Interpretacja zdjęć- koń+jeździec :)

jemciasto, na moje to siedzisz na przedniej części ud. Tyłek ma siedzieć w siodle i czuć się tam dobrze, dbać o wspólną równowagę. Może pojeździj sobie stępem robiąc "rowerek"?

naovika, nareszcie dobry rozmiar, juhu!
Może byłby czas, żeby przestać mieć dłonie "na pieska"? Dopóki będziesz miała zablokowane łokcie i "wszystko załatwiała" nadgarstkami nie masz szans, żeby koń zaczął "zabierać" ci rękę.
naovika, nareszcie dobry rozmiar, juhu!
Może byłby czas, żeby przestać mieć dłonie "na pieska"? Dopóki będziesz miała zablokowane łokcie i "wszystko załatwiała" nadgarstkami nie masz szans, żeby koń zaczął "zabierać" ci rękę.


Mogłabyś mi bardziej wytłumaczyć ? wybacz ale nie rozumiem... albo inaczej jakie ćwiczenia to usprawnią- naucza mnie tego ? faktycznie ten freejump ? może coś zastępczego ? ( nie mam na razie kasiory)
halo
co masz na mysli przez ten rowerek ? szyframi piszesz 😀
tylko tyle uwag ? przyjme wszystkie byle by się poprawiac
naovika, jeśli nie wiesz co znaczy "dłonie na pieska" to już nie wiem jak ci inaczej przybliżyć. Jak do gry na fortepianie? Jak do pisania na klawiaturze? Na mu beton WIESZ jak powinno się trzymać rękę. Trzymasz tak? NIE.
A dopóki będziesz źle trzymała to nie będziesz miała prawdziwego czucia = ręka w skoku nie będzie się zachowywała naturalnie, z ruchem konia.
jemciasto, nie wiesz co to jest rowerek nogami? Już wyjaśniam: ruchy nóg takie jakbyś jeździła na rowerze. Jak opanujesz w stępie to możesz i w kłusie ćwiczebnym i w galopie 🙂 (to półżartem, bo długo ci zejdzie, żebyś nie ryzykowała natychmiastowej gleby w wyższych chodach, ale o to właśnie chodzi - o to, że nie siedzisz w siodle i nie umiesz zachować równowagi "bez nóg"😉.
naovika, trzymasz ręce jakbyś na rowerze jechała, po prostu :P
naovika, - kładziesz nadgarski na płasko, cofasz łokieć i odstawiasz go od tułowia - blokujesz go. Tak jaśniej?
halo, - ja też sobie nie mogę zobrazować tego rowerka na koniu tak do końca 😉
keirashara, a możesz nie do końca? 😉 Da się jakoś inaczej jechać na rowerze niż jechać na rowerze? Pedałować nogami?
.
jemciasto, nie wiesz co to jest rowerek nogami? Już wyjaśniam: ruchy nóg takie jakbyś jeździła na rowerze. Jak opanujesz w stępie to możesz i w kłusie ćwiczebnym i w galopie 🙂 (to półżartem, bo długo ci zejdzie, żebyś nie ryzykowała natychmiastowej gleby w wyższych chodach, ale o to właśnie chodzi - o to, że nie siedzisz w siodle i nie umiesz zachować równowagi "bez nóg"😉.


wyjmujesz nogi ze strzemion, lapiesz sie rekami za tylny lek, odstawiasz kolana od siodla i robisz okrazenia naprzemiennie prawa i lewa noga 😉
Dobrym pomyslem jest tez po prostu odstawic nogi od siodla i utrzymac je tak przez chwile i tak kilka powtorzen z przerwami. W klusie i galopie nie probowalam :P  ale w stepie daje niezly wycisk
halo, - w sensie, niby wiem o co kaman, ale chyba musze to spróbować zrobić na koniu, bo nie mogę sobie tego wyobrazić, jak to ma wyglądać dokładnie, no i jak to zrobić. Tylko obstawiam, że jak zaczne machać nogami, to mi zwierz stanie i popaczy wzrokiem "a Tobie co znowu?" 😉 Po opisie kajpo jak bardziej to "widzę", z początku miałam "ale jak to.. nogami po bokach konia? odstwić trzeba, ale jak go wtedy nie szurać, tak się da?"  😂
Nawiasem, mi trener też ostatnio kazał w kłusie ćwiczebnym i galopie odklejać naprzemiennie nogi, tak w bok. Wycisk niesamowity, ale efekty są super, prawie od razu człowiek lepiej wsiada w siodło i się rozluźnia. Tylko z początku odklejenie tej nogi to czysta abstrakcja.
keirashara, nie jeździłaś nigdy na lonży? Nikt Ci nigdy lonży dosiadowej nie robił? To polecam 🙂 Poproś jakąś koleżankę, żeby wzięła Cię na lonżę i zrób wszystkie ćwiczenia dla dzieci 😀
kenna, - robi mi trenerka dosiadówki czasem, ale rowerków never ever nikt mi nie robił. Mimo, że na lonży przejeździłam wybitnie długo, bo miałam mały falstart i trzeba było mnie wyciągać z wkrętek, chyba z 2 miechy się co dzień trzęsłam w kółko na lonży, zanim się zdecydowałam siodło puścić w kłusie 😉 (I do dziś podziwiam uwczesną trenerke, bo mnie by szlak trafił po 2 tygodniach, tylko dzięki niej jeżdżę). Sięganie rękami do uszu/ogona/stóp, rybki, cztery strony świata, pijane indianiny, nawet jaskółkę w siodle robiłam, ale nigdy rowerka.
Co sądzicie? Wiem, że kiepska perspektywa, ale chciałabym parę słów o mnie, dziękuję :kwiatek: Zdjęcie jest dość stare, ale mnie się straszliwie podoba i nie wiem, czy powinno :P
Po co oceniać dość stare zdjęcia? Na pewno masz świeższe.. 🙂
To ja wrzucę parę świeżych zdjęć 😉.
Z koniem pracujemy głównie nad rozluźnieniem i zaangażowaniem zadu (a także nad zrównoważeniem psychiki, ale to na inny wątek). Ja nad sobą - skupiam się na rotacji uda, unikaniu kładzenia dłoni i nie kombinowaniu z nimi. Na wielu zdjęciach wydaje się, że wodza jest luźna, czego z góry w ogóle nie odczuwam 🙁.
ovieha Tak na szybko to na pierwszym zdjęciu zdajesz się być zupełnie nad siodłem, spróbowałabym puścić udo, kolano luźniej, mocniej oprzeć się na strzemionach i nie napinać zbytnio wew strony uda żeby nie unosić się nad konia a dać mu się wygodnie nieść.
Co do wodzy to z doświadczenia wiem, że jak są błędy w ułożeniu nadgarstka i ręki to bardzo trudno wyczuć a potem jeszcze nadążyć za końskim pyskiem żeby był caly czas kontakt. Dlatego przede wszystkim skupiłabym się na poprawnym ułożeniu nadgarstków, zamknięciu porządnie palców na wodzy (tak żeby wodza nie miała prawa 'bez pozwolenia' się wysuwać z ręki), skróceniu wodzy (! bardzo ważne, dużo łatwiej podżąć za pyskiem i utrzymać kontakt na nieco krótszej wodzy) i rozluźnieniu stawów ręki. Jeśli skrócisz wodze i zamkniesz palce na wodzy to nie ma prawa ta wodza zrobić się luźna, wystarczy, że wczujesz się i pozwolisz ręce podążać za koniem, więcej nic nie potrzeba robić🙂
Magdzior, dzięki.
Ad wrażenia bycia ponad siodłem - to zdjęcie z kłusa anglezowanego, więc możliwe, że taka faza. Ale zwrócę na to uwagę. Problemy z wodzami dobrze widać tutaj:P
ovieha Faktycznie, nie dopatrzyłam się, że to wstawanie do anglezowanego, na ostatnim najlepiej siedzisz moim zdaniem🙂 Co do ręki to mi pomogło 'przyklejenie' łokci do tułowia, oczywiście nie przyklejenie na stałe i nieruchomo ale pilnowanie żeby ich nie odstawiać. Wystarczy wtedy pilnować prostej sylwetki i nie pochylania się a od razu sprawi to, że ręka będzie w dobrym miejscu. I myśl zawsze o jechaniu do ręki, ręka czeka na konia, oczywiście jest elastyczna ale bez żadnego zbytniego oddawania i kombinowania (jak na przedostatnim zdjęciu🙂
Po co oceniać dość stare zdjęcia? Na pewno masz świeższe.. 🙂


Nie, nie mam, bo na chwilę obecną nie mamy fotografa w stajni, a ja nie jeżdżę z braku czasu.
No to ja się dołączam 🙂 Co mogłabym poprawić w jeździe?

CIACH
I jeszcze jedno zdjęcie które mi się nie zmieściło w tamtej wypowiedzi 🙂

CIACH
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Za duże zdjęcia + post pod postem
Poprawić to możesz rozmiar zdjęć 😉.
To ja też się wstawiam na pożarcie 🙂
Najświeższe nasze zdjęcia, z kobyłką jeżdżę niecały miesiąc.. Nie jeździłam z trenerem od maja praktycznie, po drodze był jeden koń + parę wakacyjnych przerw. Powolutku wracamy do trenera, który już sporo poprawił (m.in. te zdjęcia są sprzed naszej jazdy pod okiem kogoś z ziemi). Jestem świadoma pochylania się (wrócił ten straszny nawyk!), ale staram się go eliminować. To samo łapki - zaczęłam ściągać je do siebie, zamiast tak jak jeździłam do tej pory, z ręką do przodu itp. Widzę parę ewidentnych błędów, ale jednak poradzę się kogoś, kto się na tym lepiej zna niż ja.
Pierwsze z anglezowanego, drugie ćwiczebny


I tu mam jedno z galopu, ale to był naprawdę nasz pierwszy ever galop, także no 😀
Z interpretacją zdjęć problem jest taki, że osoby już w miarę zaawansowane/świadome wybierają najlepsze zdjęcia do pokazania. Pozowane.
Wydaje mi się, że wybrałaś te, na których "tak pięknie i prawidłowo" trzymasz ustawione nogi. Trzymasz na siłę. Bo tak ładnie i prawidłowo jest. 😉
Powiedz, że się mylę.
Jeśli się mylę i to jest Twoje stałe ustawienie, to niepotrzebnie pchasz pięty na siłę w dół i za mocno, nienaturalnie rotujesz nogi do wewnątrz.
Ogólne usztywnienie, tak w skrócie.
Górę i ręce pomijam, sama wiesz. Korygujemy się od dołu, więc tyle.
A żeby powiedzieć więcej, jak dla mnie trzeba by więcej zdjęć, a najlepiej film. 😉
Koń wygląda na dobrze wyszkolonego, tylko Twoje usztywnienie mu się udzieliło, na tych przynajmniej zdjęciach.
Dobre podstawy na pewno są i koń dobry do nauki jest. (Coś mi się chyba z jego kopytami nie podoba.)
To ja też się wstawiam na pożarcie 🙂
Najświeższe nasze zdjęcia, z kobyłką jeżdżę niecały miesiąc.. Nie jeździłam z trenerem od maja praktycznie, po drodze był jeden koń + parę wakacyjnych przerw. Powolutku wracamy do trenera, który już sporo poprawił (m.in. te zdjęcia są sprzed naszej jazdy pod okiem kogoś z ziemi). Jestem świadoma pochylania się (wrócił ten straszny nawyk!), ale staram się go eliminować. To samo łapki - zaczęłam ściągać je do siebie, zamiast tak jak jeździłam do tej pory, z ręką do przodu itp. Widzę parę ewidentnych błędów, ale jednak poradzę się kogoś, kto się na tym lepiej zna niż ja.
Pierwsze z anglezowanego, drugie ćwiczebny


I tu mam jedno z galopu, ale to był naprawdę nasz pierwszy ever galop, także no 😀


Czy to Baskonia? Ech, uwielbiałam tę kobyłkę, moja trenerka zrobiła ją daaawno temu do P z elementami N, gdy ją dzierżawiła, ale teraz to już niewiele pamięta..
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Cytowanie zdjęć
Ehwaz co miał na celu Twój post, oprócz oczywistego łamania regulaminu?  🤔
Cheerful, zwróć uwagę jak siadasz w kłus ćwiczebny - na zdjęciu z kłusa ćwiczebnego koń odstawił zad, odgiął się plecami, zwróć też uwagę co się podziało z łukiem szyi.
Może tak być, że koń tak reaguje na ciężar, początkowym odgięciem, ale być może to Twój sposób siedzenia na nim daje taki efekt - nie sposób tego po tych zdjęciach ocenić.
Ehwaz co miał na celu Twój post, oprócz oczywistego łamania regulaminu?  🤔

Jestem na r-v od niedawna i nie wiedziałam że to łamanie regulaminu, jeżu kolczasty.  🙄 Nie wiedziałam jak zacytować, po za tym chciałam zapytać, czy to Baskonia, bo tak wygląda.
to może i ja się tu wrzucę...
edit;
nie mam więcej świeżych zdjęć, mam tylko w miarę świeży film  😡

edit;
ja jestem jednak nieogarnięta we wrzucaniu zdjęć, więc wrzucam już mam nadzieję że zgodnie z regulaminem
Ludzie! Zdjęcia przed wstawieniem na forum trzeba zmniejszyć do wymiarów 800 x 800 (maksymalne wymiary, oczywiście może być 800 x 600, lub 500 x 700 itp)  ❗

Ehwaz, Nie przejmuj się, teraz już będziesz wiedziała. 🙂 Poza tym, możesz edytować i poprawić każdy swój post.

Czy ktoś czegoś nie rozumie i potrzebuje pomocy? Proszę o PW jak tak, pomogę.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
23 listopada 2015 17:59
[quote author=espana link=topic=107.msg2454239#msg2454239 date=1448271361]
Ehwaz co miał na celu Twój post, oprócz oczywistego łamania regulaminu?  🤔

Jestem na r-v od niedawna i nie wiedziałam że to łamanie regulaminu, jeżu kolczasty.  🙄 Nie wiedziałam jak zacytować, po za tym chciałam zapytać, czy to Baskonia, bo tak wygląda.
[/quote]

I przy okazji obrazę obecnej właścicielki, bo nie jeździ jak Twoja trenerka?  🤔 O ile to w ogóle ten sam koń..

queridiculomas do filmów jest osobny wątek  😉 Ale mocno "anglezowany" ten Twój półsiad.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się