Młode Konie

Brzask, cofnęło go. Spadł z powrotem na halę.
branka, gratki! A jaki ma papier? 🙂
Tajna
Rozumiem.
Na gumach jesli walczy to odsylaj do przodu. Nawet jeslu nie za fajnie to wyglada na poczatku, to zacznie wygladac normalnie z czasem 🙂 po kilku razach na gumach wypiela bym go jednak na trojkaty albo czarna zeby jednak nie mial takiej mozliwosci podszarpywania i walki. Ale za 1 razem poprosila bym kogos o pomoc, co by konia pomogl odeslac do przodu w razie czego.


anai - jest po Love Parade (po Lancer II). W KR napisałam pełne pochodzenie :P
anai mam 12 koni, więc jestem skazana na ten wątek  😁  na drugi rok 3 do roboty a później już po jednym.

Donia Jak na razie nie narzekam na młodzież, fajne konie, szybko się uczą.  To co pokazuje 3 tyg. tarant to mnie przeraża, rozpieszczony przez wszystkie konie. Skoczek chyba najlepszy w mojej hodowli . Jak na razie jego rekord to metr. (oczywiście sam sobie skoczył ) skacze nawet przez drzewa co leżą, znalazł sobie taką zabawę.




Zostałam wywołana, więc wrzucę dwa zdjęcia z czwartkowej wycieczki na cross. To było pierwsze starcie zarówno dla mnie, jak i konia, więc do skoków - mimo że niewysokie - podchodziłam z pewną rezerwą (w końcu jak popełnię błąd, to tu drąg nie spadnie 🙂 ). Koń się spisał super, bardzo mu się podobało, szczególnie wbieganie i zbieganie z górki  😂 . A jak zobaczył stopnie, to chciał kicać przez dwa naraz  😁 Ja wróciłam też zadowolona, więc pewnie będziemy co jakiś czas jeździć, bo to jedynie 35 min jazdy przyczepą od naszej stajni. W końcu geny ojca zobowiązują 🙂
kłoda:

i stopnie:

U nas sobota uplynela pod znakiem dresazu  😀 ale juz w przyszly weekend wracamy do skokow  🏇

galopada_   małoPolskie ;)
30 maja 2016 09:40
sonatka  😍 😍

i (mały) dwulatek malowaniec  😜

Dekabrysta vel Bryś (Justus - Delia po Bajt)




galopada_, jaka maść 😍
FirstLight jeszcze raz wielkie gratulacje!

galopada_ omg, szczena mi opadła  😜 ukradnę!!
galopada Jest przepiękny!  😜 😍
galopada_   małoPolskie ;)
30 maja 2016 14:36
Euphorycznie, Burza, breakawayy, dzięki!

Do tego jest duuuuży i miły 🙂 Sama bym go chciała, ale mnie na razie nie stać na trzeciego konia. Już zamówiłam akiego samego na za 10 lat 😁

Żałuję, że to rocznik 2014, a nie 2013 bo już się nie mogę doczekać jakiejś pracy z nimi i zajeżdżania 😍

jeszcze półbrat mojego Dużego:

og. Dżentelmen (Justus - Draba po Przedświt XIII-4)
ur.2014




i dziewczynka bardzo dobrze wykorzystująca paszę 😁


kl. Delilah (Justus - Dżakarta po Wiwat)
ur.2014

Dziewczynka też fajna, ale ja mam sentyment do takich kulek  😁 Jak ona wzrostem?
Galopada obłęd w ciapki  😍
galopada_ te młodziaki są obłędne ! Gdybym wygrała w totka, to bym na bank przygarnęła Davciowego braciszka  😍 😍 😍
branka, czytałam w KR o jakiejś porannej godzinie i przeleciałam wzrokiem ale nie zanotowałam 😉
galopada_, ależ Bryś wysubtelniał (tzn wiem, że jest wielki 😉). Piękna stawka 🙂
sonatka, super. Fajnie obskakać się też na krosówkach.
FirstLight, ładnie i w dresażowym wydaniu.

My po kolejnych konsultacjach. Było świetnie. Siwy został pochwalony za to, że jest równy i obszerny. Jeździło mi się bardzo dobrze. Bardzo się cieszę, że te konsultacje mają być cykliczne, następne już na samym początku lipca.
[img]https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13321787_1064269826967510_8269803036722972227_n.jpg?oh=3a0dbe61c1b1aae0f5985410216b503a&oe=57C8D70C[/img]
[img]https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13335849_1064269823634177_7535464814868098700_n.jpg?oh=c6dd33fdb8d23355e6543d767e14cac0&oe=57D8A212[/img]
[img]https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13339550_1064269756967517_7660792341056738165_n.jpg?oh=1a3c79c4ae23501002582e518017f466&oe=57D16681[/img]
[img]https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13310386_1064269770300849_775064915347056270_n.jpg?oh=035ec5a3858391d18762db9e23b480e1&oe=57D308E9[/img]
[img]https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13265887_1064269763634183_6417939454368613371_n.jpg?oh=a2d2f92322a48aad8f3ebc18813234bb&oe=57CB9D87[/img]

zdj. Moon  :kwiatek:
anai, widziałam już na facebooku, ale Siwy nad tym rowem to jest po prostu szał 😍 😍 😍
anai, szaraczek jak zawsze cudowny!  😍 Jesteście dla mnie wzorem do naśladowania, jeśli chodzi o pracę  💘
galopada_   małoPolskie ;)
31 maja 2016 08:07
breakawayy, myślę, że osiągnie docelowo 162 czyli skrzat 😁

Alaska, :kwiatek:

sonatka, graj, graj - chętnie oddamy kolejnego w dobre, sprawdzone ręce 😉

anai, na razie wysmuklał, bo rooośnie jak szalony. 165 ma na dzień dzisiejszy 😉 myślę, że jako 5-6 latek będzie dość masywny, akurat konie od tej klaczy są późno dojrzewające i kształtów nabierają właśnie jako 5 latki 😉

Siwy zachwycający! Kradłabym!

Jeszcze taki kłusownik

galopada_ gdybym planowała kupno konia, to zdecydowanie jechałabym do Was! Ta kasztanka zdecydowanie dla mnie - lubię konie własnie w okolicach 160cm, troszkę szersze, kulkowate  😍. Jednym słowem - przepadłam  😜
Breakawayy
Z calym szacunkiem ale kasztanka jest MOJA! 😉 🏇
Nie ma takiej opcji! Ukradnę niepostrzeżenie pod osłoną nocy  😁
galopada_ Ja niezmiennie jestem największą fanką Brysia  😍  💘 ten koń jest po prostu bezbłędny.
galopada_   małoPolskie ;)
31 maja 2016 14:41
KaNie, breakawayy, zapraszam, dziesiąty boks po lewej 😉

Sivens mój ci on!  😁
a mój młodziak wczoraj poszedł pierwszy raz pod siodło. Coś tam niby lekko bryknął i tyle. Na jeźdźca zero reakcj. No wiec Calilo przyjął i siodło i jeźdźca bezproblemowo.
galopada te Twoje rudaski są tak przepiękne, że się zakochać można  😍
blackstones gratulacje! 🙂 Oby tak dalej 😉

Moja młoda też przyjęła jeźdźca bezproblemowo. Nawet żadnego bryknięcia czy próby nie było.
Parę razy pod siodłem już chodziła.

Mam filmik z czwartej jazdy, drugiej na dworzu i zarazem pierwszej na dużym placu.
Co myślicie? 🙂

Kłus


Galop
Kasija, to jeszcze dopracować zagalopowania i na czworobok, nie? 🙂 Gratuluję!

Z radością informuję, że mojej orce na ugorze z Młodym nastąpił przełom  💃. On naprawdę wykazywał już oznaki, że jest Beznadziejnym przypadkiem. A tu bach! Just magic. Bardzo trudne (dla niego) zawody, przykręcenie śruby w ujeżdżeniu - i nie ten koń! Nie jestem w stanie opisać wrażeń, oczywistych dla każdego (w sensie: co w tym dziwnego, że koń skacze i nie zrzuca?), kto ma konia bez istotnych zaszłości, ale gęba mi się śmiała od ucha do ucha. Po takiej ciężkiej pracy nareszcie mam Normalnego konia, ozdrowiał mentalnie wręcz magicznie.
Moją radość może zrozumieć tylko ten, kto widział tego konia w akcji. Niejedno mu dokuczało. I, w konsekwencji - mi.  😕 Odpuścilibyśmy dawno, gdyby nie parę rzeczy. Pamiętaliśmy, że koń ładnie skakał 4-latkiem, zanim nie został zmanierowany i zanim nie zaczął błyskiem rosnąć. I wiedzieliśmy, że Skoczyć to "to" może. Żeby tylko chciało  😁 Żeby ogarnęło nogi. I bach! Nóżki się składają, koń Patrzy na przeszkodę (bo potrafił nie patrzeć w ogóle, patrzeć do tyłu  :icon_rolleyes🙂 - tak, żeby dobrać skok do przeszkody. I tym sposobem mamy za sobą pierwsze oksery 120 na czysto  💃 W stylu "zaledwie przekładanie nóg", "jeszcze skakać nie musi". Wiem, że jeszcze nieraz na zawodach się posypie, bo coś. Ale "to" JEST. I będzie więcej i więcej. I Młody będzie śmigał, do czego stworzyła go natura, a stworzyła do duużych przeszkód. Może mnie ktoś zrozumie, co to jest, gdy Skrajnie niechlujny koń Nagle staje się uważny. Gdy Skrajny wypłoch Nagle staje się zrównoważony i skoncentrowany na pracy. Gdy koń, którego trzeba było "w zębach przenosić" Nagle wkłada siebie w skok i zaczyna Pomagać. Myślałabym, że to Cud, gdyby to nie była konsekwentna praca  😀.
halo gratulacje
galopada - te Twoje konie to co jeden to ładniejszy  😜

halo - gratulacje!


Mi zostały aktualnie tylko 3 młode - krówka, która chyba wreszcie się ogarnęła ze swoją głową, siwą sztywniarę, która dalej jest sztywna, ale pomału zmierzamy w jakimś kierunku (czasem dosłownie, bo ona początkowo np jak chciałam jechać w lewo to szła w prawo bo była nauczona na jakieś dzikie pomoce chodzić  😁 ), no i gniadą, dla której na razie dalej nie mam siodła więc się lonżujemy - w weekend miała zabieg fizjo, widzę dużą różnicę in plus, wreszcie jest w stanie równo stanąć zadnimi nogami, przestała się spinać w przejściach, lepiej pracuje zadem 🙂 jutro jej ustawię jakiś korytarz, bo mi się już nudzi tak lonżować a nie jeździć..
galopada_, o kurde, zakochałam się w tych małych Justusach... Jak Dzion odejdzie na zasłużoną emeryturę to będę wypatrywać jakichś potomków rudego. No przepiękne. I jak mocno przekazuje wygląda ogieras, co? Nie do pomylenia po czym są młode.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się