Kącik Ujeżdżenia

Ewa się dwa razy pomyliła. Shit happens 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
22 sierpnia 2016 21:56
[quote author=Pocahontass link=topic=11.msg2586953#msg2586953 date=1471879203]
Czy trafił ktoś może na galerię z MDŚL w Strzegomiu 13-15.08? Konkretniej poszukuję zdjęć z kwalifikacji MPMK  :kwiatek:


Facella chyba robiła, spróbuj się do niej odezwać 🙂
[/quote]
Z MPMK nic nie mam. Prędzej będzie miała Kasia Broda (galeria jest na FB dressage24.pl), ale to też konkretnie trzeba pytać, bo raz szły jednocześnie 2 czworoboki, dwa robiła chyba tylko z góry zamówionym.
Kurczę, w galerii na dressage24 nas nie ma, a na pewno jedna fotografka cykała podczas mojego przejazdu... Nic to, może jeszcze ktoś coś w stawi. Dzięki za odzew dziewczyny :kwiatek:
Facella   Dawna re-volto wróć!
23 sierpnia 2016 15:15
A może to re-voltowa Czekoladowiec? Albo Kasia Gmerek? Nie kojarzę, kto jeszcze był...
Pisz priv do wszystkich trzech, bo nie zawsze się publikuje wszystkich 🙂
edit: widziałam u Julii Kornaszewskiej na FB, że ma zdjęcia od jakiejś Moniki Szostek. Julia jechała 4-latki, więc może ta dziewczyna będzie mieć Twoje?
Ktoś ma jeszcze ten filmik jak Ulla pokazywała jak uczyć młodego konia reakcji na łydkę?


Strzyga - nie wiem czy o te filmiki chodzi bo właśnie je odkryłam w wyszukiwarce re-volty 😀 i jeszcze nie obejrzałam.

quote author=Naboo link=topic=17958.msg1646697#msg1646697 date=1357932390]
Ponieważ od czasu do czasu ktoś się mnie pyta o usunięte przeze mnie filmiki z Kyrą Kyrklund, wstawiłam całe szkolenie jeszcze raz na YouTube i podaję linki:






Miłego oglądania.
[/quote]

Jest jeszcze sprawozdanie EliPe z innej kliniki (chyba).
        
Jeśli znajdziesz to czego szukasz to się podziel proszę bo sama jestem ciekawa  :kwiatek:             
jakiej rasy jest Lorenzo?
Nudne to się robi z tą Adelinde. 🙄 Znaleźli sobie dziewczynkę do bicia, jak swego czasu Ratha za Totilasa opluwali na wszystkie strony, nawet sprawę mu wytaczając sądową (umorzona)


Odgrywają się na klasykach i sportowcach za panią Linde  Parelli  😁 😁 😁
Nie jestem jakimś naturalsem (zwłaszcza jak zapewne jakieś 99% osób wypowiadających się tutaj o Niej pochlebnie lub mniej), aczkolwiek pewien niesmak czuję do Adelinde. Po prostu, mimowolnie mam wrażenie, że niektóre z Jej metod treningowych nie są estetyczne. proszę nie bić 🙂
Po prostu, mimowolnie mam wrażenie, że niektóre z Jej metod treningowych nie są estetyczne. proszę nie bić 🙂


A można wiedzieć które ???  😲
Choćby hiperfleksja szyi, nie do końca dobrze wykonana, na krótkiej, spiętej szyi.
Choćby hiperfleksja szyi, nie do końca dobrze wykonana, na krótkiej, spiętej szyi.


Zawsze możesz złożyć jej propozycję ,trenowania .  😉

P.S Możesz wstawić filmik ( własny ) jak to zrobić prawidłowo . Bardzo jestem ciekawy
Epikea Lorenzo jest zapisany do ksiegi bawarskiej. Jego ojcem jest Lord Loxley - renski, z matki po Rubin Royal - oldenburski.
milenka_falbana, Chryste, z którego roku te pierwsze filmiki?  😁 😀 😀 Super się ogląda, no i treściowo też - nie mogę się oderwać. Dzięki za wydłubanie z czeluści  :kwiatek:
[quote author=lovesunrise link=topic=11.msg2588231#msg2588231 date=1472194980]
Choćby hiperfleksja szyi, nie do końca dobrze wykonana, na krótkiej, spiętej szyi.


Zawsze możesz złożyć jej propozycję ,trenowania .  😉

P.S Możesz wstawić filmik ( własny ) jak to zrobić prawidłowo . Bardzo jestem ciekawy
[/quote]

Sorki, ale nie trzeba umieć czegoś zrobic samemu żeby WIDZIEĆ. Takie komentarze naprawdę drażnią. Zazwyczaj się nie odzywam, ale tym razem musiałam  🙄
Najpierw to godnym polecenia byłoby, abyście rozróżniły rollkur od LDR, zanim się wypowiecie bo nieświadomie mylicie oba te pojęcia. Rollkur- krótka szyja, LDR- jak sama nazwa wskazuje, low deep round.
DressageLife, szkoda, że FEI też ma kłopoty z odróżnianiem 😉
Tak szczerze to niekończące się dyskusje o Adelinde używającej rollkur są nudne. Mnóstwo jeźdźców tego używa, a środowisko jeździeckie non stop wałkuje Adelinde, Anky, Helgstranda, Gala, Ratha, Werth... Jakby się tak przyjrzeć to pewnie używają tej metody również wszyscy jeźdźcy trenowani przez nich. Ale tego już nikt nie widzi i wielu cmoka z zachwytem jak jedzie np. Sonke Rothenberger trenowany przez Anky. Ale jakby jechała sama Anky to już by krytykowali. Taki Severo Jurado Lopez którego wszyscy wychwalają jeździ dla stajni Helgstranda, więc jest prawdopodobieństwo, że trenuje konie w podobny sposób, ale znowu- to na Helgstrandzie wszyscy psy wieszają. Nie twierdzę, że rollkur jest dobry, wręcz przeciwnie, ale obrywa się za jego używanie tak naprawdę kilku osobom, a przypuszczam że używa tego większość. Niekończące się dyskusje na ten temat niczego nie zmienią- każdy jeździec sam wybiera czy woli trenować swoje konie jak Kyrklund, Hester, Dujardin, Klimke czy na "sposób holenderski" używając rollkuru i LDR. I każdy będzie święcie przekonany, że jego metoda jest najlepsza. I FEI może co najwyżej palcem pogrozić jak używają tego w domu a nie na rozprężalni bo nie będzie na to dowodów i tak.

A tu macie Anky i LDR
dla tych co nie wiedzą co to jest.
I pomyśleć, że wszyscy się wkurzali jak Rosjanki i Ukrainki organizowały sobie swoje zawody przed kwalifikacją do RIO. U nas robi się dokładnie tak samo, co prawda na niższym stopniu, ale to nie ma znaczenia.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
26 sierpnia 2016 12:38
Noo powiem szczerze, że takiej petardy to już dawno nie było  🤣 Jak rozumiem para ta uzyskała wynik dający kwalifikację do MP?
Facella   Dawna re-volto wróć!
26 sierpnia 2016 12:51
Tak i chyba głównie po to ta para wzięła udział w "zawodach".
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
26 sierpnia 2016 12:55
To jest ta dziewczyna która C klasie wyjeździła 66%?
Takie numery to tylko w ujeżdżeniu. 🤣 W skokach to nierealne 😁
Mozii, chodzi o Tomka Jasińskiego.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
26 sierpnia 2016 13:21
Aaaa  😎 No to wszystko jasne. Swoją ścieżką ciekawe co PZJ na to i czy wynik będzie uznany do MP...
Chyba jest, skoro wspomniany zawodnik widnieje na listach startowych...
DressageLife, celowo nie użyłam słowa rollkur. Za LDR jestem jak najbardziej na tak, ale jeśli chodzi o rollkur na ekstremalnie ciasnej szyi to uważam to za brak szacunku do konia. Wiadomo, że uwalniając konia od takiego napięcia mięśni, w normalnym ustawieniu będzie wykonał zadania z lekkością i łatwością, ale czy warto? Ale ja się nie wypowiadam. Przecież nigdy nie byłam na olimpiadzie.
"Na olimpiadzie" jestesmy wiekszosc zycia. Na Igrzyskach nie bylas, jak juz sie bawić w uszczypliwosc.
A skąd się ostatnio wzięło to, że słowo "olimpiada" jest passe? Już któryś raz widzę, że ktoś zwraca na to uwagę. Całe życie byłam przekonana, że na igrzyska olimpijskie mówi się potocznie olimipiada... Czy to - jak w przypadku Miss Polonia i Miss Polski - dwie różne imprezy?
Olimpiada to okres między igrzyskami. (Rio- Igrzyska)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się