Interpretacja zdjęć- koń+jeździec :)

Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
23 marca 2017 14:00
Koń na kantarze jest pod pełną kontrolą


Ciekawa sprawa. Rozumiem, że koleżanka na opanowane skracanie i dodanie na kantarze? A jak ją poniesie to co ona robi? Prosi go żeby się zatrzymał?
Julie Dobrze zrozumiałam, że chodzi o to, że przy krzaczorach ochraniaczy nie zakładają, żeby konisko się np. nie zaczepiło tym ochraniaczem podczas skoku? Dopytuję z ciekawości, nie znam się na konkursach hunterów  :kwiatek:
Tak.

[quote author=_Gaga link=topic=107.msg2662282#msg2662282 date=1489818416]
W WKKW też skacze się (i czesze) hyrdy , wjeżdża do wody, zawsze w ochraniaczach... [/quote]
Mi to było tłumaczone w ten sposób (i uważam te argumenty za trzymające się kupy), że jeśli skacze się przez typowe angielskie/irlandzkie przeszkody terenowe, które w większości są naturalnymi krzaczorami dzielącymi pola (a nie specjalnie dla koni przygotowanymi przeszkodami takimi jak w wkkw czy wyścigach płotowych) to naprawdę jest o co zahaczyć i z dwojga złego lepiej tego uniknąć.

Kastorkowa, Dosiad Twojej koleżanki w tym skoku wygląda całkiem ok, ale niestety, podzielam zdanie przedmówczyń - ten kantar i brak ochraniaczy rażą.
Koń jest rozwleczony, taki "nieposkładany", widać że brak mu równowagi w tym skoku, nie odbił się porządnie. Wygląda jakby "przegalopowywał" a nie skakał tą przeszkodę. Jeżdżenie go na kantarze na pewno nie zmieni tego stanu rzeczy. Argument czekania na dentystę jest dla mnie do przyjęcia, ale raczej bym sugerowała nie skakać dopóki nie będzie można jeździć na ogłowiu. Albo pożyczyć hackamore.
Bat ujeżdżeniowy podpowiada mi, że jest do pchania. Zgadłam?
Kastorkowa   Szałas na hałas
23 marca 2017 16:19
Dziękuje za rady, rozumiem wszystkie, i biorę do siebie.
Julie to raczej nie jest typ do pchania, na przeszkodę idzie aż miło, z batem w sumie zawsze jeździ, lepiej mieć niż nie, a większość jazdy jest po płaskim jednak.
Hackamore mam, i ja na nim jeżdżę ale ona nie ufa sobie na tyle i woli na kantarze co w pełni rozumiem. Zwłaszcza, że ich jazdy to bardziej tuptanie budowanie jakiegoś szacunku. Koń pracuję pod dwiema osobami. Mną i moją przyjaciółką, z tą różnicą, że ze mną ma częściej styczność i to jak chodzi pode mną a to jak chodzi pod nią to są dwie różne bajki. Zwłaszcza, że koń ujeżdżany był początkowo niby na west, ale odkąd przyjechał do Krakowa jako 4 latek czyli dwa lata temu jest przerobiony przeze mnie na klasykę. Koleżanka też całe życie westernowo, a klasyka wyszła przypadkiem. Mam na szczęście dwa inne konie, starsze doświadczone na które jak tylko mogę ją wsadzam i wtedy albo na lonży albo na ujeżdżalni pracujemy nad wszystkim, no ale jeżdżenia na własnym koniu zabronić jej nie zabronię.

Wrócimy na pewno, wkrótce ze zdjęciami już porządnymi, a co do skoków to postaram się dogadać, że dopiero po wizycie dentysty.  :kwiatek:
[quote author=Kastorkowa link=topic=107.msg2664076#msg2664076 date=1490251566]
Koń na kantarze jest pod pełną kontrolą


Ciekawa sprawa. Rozumiem, że koleżanka na opanowane skracanie i dodanie na kantarze? A jak ją poniesie to co ona robi? Prosi go żeby się zatrzymał?
[/quote]

Po tym poście jestem praktycznie pewna, że nigdy w życiu Cię koń nie poniósł... Wtedy byś wiedziała, że w takich momentach, żeby zatrzymać konia samą ręką, musiałabyś mieć ostre kiełzno. Jeśli koń ponosi, to zaręczam, że jest Ci już wsio rawno, co ma w pysku, o ile nie jest to pelham, wielokrążek lub cokolwiek innego z dźwignią.

Ludzie jeżdżą na kantarach. Znam konie, których bomba nie ruszy, więc dlaczego nie? Znam również takiego, który na kantarze jest dzieckiem, a w ogłowiu zachowuje się źle. Jasne, można to z nim przepracować, ale po co? Właścicielka woli jeździć na kantarze, tak jak koń lubi i ma do tego prawo.

Często widuję jazdę rekreacyjną na kantarze i uważam, że to nie jest zuo wcielone. Fajnie, że ludzie mają grzeczne konie, którym ufają. A póki nie próbują na tym kantarze wykonywać czegokolwiek trudniejszego dla konia i nie twierdzą, że to koń gupi, bo nie rozumie - a tak naprawdę nie ma co rozumieć, bo kantar nie daje mu tej możliwości - to co to komu przeszkadza?

Acz skakanie na kantarze też mi się nie podoba... Nawet na niskich przeszkodach wypada mieć większe panowanie nad koniem niż tylko kantarowe. Choćby po to, żeby nie zepsuć sobie konia.
Chociaż jeśli to właścicielka chciała, to jej sprawa. Ale zawsze warto zasugerować, że może to dać efekty wsteczne.
Ja sobie skakałam na cordeo.... no ludzie litości. Można. Wszystko zależy od konia i jeźdzca, jak wiemy że jazda na kantarze jest możliwa, to czemu nie? Wiadomo że to nie jest praca, ale dla fanu?
smartini   fb & insta: dokłaczone
23 marca 2017 16:39
xxagaxx, mi to się zdarzało i bez cordeo robić normalne treningi wszystkich elementów z trenerem, nie tylkp dla funu ale w celach poznawczo-edukacyjnych i sobie cenię 😀 skakać nie skakalam ale stopowalam chociażby (aka rozpedzalam konia na full, mowilam whoa i sprawdzalam, czy sie zatrzyma :wysmiewa🙂
smartini, ja się na westcie nie znam, więc wypowiadam się typowo o klasyce. Na kantarze ciężko mówić o pracy skokowej, ujeżdżeniowej chyba też dość ciężko (ale na dobrze zrobionym koniu na cordeo wszystkie elementy się wykona). Czyli jest to raczej rodzaj zabawy, dla jeźdźca i konia. I nie rozumiem ogólnego oburzenia, bo naprawdę na wielu koniach się da. Zbieram się powoli żeby sobie na moim siwym też tak pojeździć, ale jego gorąc głowa mnie jeszcze trochę hamuje 😀 
Ja sobie skakałam na cordeo.... no ludzie litości. Można. Wszystko zależy od konia i jeźdzca, jak wiemy że jazda na kantarze jest możliwa, to czemu nie? Wiadomo że to nie jest praca, ale dla fanu?


Odnośnie skakania na kantarze, chodziło mi tylko o to, że skoro dziewczyna chce się uczyć i rozwijać (chyba z jakiegoś powodu w tym wątku wylądowała), to na kantarze może jej być ciężko. Ogólnie to gdybym mogła, robiłabym na kantarze pewnie wszystko. : D
Fajnie, jeśli się udaje skakać na kantarze i wszyscy mają fun, niech sobie i na zawody tak jedzie dziewczyna, jak chce. Ale też jedno to koń, który tak regularnie trenuje, a co innego koń, który tak ma chwilowo przez zęby, a jeździec chce sobie przypomnieć, jak się skacze. I tyle, po prostu wszystko z głową. : )
smartini   fb & insta: dokłaczone
23 marca 2017 16:51
xxagaxx, u nas tez bez wedzidla porządnej pracy nie bedzie dlatego napisalam 'cel edukacyjno-poznawczy' czyt sprawdzenie, co dziala bez kielzna i powinno. Nie na 100% stylu ale czy mimo braku w pomocach jestesmy w stanie cos zrobic, w jakim stopniu i czy w takim razie nie mamy czegos przypadkiem do.naprawienia bo np podwiadomie zbytnio zawierzylismy kielznu i odpuscilismy resztę 😉 dlatego uwazam, ze raz na. Jakos czas wsiasc na kantarze czy cordeo to nawet dobry trening, glownie mentalny. Oczywiscie z glowa i sporadycznie
mamy do czynienia z 6 letnim koniem "wcześniej chodzącym west" i z dziewczyną w początkach nauki skoków.
Nikt nikomu nie zabroni robić co chce.
Pytanie, czy to jest mądre i dobre: dla siebie, dla konia.
Pytanie, czego chcemy się nauczyć - gdy zaczynamy się uczyć.
Tego, że koń idzie do przeszkody jak uważa (a niedoświadczony), a my ze skoku na skok osiągamy stan coraz większej dezorientacji?
Skoki na kantarze mogą być wielce pożyteczne na pewnym etapie.
Ale nie początkującej, na zielonym koniu, "pierwsze skoki po zimie".
Po dziewczynie widać, że ma znikome pojęcie o tym co się dzieje.
"Okoliczności" nie zwiększą jej poczucia kompetencji. Kontynuacja w tym stylu będzie rodzić coraz większy popłoch.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
23 marca 2017 18:56
Już nie przesadzajmy- gdyby to zdarzało się ciągle, notorycznie, z jakąś częstotliwością i regularnością to tak, ale 3 skoki? Kastorkowa napisała, że to jednorazowa sytuacja i że "bierze do siebie" więc nie sądzę, żeby sytuacja się powtarzała. Chyba nikt z nas nie skakał absolutnie zawsze idealnie i bez błędów- czy to sprzętowych czy przez niezrozumienie.
Kastorkowa   Szałas na hałas
23 marca 2017 19:01
Halo - dziękuję, i fakt zgadzam się. Przekażę wszystko. Fakt, że zielony jeździec i młody koń to nie najlepsze połączenie, ale zakup tego konia nawet nie był planowany. Ona wie, że jest przed nią sporo nauki, dla tego staram się, żeby regularnie jeździła na doświadczonych koniach, a młodego jeżdżę głównie ja, ona wsiada dwa razy w tygodniu na niego. No, ale na pewno rzeczy wpływu nie mam. Dziękuję jeszcze raz ☺️

CzarownicaSa - skupiamy się głównie na jeździe po płaskim. Zwłaszcza teraz jak chwilowo chodzi na kantarze.Jeśli są to jakieś skoki to malutkie i jednak jeśli to zależy ode mnie to na doświadczonym hucule. Bo młody się ciągle uczy.

Nie chce się tłumaczyć bo to nie ma sensu, wszelkie uwagi zanotowałam.
Atea, ja mam marketowe ochraniacze. W Decathlon można na promocjach kupić za 79zl komplet. Mam je 3 lata i jeszcze żyją. Fakt że tylko w sezonie letnim są regularne używane. Ale myślę że w trybie codziennego użytku na rok byłyby.

edit: o takie mam ino kolor inny
https://www.decathlon.pl/zestaw-ochraniaczy-soft-id_8327904.html
bera7 Mam identyczne jak w linku nawet  różowe  😡  I bardzo sobie chwalę, mocne rzepy i dobrze się trzymają.
Ja akurat za Fouganzą nie przepadam, ale dziękuję za linki. Fakt faktem, że zdarzało mi się i droższe buble kupować, więc warto testować.

W sumie sedno tego o czym mówiłam gdzieś się zagubiło pośród tych nieszczęsnych ochraniaczy za 80 zł, ale cóż 😉

Strzyga Hipo raczej nie jest typową "szkółką", o których była mowa.
Atea, sens jest tylko taki, że nie trzeba wywalać 350 zł żeby koń w rekreacji miał ochronę nóg. Te są kryte przodem więc nawet przy pracy na drążkach trochę ochronią przed nakostniakami. Mając 10 koni w rekreacji rozumiem, że nikt nie kupi ochraniaczy za 350 zł (i droższych) na rok (bo zwykle ich żywotność jest podobna). Natomiast 10 par po 80 zł daje już zupełnie inną kwotę.
I jak nie lubię puszczać koni na padok w ochraniaczach (z uwagi na odparzenia) tak na jazdę raczej zakładam. Zwłaszcza jak ma być więcej niż spacer do lasu.
desire   Druhu nieoceniony...
24 marca 2017 12:50
Atea, a dlaczego uważasz, że buble?
Ja mam mnóstwo ich rzeczy, jak dla mnie jakością nie odbiegają od HKM, Horze, Fair Play i innych "niemarkowych".. bo tańsze? bo marketowe?  😉


owszem, najtańsze bryczesy nie były zbyt udane, no ale to by było tyle.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
24 marca 2017 21:26
desire, ja tam bryczki mam z 10 lat, może trochę mniej i są super na lato, albo do roboty jak nie wsiadam, wygodne, bawełniane, rozciągliwe.

Atea, dlatego pokazałam, że za 5 dych spokojnie ochraniacze też można kupić.
Może masz tak, że albo ochraniacze za 350 zł albo nic, ale to już Twoja prywatna sprawa 🙂
Strzyga Dżizas, nie mam. Zobaczcie, jak dyskutujecie. Podałam 350 zł za przykład, że kupisz i lądują w kupie. Nie powiedziałam, że mam same takie w szkółce. Bo nie mam. A "buble" nie napisałam o fouganzie, tylko że zdarza mi się kupować droższe rzeczy, które okazują się bublami 😉

A fouganzy nie lubię, bo testowałam parę rzeczy i się nie sprawdziły. Dla mnie 🙂 Proszę Was o trochę wysiłku w czytaniu ze zrozumieniem, bo naprawdę nie o cenę ochraniaczy mi się rozchodziło.

Tyle z moich tłumaczeń, mam sporo pracy w ten weekend i nie będę dawać więcej pola do nadinterpretacji  :kwiatek:

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
24 marca 2017 23:12
Atea, No jak nie o cenę? Podałam, ze kon szybko odrobi cene ochraniaczy, to Ty, ze a) jazda u Ciebie kosztuje 40zl b) czy serio widzieliśmy komplet ochraniaczy za 80zl... No to dlaczego teraz zrzucasz nas utrzymywanie takiego sposobu dyskusji?
desire   Druhu nieoceniony...
25 marca 2017 00:29
Strzyga, mi wytrzymały jakieś pół roku maks te ich bryczesy 😁  ale te droższe, co to kupiłam na "końcówce serii" za 1/5 ceny mam już troche czasu i są super 😀
ochraniacze mam softy, są mega, za komplet dałam 70zł, w promocji były.  🏇
Strzyga Ja o niebie, ty o chlebie.

Za linki przecież podziękowałam. EOT z mojej strony.
Nirvette   just close your eyes
28 marca 2017 17:10
Ja się rzucę na rozszarpanie. Nowa stajnia, próbuję się umówić na jazdę z trenerem, ale nie ma póki co czasu, najwcześniej za 2 tygodnie. 👿
Powoli wracam do odbijania się od ziemi i jestem ZAŁAMANA.  😵
[img]https://lh3.googleusercontent.com/ChNJEw8jBegIbOKZER_K4diSe9EbtQfbIkh4H8_KD9fAjk_d9nY9-rhdhZlGLcMnFF9iVfj6WEyZOOOO67BdtCO89QUPGhGqt8pyg-nu9xRLw-QoiXSHeHltNoAa-IGtQ72BjmQwqkRWqptdI4OOvSvUSy8sf8pzFRTYEI23VsBpbd9H8cAZFAusTNZ7KNWeGh1k42OHJ9-2JFoTI6ofu2gVDwr7H8At-d6mLBFzfposcudBuconU_P3kiISBZBk8MMnV2UemeFhDc3XR1va_P0e9aSQa8csBJhnKjnWiRhUCPB3BAxC7NdHU_lgVTJcUTylK9rMIRIiMeo10gHEeHi-dY63q8xWKJevbRJ1e6rwMOauGxHGKIPv4nc4Dz7os4ZlOLSmmK7lO5hhRoborbZctHf9D5adQAZa0TP-OX2fBk3-ft3P2pc9dGwSpViXoI5dH5WEqAveBjPCwmjapnUFukgp6vGUffBBsUlh78GS5o5f3KgncOvLAujyNVSAO9htqtkByVCWqWUuVXMY-ZlSBqIxGDyeQNcvPtLaUbTdXP65ehzOUR3r2Lq4U4IwU00g-TLBtjKQiwoCg5P4RraV2hYHrPlv0ZzEq250AXNHJkLuQY5P8RV33wP8bLXLc3xbi5Yy5CrlVShtYkwfNWKi3bo4i9QBfvSvrKVRXA=w851-h638-no[/img]
[img]https://lh3.googleusercontent.com/y8IcEv3yiTWHKGEpN1G_fZfyJenzrcYLxZqkadgCbvD-mdy411mLtEAwA6BCFlAyP165lq_4dkqSblaWvzGuiVjrKm-fLKdcokZVSZvGZ-lpjmdu9SzBt2did8zf3S9ALZ_KYxX0pLiT2vUUgAGh4wiscJXbCEgFe4tE9uhvGSitjfHClEOMOSoDjDJjxyu7inEvmlS4zRqt5t2YkrDnydbNkpynoBtlAKd4IQwV5H0GiDZhR6TVxdmOBPHqXVMFv5LEMRwPMbSLSTHMQNHrvZn7xow1GSISPmVfKihDa4VmbTSnxCFiiGbFCyLXSGnejejpQ3bmQkjmy2qtxAnU6QtEX8Eh46zjJyQeEUx1gbbBqfh0x14NhNAz0atMbF3tzkPi0I4LNNyAk_eNjF7jIZ-tVjFRrMB2FeUp5XhCOz1n_E2qh151XAezeqkEu947ONLJcW14chfJ4tg725Pn4_BqkyVvwqoJWzDZh0Y7i9jCiiV3AKRPMJxyIK0msek5sWjr0pzmgSakhbGRxCE1Trxqqtm9aO8U8OHa26i3vh8qHrMlZZ7-wczG5XB3lnDE5YT0PLtpCnnYH4bqzCMU9kTUrXS8tar8wv4J-WxJh3jBjHMpAE-i0kJ_ei5L3nAJu3DqzwFQzL3iKsWgfwm1Lth4fqMv5-EKrZA4KXNU_Q=w887-h589-no[/img]
[img]https://lh3.googleusercontent.com/0lCBqMzgmNlVLaiBbhsxa3HFhwVcqh9KTwRqKcdOOZxQygap7NhCkpWnTDWQh1ap6V6vAm78h246Vu3OQAmLKwjBQYm3WQkay1RJjSvxwP_oKJIOELYBt9nCTeOFju0HYSeOugpY9iyAF81WDA9k_TnBjWeDQkTJR4GqlJqTraypIHuEQLCrBauNjBjO2BHOKC5phK81lZjLL8AXPHq_I6UNpsjboFEs7pktz3lYOzuW2q-bpRxFspEBXUrXY6gjpaEUbj5bMt_CUaq8vC0nIYZuKYbTPR8wlLMX8T8-8LKGwRYZc1iwXhDC7Pvbs2cx3L4ayVjK1gqlEp-SQUMsVUeTFsAd-J2r0ItEoDzY0UxVQRzxEZDC4NwAo1OX69I4K_D-SW3YxcUs1LU73wQwNEOO6bfg7ggVwsBIy5OEul2kmgcOs_qwHpCmjP2KMgdml1_eRdyZNOn6LG-50eKGqdqRBPMFrfLZdpzkTeP3OlyfpoCVUoGFXTFbae3Darv0xpgKsvPq6_1VpY7Vl7ifWGgS5kwU7wS8tvIrljucf5oCfuMkuJuGRWJVYZqDuOLNAB0P5tcnjzrLpdMVJUhunFcJsUwFeGdcuNtaCbVEIKeZJr00rwFtw3L7JVdFC-Hw-rZL1GbfxFjJ0RTSDOWc1wCv0he2p0hSJTzoBQTdag=w887-h589-no[/img]
[img]https://lh3.googleusercontent.com/ff-wyNpANEoqtHMqVpPfoDuHNNbCgsQj8ErevO1aEBq73ZzRs-bVvhX0YFgu3QhHj7jJCHQMay_IlIDarTeXucQWFFKrKr7a5JmtrFfz_Wq4rnPxWWeKUK17iYBmUQCd4eCeKyZ9jVV07N2-6xCsZRk7kmGanDocCOlX9lCWJZHlsKAF7tWGcoS34fDpqHE2tt4kdmUGJ6tgik4X0-a1cjcJuZhDqGcjJeZ8HI-21_iMTEeUm_dnFt2u0IojQgnFMT-7W1Tq3OipDYtIDPu-bpukpoY8wheaIcY5ztnZ31IcPPKmFXOOLDWZOUPCr_eCpn9CKfMBhiPQpcZItDTYOCDT-ImfodO_ipALza-uKGEVocacPNzb0dXy2JXV8vA6_2ItQE4lK7nEqBpXH8NrUAeBRyxy20na8t31UdI05F8toj3lpRv4AsaFiw-LRwAIqqENsTWHttGcWH2ff0CNlsg6G8LLIh3cmF2ID-Cd0piLssyRB6K51FWAZd9AAan24r3fOvDyFTKcNk-yU1r0JWIKtpAgIVuQ8gQUhszMzPgUad51Wcf_5Wqy5lQ6iXgZNU5_h1X5YHfEdRKgAlt9cH-Q6_X9iNRuxYysXTmuSGO2oLsJV7GGM5hsLqlEgzNS_AdBM57q5a3mFov3lM8kHpfmfHHLAH8wRVg_7giShg=w887-h589-no[/img]
[img]https://lh3.googleusercontent.com/4Pyftg2me6s2haAg500WWGwbiGeWp-xe7EbQhFI69usRHgzRdUfmsSMaDL9624acpLe9WlpTv8s2t3CA-WALTLhSaWeEQd4PhPPrzd5GSXOmCBAhj36skySkrsrJC0OHHV52Map_rhT8dtubnj-vuJckpSSRTByIdeQI7GEMjJeXLEF3Giklo5MCMAg1gDBJCkxvEdNoJY5h2SUvIG3gEvSSVe_b07zmE1FhJw4Z-rq4ctkpqs7d2WXk6eR3WoIdu6hz8Hf80urypf61BWqGQxPnU-KD4JTtmD4zqDg034E7fxvIPl05PHrV7BVTc17ezrb3FjosCQSY9oeRes_Se-i6m6soUr57aw6jRSMBCWZedmpZHQ7G9uk9SwKEoZrhLJNei7XGhNo_7wVW8iFYnPc7OC8P3x9IkaTyqjBEfvDb2NNEfwgmE9ZdkfgFEBgZSxwALjDofwXIVTlHKJhEMa_P6roG6TEG4WZgoUtbYtlaz56BywrscBdL7Qj5MnzOM-dxWrPNwxYBx1tYe6UY5N0-1epEbvEaqIpL50k5hHL0-mRO5FO_AcXoX1mGhlciHlG9UMdR9q66xWb_tjLVMKy0Vy4szo2XS9vpPKcK5PVf1xuzhSEM7lYS_n30g6CIOYHxQgwaCNdtc8c5FWA7QuXhmMFDXBIh_HzfE2wh4g=w887-h589-no[/img]
[img]https://lh3.googleusercontent.com/46KlDGaQM83Iha2FC8y7TY9pI_PHtncI5jvgCaQOQk9-oQEXs8S344YH65tkOgbtn8WktICE4WswjLSGsfeY1VKozfHBJiWmMzYPS6MEbEJDYDRiNruivVzWRP3FE5OlEIYEykUHS0rwO2IZfpRyH2XaJBfP6Z7V3bP40Rf1P_kZEU9-p336eCHPAnynIZNhZKZT9fpyaGRhWWsOfoSj_SkdosrFfKkWJhkBpBKQaw9xyb18liXJRGJVZW1rQGvToNQU3R2kKBLdrURpbn9i58dAgaFucALSgAvTHJag-UUVQABtWQC_I3liLF6TeWw86ni2gD8IrjYsOPdWuWcTNEMu9NH3IvbG_bhOTnxHVP-IjjuJW035XwZSyd-bVdmQxynVR3XABfXvIqQSzdP6QyAa66MmIzvW70c4w_J36UzOheY3HTsWXYY5VD1fIXt5PckIxhrk4CRNAPOjIUetIoZ1Pm0Vc8gwrvMA0-9eha6o6Ohjl5r4zEGc9zyzrnCulv6nRB2w28Rp2m65RJe4AylENoNiv9CHQqDmoobKbz56W3tfFBZzYCbAdH3_-iL_i6Wt97ZD-45pxHRwmpBOso3M3xeq_k6L_YVchCU97xzHAW8Voc8wXjMoTzpngsYWs22DikcJvTpCvXjxhB9UZK7A-ZviGxZDaQ2lOyH76w=w961-h638-no[/img]
[img]https://lh3.googleusercontent.com/YqyZu_MDcHAkfCjSlpuzg7Rq924XKZ_zwyVy91WovdzwHwdxS2UlBrd-1Hy4QzDX9XC1LVkGevkAludrGlcVzPg2GLg2fAqlHYFCmA32blJ2ZyeNCwv9qAbZz4k9w5h0kiYnLvlwZYGUEDggo-zyvbz9Pfvbsy7_KZ79txN1mJeCSHNC8lDeSv9x9xszYfcFccOlkyD3uCk6WUYytwTXSENBAGGeSfged2WCPuHZ4f0eCjixpBXdUhqOr39MbZsbYTNZQ8A7pNEfxOLflUYr8lfLbfpQHoP1pKwbJHI7nH3txc50_OjtBpvZf9iUbf7-NMitWHzMSkQ59GngS_X2wKUHRatp_5Ta1h5igha55vf3IIIuzSQSVSvlFSCs1S7iY3o5kvkskQpueBckDZ9BVFvE5zIyfyTkich0vOK93c1eEIQ6lEWAXsZUXvjQ7sePS0VFDQlZ4ahmDtDLc7iWJppFstQ37VNBwSfVWMvl0tQv4jHK69arhEOBlM9qQ8kmpVhxNhNzmYOeIAGPeyy2QH48rZO8F1gLANI0mF5Fnrx-IyQ8Bm1-JSiAMpkSxQthfgEs27jARlXWuoD5RQ8a4IeaaHkfX-pduhuVyGgTZ1a-DXElLWm-nc1In057u8SRAtN7OLc8h_G75ewYyL3sHrunkPBz35e6pm24Mbz3gg=w961-h638-no[/img]

KLIK

KLIK

KLIK

Skaczę za konia i w ogóle odwalam jakieś dziwne rzeczy...  🤬 🤬

edit. W razie, gdyby nadal nie działało wrzucam link: https://goo.gl/photos/GueCrsSNukAsTgSCA

Trzy ostatnie zdjęcia za duże.
Nirvette, nie działają te fotki, tylko pierwsza.
Nirvette   just close your eyes
28 marca 2017 19:12
budyń, a teraz?
Nirvette, teraz tak samo.
Nirvette   just close your eyes
28 marca 2017 19:43
Ostatnia próba  😵
Nirvette, widzę fotki. Na moje - to masz za małe siodło. Takie długie nogi! - grzech nie wykorzystać. A to siodło narzuca ci bardzo wysoko kolano i siedzenie na tylnym łęku. Radzisz sobie. Ale będąc, w rezultacie, tak wysoko nad koniem - masz nikłe szanse stworzyć z nim jedność.
Nirvette   just close your eyes
29 marca 2017 13:58
Siodło mamy tymczasowo takie, wczoraj zostało zamówione nowe, mam nadzieję, że będzie lepsze 🙂
Już tu kiedyś byłam z tym pierwszym zdjęciem, co sądzicie teraz? Nad czym jeszcze pracować?

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się