kącik zaprzęgowca

Intensywnie poszukuje lejców singlowych treningowych takich hmmm "parciano- gumowanych" jak wodze. Jeździliśmy na takich u znajomego, jednak za nic nie mogę znaleźć gdzie takie kupić(google nic sensownego nie wypluło). Może ktoś ma jakiś namiar?
Arden - lejce biothanowe. Dokładnie takie jak opisujesz.
a mysmy wyremontowali takie cos!

[quote author=Misiek69 link=topic=1168.msg2147364#msg2147364 date=1406369066]
Właśnie na TVN lecą "Ugotowani". Wśród uczestników Iza. Iza jest wróżką i zajmuje się powożeniem. Przyznawać się dziewczyny, która to z Was?  😉 Ja bym chciał tych racuchów spróbować i tej sałatki z wędzoną fetą.  😉

Misiek69 oczywiście na bryczce 🙂

[/quote]no dobra to ja 😅
Hej.  Pewnie przewinął się już tu ten temat, ale nie mogę odnaleźć - napiszcie mi proszę co z dokumentów jako luzak na bryczce potrzebuje, żeby startować? :kwiatek:

ja luzakuję
i trzeba wykupić licencje w pzj 30 zł i ubezpieczenie. Jak należysz do klubu to też składkę
[quote author=konik123 link=topic=1168.msg2150333#msg2150333 date=1406753966]
[quote author=Misiek69 link=topic=1168.msg2147364#msg2147364 date=1406369066]
Właśnie na TVN lecą "Ugotowani". Wśród uczestników Iza. Iza jest wróżką i zajmuje się powożeniem. Przyznawać się dziewczyny, która to z Was?  😉 Ja bym chciał tych racuchów spróbować i tej sałatki z wędzoną fetą.  😉

Misiek69 oczywiście na bryczce 🙂

[/quote]no dobra to ja 😅
[/quote]

Do tej pory Misiek69 z głodu zaniemógł  😉
O!!! Super! Gratulacje! Tak myślałem, że to będzie ktoś z forum. Oglądałem ten odcinek chyba trzy razy i bardzo mi się podobał. Mi się kiedyś też zdarzyło popełnić jeden teleturniej, ale gdzie mi Tam do Ciebie.  Przepraszam za OT.
Atea się nie pochwaliła ? KLIK - brawo  🏇 🏇
No właśnie Czemu się nie chwalicie?  Ja niestety nie mam czym alei  tak jestem zadowolona
O! A Wacław w opisie zdjęcia stał się Rafałem 😁

Brawo Atea! Piękne dopełnienie prezentu! 🙂
Gratulacje z całego serca!!!
Dziękuję kochani!

Chwaliłam się już w KR i stwierdziłam, że głupio się tak wszędzie chwalić. Tam znajdziecie większą relację, jeśli kogoś interesuje 🙂 Nasze foty:









Ciocia Fryza Daj spokój! Piękny debiut, gratulacje 🙂

Dworcika Kaski naprawdę fajnie razem wyglądają, Wacek zadowolony, mówi, że pierwszy raz nie myślał w trakcie przejazdu o kasku - a to najważniejsze 😉 Jeszcze raz baaaardzo Ci dziękuję!  :kwiatek:
I jak ładnie leży!Cieszę się, że tak Mu się podoba i że mogłam pomóc 🙂
Akatash czy chodzi Ci o coś takiego http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/47729  ?
jak tak to mogę dać namiar na producenta, sam takie mam, są dostępne w dwóch szerokościach, kosztują chyba 200 albo 230zł (nie pamiętam ile płaciłem)
orientuje się ktoś ile  kosztują lejce Ardena?
tutaj są dwa rodzaje Ardenowskich lejcy http://www.arden.pl/oferta,14,,,dodatkowe_wyposazenie.html
Ja mam te 5341, głowy nie dam, ale kosztują chyba też około 200zł.
chodzilo mi o takie własnie jak ardena z tą taśmą antyposlizgową 🙂 dzwonilam do ardena i te własnie kosztują 280 (18mm) i 320 (22 mm) full jednokonne
Mam pare pytań odnośnie zaprzęgów.
Czy można startować w zawodach koniem który nie ma ogona i nie  podogonia w związku z tym?
Jaki wpływ ma brak ogona na maraton i kegle chodzi mi o uprząż i ewentualnie jaką zastosować najlepiej.

No i teraz czysto techniczna sprawa, koń ten ma problemy z staniem długo spokojnie w jedym miejscu i jak rusza to raz na pięć ruszeń zdarza mu się odejść  w bok a jak go zatrzymam i chce poprawić to łapie nerwa jak to zwalczyć bo ja nie mam pojęcia.
bhdemeter Stawać i prosić luzaka o pomoc: ma konia wymiziać po paszczy i pochwalić, wsiąść spokojnie na zaprzęg, chwilę odczekać i dopiero ruszacie. Mówił o tym Irek Kozłowski jak u nas był na konsultacjach:

Film

Drugi sposób to stawać przed ścianą/płotem, ale to zależy już nieco od konia, musiałabyś wybadać jak reaguje. Pomoc luzaka i tak nieoceniona 😉


A my jedziemy jutro na Mistrzostwa Świata w Izsak!  😅 😅 😅
Nie mieliśmy urlopu, a sezon był naprawdę pracowity, więc spontanicznie dzisiaj postanowiliśmy jechać.

Chcecie to możemy kogoś zgarnąć po drodze  😁
Ale się cieszę  😅
Atea Zazdraszczam z serca całego. Proszę bardzo o relację, zarówno pisaną, jak i foto  🙂  Bawcie się dobrze i kibicujcie, kibicujcie, kibicujcie....
Misiek69 Dziękujemy! 🙂 Relacja na pewno będzie, ale pewnie dopiero po powrocie, bo w zasadzie nie mamy pojęcia gdzie będziemy spać (prawdopodobnie zostanie nam opcja: samochód  :hihi🙂, więc na wifi nie liczę 😉
Atea Trzymam za słowo, relacja po powrocie. Szerokiej i bezpiecznej drogi.  😅
Atea
Zazdroszczę strasznie !!! Ja niestety w weekend obieram zupełnie odwrotny kierunek i jakoś mnie on zupełnie nie cieszy tym razem 🙁
Listy startowe - KLIK
Co tam się stalo że Bartkowi poszło tak słabo?
No i gratki dla Weroniki! Trzymam kciuki za co najmniej utrzymanie miejsca!!
pestka W dużym skrócie: ujeżdżenie Bartek poszedł rewelacyjnie i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że zasługiwał na pierwsze miejsce (wylądował na IV i to z przedziwnie dużą różnicą punktów, w ogóle na temat sędziowania tego konkursu polecam poczytać tutaj, to wiele wyjaśnia).

Jeśli chodzi o maraton to Bartek z Lokanem nigdy nie jeździli maratonów na całkiem czołowe miejsca, ale utrzymanie się w pierwszej dziesiątce może dać jeszcze realne szanse na podium. Natomiast w Izsak od pierwszej przeszkody Lokan po prostu gasł i nie znam tła sytuacji na tyle, żeby ocenić, czy miał gorszy dzień, czy trudy podróży, czy echa kontuzji, czy Bartek miał za dużą presję, bo przecież ujeżdżeniem na ogół sporo nadrabiali. Nie śmiałam pytać, bo jak zapewne się domyślacie - zbyt szczęśliwi nie byli.

Weronika fantastycznie pojechała ujeżdżenie jak i maraton.

Konkurs zręczności był bardzo trudny, przetasował wyniki kompletnie, wierzę, że presja w tym konkursie może wiele zmienić.

Jestem w trakcie pisania dłuższej relacji na naszego bloga, ale jeszcze nie odespałam podróży z Izsak, więc dam Wam znać jak skończę.

EDIT: Jak ktoś jest ciekawy naszej relacji to zapraszam tutaj.
Atea a planujecie jeszcze takie konsultacje z irkiem? Chętnie przyjadę
Chciałam się podszkolić ze sportowego powożenia i szukam kogoś, kto mógłby udzielić mi takich lekcji w okolicach Lublina lub Biłgoraja. Ktoś coś wie, ktoś coś słyszał? Uczę się powożenia "chłopskiego" od pewnego miłego pana, ale chciałabym się zorientować jak to się ma do powożenia sportowego. Konie mają chodzić na co dzień pod siodłem i raz w tyg w bryczce. Niestety to "bryczkowanie" odbija się nie najlepiej na współpracy z nimi z siodła. Podejrzewam, że to wina "stylu" powożenia i dlatego chciałabym się wyedukować w tym temacie, a nie znam nikogo, kto zajmuje się powożeniem na poważnie.
BASZNIA   mleczna i deserowa
06 października 2014 15:20
Właśnie Irek Kozłowski ma jakieś miejsce na szkolenie w końcu tygodnia 🙂.
Tak, Irek ma u siebie teraz szkolenie, ale z serii ABC powożenia ze zdawaniem odznaki - możesz zadzwonić i się zapytać, bo pewnie starzy wyjadacze też się czegoś tam mogą nauczyć 😉

My też planujemy - jeśli już to w listopadzie. Będziemy dzwonić w tym tygodniu, więc dam znać co i jak 🙂
Super🙂 tak wiem jadę z Fryzem na sob, niedz i pon
Czy ktoś ma może fotę gniadego konia w wiśniowych szorach ? Albo widział jak wygląda i może mi napisać ? Zastanawiam się nad szorami, które są w miarę dobrej cenie i mają niezłą jakość ale są ciemno wiśniowe  😵 Boję się, że na gniadym koniu mogą wyglądać nieciekawie  🙄
Pomóżcie  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się