Kącik Rekreanta (część XI) 2018

Ej no, ale takie rzeczy warto wpajac, zwłaszcza dzieciom.

To nie wymaga przecież ani srodkow finansowych tak naprawdę, ani niewiadomo jakich nakladow pracy, żeby się schludnie prezentować.
Troche to takie pokazanie stosunku do calych zawodow i ekipy sedziowskiej - zależy mi, jestem przygotowana, staram się wypasc jak najlepiej 🙂

Sama mam pożyczony frak i bryczesy upolowane za szalone 50zl, ale moja najlepsza luzaczka martva zawsze robi przegląd przez samym startem czy wyglądamy jak należy 🙂 i gania za mna z chusteczkami do kurzu  😍
wątek zamknięty
Bo ujeżdżenie to elegancki sport i fajnie jakby takim pozostał. Zawsze mnie wkurzała taka flejtuchowatość typu rozwiane włosy powiewające spod kasku, brudny sprzęt i coś co wszędzie widzę - wystające podkolanówki nad oficerki  😀iabeł:
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
24 kwietnia 2018 08:38
faith, ooo tak! Owa sędzina też na początku kręciła nosem na okurzone buty! Bo i ile nie jest to błocko, tylko kurz z placu np. to czasem wystarczy... po prostu je przetrzeć dłonią, przy braku luzaka ;-)

epk, znam Twój ból! Włosów rozwianych nienawidzę szczerze, a że niestety sama mam oklapnięte oficerki, to noszę krótkie skarpety do nich...  🤣
Oraz odliczam dni kiedy będę mogła zamówić nowe, wysokie do nieba (!) oficerki, by mi nie opadły mendy jedne  😁
wątek zamknięty
Moon, wiesz, ja zawsze dla pewności - jak miałam krótkie oficerki to skarpetki lekko ściągałam w dół. W ogóle nie rozumiem tego problemu, że muszą być podciągnięte aż do zgięcia w kolanie i muszą wystawać 😉. No ale ja dziwna jestem 😉.
wątek zamknięty
Mnie zawsze dziwi, że te skarpety na spodnie naciągają ludzie, ja zawsze daję pod bryczesy, bo mnie drażni inaczej :P I absolutnie nic mi nie wystaje w związku z tym 😁
wątek zamknięty
Ja to w ogóle nie wiem po co te wysokie skarpety  😉 Wszystkie bryczesy mam ze ściągaczami i zakładam je NA skarpety, jak cywilne spodnie.
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
24 kwietnia 2018 09:09
epk, o to to! Chociaż, ekhm... Mi w ciągu 6 lat użytkowania moich deko łydki utyły (a myślałam że to niemożliwe :P) więc i tak długie skarpety mi ciężko dopiąć  😁

Chociaż jest większy hit! --> Sesja zdjęciowa, sceneria: plaża, słońce, wypicowany koń, czapraczek, futerko i... brudne sztyblety z pomechacnymi, powyciąganymi skarpetami  😜 #killmenow

budyń ano właśnie. Też nie wiem dlaczego się przyjęło że skarpety na bryki się naciąga... Muszę spróbować :P
no i teraz mam 3/4 bryków ze ściągaczami więc też skarpet jako taki zbędny 😉
wątek zamknięty
budyń ano właśnie. Też nie wiem dlaczego się przyjęło że skarpety na bryki się naciąga... Muszę spróbować :P


A ja wiem dlaczego: Jak ktoś ma dość ciasną cholewkę i wciągane buty + bryczesy zapinane w kostce, to mu się dół nogawki do pół łydki podciąga podczas zakładania butów. Przy niezapinanych bryczesach też się zdarza. Co oczywiście nie tłumaczy niechlujstwa i wystawania jakiejkolwiek niepożądanej części garderoby spod innej.
wątek zamknięty
Ok, jestem niechlujem i nie powinnam jeździć ujeżdżenia, przyjęłam. 😎
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
24 kwietnia 2018 13:04
flygirl proszę takich dyrdymałów nie wypisywać 🤬
To tylko sugestie i dywagacje na tematy ogólne związane z przygotowaniem do startów i może ktoś skorzysta.
Widocznie czas na kolejny upgrade wizerunku pary ujeżdżeniowej  :kwiatek:
W razie czego tu podrzucam plastron z brązem 😉 😁
wątek zamknięty
flygirl daj spokój, nie obrażaj się 😉

O nie, koreczek z grzywki to jest dla mnie jakiś niewydarzony twór. Prędzej mu nauszniki założę niż zrobię niewiadomoco wystające ze środka czoła, w dodatku z takiej lichej grzywki. :P

Nauszniki to dobry trop, sama taka robię  😉 Ale w sezonie halowym zaplatam te trzy włosy na krzyż, które Szymon ma na czole. No i podstawa to porządny zaczes z grzywy! Jak dla mnie lepszy jest lichy koreczek, niż liche rozwiane włosy.




wątek zamknięty
Nie no ja się nie obrażam, gdzie tam. 😉 Tylko ja mam trochę inne podejście, które przemilcze, co by nie robić niepotrzebnej gównoburzy a które i tak staram się zmieniać, no ale nie wszystko na raz, dajcie mi trochę czasu, żeby się przestawić. 😀 Mi nigdy do głowy nie przyszło, że będę w ogóle startować w ujeżdżeniu, sercem zawsze byłam skoczkiem, a tam też trzeba wyglądać, no ale aż takiego nacisku jednak nie ma. I miałam już ułożoną wizję w głowie, a teraz muszę to wszystko sobie poprzestawiać.

Na twoim ten pojedynczy koreczek tak się nie rzuca w oczy przez to, że kolorystycznie do głowy jest dobrany. 😀 Ale jak widzę takie pojedyncze, w dodatku takie wiecie sterczące - o takie to już w ogóle armagedon. 😀

lusia haha jakie zdjęcie wyciągnęłaś, przynajmniej wtedy byłam chudsza. 😂 A plastron sobie zapisałam, ty wiesz, czego ja potrzebuję. 😜

edit. no i dodajmy do tego, że ja jestem typowym dresem. Najchętniej wszędzie bym chodziła w dresach i 'adidasach'. Nie wyobrażam sobie siebie nawet w pracy biurowej, nie mogłabym tak dzień w dzień elegancko się ubierać. 😀 Muszę się przestawić w kwestii ujeżdżenia, albo zwyczajnie do tego dojrzeć, bo dla mnie wszelkie ubranie się odświętnie to jest wielki ból. Moja mama zawsze ze mną toczyła wojny, bo ja na wszystkie święta/urodziny to najchętniej w zwykłych spodniach i bluzie. 😁
wątek zamknięty
Ja po prostu lubię jak wszystko jest uporządkowane na czworoboku i takie mam zboczenie zawodowe - korki, włosy gładko uczesane w koka, koszula w spodniach, plastron i schowane skarpety 😉 A jak zapleciesz korka na grzywce, ale z dobieranego warkocza to nie odstaje, tylko jest zawinięty pod spód i na prawdę elegancko wygląda  😀

Za to mam zawsze wyzwanie zapleść mojego konia bo grzywy ma tyle, że w sumie dwa korki by wyszły  😂 A tu trzeba z 5 zrobić co najmniej. Szycie mnie ratuje bo optycznie większe mogę zrobić.

To jest najlepsze na co mnie stać  🤣

I dla porównaniu na normalnej grzywie  😉
wątek zamknięty
U mnie to jest taki paradoks. Bo lubię patrzeć na idealnie wyglądające pary, ale sama siebie do tego przekonać nie mogę. 😜 I niby bym chciała, ale potem przychodzi co do czego, to nadal nie wszystko dopilnowane. Ale mówię, dajcie mi trochę czasu, może jeszcze się ogarnę. I tak właśnie zrobiłam postęp od zeszłego roku, tak uważam. 😀

Haha to ja miałam problem w drugą stronę. On ma tyle grzywy, że prawie 2h robiłam te koreczki i musiałam ich zrobić z 20. 🤣 I jestem do tej pory niesamowicie z siebie dumna, że wyszły mi równe mimo grzywy, która w każdym miejscu ma inną gęstość.😀
wątek zamknięty
Electro Black pozdrawia cały kącik   🏇 🙂 wiosennie oszaleliśmy terenowo i na ujeżdżalnię zaglądamy tylko jak trener nas pogoni  😁  konisko w końcu mi przytyło i rośnie w oczach, zarówno mięśniowo jak i masa! sporo się go zrobiło  😍 trzymajcie kciuki za dobrą tendencję
co prawda dawno nie pisałam, ale czytam!
anai gratuluję progresów z młodym,
Kastorkowa mój ulubieniec  😍 wspominałam już że kolejny mój koń będzie właśnie tej maści?  😁  💘
charlieeee piękny koń, wrzucaj fotki częściej 🙂 mój typ konia  💘 , dlatego mi trafił się pająk na kilometrowych nogach
moon, flygirl wasze koniska mogłabym oglądać bez końca



i jedna wczeeesna wiosna 🙂
wątek zamknięty
Precelek, o ja, ale zmężniał! Tylko kurcze, ten nachrapnik to nie za duży? Przytłacza taką ładną głowę.
flygirl, ja też jestem bardzo anty jeśli idzie o strój formalny, ale no na zawody to tylko kwestia spięcia włosów i dopięcia koszuli, to nic wymagającego :P Więc nie nakręcaj się, bo i nie ma na co 😉
Ja na co dzień też z lekka byle jak, bo to mi ma być wygodnie i przyjemnie, a nie będę latem kisić się w polówce, tylko wolę przewiewną koszulkę bez rękawów, no ale nawet na stajenne zastodołowe zawody jednak wciskam się w co mam "eleganckiego".

A ja mam w końcu wolny weekend cały i aparatu się nawet dorobiłam, więc może w końcu się coś ruszymy z kuniem, bo na razie tak mocno w kratkę. Pracę mam do dupy, bo tyram cały dzień i mogę tylko w dni wolne ruszyć śrupa, a bywa, że robię 3-4 dni pod rząd :/ Jakieś ambicje we mnie kiełkują by się kopsnąć na towarzyskie gdzieś w pobliżu, żeby ten koń trochę wylazł poza strefę komfortu, akurat zaraz termin szczepień, to bym może bazę zrobiła, ale kurde, problemowa ta moja szkapa i nie wiem czy mu się styki nie przepalą na takim wyjeździe. Z drugiej strony nie przyzwyczai się jak nie będzie jeździł, esh. A niby te konie to przyjemność ma być :P
wątek zamknięty
Kastorkowa   Szałas na hałas
24 kwietnia 2018 20:39
Charlieeee  :kwiatek: Ja to niezmiennie jestem zachwycona Twoim 😀
Moon no bułeczka to  niego jest  🤣 Trzeba się zabrać do porządnej roboty w końcu.
Precelek dawno Cię nie było  😀 Wspominałaś, wspominałaś  😀 No a Electro wygląda jak milion dolarów teraz  😍 Nie dziwię Ci się z terenami my po zmianie stajni mamy znowu takie tereny, że aż się nie chce na ujeżdżalni bywać 😀
wątek zamknięty
O kurczę chwilę mnie nie było, a tu tyle do nadrobienia  😲

faith Windziakowa Dziękuję  :kwiatek:
anil22 Dziękuję  :kwiatek: Dobrze wygląda ten Twój koń 💘
galopada_ dziękuję  :kwiatek: Piękny ten portret z pieskiem  😍
Moon Gratulacje  😅 Trzymam kciuki za dalszy sezon!
tuch Dziękuję  :kwiatek: taki koń to nie dziwne, że sami chętni do zdjęciowania  💘
CzarownicaSa Boski Stefan  💘 ale one chyba serio wszystkie tak pozują  😂
lusia722 Dziękuję  :kwiatek:
Precelek Dziękuję  :kwiatek: a w moim typie zawsze były takie pająki i kilometrowe nogi  😁 Przepiękny koń  💘
budyń myślę, że to fajny pomysł, żeby na zawody pojechać i oswajać konia z nowymi sytuacjami, bez ciśnienia, na spokojnie i na pewno będzie dobrze. Bedę trzymać kciuki na pewno  😅
flygirl Mnie też jedynie co to ten brak plastronu razi  😁 I nie wiem czy jestem dziwna, ale ja lubię koreczek z grzywki. Może dlatego, że wtedy lepiej widać odmianę mojego konia  😁 ale fajnie, że w planach masz już następne, najważniejsze to się w tym wszystkim nie poddawać  😀 teraz na pewno pójdzie dobrze  😅

Teraz lekko sobie pracujemy, bo już w weekend czekają nas konsultacje i intensywna praca,  a za miesiąc kolejne zawody  🏇
Akurat dostałam kilka zdjęć z przejazdu  🙂
wątek zamknięty
Precelek wy to klasa sama w sobie 😍 Co masz w ogóle za siodło? I albo na tym koniu po prostu wszystko dobrze wygląda, albo te waterdropy, to jednak do karych są stworzone, no ba innych to jakoś no nie bardzo. 😀
budyń no może to nie jest nic wymagającego, ale jak widać dla mnie jest 😉
charlieeee będzie zakupiony 😀 I rękawiczki też, do czego o dziwo nikt się nie przyczepił, za to pani trener tak. 😁 Nie no ogólnie dobrze, że zwracacie uwagę, bo już skoro nie mam wrodzonej zdolności do bycia elegancką, to może chociaż ze wskazówkami się taka stanę. 🤣 Co za konsultacje? 👀 A zdjęcia niby ok, ale jakoś takie mniej korzystne o wiele niż film. 😀

Przeżyjecie jeszcze jedno zdjęcie tych zawodów jakoś. Bo koniuch tu taki udający po przejeździe, że wszystko ok i zadowolony z siebie. 😀
wątek zamknięty
Precelek uooooo! jak on się rozrosl 😀 super wyglądacie i piękne zdjęcia! a reset terenowy po zimie na hali jest idealny 🙂 zwłaszcza przed konkretniejsza robota, ja tez wlasnie jestem w trakcie 🙂

charlieee baaardzo fajnie to wygląda, naprawdę 🙂 jeszcze raz gratuluje wyniku!

A ja tylko pozdrowie od Pana Kłusaka z rozruchu 🙂😉))
wątek zamknięty
charlieee To siodło tak na nim leży zawsze, czy tylko tak dziwnie wygląda to na zdjęciach?
wątek zamknięty
flygirl konsultacje z Olą Szulc, udało mi się wepchnąć, bo znajoma organizuje i co miesiąc korzystamy  😀
faith jak tam w ogóle samopoczucie Pana Kłusaka? Bo wygląda na zadowolonego z życia  😀
tuch Trochę nie rozumiem. Co Cię tu razi? Może podkładka, bo dałam ją troszkę za bardzo w przód, ale zauważyłam to za późno. Siodło jest na miarę, ostatnio był pan sprawdzić jak się sprawy mają i mówił, że wszystko rozrasta się w dobry kierunku. No i koń ma bardzo krótką i masywną szyję, więc może stąd jakieś złe wrażenia?
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
25 kwietnia 2018 08:44
flygirl, pomyśl sobie, że zawody to takie zwieńczenie Twojej pracy i litrów potu, które wylałaś na treningach, że... no musisz się pokazać "odpicowana" choćby nie wiem co!  🤣 😀
No i spięcie włosów Twoich, zapięcie plastronu, albo koszuli ze stójką to nie jest jakiś niebotyczny wysiłek, ot szczegóły, które się składają na ładny, elegancki obrazek ;-) I białe rękawiczki w ujeżdżeniu to zuo, w ogóle nie praktyczne! :P Jak jechałam dwa lata temu te zawody w Redzie to pożyczałam, bo szkoda mi było nawet 50zł na coś, czego nigdy więcej nie założę...  🤣

Precelek, mój ulubiony voltowy karusek!  😍 Foty piekne, a jak rzeźba idzie? Jakieś zawody? 😉

budyń, nie ogarniesz jaśnie pana konia, póki nie będziecie próbować. Tak jak kiedyś tu pisane było: nie da się nauczyć (jeździć, skakać, wchodzić do przyczepy, robić sushi... :P) nie próbując. Więc jak masz czas, możliwości to pchaj siebie oraz wypłosza podróżniczego gdzie się da!  😎
Czekam na fotki!  😉

charlieeee, piękność! <3 Zdaj relację z konsultacji koniecznie, takie regularne konsultowanie się, jest super i daje najlepsze efekty!
Na fotach wydaje mi się że na tylnim łęku strasznie siedzisz, ale możliwe że to kwestia ujęć akurat, albo perspektywy z jakiej stał fotograf. Ogólnie to Twój koń ma też chyba krótką kłodę, co nie?

Kastorkowa,  trzeba lać i patrzeć czy równo puchnie!  😀iabeł: (swoją drogą, jakiś czas temu napisałam to koleżance pod zdjęciem jej konia, to napisała do mnie inna, nie-końska znajoma z oburzeniem, dlaczego my konie bijemy  😁 )

Dostałam kilka fotków z niedzielnych parkurów, poproszę tylko spuścić zasłonę milczenia na moją twarz...  🙇













wątek zamknięty
Moon, białe rękawiczki na czworoboku nie są obowiązkowe.
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
25 kwietnia 2018 09:32
_Gaga, o, nie są już? (Były w ogóle? :P) Bo pamiętam, że te dwa lata temu, to wręcz mi kazali takowe posiadać lub pożyczyć, bo w np. czarnych nie pozwalali jechać.
wątek zamknięty
Moon, były, ale przepisy zmieniły się właśnie ze 2(?) lata temu, albo wcześniej. Dziś mają być białe lub w kolorze fraka.
wątek zamknięty
Nie trzeba bialych, ale ja bym się złe czuła w innych  😂
Moon trochę mnie tam przesuwa w pośrednich szczególnie, z czasem się pewnie poprawie, ale trzeba jeździć, jeździć, jeździć  😉 a koń tak cały krótki  😁 to pewnie potęguje to wrażenie siedzenia na tylnym leku bo zaraz koń się kończy  😜
wątek zamknięty
budyń, dziękuję 🙂 czyli nie tylko mnie i otoczeniu zdaje się że wydoroślał  😁 co do nachrapnika, przy ogłowiach jakie nosiły moje inne konie, ten i tak jest cienki  😁
Kastorkowa dziękuję bardzo  😍
charlieeeee  :kwiatek: w wersji zawodowej także Wam do twarzy
flygirl dziękuję  😀 obawiam się niestety że czarnym wszystko pasuje  😁 chociaż waterdrop okazał się szczególnie udany 🙂 siodło to prestige XD1DK lux, moja osobista, wielka miłość , gratuluję zawodów  🏇
faith pan klusek  na rozruchu wygląda jakby wcale nie miał przerwy 🙂 bardzo dziękuję w imieniu Elektronka  :kwiatek:
Moon dziękuję! . mordka twojego konia zawsze mnie rozczula ma dzieciowy wyraz mordki  😍  Koń jak najbardziej gotowy na zawody, pójdzie skoki, dresaż wszechstronny się zrobił  😁 tylko ja....czasu nie mam  🙄
wątek zamknięty
tulipan, flygirl, a mi się tak strasznie podobają zaplecione grzywy razem z grzywką <3 może ogarnę busz młodego i go porządnie zaplotę na majówkę 😉
faith, opis tego urazu brzmi trochę strasznie,życze bezproblemowego rozruchu.
Precelek, ślicznie czarny wygląda, a co u Bohuna?
Moon, oj rozkręciliście się przez ostatni rok! Super!
charlieeee, niezły paker z Twojego konia 🙂

Jak dobrze mieć możliwość przejechania kolorowego parkuru u siebie w domu 🙂


(raczej nie jeździmy po stojakach, tu coś nie wyszło 😉)


wątek zamknięty
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
25 kwietnia 2018 18:41
Ale Wy wszyscy fajnie jeździcie 😍

Zazdroszczę zawodów! Może kiedyś i my w końcu pojedziemy jakieś podwórkowe paraujeżdżenie dla dzieci 😁
Nakręciłam coś z dzisiejszej jazdy, ale giga kac + zamulony koń nie równają się prawidłowej pracy, więc proszę o wybaczenie :kwiatek: Niemniej wrzucę, specjalnie konia ładnie ubrałam 😁 filmik się przyda, będę mogła ocenić za jakiś czas czy są postępy.
(wieczne trzepanie głową to chyba na 90% wina mojej niestabilnej ręki 😡 normalnie bardzo tego pilnuję i jest ok, ale dziś miałam wyjątkowo kiepski dzień)
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.