Ogon

Mój koń po dzisiejszym wypadku w karuzeli nie ma włosów na środku ogona, łysy rzep na środku, po bokach kłaki 😵 Idzie jakoś przyśpieszyć odrastanie? MTG, sani-cream over horse (sierść po nim ładnie odrasta), czy macie może jakieś inne pomysły?
Chwilowo nie wiem, czy się śmiać czy płakać... a od dobrych dwóch tygodni nie ma robali i miałam święty spokój z tarciem, wczoraj elegancki ogon, dziś wygląda tak:

Zasmarowany maścią z witaminą A na szybko. W piątek mamy zawody i chyba będę mu czesać kłoska, żeby to przytuszować 🙄
Klami Ja również po opiniach tu postanowiłam zakupić leoveta 5* i jest na prawdę fajny, ładny zapach, a po spsikaniu włosy są "lejące", błyszczące i delikatne. I dużym plusem jest spryskiwacz - jest na tyle cichy, że mój młody psikaczowy - panikarz nie słyszy jak psikam ogon 😀
keirashara jak to się stało :O mój jak chodził w karuzeli z przedziałką na plecach (dosłownie) to robił mu się co najwyżej przedziałek na rzepie ogonowym. A na zawody rzeczywiście słabo, jedynie co przychodzi mi do głowy żeby jechać w rozpuszczonym ogonie to wylać na to fiolet-gencjanę zawsze trochę przyciemni, ja tak robiłam gdy koń się starł i sierść jeszcze nie odrosła. A na porost uważam, że dobry jest effol i na pewno zapobiega swędzeniu :P
Wigorrr, - był huk i karuzela stanęła, jak ktoś przyszedł, to konie po prostu stały, tyle wiem 🙄 Mam tak napięty grafik, że pójście i sprawdzanie nagrań na kamerach mnie przerasta, bo nawet nie znam godziny "wypadku", a nikt nie zwrócił uwagi, że mój zwierz zostawił tam pół ogona. Nie wiem, czy się ślizgnął, czy go przegroda uderzyła... no nie wiem, z resztą nic mi ta wiedza nie da i tak. Ogon nie noga, odrośnie, na zawody zapleciemy, bo po bokach jest go sporo całkiem, ale z tym fioletem nie głupi pomysł, jak się coś poluzuje to nie będzie widać tak skóry, dzięki! 🙂
Najgorzej u nas w karuzeli, że konie są różne i niby jest prąd... ale podłoga jest z gumy, więc konia nie pstryknie jak podłączą pastucha. Elektryk za to ponoć wczoraj sprawdził własnoskórnie, że pastuch strzela sążnie 😁
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
07 czerwca 2018 21:26
Klami Leovet 5* nadal u mnie nr.1
Całkiem niezły jest Ravene z Decathlonu, ale wydajność bardzo słaba.

Możesz przetestować coś z tych, bo jeszcze nie miałam  😉  Cowboy Magic albo Ultra o i może jeszcze Shaple's magic sheen

keirashara mógł machając ogonem zaczepić o kratę i go przytrzymała. Moja klacz chyba trzy lata temu oskalpowała sobie cały rzep w transporcie i pół pośladka.
Myłyśmy Manusanem, potem smarowałyśmy w pierwszych dniach maść z witaminą A oraz Sudocrem i powiem Ci szybko odrosło.
U mnie Leovet szału nie robi. Może to specyfik do ogonów specjalnej troski, nie wiem. Ja dokończę butelkę i wrócę znowu do tego
U mnie też od dawna 5* i nic więcej. Klient też każdy który tego spróbował, nie wraca po nic więcej.
Gillian   four letter word
08 czerwca 2018 16:19
Ja w końcu kupiłam 5* i dołączam się do zachwytów  😜 nie mogę się grzywy nagłaskać, jest taka lejąca i świecąca  😜 😜
Do tej pory leciałam na Rider's Magic i nadal uważam, że jest wspaniały ale wkurza mnie aplikacja. Nie mamy ciepłej wody żeby domyć ręce, wszystko mi się klei. No ale efekt  💘
Kurcze a ja mam dylemat czy spróbować tego zachwalanego Leovetu (nigdy nie miałam) czy może C&D&M Mane&Tail odżywka EQUIMIST albo
LINCOLN Classic Mane & Tail Conditioner. Ktoś może coś powiedzieć na temat CDM albo Lincolna? Mamy baardzo gęsty ogon do czesania.
Euphorycznie miałam Leoveta i bez szału, za to C&D&M Mane&Tail EQUIMIST uwielbiam
Rudzielc_23 ja chciałam spróbować tego z różową naklejką - ten lubisz? Bo widzę, że jest jeszcze nabłyszczacz.
Tak, ten z różowym. Miałam chyba też ten niebieski bo w prezencie dostałam, ale na ogon działał trochę słabiej.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
20 czerwca 2018 07:46
Ja mam różowy CDM, bo na zawodach w sklepie nie było nic lepszego.
I nadal uważam, że może to jest fajne do domu, na cienkie i średnie ogony.
Może po prostu po jakimś czasie kondycję ogona poprawia, ale no do Leovetu 5* to nawet nie ma co porównywać.
CDM jest super, ale fioletowy, dreamcoat 🙂 Daje radę z takim ogonem: klik], [url=http://re-volta.pl/galeria/foto/144547]klik2.

Wierzcie mi, jego wyprać nie idzie, z 2h schodzi, jest tak gęsty, że przemoczenie go to katorga 😉 Koń nawet podnosi go z lekkim trudem do czynności fizjologicznych. Jak się go rozczesze to jest "sukienka", jak podcinam, to nie mieści się w garści 😜

Mój też najrzadszego ogona nie ma, wygląda to przy ruchu tak:

Nic się nie skleja, efekt nie jest chwilowy, włos jest fajnie śliski po tym. Nawet na tarcie ogona lekko pomaga. Używam na obu gadach od kilku lat i do tej pory nic go nie przebiło.
keirashara przekonałaś mnie, następny będzie fioletowy 😉
Rozumiem, że te 5 Stars to nie jest to samo, co Brilliant?

[img]https://www.amigo-konie.pl/media/products/1784a9810d4f1e49a12d31c3db016ef9/images/thumbnail/big_5stars.jpg?lm=1495880107[/img]

[img]https://www.animavet.pl/media/products/157106a9e754ff466a963dd1fee16951/images/thumbnail/big_1_fb57d8064ec7.jpg?lm=1488299620[/img]

Te szwabskie (lub ichnie) podpisy w Leovecie zawsze przyprawiają mnie o godzinę wybierania. 😀
Euphorycznie, ja użyłam Lincoln i dramat. Sklejenie totalnie, tylko zapach dobry. CDM Mane and Tail długo używałam i dalej jakby co trzymam w odwecie.

Mam kłopot bo ogon regularnie na 5* plus kąpany, do tego podcięłam znów a wygląda... no dobrze ale nie idealnie. Nie wiem juz co robić..

Sivrite to dwa różne sheeny
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
20 czerwca 2018 11:37
Burza warto co jakiś zmieniać preparat.
Ja ciekawa jestem jeszcze kilku marek, ale no mam inne wydatki...
U kucyka ostatnio bardzo wysychał ogon i ratujemy się zestawem aloesowy szampon i balsam o elekty są super.
Z kolei ten sam zestaw u konia mojej zawodniczki sprawdził się średnio.
lusia722, na suche ogony polecam odżywkę Kallos mleczną 🙂
lusia722, no tak co 2 lata mi wychodzi właściwie ale już też nie mam pomysłu, wszystko gorsze niż CDM i Leovet.
Burza, spróbuj Shapley's. Mam jeden trudny ogon w pielęgnacji i Shapley's świetnie sobie poradził, sprawił że wiecznie plączący i kołtuniący się ogon stał się sypki i gładki. Na początku musiałam pryskać codziennie lub ewentualnie co 2gi dzień, potem wystarczało psiknąć raz w tygodniu. Teraz kiedy jest sucho i piach na padoku, który wysusza ogon znów muszę psikać codziennie, ale skromna ilość wystarczy.
Sivrite ten drugi leovet to jest masakra, bardzo skleja włosy
Equigrav, ja miałam 2 piękne lata na Brillancie a potem jakby zmienili recepturę.. Nigdy potem i wcześniej nie miałam takiego ogona :/

gllosia, nie znam takiego, szukam raczej wśród firm które mogę mieć jakby co u siebie w sklepie... a Farnam np?
Mi z Leovetu ten 5* się kompletnie nie sprawdził. Fajny efekt daje Leovet Silkcare, albo ten do ciemnych włosów Power Stiegel. Burza, z takim ogonem to nawet jak będzie totalnie posklejany, to efekt jest i tak imponujący, w zasadzie możesz nie czesać :P
quantanamera, no nie wiem :P wtedy mam 3 pejsy i chce mi się płakać 🙂
Swoją drogą nasz ogon ostatnimi czasy stracił na objętości a żaden dramat się nie zadział w naszym życiu- czy stare włosy mogą np wypaść w jednym momencie i znacznie uszczuplić zasoby? Albo czy konie w miarę dorastania mogą tracić włosy?
BASZNIA   mleczna i deserowa
22 czerwca 2018 13:32
Burza, latka lecą. U Baszni po 15 roku życia zauważyłam takie zmiany, a regularnie badana, bez niedoborow. Także ten....ile ma Piórek?
BASZNIA, 16 😀

gllosia, nie znam takiego, szukam raczej wśród firm które mogę mieć jakby co u siebie w sklepie... a Farnam np?


Rozumiem. W razie czego podsyłam link do sklepu internetowego: https://www.minihorseshop.pl/kuc-szetlandzki/shapley-s-magic-sheen. Ja z Farnamu osobiście nic nie znam. Jestem wierna póki co 5* i Shapley's i nie zmieniam na nic innego  😀
BASZNIA   mleczna i deserowa
22 czerwca 2018 20:00
Burza, no stara.....wiem, że trudno to ogarnąć, ale wiesz ...nie mlodniejemy  😉.
U Baszni w tym wieku np nie odrastała już tak szybko grzywa i trochę jej mniej się zrobiło.
maliniaq   Just do your job.
22 czerwca 2018 20:18
Burza ogon mistrzowski!
Shapleys jest w animalii
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się