowych rzeczy  😉 Pod koniec turnusu jak ktoś chce, można zdawać odznaki.
Był ktoś może na obozie na Ranczu w Gryżynie? [ woj.LUBUSKIE]
Dziewczyny, do Jaszkowa jeździ się dla funu, a nie po co, żeby się czegoś nauczyć. 😉
klipsiara HorseWorks zdecydowanie polecam! Ja generalnie odżyłam na tym obozie 🙂 No i w końcu zaczęłam jeździć jak człowiek ^^ Fajna kadra, zajęcia zarówno teoretyczne jak i praktyczne, próbna odznaka, a po jej zaliczeniu - możliwość przystąpienia do prawdziwej. Ja zdałam u nich brąz w zeszłym roku. Generalne z obozu byłam bardzo zadowolona no i wracam w tym roku. Jeśli chciałabyś wiedzieć więcej to zapraszam na pw.
W Gałkowie byłam, ale nie na obozie. Ośrodek fajny, ale opinie średnio ciekawe słyszałam.
Witam. Ja jadę na obóz do Kielc podobno tam fajnie trenują.
Czy ktoś może jeszcze tam jezdzie,bo słyszałam ze mają dużo chętnych??
chodz mi o ten ośrodek www.stangret-kielce.pl
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się