Konie achał-tekińskie

Bischa   TAFC Polska :)
31 lipca 2010 23:56
A co z moim pytaniem ?  😉
Pursat   Абсолют чистой крови
01 sierpnia 2010 17:08
Sznurki odganiają złe uroki, nie wiem czy naszyjniki też pełnią taką funkcję. Są jednym z elementów tradycyjnego rzędu.
Bischa   TAFC Polska :)
01 sierpnia 2010 18:09
O tym , że odganiają uroki już przeczytałam wcześniej w tym wątku  😉 Ale jak do tej pory był to jeden naszyjnik , a u tego konia jest kilka . Czy jest tak , że każdy jest na inny urok ?
Pursat   Абсолют чистой крови
01 sierpnia 2010 22:39
Cienki sznurek jest przeciw urokom. Achał-tekiniec nosi na szyi jedną taką ozdobę.
Oprócz tego może mieć także opaski, różnej szerokości i w różnych kolorach. Koń ze wstawionego przez ciebie zdjęcia (notabene słynny ogier Gajgysysz) ma na szyi obroże, które zakłada się w liczbie kilku sztuk jako dopełnienie, element rzędu konia. Kiedyś znalazłam informację, że takie srebrne naszyjniki były wyrazem miłości Turkmena do swojego konia, a takie wysadzane kamieniami miały chronić przed złymi duchami z pustyni Kara Kum. Możliwe, że każdy naszyjnik odpędzał co innego. 😉
Pursat   Абсолют чистой крови
07 sierpnia 2010 14:28
Brak mi słów...

annai   Moje ulubione wszystko...
07 sierpnia 2010 16:27
ja nie mogę, a kto robi takie obłędne zdjęcia, właśnie umarłam po raz drugi ...
Pursat   Абсолют чистой крови
08 sierpnia 2010 11:46
fotart: http://www.equestrian.ru/my/6231

Jak dla mnie numer 1 w fotografii tej rasy...
Czemu jkobus'a stronka nie działa? Chcialam popodglądać jego trzylatkę, a tu lipa 🙁
Pursat   Абсолют чистой крови
08 sierpnia 2010 13:02
Działa blog, tam są jakieś zdjęcia.
Byłam dziś w Pegazie i zrobiłam kilka fajnych fotek Batu Chanowi 😀

Niestety, nie miałam za dużo czasu, bo zaczęło padać 🙁

Oto one:







Pursat   Абсолют чистой крови
30 sierpnia 2010 22:21
Gajgysyz 1988 - 2010 (Karaman - Syjagul po Angar), hod. Komsomoł



ojciec czempionów, bez wątpienia jeden z najbardziej zasłużonych i cennych współczesnych koni w tej rasie...

[']
Severus   Sink your teeth into my FLESH
02 września 2010 07:58
😕

Jeden z moich achałtekińskich ulubieńców... To właśnie jego zdjęcie spowodowało, że zaczęłam interesować się ta rasą

[']
Pursat   Абсолют чистой крови
02 września 2010 10:35
Szkoda, ale myślę, że się wykazał i niejako odwdzięczył losowi, bo mógł pozostać szerzej nieznanym koniem, bez jakichkolwiek sukcesów hodowlanych. Historia jego ojca, dziadka była pełna nieszczęśliwych zdarzeń, ale widocznie coś lub ktoś czuwał nad Gajgysyzem, bo mimo trudnych początków stał się gwiazdą. 🙂
Pursat   Абсолют чистой крови
03 września 2010 08:57
Jeszcze a propos Gajgysyza - jego córka została tegoroczną młodzieżową czempionką świata. 🙂
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
30 października 2010 07:34
cos jkobus nam zniknal... chcialabym cos uslyszec o jego tekinkach albo ogolem z jego najnowszej wiedzy... ech...
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
30 października 2010 08:32
Ja Jkobusa śledzę regularnie na jego blogu, gdzie wprawdzie mało pisze o tekinkach, ale dużo i fajnie o historii i jego filozofii życiowej  😜
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
05 listopada 2010 12:37
a można adres?
[color=red][font=Verdana]http://boskawola.blogspot.com/[/font][/color]
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
05 listopada 2010 13:28
dzianx 😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
05 listopada 2010 13:39
cos jkobus nam zniknal... chcialabym cos uslyszec o jego tekinkach albo ogolem z jego najnowszej wiedzy... ech...

zniknął po tym jak moderacja potraktowała jego pilny apel o pomoc.

Samochód z przyczepą z koniem mu się rozkarczył więc szukał  jakiejśc podwody też na forum - a moderacja "pieknie" i bezmyślnie zupełnie wlepiłas mu ostrzega a wątek zamknęła - bo stwierdziła że do ogłoszeń ma sie wynosić!

też czytuję jego bloga, szczególnie te wpisy traktujące o życiu codziennym na gospodarstwie. I powiem wam że niepokoi mnie trochę ciężka sytuacja materialna Jacka o której wielokrotnie wspomina niby pół żartem pół serio ale sytuacja wydaje się być poważna.
Ogiery z Dubna są niesamowicie piękne  😜
mój jest podobny z budowy 😉
a nie masz czegoś większego rozmiarem? nic tu nie widać  😉
nie chcę zaśmiecać bo to jest XO ale z budowy achałek 😉
mały off
Pursat   Абсолют чистой крови
06 listopada 2010 18:56
Wybacz, ale nie wszystko co jest chude musi od razu przypominać AT... 😵
o matko a po czym takie cos xo wyszlo?
vissenna   Turecki niewolnik
06 listopada 2010 19:03
O rany, ile ten koń ma lat, albo musi być bardzo młody albo zachudzony...

Do tego lekki koziniec... 👀
ma nie całe 5 lat, owszem na tym zdjęciu miał problemy zdrowotne dlatego nie był w dobrej kondycji i niestety wady postawy ale papier niczego sobie http://www.bazakoni.pl/database,op-show_tree,horse-20974.html
Nie chodziło mi o chudość a o noszenie głowy tak mi sie skojarzyło
Sorry za off top, nie będę już zaśmiecać wątku
papier mocno sredni,wady budowy duze...noszenie glowy u xo <mlp> w taki sposob takze uwazam za wade...
mam nadzieje, ze konisko wrocilo do zdrowia i powoli nabiera miesni dupska i szyjki zeby zniwelowac wady eksterieru🙂
Na tutaj dawno nie było, więc prezentujemy sie w marnej jakości, no ale jesteśmy:
maj 2010(po porodzie pare dni) szczęsliwy koń to brudny kon:

Proszę zmniejszyć zdjęcia do rozmiarów regulaminowych i wkleić raz jeszcze.
Pursat   Абсолют чистой крови
09 listopada 2010 20:43
😵
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się