Kącik Rekreanta (część XI) 2018

CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
21 maja 2018 18:30
U nas stara bida, nic nowego 😉 Tyle, co w terenie byliśmy w sobotę i Stefan skakał przez wszystkie kałuże, dziury w ziemi i wystające patyczki 😁 Zdecydowanie znudziła mu się jazda po płaskim 😂
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
21 maja 2018 18:44
Od środy byłam w Ciekocinku, kucko w czwartek miał osteopatę.
Wróciłam wczoraj wsiadam...i kucyk chrumka i płytko oddycha.
Dzisiaj był wet- zapalenie górnych dróg oddechowych 😵

W ogóle kucyk oszalał na punkcie źrebaczka stajennego do tego stopnia, że dzisiaj wyskoczył górą przez padok, żeby pospieszyć mu na ratunek.
Szkoda, że jednak marny z niego skoczek i w efekcie jego starań dostałam drągami po nogach 🙇
Nie chce ktoś kucyka 😜?
wątek zamknięty
Kocham twojego kucyka miłością wielką, choć go tylko na zdjęciach widuję... Bierę  😁
wątek zamknięty
Tez dziś w terenie bylam w końcu 🙂😉)
Kon na medal!
Dużo nitro w zadku, ale wszystko pod kontrolą 😉 takie galopy lubię najbardziej, mózgi nam się wymierzyły 😀
wątek zamknięty
Długo się treningami nie nacieszyłam. Jak nie robi sobie dziur w kopytach, to smarka i kaszle. 😵 Spróbowałam pojeździć, chociażby lekko, ale skończyło się na stępowaniu, bo już w pierwszych krokach kłusa zaczynał się męczyć i charczeć. Chciałabym być na niego zła. 😤 Ale nie umiem, bo jest taki uroczy o:



Proszę o wirtualne kciuki i jednocześnie jakieś kopy, żeby się ogarnął, bo tu trzeba wracać do rzeźbienia, póki jestem na miejscu i mamy jeszcze szansę coś przyzwoicie pojechać.
wątek zamknięty
Ja mam w końcu jakiś filmik niestety jakość mocno komórkowa, ćwiczymy 3 raz pod siodłem
wątek zamknięty
Co tu taka cisza? Czytam regularnie i wszystkim kibicuje, ale czasu żeby pisać zawsze brak  😉

Byłyśmy w weekend na naszych drugich wspólnych zawodach. Jechało się zdecydowanie lepiej niż rok temu, tempo było znacznie bardziej pod kontrola. Donia mnie słuchała, była skupiona i zwracała uwagę na moje sygnały co mnie bardzo cieszy, bo udało nam się uniknąć większych nieporozumień i walki. 🙂 Zabiedbalam w domu rysunek i widać to było niestety na czworoboku, miałam czasem za mocna rękę, ale uważam, że różnica jest ogromna porównując wrześniowe zawody do tych 🤣




wątek zamknięty
My też startowaliśmy w ten weekend - PSG 64%, Inter I 66% i Inter I Freestyle 65%. W końcu równo i z głową, Szymko dał czadu  😍 W niedzielę kłusy jechaliśmy z bąkiem na zadzie, ale udało mi się w międzyczasie ściągnąć dziada  🤣 A obsada mojego konkursu była top, aż miło było jeździć z takimi dobrymi parami 🙂





Filmik z soboty;
wątek zamknięty
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
29 maja 2018 09:23
My sie cieszmy ostatnimi tygodniami razem- jezdzimy na luzie, skaczemy, lonzujemy sie, cukierkujemy... takie tam, bardziej zabawa niz jazda 😉

Julka bardzo ladnie sie prezentujecie! 🙂

Tulipan wow! 😍

Ale ładne te Wasze pingwiniatka 😍 zazdroszczę! :kwiatek:
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
29 maja 2018 10:22
julka177 gratulacje, a co jechałyście? i gdzie?
Tulipan rozkręca się Szymuś 😀, brawa 😅
A u nas po zastrzykach jest poprawa, ale zdarza mu się kaszleć jeszcze od czasu do czasu.
Za to spuchł mu lewy zad, bo zaczęła mu się robić... gruda 😵
Wykończę się z tym osłem. Poza tym jest bardzo fajnie, chciałam żeby Pani trener go wsiadła w weekend, bo dawno nie siedziała.
Nie wyszło, bo była na zawodach i jeździliśmy sami. Od kilku dni zaczęłam z nim robić górki i jest ekstra.
Mimo, że nadal panicznie boi się saren i bocianów oraz rechotu żab wodnych 😁
Daje radę zapanować nad swoimi lękami i możemy sobie pracować na podwórku, a nie tylko na hali czy placu.


wątek zamknięty
lusia722, ale tam pięknie.....
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
29 maja 2018 11:00
Burza oj zdecydowanie jedno z piękniejszych miejsc 😜
Jedyne czego mi brakuje to zbiornik wodny, bo do przepięknego jeziora mamy 6km z czego większość drogi przez wsie i asfalt.
A nasze stawy nie mają zejścia i trochę muliste dno 🙄
wątek zamknięty
lusia722, oj nie chcij za wiele, w mazowieckim nie uraczysz takiego terenu NIGDY.
wątek zamknięty
julka177 tulipan Gratulacje! :kwiatek:
Burza Nie dobijaj ludzi...właśnie smutno mi się zrobiło 😕 Znam kilka fajnych miejscówek z górkami na mazowszu ale to nie to. lusia722 Piękne miejsce!
Dla równowagi ja mam jeziorko i to całkiem blisko stajni 😀iabeł: I pewnie spędzę nad nim z koniem pół sezonu letniego bo nie cierpię upałów.

wątek zamknięty
amnestria   no excuses ;)
29 maja 2018 14:10
tuch MUSZĘ tam pojechać! Czy pławisz tam konia? Jakie jest dno?
wątek zamknięty
tuch, często mam takie przemyślenia, że hale srale ale jak się nie stoi w Kampinosie lub Chojnowie to teren na pocztówkach, a dziewczyny w wątku terenowym wrzucają góry, łąki, pola, rzeki, lasy na hektary...
wątek zamknięty
tuch MUSZĘ tam pojechać! Czy pławisz tam konia? Jakie jest dno?


Malachit uwielbiał tam pływać i bardzo lubił tą wodę pić. Dno bywa różne, w zależności czy akurat okoliczni quadowcy nie mieli wizji rozjeździć przejazdu z jednego brzegu na drugi, ale zazwyczaj jest w porządku, bez strachu ze koń się przewróci. Dla człowieka chodzenie bosą stopą po dnie jest mało przyjemne ze względu na zasysającą borowinę ale koniom to nie przeszkadza, wiedzą co dobre, w SPA nieźle się za to płaci 🤣

wątek zamknięty
amnestria   no excuses ;)
29 maja 2018 15:05
Tuch, dzięki za info! Może się kiedyś podepnę do Ciebie jak będziesz jechać, bo nie jestem pewna czy tam nawet trafię 😂
wątek zamknięty
amnestria Jasne! Choć ja z Księciem jeszcze tam nie doszłam. Pewnie się wybierzemy pierwszy raz w ten weekend na rekonesans i zapoznanie z "wielką wodą" bo młody nie ma za wiele takich doświadczeń. Mam nadzieję, że tutaj, nad jeziorkiem, przy spokojnej tafli, pokocha wodę tak samo jak tarzanie się w każdym dostępnym miejscu.
wątek zamknięty
amnestria   no excuses ;)
29 maja 2018 15:17
Mój to już dziad, więc dla młodego konia jest dość wyluzowanym towarzyszem 😉 W związku z czym polecamy się tym bardziej 😉
wątek zamknięty
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
30 maja 2018 05:24
tulipan, nie mogę się powstrzymać, żeby nie napisać: osz kur...jaka maszyna 😍 😜
wątek zamknięty
tulipan Gratulacje, sobotę oglądałam na kawałek na żywo, wyglądaliście super  😀

My też już po zawodach. Jechaliśmy regionalną Nkę  😉 Wyniki dla mnie były zadowalające, kolejno: 63,5%, 64,4% i 65,7%  😉 Ostatniego dnia nawet udało nam się wygrać  😉 Jeśli chodzi o odczucia z góry to mogłyby być lepsze  🤣 Nie pozostaję nic innego jak dalej trenować  🏇

Korekta: kawałek przejazdu z soboty  😉 https://www.instagram.com/p/BjUHhpRlrex/?taken-by=agataakk

Za duże zdjęcia.
wątek zamknięty
CzarownicaSa, Lusia722, tuch dziękuje  :kwiatek: jechałyśmy drugie w życiu towarzyskie L3  🙂
tulipan Wy to jak zawsze klasa 😉
charlieee widziałam na instagramie, fajnie wyglądaliście  🙂
tuch to jeziorko... też bym chciała mieć takie w okolicy... i pewnego konia w terenach..., bo jeziorko, może nie tak ładne, podobno jest  😁
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
01 czerwca 2018 21:58
julka177 super i zazdroszczę, my z kucykiem to się nie nadajemy do występów publicznych.
Burzu absolutnie nie narzekam, tylko sobie marzę 😁
charlieeee cudnie 😀
tuch najlepsze na świecie 😍
wątek zamknięty
Nie wiem czumu wywalili mi zdjęcia bo mieściły się w forumowej normie...

julka177 Też na insta Was już obczajałam , super! 😀
lusia722 ale zazdroszczę Wam takiej okolicy  💘

A jak mi zdjęcia usuwają to wstawię link do kawałka z kolejnych konsultacji  🏇
https://www.instagram.com/p/BjciTyiFI83/?taken-by=agataakk
wątek zamknięty
maleństwo   I'll love you till the end of time...
02 czerwca 2018 09:24
charlieeee, piękny ten Twój pączek, taki zwarty w sobie. I chyba bardzo miękko nosi? Na moim wysiedzenie klusa to było jakby kręgosłup wychodził górą, a Ty sobie tak siedzisz leciutko (tzn tak to wygląda) 🙂
wątek zamknięty
Julka177 super, gratulacje startu! faktycznie na zdjeciach wyglada na to, ze jest progres 🙂😉) a jak wyniki?
tulipan gratulacje! rowne piekne wyniki, Szymek top! chwilowo przerwa czy starty w toku? 🙂
charlieeee noooooo, klasa! alez sie urzezbiliscie, kawal schabika az milo popatrzec 😀

Ja co prawda nie ten poziom zdecydowanie, ale tez moge kawaleczka filmu podrzucic 🙂😉) Zaczyna w koncu to znow wygladac wszystko jak powinno chyba 🙂

https://www.instagram.com/p/BjiB8pOgyaB/?taken-by=oliwiazulczyk

wątek zamknięty
maleństwo tak, ten jeden mi się trafił mięciutki  😁 nie powiem nie narzekam na to  😜
faith właśnie niedawno sobie puściłam film z sierpnia zeszłego roku to aż mi szczęka opadła jaka jest różnica  😅 ale wy wyglądacie niczego sobie  💘 może jakieś zawody?  🙂
wątek zamknięty
lusia722 my (ja) się też nie nadajemy, ale od zawsze o jakichś zawodach marzyłam więc próbujemy 😁 Na wrześniowych zawodach miałam dwa przejazdy, pierwszy poszedł mi tak tragicznie, że błagałam ludzi z mojej "grupy wsparcia" żeby poszli szybko i wypisali mnie z kolejnego przejazdu. Nikt się nie ruszył i dobrze, bo drugi przejazd był o niebo lepszy, ale widać jaką mam głowę 😵...

faith pierwszy przejazd 56,1; drugi 56,6. We wrześniu lepszy wynik to 54. Po procentach aż tak nie widać zmiany jednak w jeździe było ją czuć. Ale szczerze mówiąc,  na tych zawodach pierwszy przejazd był zdecydowanie lepszy, w drugim się nakręcała i jechało się znacznie gorzej. Na filmie też gorzej wygląda... Wyniki różnią się właściwie jednym punktem - gdyby podczas pierwszego nie zaczęła brykać w pierwszym galopie końcowy wynik byłby identyczny 😉. Charlieee ma rację, wybierzcie sie na jakieś zawody, wyglądacie super 🙂
wątek zamknięty
Charlieeee na pewno jest roznica, praca poplaca 😀

julka177 to fajnie, ze odczucia z siodla lepsze 🙂 na pewno wiesz nad czym pracowac - uwagi na arkuszach duzo daja 🙂

Na zawody bardzo chetnie, ale chwilowo nie ma nic na miejscu, a na wyjazdowki - no to funduszy brak 🙂 moze na koniec lata cos sie uda pojechac blizej 🙂😉)
Chyba jeden start na sezon jest nam pisany jak w zeszlym roku ;P

Takiego Pana Konia jeszcze mam, synuń mamuni <3
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.