Końskie fryzury, przerywanie czy podcinanie ?

tajnaa, dajesz 🙂 ja się wkręciłam 🙂
Jestem ciekawa czy osiągnę więcej niż kiedyś czyli to ( tylko to niezbyt dbane było)
macie fajną grubą szyje, mi się długie grzywy podobają przy takich szyjach. Moja to na razie chuchro. No ale zobaczymy, może wytrzymam i nie zetne.
tajnaa, mówie Ci, najfajniej to ta grzywa wygląda w ruchu albo zaplecona a nie w stój i luzem 🙂 zawsze 🙂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
27 marca 2015 23:25
milkiwaj ekstra, jakim cudem tak szybko odrasta?
Burza Szybko wam idzie zapuszczanie.
Mojego tylko w warkoczykach lubię 😉. W rozpuszczonych wygląda jak "idź stąd i nie wracaj".
Aktualizacja włosowa, kucowi prawie nie rosną włosy 🤔, dla porównania wrzesień
Burza, ja jak wracam z zagranicy to zastaję naturalny bezład ale jakoś nie mogę tego ścierpieć i zawsze skracam 😉
lusia722, to już może być jego długość, nie przeskoczysz 🙁 Ale zgadzam się- tylko warkocze :

Cobrinha, 🙂😉)
Burza, ale fajne już macie warkocze, a jakie długie 🙂 ja też na maxa wkręcona, zapuszczam do bólu 😉 zaczęłam pleść odkąd musiałam skrócić połowę długości, co ledwo przebolałam 😁 A teraz każdy warkocz innej długości i aż mnie ręce świerzbią, żeby wyrównać, ale poczekam jeszcze trochę, żeby tak nie bolało, jak będę ciąć 🤣


lusia722, rosną rosną, ja tam widzę różnicę na tych dwóch zdjęciach, które wstawiłaś. Mi też się wydaje, że Suchemu nie rosną - to tak chyba jest, jak widzisz na co dzień, to się tego tak nie zauważa 😉
U nas też już całkiem długo  😉

Katasia, całkiem?! WOW jest pięknie!

A ja po bojach, przycinaniu i przerywaniu z tego:


Uzyskałam to:
harja, wytrzymasz, ślicznie jest 😀

Katasia, gdzie nam do was.. 🙂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
29 marca 2015 20:36
hajra poważnie 😜?
Katasia o jaaa marzenie.
Odysowa elegancja.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
29 marca 2015 20:43
Widzę że wraca moda na zapuszczone konie 😀

Odysowa jak byś kiedyś miała ochotę zrobić taką grzywę mojemu to zapraszam  👍
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
29 marca 2015 20:48
Normalnie jak widzę, te wasze długie grzywy i warkoczyki to cięłabym wszystko równo  😁

Odysowa takie najlepsze!  😍
piękne te wasze warkoczyki.
Też zapuszczamy. Ciekawe ile wytrzymam? 😉
Od tego zaczynamy.
START!
Słuchajcie, znacie jakiś fajny środek na porost włosów u konia? Bo moja koszmarna kobyła (tak na prawdę bardzo ją kocham) wyrwała sobie ćwierć ogona, więc co przychodzę do stajni (a robię to codziennie) to mnie jasny szlag trafia  🙇  🙇

I grzywkę też ma taką lichą i w dodatku kręconą 😵

Za to grzywę strasznie grubą, tak wyglądała na początku
a tak teraz 🙂 (i nie ma problemu układania grzywy, raz w miesiącu nożyczki na 2 cm i z głowy)
Biżka, sprawdź krew, jeśli nie trzeba jej suplementacji to raczej natury nie przeskoczysz. Irokez fuj 😉
Żadnej suplementacji jej nie potrzeba, bo ona sobie te wlosy zaczepiła o wiadro, które miała w boksie jak poidła zamarzły... Normalnie myślałam, że ją zabiję jak weszłam do boksu 🤦
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
30 marca 2015 16:27
To pozostaje Ci uzbroic sie w cierpliwosc 😉 ogon odrosnie... mozesz jej podac biotyne, po ktorej przyspiesza grzywa, u nas po kerabolu albo officinalisie nie nadazam z podcinaniem ogona i grzywy  😵  nameczylam sie miesiac temu 3h, a juz spowrotem jest do roboty grzywa 😉
Burza, oby 😀
tajnaa, trzeba stworzyć chyba klub wzajemnego wsparcia dot. zapuszczania grzyw 😁
lusia722, no jasne, że tak 🙂
O tak. Przydałby się. Szczególnie tym, którzy "wychodzą" z irokeza ;D
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
30 marca 2015 17:56
hajra hahaha dobry pomysł
tajnaa dokładnie, albo dla tych których koń wytarł/wyrwał kawałek grzywy/ogona 😁
Katasia musisz być mega cierpliwą osobą przeplatając to 😉
Przestudiowałam większość wątku i jest tu tyle rad, że głowa mała. Co więc polecacie w miarę sprawdzonego na zagęszczenie grzywy? W chwili obecnej opadający irokez skracany kilka razy, grzywa odrasta nam dość szybko, ale jest bardzo rzadka, przez co jej nie lubię 😕  Jak jest długa to po prostu wygląda jakby miał trzy włosy na krzyż. Od środka jest raczej ok bo na ogon nie narzekam, kopyta mocne.  Włos sam w sobie jest mocny, ale jest go mało. Smarować, przerywać czy po prostu żyć z pięknym irokezem?
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
07 kwietnia 2015 11:04
el_infierno to tak jak z ludźmi, niektórzy mają gęste włosy inni rzadkie... Mój koń ma bujną grzywę za to drugi kilka włosów na krzyż i nic się nie da z tym zrobić, bo grzywa mocna, ale po prostu rzadka...
Czy jest jakis magiczny sposob na porost grzywki? Czy musze sie pogodzic, ze moj kon bedzie mial zawsze pare cienkich 'piorek'? 😀
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
09 kwietnia 2015 22:16
ententa, chyba nie ma, ale jak znajdziesz daj znać, bo mam 2 konie po opieką z 3-włosami na krzyż(po 1,5 włosa na łebka  :hihi🙂  ja po prostu zostawiam cienkie grzywki w spokoju i nawet nie ruszam, żeby nie wyrwać jakiegokolwiek włoska  🤣
ententa, nie ma. Jedyne, co można poprawić, to zastosować środki przyspieszające porost włosa (Shapleys MTG albo Effol Hair Root Liquid) i zrobić trochę pożyczki z włosów rosnących dalej za uszami (zaczesane do przodu ułożą się jako nieco gęstsza grzywka). Niestety poza tym dla łysków z tupecikiem z przodu nie ma więcej ratunku - trochę mi się tych koni przewinęło, niektóre miały trzy włoski na krzyż, a inne gęstwinę taką, że na co dzień trzeba było zaplatać, żeby oko u konia zobaczyć. Z rzadkiej grzywki nie da rady zrobić nawet przeciętnej.
quantanamera , a stosowałaś może Effol Hair Root Liquid? Czy ktoś ma opinie na jego temat? 🙂
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
10 kwietnia 2015 21:46
ententa koleżanka swojemu arabowi zaczesuje grzywę na grzywkę 😁 i wtedy wygląda jak by ta grzywkę miał bo sam w sobie ma kilka krótkich włosków, które średnio rosną.
Normalnie jak widzę, te wasze długie grzywy i warkoczyki to cięłabym wszystko równo  😁

Odysowa takie najlepsze!  😍


ja Cię wręcz zapraszam żebyś przyszła i to zrobiła, bo ja nie umiem, mój koń biedny po moim "delikatnym skracaniu coby nie wyglądał za dziwnie" wygląda jak przejechany kosiarką.
dwa razy.  😂
Milla, ja osobiście nie używałam, jadę póki co na MTG i to mi się dobrze sprawdza, ale Hair Root ma bdb opinie u niemieckich forumek, sama zresztą też bardzo lubię preparaty Effola, więc kiedyś muszę się skusić i wypróbować.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się