Młode Konie

Moje konie wyglądają prawidłowo, są dobrze prowadzone. Dla porównania dodam zdjęcia Polskiej reprezentacji na,, Mistrzostwa Świata Normandy 2014 - WKKW - Eventing ''



Mialam sie nie odzywac, ale teraz to juz pojechalas po calosci  😵
Jesli ty uwazasz, ze ten twoj kasztan z fotek jest lepiej jezdzony i jezdziec caloksztaltem lepiej konia prowadzi niz na przedstawionych  fotkach porownawczych, to mnie juz naprawde wiecej dowodow na twoje umiejetnosci i wiedze nie trzeba.
Ale co to za porównanie? Że niby kasztan lepszy?
Katharina   "Be patient and trust in the process"
28 sierpnia 2014 14:43
Może chodziło o to, że te są chude  😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
28 sierpnia 2014 14:44
monia, jedź tam i ich zastąp!  Masz niewątpliwie większy talent i lepszego konia niż Pani Dziak - Gierlicz i Pan Krukowski razem wzięci 😀
Rozchodziło się o chudość, jak mogę porównywać konie chodzące w WKKW do konia początkującego. 


Strzyga Czyli twierdzisz, że te konie wyglądają dobrze ?


No proszę o odpowiedź, przecież mnie krytykujecie, ich nikt nie skrytykuje . Pytam się dlaczego ? Jeźdźcy są przecież genialni, mają zajebiste osiągnięcia a te obrazki koni to co ?
Im wolno a mi nic nie wolno, bo co ? bo nie reprezentuję Polski ?
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] Całkowita edycja posta /usunięcie zdjęć/ wpływająca na sens dyskusji
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
28 sierpnia 2014 14:52
monia, wychodzi Twoja kompletna ignorancja 😀
Porównaj sobie przeciętnego człowieka, który biega raz w tygodniu do biegacza przez płotki.
U Twojego konia jest tkanka tłuszczowa, u nich mięśnie. Pozdrawiam 😀

Gillian   four letter word
28 sierpnia 2014 14:55
monia, konie które wstawiłaś to atleci i wskazane jest by tak wyglądały 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
28 sierpnia 2014 14:57
Proszę, Apokalipsa M. Twierdzisz, ze wygląda gorzej niż Twój koń?
~original
monia, serio z tym porównaniem..byłaś kiedyś na zawodach wkkw? porównywałaś konie wkkw, ujeżdżeniowe i skokowe? Już widzę ujeżdżeniowego pakerosa na crosie rangi MŚ 🙂 Ale ja już wiem, że się nie znam, chociaż w wątku są pewnie ci co się znają, to może wytłumaczą moni, że konie jadące na MŚ jednak nie są szkapami, źle prowadzonymi i jeżdżonymi..
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
28 sierpnia 2014 14:59
eloise., sorry, ale nie wiem jak wytłumaczyć cokolwiek komuś, kto uważa, ze jego rekreacyjny konik wygląda lepiej niż 3* konie idące MŚ. No ni hu hu 😀
Mieszkam blisko Jaroszówki, oglądam WKKW, nigdy w życiu nie widziałam takich ,, atletów ''
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
28 sierpnia 2014 15:05
monia, to potwierdza jak mało w życiu widziałaś 😀
Ten też był u nas na zawodach w ramach przygotowania do WEG. Spytaj w jaroszówce, gdyby mogli wziąć jednego z koni, wzięli by tego, czy Twojego? Tak na podstawie wyglądu 😀


Lub też koń Andreasa Dibowskiego. Andreas nie stacjonuje w Jaroszówce, więc pewnie go nie znasz, dlatego wrzuta z wikipedii :
http://en.wikipedia.org/wiki/Andreas_Dibowski


Strzyga, ale przecież monia wie lepiej, bo jej koń jest grubszy niż koń po całym sezonie 3* WKKW. To jest śmieszne, właśnie wyszła wiedza o treningu i wszystkie te "robione przeze mnie i moich najlepszych trenerów z Pcimia Dolnego konie"
to ja się wetnę w dyskusję z Kulą jeżdżoną z doskoku a na dodatek w błocie 😉







Strzyga te zdjęcia są inne, zwróć uwagę na karego konia, gdzie on ma dziury w zadzie ? gdzie ma odgięty grzbiet w drugą stronę ?  Popatrz sobie na gniadego konia ( foto co dodałam ) tam aż widać cały kościec tylnej nogi. Brak mięśnia spowodował, że ma aż dziury na bokach zadu.

Kary koń jest chudy ale nie ma braków mięśni na zadzie . Grzbiet ma bardzo dobrze wypracowany, nawet szyja jest inna . Zobacz sobie jak kary ma fajnie zarysowane mięśnie na klacie .

Dobra nie mam już ochoty ciągnąć tej dyskusji. Wszyscy macie racje, ja się mylę .



galopada_ Koń świetny zresztą jak zawsze.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
28 sierpnia 2014 15:54
monia, hahah. Jasne 😀
hm, monia Ty tak serio z tymi brakami w umięśnieniu?  🤔

galopada_ gdybym miała kupować konia, to nawet bym się nie zastanawiała - dziewczynka zdecydowanie w moim typie  😜
galopada_, to chyba największa kulka jaką do tej pory prezentowałaś 😉
Który gniady koń ma braki w umięśnieniu? Bo chyba nie zauważyłam żadnego gniadego?
breakawayy, prosz bardzo. Za tydzień, może dwa wrzucam ją do ogłoszeń 😉

Cobrinha, dobrze wykorzystuje paszę 😁
Gdyby mnie tylko było stać...  😍
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
28 sierpnia 2014 17:13
galopada_, to ona nie jest źrebna? 😀
Strzyga, zapraszam kiedyś do nas jak będziesz w okolicy (zobaczysz jeszcze większe kule). Nawet wałachy mamy źrebne mimo, że chodzą po 3-4godz w rekreacji 😁

Mój też okrąglutki, mimo ze codziennie dostaje niezle w tyłek podczas jazdy

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
28 sierpnia 2014 17:20
galopada_, ło maciuchno, ale Tłuszczyki :P
Chociaż moje stajenne jak już długo u nas stoją, to też nie lepsze 😀
Skoro Jula Kula, to i Davanti się pokaże z pierwszego samodzielnego kłusa pod naszą Trenerką (Dada  :kwiatek: ) Niestety ciągle nie mam okazji doczekać się jakichś porządnych zdjęć - pogoda nie sprzyja i posiłkuję się tylko printscreenami z filmiku 🙁
sonatka, Davi ekstra! Mówiłam, że będziesz mieć super konia jak byłaś oglądać młodziaki! 🙂
sonatka, świetny!
galopada_, faktycznie kuleczki, zazdroszczę.
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
29 sierpnia 2014 11:34
Mam nadzieję, że jesteśmy już wystarczająco dorośli, że nas stąd nie wygonicie  :kwiatek: Możemy zostać przez najbliższe 2-3 lata?

Phoenix to koń fryzyjski ur. 8 czerwca 2014 (edit: urodzony w 2013 roku oczywiście, czeski błąd), póki co ogier - a jak długo będzie jajeczny, zależy wyłącznie od niego  😁 Rezerwowałam go gdy miał tydzień, ale do marca tego roku pozostawał jeszcze w hodowli na drugim końcu Polski. W międzyczasie wziął udział w przeglądzie hodowlanym zyskując pierwszą premię i championa z ocenami 7,5 za step i 8 za kłus. Od początku kwietnia już jesteśmy razem i chłopak od tamtego czasu spędza całą dobę na pastwisku z trójką kumpli. Z początku jeszcze dostawał owies, od maja jest wyłącznie na trawie + witaminy. Średnio co trzy miesiące profilaktycznie ogląda go wet. Planuję zajeżdżać go jak najpóźniej, ile tylko uda mi się wytrzymać  😉 Najwcześniejszy dopuszczalny czas to lonża po trzecim roku życia i przyjęcie jeźdźca po skończeniu 3,5 roku, jeżeli tylko będzie już wystarczająco dojrzały. Chciałabym mieć dość cierpliwości, by doczekać do 4 roku, a jeżeli po trzecim roku wciąż będzie mocno dziecięcy - będziemy czekać z pewnością. Na zajazdkę pójdzie z pewnością w jakieś doświadczone, ujeżdżeniowe ręce - wolałabym wsiąść na niego dopiero, gdy będzie na poziomie czworoboków L/P - mnie brak doświadczenia na pracę z surowym koniem.

Dzięki dobremu przygotowaniu w hodowli chłopak jest w zasadzie bezproblemowy - raz w tygodniu chodzimy do boksu na czyszczenie, raz na rzadko po drodze trochę się powygłupia (ponieważ ma już chłopak sporo siły, profilaktycznie chodzimy na łańcuszku pod brodą, żeby się nie szarpać na zwykłym uwiązie). Przywiązany na pojedynczym uwiązie stoi bezproblemowo, bardzo lubi wszelkie zabiegi pielęgnacyjne, nie ruszają go zupełnie preparaty do psikania. Nogi także daje bardzo ładnie. Nie ma większych problemów z myjką czy kowalem - czasem machnie nogą ze zniecierpliwienia. Mogę go czyścić luzem na pastwisku - we wtorek stał jak wmurowany, póki nie odeszłam, mimo, że koledzy próbowali zaczepiać i zachęcać do zabaw. Ogólnie z jego charakteru jestem bardzo zadowolona i liczę na to, że hormony za bardzo mu do łba nie strzelą. Dodam jeszcze, że stanowczo bardziej woli galopować, niż kłusować - drugi bieg włącza się u niego póki co tylko w bardzo leniwym trybie  😉

Zaczynam powoli myśleć o tym, by przyuczać go do stania na dwóch uwiązach - planuję oczywiście przez pewien czas jednocześnie kontrolować go zwykłym uwiązem trzymanym w ręku. Czy macie jakieś rady i doświadczenia, na co zwrócić uwagę?

Edit:
Przepraszam, że brudas, ale wiecie - koń brudny, koń szczęśliwy 😉 Oszkrobywaliśmy się z panierki po sesji, tak na odmianę  😉




strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
29 sierpnia 2014 11:47
aniapa młody to młody, nawet jednodniowy może tu być  😎

Z opisu zapowiada się na fajnego konia.

Ale pomyliłaś się w dacie urodzenia... 😉
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
29 sierpnia 2014 11:56
Masz rację, faktycznie - oczywiście urodzony w 2013 roku  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się