Kącik Rekreanta cz. X (2017)

Burza Nio co? Prawdziwy koń lasu 😁
wątek zamknięty
Ależ mi się nudzi bez koni! Chciałam sobie dłuższą przerwę zrobić od koni, ale to się nie da. Cały czas siedzę w ogłoszeniach. A jakie tam cudowności! Zdrowe konie, mające tylko czipa (lub dwa), 3 latki za 25tyś euro itp. Kupowanie jest chyba gorsze od sprzedawania.
tuch, całkiem przyjemnie wyglądacie, ile on ma wzrostu?
Strzyga, o, konia grzebiącego w bagażniku też miałam! Tylko mój dodatkowo obgryzł mi karoserię 😉
Nirv, ciężko musi byc na hali w ciasnych najazdach ogarnąć się z koniem tak odgiętym, ale rozumiem, o co tu chodzi. I jak sobie pomyślę, jak to wyglądało, kiedy było gorzej, to współczuję. Trudny koń Ci się trafił.
Tulipan powodzenia, nic nie robi na problemy na zawodach tak dobrze jak częstsze startowanie 🙂
wątek zamknięty
anai a mnie nikt nie rozumiał, że nic nie mogłam znaleźć  😁
tuch bardzo fajnie się konisko prezentuje
wątek zamknięty
anai, jakoś tak pusto będzie bez Twojego siwego... naprawdę miło było na was patrzeć..
Wcale nie tylko kupić ciężko, sprzedać też...
Ja mam dwie młode, jedna już prawie 4 miesiące pod siodłem 🙂


a druga dopiero zaczyna:
Po Narviku (New Orleans)


Może się czasem tu pokażemy 🙂
wątek zamknięty
Naprawdę bardzo cieżko kupić dobrego konia. Jeszcze jak ma sie budżet koło 30 tys w zwyz to można przebierać, a poniżej to lepiej sie nie zabierać za kupno.
Ja sie pochwale bo trafiła mi sie perełka :
wątek zamknięty
anai ja z miłą chęcią udostępnię mojego szkapa jakbyś się mocno nudziła  😉
wątek zamknięty
Śliczne te wasze koniska i jak ładnie chodzą, Ja wreszcie dorobiłam się zdjęcia na którym nie widać, że mój koń to krzyżówka z lamą...
wątek zamknięty
Jaga2015, fajne koniszcze, co to? Rozumiem że udało się sprzedać wielkokonia? Jeśli chodzi o dopasowanie wygląda to dużo lepiej 🙂

CzarownicaSa, spoko trawing, też znam ten ból i z nie-moim koniowatym sobie spacerujemy. Kciuki za poprawę!

Btw. niemój koń po raz pierwszy, kulawy i w areszcie boksowym.



Kulawizna z rodzaju z d*py, najprawdopodobniej plecy, dzisiaj będzie fizjoterapeuta pomacać i ponastawiać 🙂

I ze stajni nr 2, tydzień temu dla odmiany mieliśmy "skoki" (bo wysokości oszałamiające 😉 ) i nie powiem, jak na fryza Murph radził sobie całkiem ok 😉



Gorzej ja, ale to Holandia i skoki rzecz jasna w ujeżdżeniówce. Serio, skokówki widziałam tylko u ludzi startujących w skokach, którzy mają 2 siodła dla prywatnego konia (czyli jakieś 2% pensjonariuszy przeciętnych stajni 🤣 ), nawet tereny tylko ujeżdżeniówce. A ta Murphowa jest z dużymi bloczkami kolanowymi, z tych głębokich i trzymających :/
wątek zamknięty
anai, Hermes, mils dziękujemy :kwiatek:
budyń no właśnie z tego co piszesz, to niezły wariat z tego twojego konia. Ale za to urodą nadrabia! 😀 Hah no u Samsona to widoczne biało oka też mi się podoba, nadaje mu takiego pazura. 😎
xxmalinaxx ale ładna Ruda!
Moon no niestety teraz nie ciśniemy, może za miesiąc się uda 😉 A ty czemu na żadne zawody nie jeździsz?
Hermes, Czarownica no to te kciuki za zawody musicie już trzymać przez miesiąc, skoro już zaczęłyście 🤣
Czarownica jak Luna? 👀
Nirv taak, on jest przepiękny, totalnie w moim typie. Patrzę na niego tak często, a nadal mi się nie znudziło. 😍 Co u Pamsa?
julka177 trzymam kciuki, żeby już był spokój!
Jaga2015 jaki piękny, totalnie mój typ 😜

My też się teraz spacerujemy i trawujemy. Do czwartku, a potem możemy zacząć kłusować. Ale za to padoku zero przez 2 tygodnie, więc te spacery to będę musiała porządne robić, żeby mi koń nie wybuchł. 🤣

Widać, co myśli o tym idiotycznym pomyśle chodzenia po lesie bez sensu zamiast stanąć i żreć trawę. 😁
wątek zamknięty
AtlantykowaPanna   "Jeśli idziesz przez piekło- nie zatrzymuj się!"
21 kwietnia 2017 12:59
flygirl mina konia bezcenną  🤣
A ja do stajni jutro 🙂 Nowy telefon to i może kobyłe uda się obfocić 🙂
wątek zamknięty
Kokosnuss - tak poszedł na laki do prywatnych ludzi którzy rekreacyjnie jeżdżą wiec najlepsza opcja dla niego 🙂
A na zdjeciu akurat nie ja , ja jeszcze mniejsza jestem niż ta pani 🙂 to zdjęcia sprzedażowe bo jeszcze sie nic nie dorobiłam
wątek zamknięty
tuch, nie chce być inaczej 😀

Jaga2015, cukiereczek!

wątek zamknięty
Jaga2015, aa, łapię. Ale widać, że on taki sympatyczny kompaktowy konik, na pewno przyjemniejszy do jazdy niż wielkokoń-tramwaj 😉
wątek zamknięty
Strzyga, ojej, znam ten zawód jak szukam smaczków po kieszeni i mówię "zaraz ci dam" a tu nie ma:p ale kucyk super, lubię na Was patrzeć🙂
tuch, dzięki, fajnie że Ci się chciało 🙂 :kwiatek: ma tak od zawsze, to prawda, kiedyś było dużo, dużo gorzej. Robiłam termograf przy okazji zmiany siodła, jakieś masaże, nie masaże, igły, praca, jazda pod górkę, robię co mogę i cóż no... 🙂 Próbowałam się doszukać jego historii kontuzji czy jakichkolwiek wypadków u poprzednich i nawet pierwszych właścicieli, to podobno nigdy nic się nie działo. Także tak😉 Fajny ten Twój nowy podopieczny, chyba dosyć wysoki?
Kahlan, no widzisz, nie ma tego złego co by.. 😀 Ciekawa jestem, czy mają to samo na nogach🙂 I oby już nigdy nic się z tymi gulkami nie działo.. Skacz skacz, jak masz takiego konia to korzystaj🙂 Mój niby też "doświadczony" skoczek, ale jeździec kapa, więc deptamy kapuchę  🤣
Nirv, on nawet gwiazdorzy jak nie jest głodny  😁 😀iabeł: ooo elegancko! a co u Pamira, jak mogę zapytać, bo dawno mnie nie było, wypadłam z obiegu 😀
anai, też siedzę w ogłoszeniach, pomagam znajomej kupić, ma-sa-kra. Jak się nie kupuje konia przez przypadek tylko faktycznie się to planuje, to jest zdecydowanie gorsze od sprzedawania..
wątek zamknięty
Anai Dżastin Podchodzi pod 170 cm ale i tak jest niższy od Malachita. Dodatkowo ja mam szalone 160 cm więc zawyżam standardy 😁

Flygirl Mina konia bezcenna 😎

Nasze robocze galopy. Widać dużo niedociągnięć ale biorąc pod uwagę, że to w zasadzie początek, jestem ciekawa co będzie później. Póki co cieszy ogromnie brak opalania rakietowego bez pytania 🤣

wątek zamknięty
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
22 kwietnia 2017 15:47
Tuch bardzo fajnie to wygląda! 😀

Flygirl dalej na L4... będę być może w stajni w poniedziałek i będziemy próbowały coś porobić, dziś jej nie brałam bo mży strasznie i po jednej jeździe już miałam dosyć :/
Kciuki trzymam dalej niezmiennie 😀 Też odpuściłam na razie wszelkie zawody, najpierw spróbuję się sama ogarnąć jeździecko, doprowadzić do porządku swój dosiad i ciało i być może za kilka miesięcy spróbuję ponownie 😉 Instruktorka była mega zdziwiona jak jej to powiedziałam 😁 Tu raczej standardem jest, że niezależnie od umiejętności skacze się parkury jak najczęściej(w sumie mamy je na każdej lekcji).

Kokosnuss daj znać co z terapeutą i plecami!
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
22 kwietnia 2017 17:54
Nirv, powiem Ci iż rispekt. Nie masz lekko z babą, ja bym koziołka nie skoczyła w trosce o swe uzębienie 😉 Jeszcze ciasna hala, a brrrrr!

tuch, bardzo sympatycznie pan folblut wygląda! Na filmiku widać ewidentnie, że chłopak ma dobre momenty, dobra robota! Jak jeszcze mówisz, ze on lubi mieć turbo rakietowe... tym bardziej szacun! 😉

Kahlan, koguci chód można też wypracować regularnie "tłukąc" drążki - w różnym ustawieniu, niższe, wyższe, szersze, węższe. Oczywiście, jeśli jest to spowodowane emocjami, bądź niewłaściwą pracą konia w przeszłości. Co do innych przyczyn się nie wypowiadam, bo nie miałam okazji z takim koniem pracować 😉

flygirl, ciśnij, ciśnij! A why macie teraz pauzę? Mina konia bezbłędna! 😀😀😀
A my, cóż... nie wiem, no ciągle w sezonie halowym się nie składało - a to ja miałam doła i potrafiłam nie wytrzymywać do oksera 60cm x.x a to brak czasu, a to coś i tak kolejny sezon halowy przemknął :/ Jak teraz stwierdziłam, że no ok - powiedzmy, że na szalone LL możliwe, że jesteśmy gotowi :P to... w pobliżu nie ma żadnych zawodów :P Tzn jest majówka w Damaszce, teraz padła propozycja od mojego P. że moze bym pojechała... Ale nie wiem czy opłaca mi się ciągać konia tak daleko na niebotycznie wielkie LL :P Pożyjemy, zobaczymy, w sumie to mnie bardziej konsultacje jarają <3 😉

TurboKulek dziś przeszedł samego siebie! Przy wietrze urywającym głowę, skakał tak, że banan mi z gęby nie schodzi do tej pory <3 Ani razu nie musiał tupać, wyskakiwać spod samej przeszkody, równo i wysoko galopował, cały czas w ręku, czujny i tylko namierzał płotki  😜 Co prawda ja deko mapę gubiłam (mając do skoczenia AŹ dwa szeregi  🤣 ale to przez wiatr! na pewno :P ) i byłam z siebie dumna że nie dopadł mnie tyłkościsk przy dojazdach, wytrzymywałam psychicznie. (obyło się bez posyłów z łokcia :P) Zwłaszcza że stały pełnowymiarowe moje "max'y", czyli takie L - L1 wysokości.

Jeszcze taki Kul z konsultacji, bo tego foto nie było i już mnie nie ma 😀

wątek zamknięty
Moon wróciłam po świętach, wsiadam a tu koń w stępie mocno skraca prawym przodem. Nawet kłusować nie było sensu. Na następny dzień wetka przyjechała, przy próbach zginania nadal niefajnie. Zrobiła zdjęcia rtg, nic poważnego nie wyszło, ale na wszelki wypadek dostał leki przeciwzapalne, no i zalecenia tygodnia stępa po prostej, potem zacząć kłusować, też jak najwięcej po prostych. On jest krzywy ogólnie, więc nie obciąża równo całych nóg i niestety co jakiś czas będzie mu się odzywać albo jedna, albo druga. Plus do tej pory chodził na padok z koniem, który potrafił dać mu popalić. Także no, spacerkujemy się i trawkujemy. Na padok jutro już jednak spróbują go puścić z innym koniem, bo on ogólnie nie odwala tam maniany, a mnie to serce boli, jak koń cały dzień w boksie stoi, no nie uznaję tego. 😉 W sumie, to też bym bardzo chciała się na jakieś konsultacje załapać, ale nawet nie wiem, gdzie takowych szukać i jak. 😜 A nie dziwię się, że się nimi jarasz, super sprawa to jest!

No, koń to mega mimiczny jest:

😁 😁 😁
wątek zamknięty
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
22 kwietnia 2017 19:33
A ja wpadam po kciuki i nadrobię w poniedziałek kącik. Jutro ciśniemy do Warki, ostatnie zawody przed AMPami, forma jest mega (tfu,tfu), wiec oby było dobrze 😜
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
22 kwietnia 2017 19:37
Hermes, kciuki i kopytka od TurboKulka są! 😉

flygirl, ajjj, no to zdrówka dla krzywolca od pół-ślepaka 😉 a konsultacje - no przeważnie da się takowe wyhaczyć na Fejsie w wydarzeniach 8-)
wątek zamknięty
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
23 kwietnia 2017 03:20
Hermes 3mam kciuki I daj znać jak poszło  🙂
wątek zamknięty
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
23 kwietnia 2017 09:45
Hermes trzymam kciuki! Powodzenia 😀
wątek zamknięty
CzarownicaSa, koń się teraz masuje i nastawia, siodło dopasowane na nowo, mamy zielone światło na pierwsze stępy pod siodłem za tydzień 💃 A ja wykupię dodatkową polisę na życie 😁 , bo koniowaty jest z tych wypłochów, co na byle g zwijają się ze ściany w podskokach w milisekundę. Bo rowerzysta, bo dziecko, bo kaczka w kanale... Pomaga zajęcie go rzetelną pracą i wysyłanie do przodu na jego foszki, ale ciężko to widzę jak ma być tylko stęp po prostych.
wątek zamknięty
Tuch ooooo kurcze, fajny on! zdjecie z terenu wymiata, piorun strzelil w grzywe znaczy byl ciag do przodu i wiater wiał  😁 ale z galopu filmik super! bardzo przyjemny, widac ze jest pracowane 🙂

flygirl zdrowka! spacery maja to do siebie ze mozna sobie przepracowac wiele rzeczy na ktore normalnie nie starcza ci czasu - szacunek, swoja przestrzen, posluszenstwo, nie ma tego zlego na pewno! 🙂 chyba ze masz wstret po 2ch miesiacach lazenia jak ja  😀iabeł:

hermes sa kciuki!

Moon jaki on jest super  🏇 normalnie slinotok, nie dosc ze ladny i sie rusza to jeszcze tak skacze, ale masz pocieche! za stary trzymam kciuki oczywiscie 🙂😉))

Dzastin fajny laciaty! faktycznie on calosciowo wyglada bardzo przyjemnie, w sensie miesni i tak dalej, jest robota widac robiona 🙂 moze zdjecia tez troche przeklamuja te plecy?

CzarownicaSa mam kolezanke w Irlandii ze swoim koniem, zawsze mnie zadziwiaja ogolnie roznice w odejsciu do jezdziectwa tam i tu 🙂 z drugiej strony, jest w tym tez jakas dobra strona - takie jezdziectwo z rywalizacja, zawodami itd dostepnymi dla kazdego - popularyzuje sport 🙂 kto ma sie wychowac na sportowca - i tak predzej czy pozniej dojdzie do etapu szlifowania techniki, dosiadu itd, a przynajmniej jest z czego wybierac potencjalne talenty 🙂  ale za kobylke trzymam kciuki! jezdzisz gdzies w miedzyczasie?🙂

A my w robocie, etap: podnoszenie, odblokowywanie przodu i uruchamianie zadu 🙂 roznica w jezdzie jest zaskakujaca, kon zaczal przebierac lapami, galop jeszcze cienko wyglada ale i tak jestem zadowolona z postepow, tfu tfu! 😉 staram sie tez duzo jezdzic w teren na gorki i pakowac miesnie tylkowe :P takze jest fun 😀
Gdyby tylko nie ta pogoda typu burza na przeian z gradem!! ;P
Urval oczywiscie rogi zaczal pokazywac przy wymaganiach, ale i tak go kocham  😜

Zalaczam 2 fotki jakości minus gazylion, aleeeee widac, ze sylwetka zaczela sie zmieniac 🙂😉)))) lekko w reku zamiast 1000kg 😀
Mam nadzieje ze pochwale sie wkrotce zacniejszymi 😀
wątek zamknięty
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
23 kwietnia 2017 19:30
Dziękujemy za kciuki i kopytka! Zdziałały cuda 😍

Dzień świra był w 100%, bo umówiłam się z gościem, który nas wiózł na 7:45, bo myślałam ze konkursy będą podobnie jak wczoraj i zonk. Wrzucili listy o 23:30! I okazało się, ze powinnismy wyjechać godzinę wcześniej..ale weź tu człowiekowi zawracaj tyłek w środy nocy, wiec stwierdziłam, ze trudno, najwyżej pojadę samo L dwa razy. Jako, ze jestem w czepku urodzona to zdążyłam i na pierwszy konkurs 😁
LL na zero! Miałam całkowita kontrole jak chce jechać, nie toczyliśmy się, jechaliśmy aktywnie i płynnie.
W L za to żarty się skończyły, postawili mur, trippla, i rów, a żeby tego było mało to startowałam w jednym konkursie między innymi z Jackiem Zagorem co przysparzało mnie o ból głowy 😂
Paco pocisnął na zero pierwsza fazę, druga przycisnęła i tez na zero i przez dłuższa chwile byliśmy na prowadzeniu 😅 w efekcie końcowym skończyliśmy na 13 miejscu w obydwóch konkursach. Cudowna nauka, fajne zawody No i fajnie się rywalizuje z dobrymi zawodnikami. Teraz trzeba się brać za AMPy i Cisniemy wyżej 😍
wątek zamknięty
No my dzisiaj się powoziliśmy, próbowaliśmy małe " chody boczne", w jedną stronę lepiej ,w drugą gorzej  😁 konieł nie za bardzo jeszcze wiedział co ma zrobić, bo przecież łydka to trzeba przyśpieszyć  😁

wątek zamknięty
faith a pewnie, że nie ma! Mimo mojego dosyć dużego parcia na zawody i tego, że jest mi przykro, że się nie udało, to jednocześnie bardzo mnie to boli, bo lubię po prostu przebywać z koniem. I nie mam nic przeciwko spacerkom, a wręcz przeciwnie, właściwie to mam niezłą zabawę. Autentycznie się w tym lesie śmieję. 🤣 A dzisiaj koń już poszedł na padok z innymi kompanami i jest ok, także nie mam bólu serca, że stoi cały dzień w boksie. 😀
Hermes ale suuuper. 😜 Masz jakieś filmiki może?
wątek zamknięty
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
23 kwietnia 2017 23:18
anil - no i super! początki bywają ciekawe, ale szybko załapie
Hermes - zdjęcie z korkami ekstra! takie równiutkie 😍 gratulacje przejazdów i  powodzenia na Ampach!
wątek zamknięty
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
24 kwietnia 2017 03:53
anil22, fajne to Twoje kare! Btw bryczesy dają radę? 🙂
flygirl, taggi, dzięki dziewczyny! Filmiki maaaam 😅

Pierwszy przejazd LL
I drugi przejazd L
wątek zamknięty
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
24 kwietnia 2017 05:44
Hermes gratulacje  🙂

anil22 fajny koń, pokażesz oś z jazdy?  🙂
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.