Sesja/Studia i t d ;)

Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
31 stycznia 2012 13:33
Nie wierzę w siebie 😀
Już się do domu pakowałam, przed każdymi ćwiczeniami z biofizyki również. A tutaj... JUŻ PO SESJI! Zaliczone wszystko pięknie, nie wierzę sama w siebie! 🙂
Cariotka   płomienna pasja
31 stycznia 2012 15:21
aleeeeee Wam zazdroszczę 🙄 ja dziś nie zaliczyłam ćwiczeń z chemii, jutro mnie to czeka 😵 no i jeszcze 3 egzaminy.
Czy ktoś mógłby trzymać za mnie kciuki w czwartek? Pewnie i tak nie zdam tej kobyły, ale może szczęście chociaż pomoże  🤔wirek:. Uczę się od wczoraj i już mam dosyć. Tysiąc notatek i nie wiem co do czego. Jak nie zdam to w sumie nic się nie stanie, jedyna poprawka w sesji, ale miałabym chociaż trochę wolnego i głowę spokojną  👿

bianca ja nie wiem co to za sposób mógłby być. Jak dla mnie to max do 1 bo potem nie pamiętam jak się nazywam  🥂
Horsia, mam zestawy z poprzednich lat i pod ich kontem się ucze tzn zaraz zaczne się uczyć  😁 narazie pisze wzory, żeby cos przynajmniej zakreslic i bede modlił się zeby mi pytania podpasowały, może mnie na egzaminie oświecie i wydobęde wiadomości z czeluści moje pamięci 😀
Kuję i kuję..., a materiału zamiast maleć, to przybywa  😵
Tu się okazuje,że czegoś nie pamiętam, więc muszę zajrzeć gdzieś tam, poszperać w jeszcze jakiejś książce..i tak od 11 opracowałam dopiero 30 zagadnień. 120 jeszcze przede mną  😜

a kobyła w piątek.o!
jak nie zaliczę, to wpadnę w stan lekkiej irytacji.

Edit: a mam dość, przed chwilą zrobiłam sobie herbatę.
okazało się jednak, że w kubku mam tylko cukier.  🤔
nawet wody nie wlałam.
A u mnie cieniutko. Egzamin jaki miał być, taki był. 15 minut, 30 złożonych pytań plus jedno otwarte. Uczyłam się z dwóch książek, notatek z wykładów i ćwiczeń i 3/4 rzeczy widziałam pierwszy raz na oczy 🙂 Oj, w ogóle to nie ma o czym mówić. 3 Ochrona Środowiska i 7 drugi termin.  A wyniki jutro o 9.
Ja czekam na wyniki z SIPu. Miała być poprawa kolosa, była - ale z całego semestru  😎 Coś wymyśliłam, porobiłam pare głupich błędów (no po co mapie jednostki  😎 ).

Jutro egzamin z gospodarki odpadowej.

edit: są wyniki  🏇 4,5 z ćwiczeń, najwyższa ocena na roku u prowadzącego te ćwiczenia  🏇 edit:  a jednak była jedna 5  😁
Michał, jako, że uczysz się do biochemi... 
🤣
u nas to było sławne😀 I prawdziwe!
Cariotka   płomienna pasja
31 stycznia 2012 18:56
ej siedzę dziś do oporu i jutro napiszę te dwa kolosy z chemii dziś dałam rady tylko jeden 😂 napiszę i się zdziwi O! 😁 lubię zaskakiwać...zrobię to dla zaskoczenia...
upadek katedry biochemi to klasyka  😁
co chwile ktoś wrzuca jakiś filmik o sesji,
ostatnio modny jest ten:

😀
Da się ogarnąć anatomię z zootu do czwartku tuż po 12 w południe? ;] Mózg mi się już gotuje, a fajnie by było mieć 4 przynajmniej, chociaż na razie nie zapowiada się kolorowo ;/
Da się ogarnąć anatomię z zootu do czwartku tuż po 12 w południe? ;] Mózg mi się już gotuje, a fajnie by było mieć 4 przynajmniej, chociaż na razie nie zapowiada się kolorowo ;/


jeśli uczyłas sie na kolosy to bez problemy 😉 przeczytaj sobie z Krysiaka części ogólne ze splanchno - to jest najważniejsze. A na egzaminie pisz co Ci się tylko przypomni, i jak umiesz to rysuj obrazki, Szeli lubi rysuneczki 😀 tego naprawde nie ma dużo 😉
Mam kilkadzięsiąt wersji zestawów, kolosy zdawałam w pierwszym terminie, ale szczerze chyba pytania mi siadały :P Tylko nie wiem co zrobię, kiedy nagle wyskoczy mi pytanie np. o przysadkę mózgową, skoro w ogóle nie przerabialiśmy ukł. nerwowego, uh no nic, wracam do nauki... I mam nadzieję, że zaliczę to właśnie rysunkami.
Proszę dzisiaj o kciuki o 14. Mam egzamin z Farmacji, siedzę nad tym od soboty, a mam wrażenie, że kompletnie nic nie umiem 🙄
Witam...czy jest tu kto dobry z obliczeń chemicznych?Konkretnie....gnębi mnie kolokwium ze stężeń 🙄 ja jestem ciemna masa, prostrze zadanka jestem w stanie rozkminić samodzielnie jak poświęcę im czas ale te, które mam do nauki....po prostu przekraczają moje możliwości 🙁  Czy mógłby ktoś pomóc?Dodam, że od tego kolokwium zależy...wszystko 😕

EDIT: z takim typem zadań się borykam...

Zad.1. 50 gramów 4procentowego roztworu H3PO4 uzupełniono wodą i otrzymano 2 dm3 roztworu.Oblicz stężenie molowe otrzymanego roztworu.

Zad.2.Ile cm3 kwasu ortofosforowego 36procentowego o d=1,18 g/cm3 należy odmierzyć aby przygotować 250cm3 0,1molowegoo roztworu?

Zad.3.Oblicz stężenie procentowe 0,5molowego roztworu NaOH, którego d=1,2 g/cm3.

Zad.4.Na całkowite zobojętnienie 10cm3 Ca(OH)2 zużyto 12cm3 0,2molowego roztworu HCL.Ile gram Ca(OH)2 znajdowało się w 200cm3 roztworu?

Tu należałoby pewnie zacząć od napisania reakcji i dalej rozwiązuje się stechiometrycznie?

Zad.5 Oblicz pH 0,001molowego kwasu octowego, którego alfa=0,02

jeśli jakaś dobra dusza pomogłaby w ich rozwiązaniu, byłoby mi o wiele łatwiej...Z góy dzięki 🥂
ja chyba poległem na biochemii 🙁 dostałem wzory które zawsze mi się miesza - glikolize i biosynteze kw. tłuszczoych. No i napisałem je, ale w glikolicie "zgubiłem|" jeden związek po drodze i nie napisałem enzymów, a w biosyntezie kw. tł. to już improwziacja wielka była. Ale pytania z teorii mi siadły. o przemianach fenyloalaliny i funkcji w organizmie napisałem dwie przemiany do fumaranu i acetooctanu i do adrenaliny, zaznaczyłem bloki metaboliczne, opisałem choryb, funkcje. No a potem zostało mi 30min na 3pytanka, na które wiedziałem duuuzo, ale napisałem tyle ile zdazyłem, na każde po trochu... W sumie zapisałem 9 stron ale przez te wzory i tak nie zdam, chyba że zdarzy się cud 😀
Blow wysłałam Ci pw 😉

Mi wczorajsza biologia komórki poszła dobrze, ale mamy prowadzącą, dla której ilość i liczba chromosomów w jądrze to zupełnie inne rzeczy, więc tak naprawdę nie mżna być nigdy pewnym, że się zda...  😎
Jutro egzamin z biologii ogólnej, ale Pan dr prowadzący robi wszystko, żeby jak najwięcej osób zdało i żeby nie robić nam problemów z jego przedmiotem  👍
i mam podanych 40 króciutkich pytań, z których wybierze 10 😉
Na wykładach mieliśmy ziołolecznictwo, hierarchię społeczną kur, albo filmy o kleszczach 😉 oby więcej takich prowadzących  😁
a ja nadal prosze o kciuki. Jejku dawno sie tak nie stresowałam 😕 właśnie wychodzę na uczelnie  🙁
Właśnie się dowiedziałam, że oblałam tą pier....loną biologie komórki. Próg był niby 50%. Nikt nic nie umiał podobno z pytań. A zdało 100 kilka osób. Ciekawe...
Nie wiem jak ona sprawdzała te prace. Nienawidzę tej baby. Ja nawet teraz nie wiem z czego się uczyć na poprawkę. ;( Ale jestem zła. A do tego pisałam w sali, którą ona pilnowała. W tej drugiej można było ściągać. Jaka tu sprawiedliwość?!
Cariotka   płomienna pasja
01 lutego 2012 11:41
a ja dziś poszłam zaliczyć chemię i usłyszałam że nie ma czasu bo do Ikei musi jechać...myślałam że ją ugryzę...jutro mam przyjść o 16...a rano do jasnej ciasnej piszę anatomię i myślałam że po egzaminie będę mogła zrobić coś łaskawie w swoim życiu...bo chłopak już bardziej się wkurza na moje studiowanie niż na moje konie 😁 Czasem zazdroszczę mu że on już ma to za sobą.
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
01 lutego 2012 13:48
Przyszły wyniki poniedziałkowego egzaminu, zaliczyłam na 4 😅
Czekam na jeszcze jedne wyniki, by oficjalnie zamknąć sesję.
Oby się udało...


Naturalnie cały czas trzymam kciuki za walczących 😉
FERIE ludzie FERIE  🥂 🥂 🥂

rozwaliłam Ekonomie na 5 i jestem szczęśliwym człowiekiem 😀
Dziewczyne oblał bo miała pierścionki i pomalowane paznokcie także ubrałyśmy się jako wzorowe uczennice kulu prawie że w habicie i na egz  😉 I Voilà !
Idril, omg dziękuję, odpisałam Ci 🤣 Widzę, że tez studiujesz w Olsztynie!Weta?Który rok? 😉

Umieść cytat
a ja dziś poszłam zaliczyć chemię i usłyszałam że nie ma czasu bo do Ikei musi jechać...


Ahahaha o jeżu, umarłam!Sory, że się śmieję z Twego nieszczęścia ale mnie to rozwaliło 🤣 a, że sama się borykam z przedmiotem chemia i wykładowca.....specyficzny, wątku by nie starczyło na opisywanie tych magnan 😀iabeł:

Studenci-będzie dobrze, musi!!!! 🤣 DO BOJU 🏇
Blow dopiero pierwszy  😉

U nas wykładowcy podobne podejście. Jedna Pani prof. otwarcie nam powiedziała, że w piątek to ją znajdziemy tylko i wyłącznie jeśli będzie -30st.C inaczej jej nie ma...
Inna wyjechała na cały tydzień wróci dzień przed egzaminem (dla nas to dobrze, bo to oznacza, że nie będzie miała czasu zmienić pytań i będą te same co w zeszłym roku  :hihi🙂
Cariotka   płomienna pasja
01 lutego 2012 15:36
Blow bo to jest śmieszne. Miesiąc temu ustaliliśmy z nią termin ćwiczeń i przyszliśmy na te ćwiczeni, cała grupa, babeczka wychodzi i mówi Nam ,,Dziś ćwiczeń nie ma, wysłałam Wam 10 minut temu maila że ćwiczenia są przełożone na za tydzień''. Miny wszystkich bezcenne 🤔
Wczoraj przyszłyśmy z koleżankami zaliczyć wreszcie te ćwiczenia i stwierdziła że jak Nam powiedziała że mamy przyjść przed południem to nie znaczyło że o 11 tylko że o 10. Dziś nie miała czasu (a wczoraj mówiła że ma czas od 9 do 14). No zobaczymy co będzie jutro 😁
bo jak to mówią na medycznej we Wro.

"U studentów najważniejsze jest pochodzenie"

Żeby coś zaliczyć musi sobie pochodzić🙂
bo jak to mówią na medycznej we Wro.

"U studentów najważniejsze jest pochodzenie"

Żeby coś zaliczyć musi sobie pochodzić🙂


😁 😁 😁 😁 😁 😁
Cariotka   płomienna pasja
01 lutego 2012 16:56
ja mogę iść nawet do Zakopanego byle mieć to zaliczone 😁 no dobra pojechałabym autem.
Dzięki jeszcze raz za kciukasy!! Wszystko zdane i do niedzieli się cieszę z ferii 😉
Wkurza mnie tylko ta gruda na dworze , nawet nie ma jak spuścić pary z konia, który cierpliwie czekał na ferie swojej pańci :/  🏇
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się