Młode Konie

Postanowiłam przenieść tutaj moje dziewczę z wątku źrebakowego, bo chyba przestała tam pasować 😉
A więc, oto moja 14 miesięczna Elbertina 😀



Swoją drogą zrobienie jej ładnego zdjęcia w "stój" to niezłe wyzwanie, kręci się i kręci, a i tak za każdym razem staje jak mała sierotka, modelki to z niej nie będzie 😉
Szalona😉 ależ ona wyrosła! A pamiętam jak jeszcze w brzuchu siedziała  🏇
No i malowany kasztan  💘
Wygląda na dużą, ile ma?
Fokusowa hehe, ja też jeszcze ją pamiętam jak w brzuchu siedziała i dalej jakoś do mnie nie dociera, że nie jest już moim malutkim źrebaczkiem tylko koniem 🤣

Malowany kasztan to było moje marzenie od dziecka, no i w końcu się spełniło 😅 A duża jest, dokładnie nie mierzyłam, ale w okolicach 150cm to ma na pewno 😉
Louisa, trochę spóźnione gratulacje!!!
strzemionko, dzięki 😉
aleqsandra, wiadomo, nie każdemu wszystko pasuje. Mi się na tym feelingu złotym dobrze jeździ, ale nie genialnie. Tylko treneiro kazała dać jemu trochę czasu, nie zmieniać ciągle wędzideł.
kasiakliczkowska, fajne, widzę że wszystko młode tak lubi się zrolować 😉
Szalona😉, daj jej czas, nauczy się modelingu 🙂 Fajna dziewczynka!

Mlody z ostatnich ZT:
[img]https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/10448205_709326735795156_4028931451678428157_n.jpg?oh=ef5cfbef524d2bb64e2bcde780ef6a8e&oe=54380297[/img]
anai, myślę, że kwestia budowy i co się akurat ćwiczy. Mój ma na razie dość chudą i mega długą szyję, a to jest druga jazda na krótkich (jak dla mnie do tej pory) wodzach i praca nad mocniejszym kontaktem i wyrabianiem umięśnienia górnego szyi. Na szczęście jesteśmy teraz pod opieką super trenerki uj i nie muszę się obawiać, że to takie straszne, że koń się przeganaszował 🙂

anai,  kasiakliczkowska moja "starsza młoda" zaraz po zajeżdżeniu też się strasznie rolowała i chowała za wędzidło, ale u nas przyczyną był mikro wilczak, bo jego wyrwaniu zmiana o 180 stopni 😉 na lepsze rzecz jasna, na się jechać na kontakcie 🙂
Swoją drogą strasznie ubolewam nad faktem, że 9 miesięcy od zajazdki przytrafiła nam się taka pechowa kontuzja, że mamy długie L4 🙁 Rokowania ostrożne, zobaczymy co będzie, ale przykro mi piekielnie, bo był progres, było fajnie, dawno nie jeździło mi się tak dobrze na żadnym koniu i... klops 😕
Jeśli dane nam będzie wrócić do treningów to będzie to zapewne robota od początku...
Szalona, a co Wam się nieszczęśliwego przytrafiło?
Libcio zaliczyl dzis swoj debiut na prawdziwych zawodach.  😀  Mozna o nim smialo mowic "kon profesor"  😀  Spokojny, wyluzowany, bardzo latwo sie prowadzil, rowno, w rytmie. Oba przejazdy na czysto, az zal, ze nie mozna bylo jechac wyzej. Ja jestem pod wrazeniem 😡



A to mój 🙂
FirstLight, brawo!

My dziś debiut w Lce. W LL było wszytko ok, równo, płynnie, bezproblemowo. W L zrzutka na jedynce (ok. 70% koni zrobiło tam zrzutkę). Trochę dziś odpalał po skoku i chował się. Nie wiem, jak sobie z tym rolowaniem radzić. Za to pierwszy raz skakaliśmy w tej Lce triplebar. 😀
anai, młody bystrzacha na kolejnych zawodach się poprawi 😉
FirstLight, gratuluję!!
volter115, wpadłaś tak jak z kosmosu z tym zdjęciem. Ale napisz może coś więcej o tym szybowcu 😉
Witamy wszystkich w wątku 🙂
nieśmiało przedstawiam Wersusa,sp,rok i cztery miesiące.ogierek (szkoda wycinać ze względu na dobre pochodzenie: Quidam de Revel , Graf Quidam ,Robin II Z ,Ramiro Z,Cor de la Bryere , Genius). Nie mam niestety ładnych,nierozmazanych zdjęć w pełnej okazałości więc wrzucam takie:



młody jest chyba pod presją genów,skacze przez wszystko,głównie przez ogrodzenia co mnie niezbyt cieszy. 😉
Iskierkowa chłopak ładny, masz zamiar mu licencję robić? 😉
iskierkowa  mam nadzieje, ze zdajesz sobie sprawe, ze pochodzenie nie jest zadnym kryterium do bycia licencjonowanym ogierem. Koni z dobrym rodowodem jest na peczki.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
26 lipca 2014 22:55
Zdąży jeszcze go wyciąć, jak na razie to dzieciak. Nigdy nie wiadomo co młodziaka wyrośnie. A potem już się nie przyszyje  😉
kasiakliczkowska kobył skręcił sobie na padoku staw skokowy, niestety tak nieszczęśliwie, że uszkodzona została torebka stawowa 🙄
Iskierkowa chłopak ładny, masz zamiar mu licencję robić? 😉

Zobaczymy jak to wszystko się potoczy,jakim będzie koniem,bo tak na prawdę to jeszcze dziecko... niech rośnie zdrowo,wszystko "wyjdzie w praniu"  🙂
Constantia otóż to. Jak na razie wszystko z nim okej  a co z niego wyrośnie nikt tak na prawdę nie wie. Będziemy decyzję podejmować nieco później niż teraz.
Iskierkowa obyś wiedziała co i jak robić, jak pokaże ogierkowe rogi..
Co nie zmienia faktu, że ładniutki jest, uwielbiam takie odmiany  😍
Fokusowa heh,wiedziałam na co się piszę. Jak na razie to taka cicha woda-zaczekamy,aż będzie brzegi rwać  😁
Na prawym tyle ma też skarpetkę.. i błagam-niech mu więcej rudych włosów w ogonie i grzywie nie wyrasta.
Dawaj jakąś fotkę całego!  😀
My juz po dwudniowych zawodach. Wszystkie przejazdy na "0". Na debiucie wszystko moze sie wydarzyc, a tu mila niespodzianka. Libek rewelacja, atmosfera zawodow w ogole go nie rusza, no i super sie zgral z moja kolezanka.
Same zawody bardzo fajne, pogoda dopisala, podloze fantastyczne  😀

Kilka fotek i filmik:





FirstLight, Gratuluję!!

Jestem z powrotem z kosmosu 😀 A wiec ten moj szybowiec ma na imie Alczento, ma 5 lat, jest synkiem ogiera Cento Sohn i klaczy Aloza po Marcus kwpn. I tak sobie latamy w 5-latkach 🙂

Nie wiem, co z niego wyrośnie, ale na razie kooooocha skakać uśmiech
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Brak edycji - post pod postem
volter115 super latacie, świetny koń. Masz może jakiś filmik ?


Moje dziś zaliczyło pierwsze wsiadanie, chłop grzeczny. Oraz foto rudego, ten to już chodzi  😜 
ushia   It's a kind o'magic
29 lipca 2014 21:50
jak dlugo rudy pod siodlem?
fajny jest 🙂
Ja nie liczę, ale Pani co na nim siedziała pierwszy raz i dziś dla kontroli to mówi, że 3 miesiące i 3 dni .  Dziś mogłam w końcu popatrzeć jak chodzi  😍  kontrolę przeszedł, więc w piątek jedzie już trening.

Zdam relację jak będzie, sama jestem ciekawa. Szkoda, że trening jest o 22, więc wrócę gdzieś o 1  🤔wirek: 

fot. z małych skoków, do wiosny już chłopak będzie skakał tylko w korytarzu. Na wiosnę zaczynamy pracę skokową.
Jula Kula z dzisiejszej lonży. W końcu skończyłam praktyki i mam czas żeby zacząć jakąś robotę. Jutro (prawdopodobnie) wsiądę 🙂




komu oddać konia do pokazania w MPMK? i jak to cenowo wygląda? generalnie skoki, kwalifikacja jest, a czasu tyle co nic...
W tym roku ??? Teraz to już chyba szkoda zachodu 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się