Izby k/Krynicy - źle się dzieje?

Znalezione w wątku o hucułach tutaj na forum i dalej link do forum huculskiego
http://huculy.phorum.pl/viewtopic.php?t=252&start=0
Ktoś wie coś więcej? Powiedzieć, że nie za dobrze to wygląda, to duże niedomówienie  🤔

edit: zrobiłam dopisek do tematu żeby bardziej przyciągał uwagę 😉
Jakoś to źle wygląda bardzo.
Jaki to jest powiat? To może Lekarza Powiatowego spytam jak go spotkam.
Nowy Sącz?
edit:
Gorlice-już znalazłam.
proponuje zrobić z tego oddzielny watek, do hucułów mniej osób zagląda.
Straszne wieści jeśli to prawda.

no zdjęcia w PS raczej nie przerobione więc prawda na pewno 🙂
trzynastka   In love with the ordinary
18 maja 2009 14:32
ja już nie takie historie widziałam stad moje niedowierzanie. 
Np. zdjęcia koni w tragicznym stanie przypisywane jednej stajni okazywały się być zdjęciami z innego kraju w ogóle.
te zdjęcia są na pewno z Izb. I na pewno nie jest dobrze jak stado setki koni tak wygląda - tylko pytanie dlaczego? skoro jak widać po inwestycjach właściciel na finanse nie narzeka? dlaczego budowane są hotele a konie wyglądają jak wieszaki i stoją na klepisku bez źdźbła trawy? może dobrze by było żeby ktoś się takim stanem koni zainteresował...? nie jest to stara sprawa, możliwe że konie nie wyglądały tak źle na przeglądzie zeszłorocznym z ozhk - no ale jak na zdjęciach widać po zimie wyglądają fatalnie...
  Wyprzedaż koni w Stadninie Koni Izby k. Krynicy. Sprzedaż koni w bardzo
atrakcyjnych cenach. Posiadamy konie huculskie, arabskie i inne.
tel.: (0)18 351 64 90 po 20.00, (0)602 654 081, (0)608 446 812
trzynastka   In love with the ordinary
19 maja 2009 21:49
I wszystko jasne..
to chyba nie miejsce na ogłoszenia - ale może warto by było napisać 2 zdania co się dzieje że konie tak wyglądają?
trzynastka   In love with the ordinary
19 maja 2009 21:58
zakładam, że to ogłoszenie zostało znalezione.
ninevet, dokładnie tak. Znalazłam w sieci. Nie mam nic do dodania. To poprostu potwierdza to, ze źle się dzieje
nie do końca - stadnina w Izbach od lat prowadzi dużą sprzedaż koni
http://www.konskadolina.pl/aws.html
trzynastka   In love with the ordinary
20 maja 2009 17:03
ja widzę sporą różnice między "wyprzedaż koni" a "sprzedaż koni ".
A jakie stare to ogłoszenie i gdzie znalezione?
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
20 maja 2009 17:23
tylko, że te ogłoszenia o "wyprzedaży" koni są umieszczane w różnych mediach od paru ładnych lat...  ja zdążyłam się już do nich przyzwyczaić...
trzynastka   In love with the ordinary
20 maja 2009 21:42
http://www.konpolski.pl/ogloszenia.htm
chyba 12 od góry .
Ogłoszenie z maja 2009
To świeżutkie. Nie zdziwiłabym się, gdyby nikt nie chciał kupić stamtąd koni, nawet po atrakcyjnych cenach. Zwłaszcza teraz, przy takim rynku. Bałabym się problemów z papierem i identyfikacją. Nie mówiąc już o wyglądzie tych biedactw  😫
może warto tutaj podlinkować cześć zdjęć z forum o hucułach bo może nie każdy zagląda co w linku jest


Ciekawe co dla właściciela oznaczaja 'atrakcyjne ceny"
trzynastka   In love with the ordinary
30 maja 2009 01:55
chcesz wiedzieć to zadzwoń.
stadnina od lat prowadzi sprzedaż koni i od lat są ogłoszenia o "wyprzedażach"
na koni nie ma chętnych - i wcale mnie to nie dziwi - rodowody nie mają się nijak do stanu faktycznego pochodzenia konia, także po badaniach krwi pewnie 90% nie nada się do hodowli, także nawet bardzo atrakcyjne ceny nie zachęcą kupców - zwłaszcza że w takiego konia trzeba włożyć sporą kasę żeby go do stanu normalności doprowadzić
Niewidzialna   Czołowy hodowca Re-Volty
31 maja 2009 11:25
Ciekawe co dla właściciela oznaczaja 'atrakcyjne ceny"

Na allegro swojego czasu była klacz arabska z wyprzedaży za 3 tysiące.
trzynastka   In love with the ordinary
31 maja 2009 13:04
dziwi mnie brak zainteresowania tym wątkiem- tą sprawą.
A patrząc po zdjęciach mnie dziwi dlaczego jeszcze jakiekolwiek konie znajdują się w tym ośrodku ?
Nic nie powinno tłumaczyć tego,  że koniom jest źle. A co do tego nikt nie ma chyba wątpliwości...
trzynastka   In love with the ordinary
31 maja 2009 13:28
A patrząc po zdjęciach mnie dziwi dlaczego jeszcze jakiekolwiek konie znajdują się w tym ośrodku ?
Nic nie powinno tłumaczyć tego,  że koniom jest źle. A co do tego nikt nie ma chyba wątpliwości...


własnie to miałam na myśli, dodatkowo dlaczego zainteresowanie voltowiczów jest takie marne.
Normalnie takie wątki bardzo szybko się rozwijają.
O sprawie głośno się robi w internecie, ale czy wiadomo coś o zgłoszeniach w strone służb, które zajmują się takimi przypadkami ?
trzynastka   In love with the ordinary
31 maja 2009 13:35
własnie napisałam e- mail do straży dla zwierząt.

Dzień dobry,
Na kilku forach można zobaczyć zdjęcia zagłodzonych koni stojących na klepisku. Zdjęcia podobno pochodzą ze stadniny koni w Izbach - niestety nie jestem mobilna a dodatkowo jest to daleko od mojego miejsca zamieszkania więc nie jestem w stanie sprawdzić ich prawdziwości ale może Państwo by się tym zainteresowali, bo jeśli to prawda to należy jak najszybciej coś zrobić.
Podaje link do jednego z wątków na ten temat.
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,5967.new.html#new
jeśli to możliwe proszę o jakieś informacje na temat sprawy.
Pozdrawiam XXXXXXXX
To bardzo dobrze ! Teraz poczekajmy na odzew.
trzynastka   In love with the ordinary
31 maja 2009 13:44
Dam znać jak odpiszą  :kwiatek:
No właśnie, jakieś małe zainteresowanie tematem. Wiem z drugiej ręki, że Powiatowy Inspektorat Weterynarii był na kontroli w Izbach i niczego złego nie stwierdził. Może i nie, ale jakoś nie mam przekonania, że wszystko tam jest ok  🤔  Jednak ja w Izbach nigdy nie byłam i nie bardzo mam jak jechać, więc nie chcę robić afery na siłę.
napiszę to co napisałam na forum huculskim
popytałam trochę gdzie się dało - sprawa wygląda bardzo kiepsko, większość osób zna złą sytuację ale wszyscy mówią, że nic się nie da zrobić. Podobno OZHK w zeszłym roku przyjechał z jakąś organizacją bo było zgłoszenie że źle się dzieje (a konie podobno wyglądały lepiej niż w tym roku) no ale jak widać nic to nie dało. Każdy twierdzi że właściciel jest nie do ruszenia, ma prawników i układy - musiałby się ktoś za to porządnie zabrać żeby coś zmienić bo zgłoszenia do odpowiednich organizacji raczej nic nie dadzą... Kilkuletnie arabki wyglądają jak roczniaki, stado ponad setki koni jest zagłodzone i NIC SIĘ NIE DA ZROBIĆ! w głowie mi się to nie mieści...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się