Kącik Ujeżdżenia

Wigorrr, - ciesze się 🙂 Tak jak mówiłam, ja je bardzo lubię, bo można je zaprezentować laikowi na drugiej jeździe i w prosty sposób pokazać gdzie ta łydka powinna być i gdzie ta równowaga jest, a z drugiej strony bardziej doświadczony jeździec na jazdach bez trenera może się tak sprawdzić samemu, czy jest ok.
karolina_, - jasne, że siodło wpływa na dosiad, ale tu jest dużo więcej zmian 😉 Zdjęcia są z różnego etapu, dzieli je kilka lat i nie były robione typowo pod porównywanie.
milenka_falbana, - dzięki!
flygirl, - mi z łapami pomaga solidny op... znaczy, koleżanka nakrzyczała. Tak krzyczała, że jak zsiadłam w końcu z tego konia, to mnie pytała, czy się nie obraziłam 😂 No zmieszała mnie z piaskiem na ujeżdżalni i to tym w okolicy taczki z kupami. Podziałało 😉 Powiedziała też fajną rzecz "nie myśl, że nie ogarniasz rąk, myśl o tym jak to prawidłowo ma wyglądać" i to też mam wrażenie mi pomogło, bo ja już zafiksowana byłam na ich punkcie. Niemniej wiem, że to chwilowo największy problem mojego dosiadu, a żadne baty trzymane poziomo i wizualizacje piwa czy gorącej zupy nie pomagały 🙁
Moon   #kulistyzajebisty
13 lutego 2018 07:04
keirashara, kiedyś moja ówczesna trenerka miała już dość mych krzywych rąk i serio dała do rąk dwa kubki z wodą... :P
hej dziewczyny czy któraś z was słyszała o przypadku dopuszczenia do zawodów konia z jakimś przebytym urazem, który spowodował mniejszą ruchomosc w stawie? Czy isnieje cos takiego jak zaswiadczenie weta który dopusci takiego konia do startów? Mój koń kopniety za źrebaka, ma ograniczoną ruchomość w kolanie, przez zły zrost po wypadku,  a gdzieś tam nam krąży po głowie pomysł na jakies towarzyskie regionalki. Słyszałam że można zdobyć na to potwierdzenie  🤔  🤔 Jak gadam głupoty to nie bijcie  :kwiatek:
aronka, - znam, dwa takie konie, jeden z krótszym mięśniem w zadzie, drugi po złamaniu biodra (w stępie bardzo dziwnie szedł, ale galopował i skakał normalnie), choć one chodziły w skokach. Ja sama dwa lata temu jechałam ujeżdżenie na koniu, który też lekko nie tak chodził i sędzia mnie cofnął, a po reakcji dużego zdziwienia pozwolił startować jak wet mnie dopuści - wet zawodów akurat konia znał i wiedział, że nie kulawy, a zwyczajnie krzywy (jedna noga ciut krótsza) i taki jego urok, że potrafi lekko zaznaczyć.
Moon, - z moim gnojkiem nie mogę sobie pozwolić na takie rzeczy, bo on każde moje ograniczenie reakcji wykorzysta i będzie się dzielnie opierniczał :P Łapki mam nie tyle krzywo, co szeroko, nisko i czasem ruszające się bez mojej wiedzy, choć jest dużo lepiej niż rok temu.
Dzięki keirashara !  😀 Właśnie o coś takiego mi chodziło. W skokach startowaliśmy i nikt na to uwagi nie zwracał ale byłam ciekawa jak z ujeżdżeniem. Może uda mi się cos takiego załatwic i pojechać 🙂
aronka, z tym, że jeśli koń jest nieregularny to noty będą mega niskie bez względu na zaświadczenie od weta...
_Gaga tak podejrzewam, myślę tylko o czystej przyjemności i sprawdzeniu siebie  😉
_Gaga, - zależy jak mocno jest nieregularny, bo ja na wspomnianym krzywusku to nawet L wygrałam raz 😉 A zawsze w protokołach ocenia się też jeźdźca i wyjechanie kształtów figur.
Gaga, w ZO startuje kon kulawy/nieregularny na 4 nogi, tez podobno po urazie. Noty ma normalne.
karolina_, który?
Priv poszedł, Anai
Ktoś wybiera się na HZR i HZO do Łącka 2-4 marca?  🏇
Żółtodziobowe pytanie mam - jaki jest angielski odpowiednik polskiej Małej Rundy i klasy C?
Wigor - czekam czy zrobia regionalne N, jak tak to raczej bede.

Żółtodziobowe pytanie mam - jaki jest angielski odpowiednik polskiej Małej Rundy i klasy C?


Mala Runda - small tour / inter I
C - advanced medium
karolina_ oki, dzięki.
Orientuje się ktoś jakie wymogi trzeba spełnić żeby startować w regionalnych zawodach? Czy tak jak w skokach jest potrzebna licencja?
L klasa wystarczą badania sportowe jeźdźca, ubezpieczenie i paszport ze szczepieniami konia i nie wiem tylko czy BOJ też do towarzyskich? Chyba nie.
Do P klasy i powyżej trzeba wykupić licencję konia i jezdzca w w swoim WZJcie plus też oczywiście badania i ubezpieczenie.
BOJ do regionalek L tez potrzebny  😉
BOJ do regionalek L tez potrzebny  😉


Nie potrzebny. Licencję wstępną wykupisz bez BOJ.
Kochane/kochani piszę tu a nie w filmikach bo sprawa dotyczy półparady.
Szukam filmiku, który kiedyś ktoś wstawiał. jakaś stara "zagramaniczna" dresażystka pokazuje w sowich rękach jak powinna działać półparada, trzyma wodze i tłumaczy.
Gdyby ktoś pamiętał i mógł podlinkować będę bardzo wdzięczna.
Czy w dalszym ciągu nie sa dopuszczone do startow wedzidla typu golden wings? czy może cos się zmienilo o czym nie wiem? 🙂
Ktoś wie co to sie stalo ze w Aromerze na początku sezonu.(marzec) dali takie trudne programy?
Może dlatego, że to finał zawodów z cyklu „aromeriada” 😉
Mie obczailam tego  🤣 dzięki! My jednak odpuscimy
Może do Łącka?
No wlasnie slyszalam, ze Lack ma byc znowu w kwietniu, bo wiekszosc czasu byly dwa terminy w kalendarzu i niby ten drugi tez ma sie odbyc - wtedy sie wybierzemy. A teraz, ze to pierwsze zawody w sezonie i debiut koniny w N to chcialam cos blizej - do lacka mam ponad 100 km dalej niz do Aro. No i na hali nie mam jak ogarnac programu dowolnego, bo jest mniejsza niz czworobok i czasu nie pomierze, a do kwietnia wyjdziemy sobie juz na dwor i ogarniemy dowolny na spokojnie. Wiec chyba na marzec zostana nam zawody tu w okolicy.
karolina_, w Łącku jest jedna runda N bez dowolnego: N4, D4, N5. Drugie zawsze się miały odbyć, to losy marcowych zawodów ważyły się do ostatniej chwili.
ee, odpuszcze i pojade w kwietniu, ja nie lubie tak od czapy nieprzygotowanym koniem startowac. Ty sie wybierasz?
Grzech nie skorzystać z powrotu ujeżdżenia do "domu", po 20 latach.
Teraz planujemy startować żeby ciut się przetrzeć, zobaczyć jak to będzie w hali.
Poważniejszy start też w kwietniu.
Ja mam o tyle dobrze z moja ze po prostu wsiadam i jade bo nowe miejsca nie robia na niej zadnego wrazenia jesli chodzi o jazde. U nas to bardziej co innego - w domu pojedyncze elementy sa ok, ale pomiedzy np N4 a N2 jest przepasc, bo w pierwszym programie jest masa czasu na przygotowanie kazdej rzeczy, w drugim juz jeden element po drugim, bez 'snucia sie' po czworoboku. Dlatego kombinuje tak zeby na poczatek nie pchac jej bez sensu w trudny program, jeszcze sie najezdzi te trudniejsze Nki pozniej w sezonie. A Ty co jedziesz?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się