Młode Konie

Kastorkowa   Szałas na hałas
20 kwietnia 2015 06:32
Brzezinka ten twój młody jest genialny  😍

Moje dzieciątko z wczoraj


a to moje 😉


Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
20 kwietnia 2015 21:23
Troszkę się chwalę moja młodą 🙂 Byłyśmy w sobotę na zawodach w Mosznej. Ten koń co rusz mnie zaskakuje. Pierwszy transport w życiu, bez żadnej paniki. Popatrzyła chwile na koleżanki w ciężarówce i po prostu weszła, potem do przyczepy też. Stała sobie w niej przez zawody, jakby jej tam wcale nie było. Na obcym terenie pełen spokój, szła gdzie ją nakierowałam.
Przejazdy wyglądały tak
No dobra, jak juz na całej stronie izabele to się wcisne ze swoją młodą 😉
Kastorkowa   Szałas na hałas
21 kwietnia 2015 04:36
Tajnaa kasiakliczkowska - się nam izabelowato w kąciku robi  😀
haha, rzeczywiście!  😀
tajnaa jak robisz, że są miniaturki zdjęć, a nie takie wielkie jak u mnie?
kasiakliczkowska, trzeba kliknąć "odpisz" i na dole jest guzik "załącz" i wrzuca się zdjęcia bezpośrednio z komputera, nie z hostingu na stronie 😉
budyń dzięki! o nie, a ja zawsze wszystko do tej galerii wrzucałam  😁 ale ze mnie łajza komputerowa.
My się rozciągamy po lonży, bo w niedzielę Rolek się masował 🙂
i nie dość, że urósł to zostałam nastraszona, że urośnie jeszcze  😲 a ma już prawie 1,80m

facebook.com/annamaria.krassowska/videos/887845147924330/?l=96690831706208791
milkiwaj u mnie "zawartość chwilowo niedostępna"
facebook twierdzi, że taki link mogą obejrzeć wszyscy 🙁
ale trzeba być zalogowanym do tego ustrojstwa 🙁
Constantia, super!
milkiwaj jestem zalogowana i dalej niedostępne 🙁
a takie coś widać?

milkiwaj o, no to widzę 😉 Ale śmiesznie z tą zadnią girką się wygina  😁
jest artystą pierwszej wody, nic nie może robić tak jak inni 😉 nawet rozciągać się  😎
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
21 kwietnia 2015 16:15
halo chciałabym wszystkie takie mieć 🙂  :kwiatek:
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
21 kwietnia 2015 18:27
Podajecie swoim młodziakom jakieś witaminy, preparaty wspomagające wzrost? I ogólnie takie na lepszą sierść, kopyta, wzmacniające?  🙂
Coś godnego polecenia?  :kwiatek:


ponawiam  🙂 nic nie podajecie?
strzemionko, mój dostaje z witamin chevinal - nie znam lepszych witamin. Do tego okresowo otręby ryżowe lub olej ryżowy, drożdże, orling arthro. Dawałam przez krótki okres preparat orlinga dla młodych koni, ale nie smakował za bardzo no i dla dużego już konia dawka wychodziła jakaś kosmicznie olbrzymia.

tajnaa, kasiakliczkowska, Kastorkowa, piękne są Wasze izabelki!
Constantia, bardzo przyjemne przejazdy. Fajna, delikatna dziewczynka, powodzenia w dalszej robocie!
strzemionko, dobre siano 😉 Plus dobre musli do owsa. Jedyna rzecz, którą podaję dodatkowo, jeśli trafi do mnie młodzik ze słabymi kopytami, to biotyna. Wszystkie rosną, wyglądają świetnie i cieszą oko.
W wersji bez musli Chevinal to bardzo dobry pomysł.

milkiwaj, tylko jak koń się zgina podnosząc nogę, to trochę oszukuje - tak jest znacznie łatwiej niż z czterema szkitami opartymi równo na ziemi. Kompensując zgięcie krzywieniem miednicy (a to robi podniesiona noga) dużo mniej rozciągnie się kręgosłup. Ale to szczegół techniczny,w ogóle to wygląda na bardzo fajnego gościa ten koń 🙂

Przy okazji wrzucam 5-letniego oldenburskiego śledzika, który przyszedł do mnie na podjeżdżenie. Koleżka ma spokojnie 168 cm w kłębie, a derka po Skwarku wygląda na nim jak sukienka 😁



strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
21 kwietnia 2015 19:32
anai a który dokładnie? Ten w syropie czy granulacie? Bo widzę, że są tylko 2, ten w syropie dla nas i tak odpada bo dla koni w treningu.
quantanamera o siano się nie martwię. To podstawa podstaw  🙂
strzemionko, wolę w syropie, chyba jest ciut wydajniejszy. I nieprawda, że tylko dla koni w treningu. Dla koni niepracujących lub lekko pracujących podaje się 25 ml, dla konie w cięższym treningu 50ml dziennie. Starcza na długo.
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
21 kwietnia 2015 19:43
To dzięki za wyjaśnienie bo w opisie produktu nie było nic o koniach niepracujących 😉
A gdzie kupujesz?
Wszędzie w dawkowaniu jest napisane, że"konie  odpoczywającej lub lekko pracujące 25ml" 😉 Kupuję tam, gdzie akurat jest najtaniej 😉
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
21 kwietnia 2015 19:51
Dziękuję  :kwiatek:
strzemionko, polecam taką 5l butlę, tylko trzeba do niej jednorazowo pompkę dokupić. Tu masz wszystkie pojemności i pompkę: [[a]]http://www.mksklep.pl/szukaj.html/szukaj=foran%20chevinal/opis=tak/nrkat=tak/kodprod=tak[[a]]
quantanamera ja wiem, że trochę oszukuje, pytałam się masażystki naszej czy tak może być, powiedziała że może, ale mam pilnować, żeby tak samo na obie strony to robił
nam tu chodzi trochę o boczne naciągnięcie, a trochę o podniesienie kręgosłupa, jeśli za każdym razem będzie sięgał głową do puzdra, a czasem już mi się udaje go na to namówić to najbardziej podnosi plecy 🙂

masażystka nasz bardzo pochwaliła, po zmianie kowala w końcu stanął znowu równo i zwolnił, podniósł kłus, mam nadzieje, że uda mi się go spowrotem wyprostować do zimy  😀

strzemionko Rolex dostaje wysłodki 1kg suchych dziennie, traktuję to jako dodatek wapniowy trochę 😉
jak policzyłam sobie dawkę i stosunek wapnia do forsforu to chyba nie muszę mu dokładać ich dodatkowo, bo dostaje ich trochę więcej jak potrzebuje, w dobrym stosunku

i teraz jak zrobiło się ciepło to zamiast oleju zacznę dodawać mu po 100-200g śruty sojowej, oprócz, wiadomo białka, ma dużo magnezu i miedzi, niestety jednak muszę jakiś dodatkowy suplement z miedzią wymyślić, coś ktoś poleca?
bo to jedyne co mi wyszło że niedoborowe

zastanawiam się, czy po prostu nie podwoić mu dawki Baileysa Top Conditioning, który dostaje tak do smaku wysłodków - 1kg dziennie teraz

edit:jezu ile literówek zrobiłam
Tu mój młody 🙂
Dziś młoda miała pierwszą jazdę. Na zdjęciach voltowa supra  😀
Wykrakałam  😁 Nieoczekiwanie sprzedał się Destino (Dionizos - Druzja po Baryt). Tydzień temu dostałam polecenie usunięcia go z ogłoszeń, żeby było coś w zapasie do sprzedaży na przyszłość a już jutro wyjeżdża. Dzisiaj stajnię opuszcza też Jully Bell (Berlin Bej - Jurata po Przedświt XIII-4).



😅
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się