Czemu "naturalsi" wzbudzają tyle kontrowersji?

haha Retna, no pewnie że wiem .nawet przez myśl mi nie przeszło że to na poważnie 😉

Retna   nic nie zmieniać
21 lipca 2014 20:23
Retna - A to ty tylko o to , to Ok  😉
Walę prosto z mostu , więc nie każdy to lubi , ale dla cienie mogę zrobić wyjątek i bardzo się postarać  :kwiatek:


Cały czas tylko o to 🙂 W takim razie bardzo dziękuję, jestem pod wrażeniem 🙂 Ale to już trochę 🚫

drey, a przy okazji, w 2:40 prawie dostaje z kopyta i musi uskoczyć, bo dostałby strzała 🤣 Ciekawe, czy to też było jego zamysłem? 😉

Dopisek:
O, w 2:45, 2:54 i 3😲2 też koń go atakuje 😀
czyli intuicja mnie nie myliła, może jednak obejrzę  🥂

edit: 
faktycznie później robi się gorąco, a ten kary koń po prostu go przeganiał  🤔wirek:

i te komentarze :      😵 😵

"at 3😲2, is the horse supposed to be biting him? Like a trick? Or is he just playing? 🙂 "
3:17 - gołąbki z metronomem sa boskie  😜

Mhmm...dziwne te ataki. Wygląda to tak jakby Nevzorov go drażnił. Nie rozumiem o co tam chodzi  👀

A to, że PRAWDA jest rosyjska to wiadomo nie od dziś!  😁

P.S. Zdjęcie na trawie! Pośród drzew! To musi być Photoshop!  😂
Retna   nic nie zmieniać
21 lipca 2014 20:59
Ten kasztan, który po raz pierwszy pojawia się jakoś w 3:31, chyba nie jest specjalnie zadowolony z pracy z nim... po prostu się szczurzy i widać, że średnio mu się to podoba. Ale fani i tak będą zachwyceni posłuszeństwem i chęcią współpracy! 😁
Retna oczywiście nie biorę twojego komentarza na serio 😉 ale byłabym wdzięczna za pokazanie wstawionego przez mnie zdjęcia twojej koleżance, ciekawe co powie 🤣 a tak btw to czy mamy jakiś wątek gdzie mogę zapytać o polecanego trenera ?

A co do charakteru wypowiedzi smoka to dla mnie każda dobra rzecz z ust Smok czy EliPe jest naprawdę inna niż reszty. Bo wiem ze to jest sama prawda i nikt tu za darmo po główce nie glaska  🙂a wypowiedzi jednej z czasem udzielających się osób są pisane tylko z chęcią dogryzienia innym a nie doradzenia, co mnie drażni i czego nie rozumiem.
Retna   nic nie zmieniać
21 lipca 2014 22:57
TheWunia, pokazywałam 😎 "To było kilka lat temu, teraz zrozumiał, że zrobił źle i już nie jeździ na wędzidle" 😀iabeł: Jak grochem o ścianę...

Jak chodzi o Smoka - mi nie chodzi o pisanie prawdy, tylko o pisanie nieprawdy! 😁 Smok od tak nazwał mnie naturalsem (czytaj: oszołomem :lol🙂, chociaż ja nigdy nawet nie sugerowałam, że podobają mi się te metody pracy 😉 Ale doszliśmy do porozumienia 😀
1. Albo ten koń już się nauczył tych rzeczy bez wędzidła i powtarza
2. Albo pan zmądrzał i nie udostępnia zdjęć z wędzidłem w sieci  🤣
Retna   nic nie zmieniać
21 lipca 2014 23:07
Albo to i to, zdjęcie było robione w 2004 bodajże, od tego czasu mógł się już nauczyć 😉
Bo Smok jak to Smok , jest już stary i zieje ogniem po całości a potem gasi to co potrzeba . Ale intencje ma dobre , wypalić oszołomstwo a pozostawić perełki . 🤣
W temacie tego filmiku - noooo, jakby mój koń się tak na mnie rzucał z zębami, to bym sobie usiadła, wzięła młotek, stuknęła się porządnie w głowę i zaczęła zastanawiać, co spier****...  😤
Co do Nevzorowa - jego konie są izolowane od świata - każdy z koni przed rozpoczęciem pracy jest zamykany, z tego co pamiętam na kilka miesięcy i dopiero po takim "praniu mózgu" wpuszczają go do Nevzorowa dlatego konie się na niego rzucają. To psychiczne - całe życie u Nevzorowa koń nie widzi drugiego konia tylko 30 minut dziennie pracuje z tym wariatem...  🤔wirek:
Fokusowa i właśnie dlatego to, co robi ten facet, mi się bardzo nie podoba. Moim zdaniem to jest kompletnie nienaturalne, szkodliwe psychicznie łamanie konia i pozbawianie go możliwości zaspokojenia podstawowych końskich potrzeb po to, by zmusić do interakcji z człowiekiem - bo albo takie interakcje, albo żadne. Co to ma wspólnego z NH? ... Nic...

P.S. Proszę, jak wątek działa - TheWunia szuka trenera, my z rudą już zaczęłyśmy treningi (na razie powoli, ale się rozkręcimy)... Dobrze, że nam otworzyliście oczy, że coś jest nie tak.  :kwiatek:
Szukać szukam tylko jakoś kiepsko to idzie, na razie bez odzewu  🙁 w ten weekend jestem w Warszawie, może ktoś jest z tamtąd i mogłabym wpaść choć na jedną lekcje ?
kujka   new better life mode: on
23 lipca 2014 10:53
TheWunia, sa w ogloszeniach forumowicze ktorzy prowadza jazdy na swoich koniach. Moze sprobuj?
O, zaraz poszukam, oby dobrze trafić 😉

Czy myślicie, że zanim zapanuje nad własnym ciałem to dobrym pomysłem będzie nie przechodzenie odrazu na wedzdło tylko np. side pull lub cooka ? Pozwoli to na jazde na kontakcie, a pysk bedzie czekał, aż ustabilizuje ręce.
TheWunia, ja cię proszę! Rzecz w tym, że ty "panujesz" za bardzo i "stabilizujesz" za bardzo. Powinnaś pozwolić koniowi nawiązać łączność z twoją ręką. Dopóki tego w świadomości nie przestawisz - będzie... kiepsko, niezależnie czym się (nie)posłużysz.

W ogóle zauważam ostatnio niepokojącą, powszechną tendencję: ludzie są uczeni jeździć "bez rąk", ze sztywnymi, biernymi kołkami, pootwieranymi dłońmi itp.
I wydaje mi się, że to "natural" narozrabiał 🙁
smartini   fb & insta: dokłaczone
24 lipca 2014 19:29
Halo, i to nie tylko rąk się tyczy...

ludzie jeżdżą ze sztywnymi biodrami 'bo przecież nie można skakać po siodle'
ze sztywnym kręgosłupem 'bo trzeba siedzieć prosto'
ze sztywnymi nogami 'bo nie można nimi machać'

i w efekcie zamiast elastycznych, ładnie siedzących jeźdźców mamy kukły z trzonkiem wsadzonym wiadomo gdzie...

ludzie myślą, że jak się usztywnią, to będą dobrze siedzieć. A to trzeba właśnie odwrotnie! Podczas jazdy całe ciało delikatnie się rusza, by zamortyzować ruchy konia i sprawiać wrażenie nieruchomego...
Hmm czyli muszę bardziej czuć konia ? Wsiade jutro, zastosuje się do rad i nagram. Ale nie na kantarze tylko na wedzidle.

W poniedziałek mam rozmowę z potencjalnym trenerem 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
24 lipca 2014 20:11
TheWunia może to głupio zabrzmi, ale wbrew pozorom działa

otwórz sobie filmiki ze swoją jazdą

i znajdź na YT filmiki z porządnych przejazdów. Ujeżdżenie, Reining (coś wspominałaś o westernie). Przyjrzyj się, jak siedzą jeźdźcy. Przeanalizuj sobie w głowie własną pozycję i to co się dzieje z Twoim ciałem i porównaj z mistrzami w tym fachu. Zobaczysz różnice. W dosiadzie, w biodrach, w rękach, w barkach. Wszędzie.

Najpierw poczuj swoje ciało. Nie możesz walczyć o życie 'byle nie spaść i siedzieć prosto'
Musisz czuć i panować nad swoim ciałem tak, by podążało za ruchami konia i je w ten sposób amortyzowało.

Wyobraź sobie, co by było, jakby wyciągnąć amortyzatory w samochodzie.
Samochodem nie trzęsie jak zmokłą kurą na wietrze, bo amortyzatory wykonują mikroruchy, dzięki którym całość wydaje się być stabilna i prosta, ale wcale taka nie jest 🙂
Hmm czyli muszę bardziej czuć konia ? Wsiade jutro, zastosuje się do rad i nagram. Ale nie na kantarze tylko na wedzidle.

W poniedziałek mam rozmowę z potencjalnym trenerem 🙂


moim zdaniem jeśli masz niedługo jeździć z trenerem to ja bym nie bawiła się już w wędzidło na własną rękę (jeśli wcześniej nie jeździłaś) tylko skoro już tyle jeździsz tak jak jeździsz to jedna- dwie jazdy nie zrobią już różnicy, a dobrze by było, żeby Ci ktoś pokazał jak używać wędzidła i swojego ciała. Moim zdaniem samemu można rozwiązać problemy dosiadowe tylko częściowo i tylko nagrywając się regularnie. Skoro masz szansę na dobrego instruktora to zdaj się lepiej na niego 🙂
Jeśli chodzi o dosiad to polecam książkę RWYM, gdzie wytłumaczone jest jak ważne jest napięcie poszczególnych mięśni ciała i jakie mogą być problemy. Sama książka ich na pewno nei rozwiąże, ale może zwrócić uwagę na "mnogość" problemów 😉
jeśli masz niedługo jeździć z trenerem to ja bym nie bawiła się już w wędzidło na własną rękę (jeśli wcześniej nie jeździłaś)

TheWunia dokładnie, też bym tak radziła. Zwłaszcza że, z tego co rozumiem, twój koń nie chodzi na wędzidle w ogóle i pisałaś, że były problemy, jak miał być jeżdżony klasycznie. Na wypadek jakiegoś problemu poczekałabym na trenera, nie kombinowałabym sama. Ja sobie wsiadłam wcześniej sama, ale ruda to co innego, pracuje na wędzidle na lonży na co dzień, rozumie jego działanie i je akceptuje, więc mogłam sobie pozwolić bez ryzyka, że coś pójdzie nagle nie tak.
Zanim trener to chciałbym jeszcze spróbować sama zmienić tą sztywność, a już obawiam się że to będzie trudne nawet z trenerem. Czy mogłabym  prosić o jakiś filmik gdzie jest naprawdę super pokazane jak trzeba pracować własnym ciałem ?

Mały na podwójnie łamanym chodził półtora roku, ale nie byłabym taka pewna czy zna jego działanie wiec zaczekam 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
24 lipca 2014 20:44
chyba najprostszy przykład xD


a tu masz reining
zobacz, co dzieje się z biodrami Ann na najazdach na slidding stop i w trakcie elementu
i wyobraź sobie, co by się stało, jakby usztywniła ciało ;D



sama poprawić tego nie dasz rady
czasem nawet dobrym jeźdźcom przydaje się ktoś, kto ich 'złoi' z ziemi 😉
ale uświadomienie sobie czysto w teorii swojego ciała i swoich błędów może wbrew pozorom przynieść więcej korzyści, niż mogłoby Ci się wydawać 🙂
smartini Totilas to nie jest dobry przykład - bo się robi  😜 na widok konia i nie patrzy na jeźdźca  😉
(przynajmniej ja tak mam  😀 )
smartini   fb & insta: dokłaczone
24 lipca 2014 20:56
hahaha ;D trening skupienia: jak się jeździ, to też się na koniu skupia :P

nie no, śmieję się. Wrzuciłam, bo jako zagorzały reiner jest to jeden z niewielu koni ujeżdżeniowych, na które patrzę ze szczerą przyjemnością 😉
Tak dokładnie murat  😁 strasznie mi trudno patrzeć na jeźdźca  😉

Kurde, gdzie ja miałam oczy do tej pory  🙄
uważam, że przy odpowiednim samozaparci samemu można dużo poprawić- zwłaszcza mając możliwość nagrywania filmów- proste błędy widać, można zdiagnozować poważniejsze problemy i pracować nad nimi. Oczywiście trener zawsze lepszy ale jak się nie ma co się lubi..😉 no i nie zawsze trener jest na każdej jeździe- a gdy go nie ma też trzeba pracować😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
24 lipca 2014 21:22
jasminowa nie musisz mi tego mówić ;D trenuję średnio miesiąc w roku dzień w dzień z kimś, a reszta to praca na bazie tego, czego się nauczyłam
Ale na początku musi być ktoś, kto wyjaśni nie tylko, co poprawić, ale też jak ma być prawidłowo
A co do charakteru wypowiedzi smoka to dla mnie każda dobra rzecz z ust Smok czy EliPe jest naprawdę inna niż reszty. Bo wiem ze to jest sama prawda i nikt tu za darmo po główce nie glaska  🙂a wypowiedzi jednej z czasem udzielających się osób są pisane tylko z chęcią dogryzienia innym a nie doradzenia, co mnie drażni i czego nie rozumiem.

I to jest kwintesencja forum re-volta! 😀 Tak ogólnie.
Kiedyś założyłam wątek pod tytułem "Rady dla nowych użytkowników forum"... (czy coś w tym stylu, nie pamiętam dokładnie), niestety wątek umarł...
W każdym razie, jeśli chcesz się czegoś nauczyć i DOWIEDZIEĆ PRAWDY, to witamy i zapraszamy serdecznie! 😀 Jedyny warunek: Stosowanie się do regulaminu i trochę pokory.
A jak chcesz być "głaskana/y po główce" i naczytać się bzdur... to spadaj na galopuje.pl i tym podobne, gdzie doświadczonego trenera, instruktora, czy zawodnika, który mógłby coś konstruktywnego doradzić... nie uświadczysz! 😀

(A osoby "dogryzające" i walące prosto z mostu są potrzebne. Bez nich szczypiory i quniareczki by się rozpanoszyły. 😁 )
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się