Końskie fryzury, przerywanie czy podcinanie ?

harja ja już nie wiem co mam robić , ciągle wydaję mi się , że grzywa stoi w miejscu  😵
patid1220, bo widzisz swoje konie na co dzień, to normalne, że ci się tak wydaje :-P
harja wiem wiem , ale marzy mi się u niego taka grzywka jaką ma twój , a patrząc i porównując  zdjęcia z przed kilku miesięcy i teraz , mam wrażenie , że nic się nie ruszyło i w dodatku grzywka zrobiła mu się rzadsza  😵
patid1220, może gdzieś sobie wyciera? Zahacza o krzaki czy drzewa? Albo łamią mu się włosy, może spróbuj odżywkować.
grzywkę to i moja ma słabą niestety, ale odkąd grzywkę tez zaplatam, to wydaje mi się, że jest trochę lepiej.

harja zimnioki też mają piękne grzywy, zobaczysz, że się uda! Zdjęcie które wstawiłam jest sprzed 3 lat, więc też nie mamy jakiegoś zawrotnego tempa. Po prostu mam na punkcie tej grzywy świra i chucham i dmucham na każdy jeden włosek  😉 A zadatków na kudłacza to ona nigdy nie miała niestety i poprzedni właściciel nadal nie może uwierzyć, że to ten sam koń  😉
harja, Black Horse'a i na razie jest bardzo ok. Może nie totalny szał ale bardzo fajne włosy.

Katasia, uuu źe ty wytrzymałaś tą długość.. 😀

tajnaa, pokaż! 😀
Burza było ciężko, ale ona ogólnie wtedy wyglądała zupełnie inaczej - fryzy jednak późno dojrzewają

edit:  ja tez już po testach BH i powiem Wam, że ogromnie mnie ten psikacz zaskoczył, in plus oczywiście. Spodziewałam się strasznego badziewia i dlatego zostawiłam tę próbkę na koniec, a wypada na prawdę nieźle!
Katasia, no ja też się przed nim długo broniłam a tu proszę, naprawdę dobra jakość! Zobaczymy czy efekt się utrzyma.
tez jestem ciekawa jak wypadnie na dłuższą metę. Zostało mi jeszcze trochę próbki, muszę chyba do niego wrócić 🙂
harja, grzywke w pokrowiec :P i gruba nei musi być - wazne zeby naturalna a najlepiej długa.... dłuuuuga ... 😉
Katasia, nastepna mnie stresujesz 🙁
a moj ciagle robi na zlosc i zostawia grzywe ktora nie chce dluzsza rosnac (do pewnej dlugosci szybko a potem stoi) i ogon jak u królika prawie, bo zostawia na drzewach, wiatach (lacznie z sufitem) itd 🙁 a tez by mial takie piekne, geste i falowane 🙁
Dziewczyny, może mi ktoś podać link do tego magicznego MTG czy innego przyśpieszacza rośnięcia grzywy? Moje dziady wytarły sobie grzywy sięgając po trawe pod płotem i wyglądają tragicznie  😵

keirashara https://animalia.pl/shapleys-original-m-t-g-1l/szczegoly/26189/  🙂
harja nie wyciera na 100%, odżywki też używam, biotynę też dostaję , może po prostu ja ślepa jestem i dla mnie nie ma różnicy, spróbuje zrobić zdjęcie dzisiaj i znajdę jakieś stare dla porównania to wstawię tutaj...
tajnaa, pokaż! 😀

Coś Ty, siara jak byk  😂 Połowa rozłożyła się na dwie części, a połowa poszła w stronę uszu. Ogólnie - masakra.
tajnaa, eee weź a myślisz, że mi ta 1/3 za uszami to tak ciągle leży jak na zdjęciu? Też się przekłada ale dopóki są robale to to olewam 🙂
My nadal dzielnie zapuszczamy, chociaż coraz częściej miewam chwile zwątpinia 🙄
To nasza aktualna długość, mam nadzieję, że widać, bo słońce strasznie prześwietla grzywę 😵

I w wersji do jazdy 😉
marlin1990 super grzywa , docelowo do jakiej długości chcesz zapuścić ? 🙂
harja nie mam lepszych zdjęć , ale tak to wygląda : jak dla mnie nie ma zmian , ale może dlatego , że konkretniej to dopiero od początku wakacji zapuszczam mu  🤔

Kastorkowa   Szałas na hałas
03 sierpnia 2015 16:12
Grzywa na pewno wygląda dużo zdrowiej.

My za to jakiś czas temu z tego

zmieniliśmy na to

ale niestety mimo warkoczyków żyje własnym życiem w połowie bliżej uszu i już nie mam do tego siły, fakt ma tej grzywy trochę i zastanawiam się czy przerywanie do skutku coś da?

Kastorkowa - da, da, mój też skrzyżowany chyba z szetlandem, grzywy ma aż nadto, ale po jakimś roku walki udało się ją ogarnąć, od kilku lat robię tylko gdzieś raz na pół roku warkoczyki, jak się przekłada przy uszach - z tydzień w nich pochodzi i spokój, im częściej przerywam, tym rzadziej musze zaplatać. Tylko koniecznie przerywaj, nie podcinaj! 😉
patid1220 - ja bym nieco podrównała tą grzywę, tj. podcieła tą mocno dłuższą część 🙂
Kastorkowa   Szałas na hałas
03 sierpnia 2015 16:45
A czym dokładnie przerywasz? Bo jego to grzywsko trzyma się jak przyspawane  😵
keirashara o nieee nie ma takiej opcji  😀
patid - Olaboga, nic nie przycinaj! Tak jest super! Nie podoba mi się przycinana na równo :/
Kastorkowa - ja na grzebyku metalowym przerywam, rozczesuje, wybieram pasmo, wierzchnią częśc do góry podczesuje, spodnią zawijam na grzebyk i zapieram się rękami z dwóch stron. Takiem metody nauczyłam się na pewnym łogrze, co grzywe miał jak szczecina u dzika, śliską, sztywną, gęstą i absolutnie nie chcącą wychodzić - w pewnym momencie się całym ciężarem na nim wieszałam  🤣 Moim obecnym wychodzi ta grzywa bez większego bólu, jednego przerywam i trzymam na krótko, drugiego zapuszczałam - w tym roku postanowił dziad zostawić na płocie 4 lata męki  🍴
patid1220 - źle sformułowałam - przerwałabym w tym miejscu, gdzie jest mocniej długa, żeby do całości bardziej dorównać i zrudziałych końcówek się pozbyć 😉 Swojego wielkogłowego jak zapuszczałam to też co jakiś czar przerywałam, żeby właśnie takich kiepskich końcówek nie było, tylko żeby cała grzywa była ładnie długa.
A ja mam dylemat, hodować czy ciąć u hucuła 😀
keirashara muszę się zastanowić mocno, ale musiałabym to robić chyba z zamkniętymi oczyma żeby żal nie było, chociaż mnie trochu właśnie te zrudziałe końce denerwują  😁
patid1220 ekstra! Zapuszczaj koniecznie!
Dopomóżcie, bo mam dylemat...
Ciąć na irokeza, czy nie ciąć?
Dodam, że jest to grzywa bardzo gęsta, na chwilę obecną jest to praktycznie trochę ponad połowa jej naturalnej grubości (grzywa obcinana i lekko przerywana), jak jest zostawiona sama sobie, to mocno się przekłada...
wera zostawić  🙂
Ja bym ją tylko skróciła, ale nie do irokeza, jakoś mi się ona w nim nie widzi 🙂
wera5510 ja bym zostawiła, dla mnie jest idealnie  🙂
Katasia dzięki, staram się , ale ciężko idzie  🙂
No to chyba zostawię faktycznie  😉 Choć zabawy, by ta grzywa dobrze wyglądała jest sporo 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się