Kącik Ujeżdżenia

mają konie, na których prowadzą treningi 🙂
Dzięki za info  :kwiatek:
Zawody towarzyskie klasa L i P jeździec jak ma być ubrany czarna marynarka biała koszula białe bryczesy. Rękawiczki białe i plastron są obowiązkowe?
rosi, najlepiej zajrzeć na stronę PZJ i ściągnąć/otworzyć Przepisy Ujeżdżenia. Na samym początku jest o stroju w PL.
Jaki rozmiar podkładek pod owijki dla konia podchodzącego pod 170cm, z nadpęciem jak u półkrwi (choć jest xx). Jakie na przód, a jakie na tył, żeby lekko wystawały spod owijek?
Miałam jakieś HKM ale gdzieś mi się zapodziały, nie mam żadnego punktu odniesienia.

edit.: takiego konia
Livia   ...z innego świata
14 lutego 2017 11:03
Przeniosłam posty o słuchawkach do wątku o Interkomie: http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,89489.msg2648825.html#msg2648825.
tuch ja na swojego (ma ok. 165cm) zakładam na 4 nogi duże tyły z Fouganzy, btw. bardzo je polecam 🙂
z tego co się orientuje to komplet na 4 z Fair Playa jest bardzo mały...
Ja aktualnie szukam ciemnych podkładek krótkich i chyba kupię Yorka




Livia dziękujemy
Wigorrr Ale jaki to jest konkretnie rozmiar duży wg Ciebie? Masz jakieś zdjęcie jak to wygląda na koniu?

Ja miałam jak sadzę 40x30 lub 45x30 cm
Zakładałam na różne konie 167, 165 i 158
Ale nie jestem tego w stanie sprawdzić bo tych podkładek właśnie nie mam...
Na zdjęciu to podkładki na tyły z Fouganzy, podejrzewam że mają ok 45 cm wysokości


edit.edit. literówka  😉
Te z Fouganzy są bardzo duże. BR ma też fajne i te na tyły całkiem spore.
Jaki rozmiar podkładek pod owijki dla konia podchodzącego pod 170cm, z nadpęciem jak u półkrwi (choć jest xx). Jakie na przód, a jakie na tył, żeby lekko wystawały spod owijek?
Miałam jakieś HKM ale gdzieś mi się zapodziały, nie mam żadnego punktu odniesienia.

edit.: takiego konia

Ja mam komplet z Yorka i jestem bardzo zadowolona - koń też 170cm. 😉
przody 45x31 cm
tyły 51x45 cm

ma też fajne i te na tyły całkiem spore.

Z tego wnioskuję, że mój ma jednak dłuższe nogi, niż mi się wydawało... Przody są na styk, tyły mogłyby być ciut dłuższe (a nie lubię, jak wystaje, i kupowałam takie, żeby nie wystawały). Znajoma na konia ok. 167 cm (noga z pogranicza full-cob) ma Fair Playe i wystają mocno.
Słomka a York nie ma przypadkiem tylko biało granatowych podkładek ? w tym biała strona jest w środku a granatowa na zewnątrz? u Ciebie jakoś tak chyba odwrotnie?  😉

Mogę zrobić zdjęcia moim rocznym podkładkom z Fouganzy używanych ok 3-4 razy w tyg.  moim zdaniem trzymają się świetnie  🙂
Widziałam tez na żywo jakiś czas temu przody z Fouganzy i są jakieś 10 cm krótsze od tyłów
sumire mój koń miał 170, noga typowy full i musiałam się postarać żeby nie wystawały, bo też tego nie lubię.
Słomka a York nie ma przypadkiem tylko biało granatowych podkładek ? w tym biała strona jest w środku a granatowa na zewnątrz? u Ciebie jakoś tak chyba odwrotnie?  😉

Mogę zrobić zdjęcia moim rocznym podkładkom z Fouganzy używanych ok 3-4 razy w tyg.  moim zdaniem trzymają się świetnie   🙂
Widziałam tez na żywo jakiś czas temu przody z Fouganzy i są jakieś 10 cm krótsze od tyłów

są dwustronne 😉 mieli też kiedyś z rzepem, ale tylko przody.
Te podkładki można zawinąc tak, żeby mniej wystawały, ale akurat te owijki są bardzo wąskie i raczej tych 3 m nie mają - air cool FP :/
Witam, mam nadzieję ,że znajdę kogoś zorientowanego w temacie. Posiadam 10 letniego wałacha fryzyjskiego, paszport holenderski. [CIACH]gdzie najlepiej go wystawić na sprzedaż?  będę bardzo wdzięczna za pomoc 🙂🙂 :kwiatek: :kwiatek:

Od elaboratów są ogłoszenia.
Pachnie kryptoreklamą, mam nadzieje ze znajdzie szybko nowego właściciela. Powodzenia!
proponuję tu: http://horsetelexsales.com/
Najlepiej spytaj sie trenerki.
przepraszam, nie chciałam nikogo urazić moim postem. Nie było też moim zamiarem robienie kryptoreklamy. Dodałam dane dotyczące umiejętności konia, bo na jakiej innej podstawie mogłabym dostać informację o tym ile koń jest wart? Zostałam zmuszona z przyczyn osobistych do sprzedania konia i chciałabym dostać za niego uczciwe pieniądze, stąd moje pytanie. Konia oczywiście wystawie w ogłoszeniach, ale sądzę że warto byłoby go wystawić z ceną. Ten kącik został mi polecony jako grono osób znających się na interesującym mnie temacie. Jeszcze raz przepraszam za kłopot. Gdyby znalazł się ktoś skory do pomocy będę bardzo wdzięczna 🙂
Myślę, że publiczna dyskusja nad ceną nie służy interesom, podobnie jak publiczna dyskusja na wartością użytkową konia. Pieniądze lubią ciszę.
Hallie - popatrz na angielskich (http://www.horseandhound.co.uk/classifieds/ http://www.horsemart.co.uk/), niemieckich (np http://www.ehorses.de/), holenderskich, itd stronach i zobacz za ile chodzą podobne konie, da Ci to obraz za ile go możesz wystawić. Fryz musi trafić na amatora (fryzów, niekoniecznie na amatora w sensie kogoś kto nie jeździ zawodowo), dlatego ja bym go wystawiła też za granicą.
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
06 marca 2017 20:19
pomocy

Na ostatnich zawodach obcięto mi punkty za frak (długi, klasyczny) i generalnie sędziowie mocno zwracali uwagę na strój. inna dziewczyna miała odjęte pkty za emblemat na marynarce. W związku z tym poszukuję stroju, który spełniałby warunki nowych przepisów.
przymierzałam takie oto coś
https://dobry-kon.pl/lauria-garelli-frak-konkursowy-damski-basic.html
i całkiem mi podpasowało, ale mam wątpliwość, bo:
- w nazwie jest "frak" (jak obecnie w większości nazw marynarek, więc to najmniejszy problem)
- jest nieco dłuższy niż zwykła marynarka (tak mi się wydaje, chociaż może to efekt "półokrągłego wycięcia" przodu)
- no i ma brązowe lamówki przy kieszonkach. W przepisach jest, że lamówki mogą być kontrastowe.
- to jest podobny krój do tego: https://dobry-kon.pl/frak-softshellowy-lauria-garelli-golden-gate-18423.html - i ma też ten pasek z tyłu na plecach, co też nie jest klasyczne w marynarkach

No i teraz pytanie do Was... czy taki model spełnia wymogi, czy znowu mogłabym mieć problemy?

Kto może, niech pomoże 🙂😉
taggi, jaką klasę jechałaś? Od 2016 teoretycznie w C nie można mieć długiego fraku, dopiero od CC. Piszę teoretycznie, bo w praktyce zarówno na MP, jak i np. na ZO w Michałowicach w maju i październiku, czy na ZO w Jakubowicach w sierpniu mnóstwo juniorów i nie-juniorów jechało w C w długich frakach i żaden sędzia/komisarz nic na ten temat nikomu nie powiedział. Natomiast byłam świadkiem jak w lipcu na ZO w Rybnicy jeszcze przed startem komisarz zwrócił uwagę, żeby kolega pożyczył sobie krótki frak na przejazd w C, bo będzie miał karne punkty. Szczerze mówiąc nie wiem kto tam (gdzie Ty startowałaś) sędziował, ale większość znanych mi sędziów na ZO nie zwraca uwagi na fraki 😉
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
06 marca 2017 20:37
Jechałam C.
No właśnie wiesz... to jest taka ruletka. Jedni nie zwrócą uwagi, inni zwrócą - ja miałam pecha i teraz wolałabym nie ryzykować.  🤔
taggi, wybierz, który Ci się podoba. To zwykłe fraki i  żaden z sędziów nie ma prawa Ci nic powiedzieć, bo są zgodne z przepisami PZJ. Co do emblemantu - nie wolno mieć logo sponsora na fraku, można na czapraku.
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
06 marca 2017 20:45
dzięki Olson :kwiatek: no własnie potrzebowałam czyjejś opinii, bo już sobie wkręciłam, że taka dłuższa frako-marynarka to znowu będzie problem
Tagi to jest błąd w nazewnictwie. Frak to frak, czyli jaskółka z połami. Natomiast "krótki frak" to po prostu marynarka lub rajtrok. Te z linków to marynarki tkzw. ujezdzeniowe, ostatnio modne na czworobokach. Możesz spokojnie w takim startować i nie dostaniesz punktów karnych.
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
06 marca 2017 21:20
super. 💃 bardzo Wam dziękuję dziewczyny. To już mi lżej  😉
W temacie stroju, czy plastron jest obowiązkowy? Tzn. czy sędziowie czepiają się gdy ktoś go nie ma, w niższych klasach?
Moga sie czepić.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się