Interpretacja zdjęć- koń+jeździec :)

Bez kontroli tempa, nie ma skoków niestety 🙁. Skok wyszedł płaski i długi, bo koń leciał szybko.

edit. odskok wyszedł za blisko.
Facella   Dawna re-volto wróć!
24 lipca 2014 17:12
Jak tak trochę OT - co to za koń?
Lama, czasem zwana Łajzą, stajnia pod Siedlcami 🙂
Zdjęcia znajomej, prosi o ocene 🙂
Ten łaciaty to początki jego skoków.
Facella   Dawna re-volto wróć!
29 lipca 2014 17:21
To niech znajoma sama przyjdzie po ocenę.
Gdzie wskazówka na te pierwsze skoki? Chcecie mu ułatwić czy utrudnić zadanie?
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
29 lipca 2014 17:24
może nie czuje potrzeby rejestrować się na rv, a wie, że istnieje wątek, więc chciała oceny-co za różnica dla oceniających?raczej żadna...
Dokładnie. Zauważyłam Facella, że w różnych wątkach zaczęłaś się strasznie wszystkich czepiać. Mam coraz większe wrażenie, że rv jest forum tylko dla wybranej grupy ludzi. Im ktoś się bardziej czepia innych, tym ma "większy level wtajemniczenia" na rv.... ( nie ubliżając osobom , które na prawdę mają wiedzę, są życzliwe i chcą pomóc)
Facella
koleżanka re-volty ne potrzebuje a wiec moze ode mnie się zapytać 😉
nie jeździ ze mną i ja zdjęć nie robiłam więc ja mu  nic ,,nie ułatwiaj ani nie utrudniam".
Odnoś się do niej i do oceny .🙂
ktoś coś?
Facella   Dawna re-volto wróć!
29 lipca 2014 18:20
Pytasz za nią, więc odpisuję w liczbie mnogiej. To może inaczej - czy ona chce mu ułatwić czy utrudnić zadanie, skacząc bez wskazówki?
Koleżanka jest przeprostowana w lędźwiach, więc robi kaczy kuper. W skoku jest przed koniem i trzyma się łydką, traci oparcie w strzemieniu, które zresztą ma za długie. Siedzi trochę widłowo (albo przez ten kuperek sprawia takie wrażenie), ale lekko, więc łatwo jej to będzie skorygować. Kładzie nadgarstki. Mega rażących błędów nie robi.
Facella
W jej imieniu dziękuje 🙂
Niedługo swoje podeśle do korekty 😉
proszę zerknąć na zdjęcia i wyrazić opinie na temat osiodłania .
siodło najmniejsze w jakie zmieści się jeżdziec .




blucha
myślę ze jest troszke za bardzo z przodu. z jeźdźcem nie widać tak dokładnie
Jak dla mnie nie, nie i jeszcze raz nie.
ikarina - rozwiń bardziej zrozumiale
nie chcę, żeby było, że się czepiam, ale to siodło moim zdaniem w ogóle nie powinno się znaleźć na tym kucu. Nie macie jeźdźca z mniejszą pupą? 😉 Żeby założyć kucowi coś przynajmniej z dwa rozmiary mniejsze?
siodło ma 15,5 " , nie ma możliwości wsadzenia kogoś mniejszego , moge je tylko przesunąć w tył , ale wówczas środek cięzkosci jeżdżca również będzie przesunięty .
nie uważam ze się czepiasz  😀 prosze o wszelkie uwagi
Na razie mam tylko to zdjęcie z jazdy "ujeżdżeniowej". Zdjęcie zrobione w momencie anglezowania. Jak na moje oko mogłabym ciut wodze wydłużyć i się lekko odchylić. Jakieś inne rady?
Wodze to srkócić o "pół mera", usiąśc w siodło ("podkulić ogon", nie wypinać tyłka), nie wciskać nogi siłowo w strzemię , wyregulować długośc puślisk (wydają się za krótkie o ile to ujeżdżeniówka, bo nie widać dobrze)
Zdecydowanie cofnij siodło to tyłu, bo blokuje łopatki. + siodło już dawno powinno iść w kąt szafy.

Siedzisz źle, sztywna, wypięta jak kaczor Donald. strzemiona na krótkie, koń z głową w chmurach. Taka rekreacja na pełnym poziomie.
Taka rekreacja na pełnym poziomie.


A nie wolno jej być rekreantem i chcieć się poprawiać w miarę możliwości ?  🤔wirek:
Chyba większość ludzi zaczyna podobnie, nawet jeśli mają aspiracje na coś więcej.
oczywiście, że wolno. 
Jednak siodło na w/w zdjęciu nie pomoże w progresie. Sposób osiodłania itp.
Rolia, od pasa w dół wyglądasz na mocno przykurczoną. Bez dobrego i dobrze założonego siodła ciężko będzie ci głęboko i prawidłowo usiąść, niestety 🙁 Jeżeli masz taką możliwość, pomyślałabym o wymianie. Poprosiłabym również instruktorkę o pomoc nad rozciągnięciem i zrelaksowaniem nogi. Jeśli chodzi o od pasa w górę, to nawet nieźle się trzymasz, jak na wasze warunki. Widzę jednak, że ramiona trzymasz nierówno, lewą rękę masz napiętą - nie tędy droga, koń ci się nie rozluźni, jeżeli dalej będziesz się tak spinać.
No i inaczej bym zapięła nachrapnik - jest za nisko, nie znajdziesz prawidłowego kontaktu z tak założonym ogłowiem.
[quote author=korysindex4 link=topic=107.msg2151192#msg2151192 date=1406873813]
Taka rekreacja na pełnym poziomie.


A nie wolno jej być rekreantem i chcieć się poprawiać w miarę możliwości ?  🤔wirek:
Chyba większość ludzi zaczyna podobnie, nawet jeśli mają aspiracje na coś więcej.
[/quote]

Przecież to nic obraźliwego, sama tak jeżdżę i się nie wstydzę.
Poprosiła o radę, opinie, dostała i wszyscy są zadowoleni  😉
korysindex4 tak się składa, że jeżdżę rekreacyjnie więc nie wiem co w tym złego? 😉
Wszystkim dziękuję za rady. Przydadzą się bo jeżdżę sama. Z tym koniem wozimy się czysto rekreacyjnie bo kobyłka dużych możliwości nie ma. Siodła wymienić nie mogę bo koń nie mój. Niestety wiem, że zjeżdża (zawsze przed jazdą co najmniej 5 razy sprawdzam czy jest dobrze no i niestety przez jej brzuchol nawet popręg zjeżdża...) W kwestii ogłowia jeśli skośnik jest wypięty to nachrapnik jest w dobrym miejscu, a jeśli skośnik wepne to "ciągnie" go w dół :/
Rolia, to nachrapnik zapnij mocniej, a skośnik dziurkę luźniej, może nie będzie zjeżdżać 😉
korysindex4 tak się składa, że jeżdżę rekreacyjnie więc nie wiem co w tym złego? 😉
Wszystkim dziękuję za rady. Przydadzą się bo jeżdżę sama. Z tym koniem wozimy się czysto rekreacyjnie bo kobyłka dużych możliwości nie ma. Siodła wymienić nie mogę bo koń nie mój. Niestety wiem, że zjeżdża (zawsze przed jazdą co najmniej 5 razy sprawdzam czy jest dobrze no i niestety przez jej brzuchol nawet popręg zjeżdża...) W kwestii ogłowia jeśli skośnik jest wypięty to nachrapnik jest w dobrym miejscu, a jeśli skośnik wepne to "ciągnie" go w dół :/


skoro skośnik ciągnie nachrapnik w dół to znaczy że sam nachrapnik jest zbyt luźno zapięty 🙂 to skośnik ma być dopasowany do nachrapnika, nie nachrapnik do skośnika 😉
Dla mnie nachrapnik jest po prostu za nisko, trzeba go podnieść o dziurkę-dwie, skośnik i tak go ściągnie nieco w dół.
A skośnik i nachrapnik nie powinny być zapinane zbyt mocno, bo może to totalnie zepsuć kontakt z koniem, nie wspominając o takich "szczegółach", jak komfort konia
jednak w tym wypadku ewidentnie wydaje się że nachrapnik jest zbyt luźny, nikt nie mowi  o ściskaniu na maxa paskow- wiadomo że nie jest to wskazane
Nachrapnik jest zapięty na ostatnią dziurke - tak, że mieszczą się na styk 2 palce więc raczej nie jest za luźno 😉
Nachrapnik jest dużo za nisko i jest ciut za luźny. A skośnik nie jest niezbędny dla każdego konia. Jak się nie umie dopasować ogłowia, to lepiej sobie skośnik darować.

To niech znajoma sama przyjdzie po ocenę.
Gdzie wskazówka na te pierwsze skoki? Chcecie mu ułatwić czy utrudnić zadanie?

Niezależnie od tego czy masz rację, czy nie, to Twoja wypowiedź zabrzmiała jakbyś była co najmniej doświadczonym trenerem sportu.
Szczylu. 🙂 Żebyś chociaż sama bezbłędnie jeździła... Ty w ogóle skaczesz?

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się