Młode Konie

Dziękuje za odpowiedzi :kwiatek:
Mam nadzieję, że jeszcze z tego wyrośnie, zwiększe mu jedzenie i zobaczymy 😉
I jeszcze dołożę parę zdjęć Dantusia, bo dzisiaj miła nam dokładnie 6 miesięcy razem! 💃
I już uciekam  😡





Katharina   "Be patient and trust in the process"
21 marca 2015 23:12
Pialotta nie myślałaś żeby pojeździć nim jakiś czas w tereny i go zwyczajnie rozbujać?  😉
Będę miała taką możliwość dopiero w maju 🙁
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
22 marca 2015 06:30
Nie cierpię stwierdzenia "ten koń tak ma". Konie są leniwe, z różnych przyczyn.
Młode konie często nie mają kondycji (zwłaszcza w początkowym etapie pracy), mogą też być znudzone, stłamszone, zaciągnięte na pysku czy też po prostu nie rozumieć pomocy.
Mój kucyk był leniwy i to bardzo. Kółko galopu na lonży to był sukces. Początkowo żeby kłusować pod siodłem trzeba było często używać bata inaczej nic z tego. I też byłam zdania, że on tak ma, że to taki typ. Wtedy pan trener powiedział, że to nie prawda i mi to udowodnił.
Mój na początku miał takiego lenia na placu, więc zaczęłam do lasu jeździć. Leń przechodzi. Dla mnie taki objaw u młodego konia to albo za mało jedzenia (koń rośnie, jak nie wzwyż, to mięśni nabiera!) albo znudzenie. Jeśli oczywiście problemy zdrowotne wykluczone.
Equihorse, ładne zdjęcia!  A mój szary po Calido I. Ile ma w kłębie nie wiem, rośnie. OStatnie mierzenie coś ok. 167.

Foto z rozprężalni:
[img]https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpt1/v/t1.0-9/11026170_832205413507287_8920959311453403775_n.jpg?oh=07ff6c149dc30a4e58f50d60b9b6059b&oe=55B533F2&__gda__=1434389750_68fa5bd9bfc0ed9a4de1baceb96a460b[/img]
mila   głęboka rekreacja
23 marca 2015 15:47
Witam się kąciku 🙂
Mam pięciolatka na poziomie trzylatka. Do tego jest koniem późnodojrzewającym. Jest żywym dowodem że koń 4,5 letni może się jeszcze zmienić.

jesień 2014 (wyjątkowo brzydkie ujęcie)


i wiosna 2015


Sznurkowy test Quanty, mówi, że jeszcze może trochę podrosnąć w kłębie.
To ja się nieśmiało pochwalę moim siwym  😡, od miesiąca ma 6 lat

suwi wyskakuje mi, że film prywatny
Już zmieniłam na publiczny, powinno działać, przepraszam  😡
mila   głęboka rekreacja
23 marca 2015 18:58
suwi - zagraniczni też nie mogą pooglądać 🙁 bo film może zawierać muzykę należącą do UMG, co do której nie udało się uzgodnić warunków korzystania z organizacją GEMA.
Ja też dalej nie mogę obejrzeć 🙂
O rany, słabo ten yt ogarniam. Doczepili się do muzyki, która leciała w trakcie przejazdu z głośników. Właśnie to edytuję, pytanie ile to zajmie. Przepraszam raz jeszcze, kiepski ze mnie youtuber  🤣

edit, zmieniłam podkład w filmie na muzykę z yt, kliknęłam ikonkę "publiczny", powinno już naprawdę działać. Wybaczcie za  🚫
Już wszystko działa 🙂 siwy bardzo fajny! Powiesz coś więcej? 🙂
Siwy ma 6 lat, mam go od 4 latka, ale z powodu moich studiów nasza współpraca jest dość "luźna" 😀.  Po Placido, z matki szczerze powiem, że nie wiem.. Jest to z jednej strony najmądrzejszy koń jakiego jeździłam,  bardzo jezdny, równy , nigdy w życiu nie wyłamał, nic na nim nie robi wrażenia. Z drugiej strony lubi pochodzi na dwóch nogach  🤣.

Zeszły sezon śmigaliśmy L-P1, plan na ten sezon jest coś wyżej. Niestety na razie jest na L4, ale oby mi się wykurował szybko 🙂.


młody Bambi i trochę starszy Bambi 🙂
MiLLi   Puszo Pusz Pusz ;)
23 marca 2015 20:17
Propo koni leniuszków 😀
Mój na maxa leniwy koń skończył wczoraj 4 lata 😀 

suwi Zdrowia dla siwka.

MiLLi Radości i zdrowia dla młodego.

Mój młody dziś skończył 4 lata, zastanawiam się kiedy to minęło  🤔wirek:
MiLLi   Puszo Pusz Pusz ;)
23 marca 2015 21:17
monia- cudowny!
Szkoda że nie posiadam zdjęć jak mój był źrebaczkiem ;c
MiLLi, monia, zdrowia i sto lat dla ogonów!
anai  :kwiatek:

miLLi mam nawet film do 2 lat
MiLLi   Puszo Pusz Pusz ;)
23 marca 2015 22:08
edit anai- Dziękuję 😉
Fajny filmik, pamiątka na zawsze 🙂
Ja mam najwcześniejsze takie:

Z ogłoszenia, nie wiem ile tu ma... z 8-10 miesięcy?
Milli super koń wyrósł  😀
świetne macie te kunie 🙂 
ale szybko rosną,  my niedawno się tu pokazaliśmy i niedługo chyba będziemy uciekać,  w czerwcu stuknie 6 latek 🙁
pierwsze zdjęcie jakieś 4 lata temu, a drugie i trzecie z ostatnich dni :P
mila   głęboka rekreacja
26 marca 2015 09:00
monia piękny! Kocham kasztany.
galopada_   małoPolskie ;)
26 marca 2015 17:57
Jula-kula przeszła TUV bez zarzutów 🙂 czyli na 100% się pożegnamy 🙂

Kolejne dzieciaczki do zajeżdżania dopiero za 2 lata. Aż mi przykro, że muszę tyle czekac 🙁



Ja mam dwu latka i jak porównuję do innych dwulatków to wygląda jak źrebak. Poczwara normalnie, mocno przebudowany z grubymi stawami. Późno dojrzewa i chyba będzie wieki koń, bo stawy potężne.
Klaczka wygląda normalniej 😉 /ostatnie zdjęcie/
tajnaa znam to - mój 9 kwietnia 3 lata kończy, a proporcje mu szaleją, późno dojrzewa, a mnie skręca z oczekiwania na zajazdkę, którą przekładam chyba na przyszły rok ze względu na rośnięcie itp 😉
Za to nadrabia charakterem  😍
Juz się bałam, że poczwarę będę miała 😀
Bella Luna G  pierwsze siodło.

Tajnaa Klacz ładna, masz jakieś inne foty młodego ?
Mam coś tam.
Albo będzie duży, albo będę miała karykaturkę konia 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się